Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

nikuska4
7. feb 2011

poradte mi niekto,kedy po takej brušnej chripke začinate s normalnou stravou???stale jej davam len tie banany,piškoty,čaje,....a už dnes tak často nekakala ako včera,tak neviem dokedy ju tak trapiť,zda sa mi už taka vyčerpana z toho,chcelo by to konečne nabrať silu. 😢

katecameron
7. feb 2011

@nikuska4 ja by som po 3dnoch presla na normalnu stravu ale neviem a varene zemiaciky osolene jej mozes davat alebo ryzu s mrkvickou alebo uvar kuraciu polievku do ktorej das mrkvu zemiacik kusok ryze a jogurty a mlieko este neskor

danielik79
7. feb 2011

@nikuska4 naši ked mávajú v lete hnačku tak väčšinou uvarím zeleninovú polievku s cestovinou ale nesmie byť mastná ,prípadne skús aspoň u nás to tak funguje uvariť špagety trochu posoliť alebo piré s kúskom kuracej šunky.

maznacik007
7. feb 2011

@nikuska4 ja vynechavam tuky a mlieko... mliecne vyrobky len light a len acidko...

nikuska4
7. feb 2011

dik za rady,ona zakaždym ked niečo zje,tak ju potom bruško boli.každu chvilu mrni a musim ju nosiť na rukach ☹

danielik79
7. feb 2011

nikuska4 a neskušala si jéj dávať aj čajík na bolavé bruško?Je dostupní v lekárni.

strapco13
7. feb 2011

@nikuska4 a davas nejake probiotika?

nikuska4
8. feb 2011

@strapco13 už tolko toho do nej tlačim,ale tie probiotika idem teraz kupiť.
@danielik79 aj na čajik sa spytam,davala som doteraz len silny rusky.čo som si myslela,že pri tych mojich deťoch už dosť toho viem,som až prekvapena,koľko ste mi toho všetky poradili,čo som ešte nepoznala 🙂 som rada ,že som vas tu našla a zaregistrovala sa.
@strapco13 vieš čo som ti pisala o tych ušiach,kupila som ten otovent,no on mi to nechce vobec obiť,skusil to raz a že sa to s nosom vôbec neda nafukať,tak som nato kašlala,u nas to stalo 10eur.No a teraz ma zas TEPLOTY od včera a bojim sa,aby to zas neprešlo na uši,až tak trpnem,aby nam to konečne vyšlo toho 21.2.Včera sme boli na krv(predoperačne),mohli by byť zle vysledky,ked už niečo asi s nim bolo?prišiel domov a mal 38teploty. 😨 Nechapem,uživa aj imunoglukan vyše mesiaca,teraz po dve a aj tak sa čosi stale naňho lepi.

mravenecek40
8. feb 2011

@ukana ahoj,
ja mam dceru alergicku, tiez mala nabeh na astmu, dostavala Aerius, Zyrtec a neviem co este, nakoniec nam lekarka este kazala kupit imunoglukan na podporu imunity a otvtedy sa vsetko poriesilo, dcera uz nebola 2 roky chora a aj lieky na alergiu sme uz vysadili...mozem to len doporucit, Vylizali sme sa s najhoršieho🙂

monalisatko
8. feb 2011

@strapco13 ahoj. Tak ako so skúškou? 🙂 Blbá otázka, jasné že OK 😉 Neviem či si to pozadu čítala, ale mala si pravdu, Lisa má angínu. Len to je zaujímavé, že ty si mi to dokázala diagnostizovať na dialku podla môjho laického opisu a naša dr. zas nič nevidela. 😒 Veľmi som rada, že som sa pýtala na ORL, lebo naša dr. by to vôbec neriešila a zas boh vie, čo by z toho vzniklo 😠

dana33
8. feb 2011

@mravenecek40 ahoj ako dlho ste brali ten imunoglukan a kedy ? rano na lačno? alebo až večer ? my sme ho uživali v kuse 6 mesiacov,je to spravne ? lebo niekde som čitala,že treba robit pauzu,tak neviem...dakujem.

bobacik2316
8. feb 2011

ahojte,chcem sa spytat aka je charakteristika pre alergicky kasel,moja dcera pokasliva väcsinou pocas chladnych dní,resp.od jesene do konca zimy a aj na zaciatku jari,ked idem s nou k nasej pediatricke,tak jej dava stale iba sirupy na vykaslievanie,ale nic nezabera...diky

danielik79
8. feb 2011

@bobacik2316 trvaj na tom aby vás poslala k alergologičke a tá spravý patričné vyšetrenie .
@nikuska4 a dnes si do maléj aspoň niečo dostala papať a piť?

bobacik2316
8. feb 2011

@danielik79 ano,ona sa teda napchava riadne a aj dostatocne pije,ma 5rokov.....alergicky kasel je taky drazdivy suchy ako keby jej nieco vadilo v hrdle?dakujem

danielik79
8. feb 2011

@bobačicik2316 ved alergický kašel je táký ako by jéj niečo vadilo .Nemáva ti malá často zápali priedušiek?Ide o to že ked dieťa kašlieva často môže sa jednať o alergiu alebo môže mať v neskoršom veku nábeh aj na astmu.Prvý krok čo môžeš spraviť vylučiť koberbe ,záclony ,perové periny a.....pod.V krátkosti v čom sú roztoče a prach a zabrániť plesniam.

oliinka
8. feb 2011

ahojte chcem sa spýtať,malý bol chorý a užíval klacid a solmucol.po dobratí stále kašle a tam mu dala aerius 4 ml každých 24 hodín,a peritol 5 ml večer,myslíte že to stačí na ten kašel alebo mám davať ešte niečo iné?už som stoho zufala,dcerku mám v nemocnici a chcem aby bola čo skoro doma ale aby sa paťko aj rýchlo vyzdravel

danielik79
8. feb 2011

@oliinka a dávaš aj probiotiká , a zvýš dávku vitamínu C .Samozrejme zvlhčuj vzduch a vyskúšaj aj olynt aromaterapy a dodržujte hygienu nosa .

danielik79
8. feb 2011

@bobacik2316 sory za skomolený nick a to že papá a pije som sa pítala nikuska4.

bobacik2316
8. feb 2011

@danielik79 to ja som poplitla,nevsimla som si to 🙂 .......mava casto zapalene hrdlo,priedusky a a ni pluca nie,ale skoro kazdy mesiac ma zapalene hrdlo,tento mesiac je to uz 2krat

danielik79
8. feb 2011

@bobacik2316 ved už len to že sa jéj to hrdlo vracia už o niečom hovorí .Fakt vylúč čo som písala predšie pre teba so skomoleným nickom nuž lahko sa to povie v každom prípade sa pítaj na alergologiu a po vyšetreniach ti povedia čo daléj .A spýtaj sa aj na testy na čo konkretne by mohla biť alergická.

strapco13
8. feb 2011

@nikuska4 pri infekte ten otovent neskusajte ..ono to chce niekedy viac pokusov na to aby sa zistilo aky je princip...niekomu to ide hned, niekto na to musi prist. A niekedy, ked je velka nosna mnadla, tak pri nej to nejde, lebo ona blokuje nos..ccize sa neda vytlacit z pluc vzduch cez nos.
No zrejme bol uz v inkubacnej dobe, vysledky to mohlo pozmenit..no pred operaciou musi byt aspon 2 tyzdne zdravy /10 dni sa este toleruje, hlavne ak je to opakovay termin pri detoch..tie je niekedy tazke udrzat zdrave, hlavne ked sa operacia tyka nosnej mandle/

bobacik2316
8. feb 2011

@danielik79 my koberce nemame a a ni zaclony,ale perove palony ano,.....dakujem pekne za rady,zajtra sa pôjdem objednat k alergologicke 🙂

strapco13
8. feb 2011

@monalisatko hej skuska vysla, dik.
je mi luto, ze ste skoncili s anginou ☹

@bobacik2316 doporucila by som krcne..skontrolovat nosnu a krcne mandle a s vysledkami na alergologiu..vacsina alergologov chce pred vysetrenim aj krne vysledky

bobacik2316
8. feb 2011

@strapco13 na ORL sme uz boli,po tej stranke je to vsetko v poriadku.....dakujem 🙂

strapco13
8. feb 2011

@bobacik2316 tak potom s vysledkami na alergologiu..teda pokial vysledky nie su nejak stare

bobacik2316
8. feb 2011

@strapco13 bolo to robene v septembri minuleho roku

danielik79
8. feb 2011

@strapco13možno blbá otázka ja sa ťa opýtam náš bol pred vybratím mandle chorí a dokonca aj ked mu ju išli vybrať nebol fit v NZ nám povedali že mu ju kludne vyberú len aby nemal teplotu.Robíte to aj takto?

strapco13
8. feb 2011

@bobacik2316 do polroka by mali stacit..pokial nebola predtym nejak velmi chora a jej stav sa nezmenil, v zmysle pribudnutia inych priznakov, zhorsenia styvu..pokial ano, dala by som zopakovat ORL ..a tiez zalezi kedy dostanes termin na alergologiu..pri objednavani sa spytaj, ci im budu stacit tie vysledky alebo chcu novsie

strapco13
8. feb 2011

@danielik79 zavisi od toho ako je chory...lebo deti s nosnou mandlou maju napr stale sopel, kasel...len to nesmie byt taky sople, ze napr doteraz piresvitny a zrazu ozelenel, alebo kasel stale suchy a zrazu vlhky
a teplota znamena akutny infekt, cize to sa vylucuje ..ostatne vyluci lekar pri prijme..ak ma dieta bolesti hrdla /co mozu byt pri nosnej mnadli, lebo sliznica je sucha, ale deti ten pocit opisuju ako bolest/..tak lekar kukne a vidi..ak je hrdlo cervene, zapalene, neoperuje sa..ak je take matne suche..je to z mandle, na oper. moze ist

bobacik2316
8. feb 2011

@strapco13 od vtedy mala opakujuce sa zapaly hrdla s teplotami,ale od decembra je ten kasel taky viac drazdivejsí,v pondelok sme boli u nasej dr, a pozerala jej hrdlo a ze je ok a môze ist do skôlky v pondelok ale neviem,ci ju mam dat,lebo ten kasel je strasny dnes,ked kaslala,tak trval dobrych pár minut...