Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

mamca2603
10. feb 2011

calciovy sirup obsahuje vela calcia, ktore sa presne pocas choroby rychlejsie z tela vyplavuje tekutinami, takze ho treba doplnat spat hlavne z toho dovodu, ze nedostatok calcia sposobuje pocit dusnosti a moze viest az k larygityckemu alebo astmatyckemu zachvatu...tiez je vhodny na zoslabnute hlasivky, ak je stav vaznejsi, lekar zvykne predpisat calciove injekcie, ktore sa v ohrozujucom stave mozu aj vypit, ak je stav velmi vazny lekar vam calciovku pichne priamo do zily

nikuska4
10. feb 2011

@danielik79 Rano som ho pekne vychystala do školy a on mi tu začal tak hrubo kašlať,tak je zas doma.Keby nemal isť na operaciu,tak by som ho posala aj tak do školy,lenže teraz nechcem,aby sa rozchorel.Idem teraz k lekarovi pre ospravedlnenku,spytam sa aj na vysledky krvi,dufam,že budu dobre,inač marna moja snaha.
@monalisatko Ty už si jej asi dala porobiť všetky možne vyšetrenia,že ,či nema bacila a tak?Mne to pripomina mojho maleho (už som to tu asi aj pisala,neviem)tri mesiace tak v kuse kašľal,až z toho vracal,ale teploty nemal,takže vy to budete mať čosi važnejšie,a nakoniec tam mal bacila už neviem akeho,dala mi ho naporiadok alergologička.

danielik79
10. feb 2011

@monalisatko a ako ste dopadli v noci?

danielik79
10. feb 2011

@nikuska4 asi bude lepšie ho nehad doma až do operácie aby zas niečo nechitil lebo ako tak pozerám a na vás sa začína sypať.No aj môj sa ráno zobudil so splíkmi tak hned preplach a kvapky .Ešte dnes som ho pustila do škôlky tak uvidím čo z toho, a to mi vydržali meciac čo je úspech.

nikuska4
10. feb 2011

@nikuska4
@danielik79 Ježiš,teraz som dočitala vašu nočnu diskusiu!Ja mam dvoch ,ktori maju od malička laryng...no a vždy sme davali kacium,no nemam pocit,že by nejako pomahal,dalej prednison,teraz davaju už rektodelt.Alergologička mi odporučala nedavať tie hormony,lebo aj tak to nezaberie okamžite,tak dam ked sa v noci dusi 4krat vstrek do banky flixotide.Vystrašila ma,že ked budem davať tak často tie hormony,v puberte mi bude mať nadmerne ochlpenie na tele.Tak jej davam zyrtek kvapky,ten sprej,inhalujeme a to je všetko.V noci ked je uplne zle,vždy sa vyvraca,lebo nemože dychať apotom ideme do okna dychať studeny vzduch.

nikuska4
10. feb 2011

@danielik79 zas som sa pomylila 😠 chcela som daťmonalisatko a nie seba!!!!!!!!!!!

nikuska4
10. feb 2011

@danielik79 to maš pravdu,že sa to tu začina sypať a to som sa na začiatku tu pochvalila,že su dosť dlho zdravi.Ja na to nemožem ani pomyslieť,nieže ešte vysloviť!Akurat som na teba myslela,že ty ich maš zdravučke ked sa nesťažuješ,že to zvladaš 😉

monalisatko
10. feb 2011

@danielik79 no na moje obrovské prekvapenie bola noc celkom v pohode. Lara síce kašlala, ale zďaleka nie tak hrozne a nie dlho. Asi bolo fakt dobré, že som jej dala ten zodac. Dnes som jej kúpila ten kalciový sirup, tak som jej ho už aj podala. No ťahá mi Lisa, tak musím ísť. neskôr prídem

danielik79
10. feb 2011

@nikuska4 no ja neviem asi nemám čas ani stresovať keby zastresujem tak to nie dobre končí.A čo môžem vždy nasadím to čo im zapasuje.Ja ked idem k dr tak mi vždy povie ved vy lieky máte keby niečo prídite po atb.No snažím sa tomu atb vyhnúť ale nie vždy to víde tak ako by potrebovala.

danielik79
10. feb 2011

@maca2603 dík za doplňujúcu info zas som sa aj ja niečo nové dozvedela.Žeby dr alebo skúsenosti pri deťoch.

monalisatko
10. feb 2011

@nikuska4 našťastie vyzerá že laryngitídu Lara nemá. Ako som pred chvílkou písala, noc bola celkom v pohode. Lise som musela ešte o 3,30 dať nurofen, lebo mala 39 teplotu, ale od vtedy zatial nemá. Behá tu jak pojašená a potom dychčí jak tuberák. Lekárnička mi našťastie bez slov vymenila sirup. už mali žltý trifed. No aj tak trvdí, že zloženie je to isté... A to že je len od 6 rokov, je otázka dávkovania....
No ideme inhalovať a potom musím vymyslieť niečo rýchle na obed. MM leží, ešte stále má teplotu. Čaká ma aj obrovská kopa žehlenia, no a mala by som si ísť asi konečne kúpiť snehule, lebo nemám a v Tatrách sú dosť nevyhnutné 😀

nikuska4
10. feb 2011

@monalisatko Hej,aj ja som vtedy nakazala mm nakupiť v lekarni všetko čo bolo treba pre malu na tu brušnu chripku vratane kynedrilu a ona mu dala motilium tabletky,čitam,že od 5rokov a ona že mu povedala aby som dala pol.Lenže ked som čitala vedľajšie učinky,hovorim ani nahodou to nedam.Mam zle skusenosti s deganom od vracania,prejavili sa mu tie extrapyramidove reakcie tvarovych svalov a toto malo tie iste vedľ.uč.Tak je zbytočne vyhodenych 5eur,lebo nikomu by som to nedala.Ja som teraz prišla od lekara,vysledky ma ževraj dobre,tak nam to hadam vyjde.idem teraz konečne čosi uvariť,toto tu je taky zabijak času,že,? 😕 Rada si tu s vami pokecam 😉

monalisatko
10. feb 2011

@nikuska4 aj ja som sa poučila, náhradu neprijmem, radšej pobehám všetky lekárne. Lisa spí, zas jej vystupuje teplota ☹
s tým zabijákom času máš pravdu. Mňa mm volá maniak 😀 Aj ja si tu rada pokecám, lebo fakt mi so skúsenosťami viac pomôžete, ako naša dr. No a strapco s vedomosťami 🙂

nikuska4
10. feb 2011

@monalisatko Ja to ale vôbec nechapem,to ta vaša lekarka nepatra po tom,že prečo mate stale teploty?Ved ked sa uživaju atb. na treti deň by malo byť už lepšie,to ich potom zbytočne papaju,nie?

monalisatko
10. feb 2011

@nikuska4 No ona zatial nevie že mi Lisa teplotuje, lebo čo je chorá vlastne už 9 týždňov, tak ani raz nemala teplotu. Aspoňže sa mi tak zdá. Dosť sa mi to už začína miešať, hlavne čo bolo už dávnejšie 😒 Zajtra by som mala s nimi ísť na kontrolu, ale neviem načo. Aj tak majú do pondelka atb, tak pôjdem asi v pondelok. Nebudem Lisu zbytočne nosiť von, keď ju aj tak len znova popočúva a pozrie hrdlo. Povie, aby sme dobrali atb. No a samozrejme ani Laru, keďže je bez zmeny. Čo mi strapco minule vysvetlila Lisine výsledky krvného rozboru, tak mi napísala, že má nejakú baktériu v tele, po ktorej treba pátrať že kde je. Moja dr. mi to vôbec nespomenula...čiže nepátrame 😠 Teraz som zvedavá na výter z hrdla, čo jej robili na orl. A ešte stále nemáme výsledky na mykoplazmy a chlamídie

nikuska4
10. feb 2011

@monalisatko no super,neurečno maš toho 🙄

olivova
10. feb 2011

@mamca2603 - dakujem za info....a moze sa z toho sirupu aj predavkovat? ja som teraz citala, ze by asi mala len 1/2 lyzicky, som davala celu cca 7 dni......
som bola zvedava na @monalisatko, ako ste spali.... To je super, ze nie lar. .....ja som chcela nastupit do prace a tusim ma nikam nebudu chciet, ked mi mala v priemere kazde 2-3 tyzdne chyti v skolke nadchu (co urcite chyti, ak nie castejsie), potom dalsie 3 tyzdne doma, kym sa z toho dostane.... 😒
Ale vy ste poriadne dlho chore.....😖

mamca2603
10. feb 2011

nic sa nestane, ak das viac sirupu ako je pisane, telo ho vyluci oblickami, akurat je zatazeny zaludok a nie vsetky deti ho znasaju, preto sa odporuca radsej mensia davka

monalisatko
10. feb 2011

@nikuska4 tak to máš pravdu... ☹ Lise našťastie dnes už teplota nevystúpila nad 38. Už hodinku spí a pred spaním som jej marala a mala 37,6. Zatial som jej nedávala nurofen. Hádam už nevystúpi. Neviem sa rozhodnúť, či ich mám zajtra zobrať na tú kontrolu.
@olivova aj ja by som už išla najradšej robiť, preto som na skúšku dala Lisu v decembri do škôlky no a vidíš ako to dopadlo. 2 týždne v škôlke a už 9 týždňov chorá ☹ Dr. mi hovorila, že pravdepodobne to takto bude, čiže budem musieť ísť na predĺženú materskú. Vtedy môže ísť na 4 hodiny do škôlky. Ona škôlku milovala, takže by som bola rada keby chodila. No ale do júla ďaleko, vkladám všetku nádej do šrobáku 😅

monalisatko
11. feb 2011

Ahojte dievčatá.
Tak ako ste spali? Je už lepšie detičkám? No my sme mali zas otrasnú noc ☹ Lara strašne kašlala, ale našťastie nie štekavo, ale úplne hlienovito. Každú chvílu som k nej utekala. Ja som do štvrtej rána ani raz nezakašlala, ale od štvrtej som sa išla zadusiť 😠 Taký mám pocit, akoby som mala nádchu, ale nemám . Aj hlas mám taký. Lisa kašlala v noci málo. No a Lara si ráno zas také husté zelené fúkala z nosa, že som skoro odpadla. Veď už je piatok a atb. berú od pondelka 😠 Navyše aj mm sa nemá o nič lepšie. Tvár ho už síce od včera nebolí, ale celý deň mal teplotu, strašnú nádchu a pri kašlaní ho bolia priedušky. Dnes ráno dobral atb. Vyhodila som ho, nech ide k dr. a pýta sa na rtg. Tak som zvedavá. Veď keby som sa aj ja sama od seba nepýtala, tak by som ani nevedela že mám zápal plúc...

nikuska4
11. feb 2011

@monalisatko ahoj,my sme už našťastie akotak v pohode,sem tam ešte zamrni,že ju boli bruško a leti na wc,ale inač dobre.tomaša som nechala pre istotu už doma a aj tak je zachripnuty.Ale ty už prosim ťa napiš,že vam je lepšie,lebo toto už normalny človek ani nevydrži,čo ty. ☹

monalisatko
11. feb 2011

@nikuska4 to je dobré, že aspoň vy sa máte lepšie. Žial ja to napísať stále nemôžem. Akurát že už Lisa nemá teplotu. Mm ešte stále neprišiel od dr. lebo čaká na vyhodnotenie rtg. možno už ani nestihne obvodnú. No ale ak by mal na rtg nález, tak som mu hovorila, že pôjde na pohotovosť, že už nestihol obvodnú, nech mu dajú lieky oni. Nemôže čakať do pondelka, lebo musí do roboty. Tak uvidíme

nikuska4
11. feb 2011

@monalisatko no nech vam to už ustupuje všetkym,ja som akurat teraz hovorila,že napriek zvyšenej davke imunoglukanu aj celaskonu,stale nieje v poriadku,teploty už davno nema ,ale teraz ho boli hrdlo a je ako som pisala zachripnuty.v stredu mame isť na anesteziologiu,predtym k obvodnemu,tak len aby bol dovtedy v poridku uplne,leboooo......... 😠

monalisatko
11. feb 2011

@nikuska4 tak vám držím palce, nech to do vtedy nejak vyliečite. Ja som počula, že na imunitu deťom je velmi dobrý imunokid. Ja ho budem dávať deťom keď sa vrátime zo šrobáku. Nechcem do vtedy do nich pchať ešte viac toho, hoci to lieky nie sú. Lisa aj tak teraz vo februári dobrala rybomunil a Lara mala v decembri imunar. Tak teraz skúsim ten imunokid. No a uvidíme čo naordinujú v šrobárovom.

nikuska4
11. feb 2011

@monalisatko A ty si sa tam sama pytala,či ti to navrhli?To je niečo ako kupele?Som rada,že som nemusela niečo take hľadať a ani som nepočula o tom ustave,až tu od vas.

monalisatko
11. feb 2011

@nikuska4 mne to tu dievčatá poradili, a keď som to povedala našej dr. že by som tam s nimi chcela ísť, tak mi povedala že to podla nej nie je potrebné, nie sme ten prípad, čo to potrebuje.... 😒 Napriek tomu som od nej chcela doporučenie. Je to diagnosticko liečebný ústav. Ja tam chcem ísť zatial na to, aby nám zistili, že prečo sú tak často a dlho choré. Mali by sme tam pobudnúť 7-10 dní.
http://www.srobarovustav.sk/ tu si o nich môžeš prečítať

monalisatko
11. feb 2011

ajajaj. Už aj ja začínam mať nádchu a bolí ma hlava. Poráža ma. Som mesiac chorá, bez nádchy a teraz, keď už dúfam že všetci vyzdravieme, tak dostanem nádchu 😠 😠 😠 Cítim sa približne jak zbitý pes ☹ ☹ ☹

monalisatko
12. feb 2011

Tak vidím, že ja som tu najčastejší pisateľ. Neuveríte mi, ale Lisa mi dnes od poobedia už zas kašle úplne dusivým suchým kašlom. Pred pol hodinkou som ju dala spať, za pár minút aj spala, ale od vtedy sa jej ústa nezastavia. Strašne ju dusí. Dala som jej flixotide aj ventolin. Okrem toho samozrejme berie ešte atb a trifed - žltý. Ja už neviem.... Vonku nebola, tak z čoho????
No kým som dopísala tú vrchnú časť, utekala som k Lise, lebo sa mi od kašlania dovracala ☹ Kompletne som prezliekala postel aj ju ☹ ☹ ☹

monalisatko
12. feb 2011

Tak už mám za sebou aj telefonát na pohotovosť. Chúďa moje, tak mi kašlala, že som myslela že už odpadne. Už som s ňou stála aj pri otvorenom okne, ani to nepomohlo. Povedali mi že mám počkať na účinok sprejov a mám jej dať na kašel niečo ako stoptussin, ditustat alebo stodal - načo????? No ak nebude dobre, mám s ňou ísť rovno do nemocnice. Našťastie sa už ukludnila, po sediačky spala mužovi v lone a už som ju zobrala do postele. Normálne ma aj hlava rozbolela ☹

danielik79
13. feb 2011

@monalisatko preboha ved konaj ved ide ti o deti a to ani pohotovosť nebola u vás .Už zober obidve a chod s nima do nemocníce v NZ tam ťa určite zoberú a spravia vyšetrenia .