Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

nikuska4
13. feb 2011

@monalisatko je toto vobec možne,aby sa ti to stale takto vlieklo bez zlepšenia?????No na zaplakanie ☹

monalisatko
13. feb 2011

@danielik79 ja by som teraz počkala už ten šrobák, lebo zas vieš ako to je s poisťovňami.... Keby sme išli teraz do nemocky, tak by mi možno už neschválili šrobák.
@nikuska4 ani mi nehovor. Našťastie teraz jej je celkom dobre. Vôbec si neviem predstaviť, že čo u nej vyvolalo ten záchvat. Rozhodla som sa, že poobede s nimi pôjdem na kratučkú prechádzku, lebo ani toto nie je normálne, že v kuse tvrdnú v byte a dýchajú tento hnusný plesnivý vzduch. Čerstvý vzduch potrebujú. Ja si myslím, že horšie už aj tak nemôže byť ☹ Vietor nefúka a ani nemrzne.

nikuska4
13. feb 2011

@monalisatko Tak,tak,len bežte.......

danielik79
13. feb 2011

@monalisatko no dnes bolo celkom fajn tak ste sa aspoň vyluftovali a dúfam že vám to urobilo aspoň malý krôčik ku zdraviu.

monalisatko
13. feb 2011

@danielik79 ano, pevne verím. Lisa sa mi až tak nedusila, pred spaním som jej dala 2 vdychy ventolinu, trocha síce kašlala keď zaspala, ale nič hrozné. Zatial spinká v klude, tak hádam bude kludná noc. Zajtra ideme na kontrolu k pediatričke a v utorok na orl. Tak asi zoberiem aj Laru, lebo sa mi nepáči, že už 3 týždne má zelené sople. Mala aj pamykon a teraz klacid berie. Dala by som jej spraviť výter z nosa, lebo naša dr. jej nespravila. Dúfam že do soboty ale vyliečime 😅
Neviem či to môže byť, ale ja si myslím, že Lisa mala ten záchvat asi alergického pôvodu a nie z choroby. Je mi podozrivé, že pred cca 2 týždňami sa mi z ničoho nič vyhádzala (žihlavka) a teraz z ničoho nič toto dusenie. Neviem čomu to mám pripísať.... Zajtra dúfam že budú už konečne testy na tie mykoplazmy a chlamídie a v utorok výter z hrdla.

danielik79
13. feb 2011

@monalisatko môže byť že alergia na plesne alebo aj možno ale si len myslím neviem možnože aj tými všetkými liekmi čo užíva .No v každom prípade sa to opýtaj dr alebo strapco.U našej to tiež vyvolali plesne.Aj moji sú teraz soplavý malý ten má až zelené a mala začína trochu pokašliavať tak uvidím ,majú ísť štvrtok na karneval v škôlke tak zbadám či sa z toho zatial dostanú už aj masku som začala pripravovať ale uvidím či si ju vôbec aj obleče.Bude z neho pán král ale či sa to mi oplatý robiť uvidím.

danielik79
16. feb 2011

@monalisatko a už ste na tom lepšie alebo ani nie.Už sa aj balíte ?

monalisatko
16. feb 2011

@danielik79 ahoj. si zlatá že sa pýtaš. Vlastne sme bez zmeny, až na to, že Lisa mi od včera zas hrozne hlienovito kašle. Nikdy neprestala úplne kašlať, ale už to nebolo tak hrozné až na to dusenie niektorý deň. Úplne je plná hlienov. Neviem či to jej teraz zas ten trifed uvolnil a preto. Navyše je z neho dosť ospalá. Ona mi už poobede nezvykla spávať ale od kedy berie trifed (vlastne asi od tretieho dňa) , tak je okolo obeda úplne KO. Dám ju do postele a za 10 sekúnd spí. No a spí 2-3 hodiny. Okrem toho aj soplíky má, ale našťastie priesvitné. Lara stále dosť kašle a aj nádchu má trocha do zelena. Baliť som ešte nezačala, al už asi 2 dni kopím v kuchyni na stole veci, čo ma napadne že by som mala zobrať. Tak naozaj budem baliť až v piatok večer keď uložím deti.
A vy sa ako máte? Hádam ste neochoreli a zajtra na ten karneval idete.

danielik79
16. feb 2011

@monalisatko zajtrá idú na ten karneval nakolko mi volala riaditelka že aby som ich doviedla oboch .Maťko už je na tom lepšie čo sa mi ani veriť nechce že ho to tak rýchlo prešlo a malá tá zas pre zmenu má zelené a sťažene dýcha ale oproti včerajšku je lepšie .Už som mu aj masku ušila a strašne sa teší aspoň sa nebude nudiť.

monalisatko
16. feb 2011

@danielik79 fíha, ty si šikovnáááá. Ja šiť neviem, hoci by som rada chdila na nejaký kurz šitia. Tak super, že sa z toho tak rýchlo dostal. Ja sa dosť bojím, že keď pôjdeme do šrobáku medzi tolko detí, tak mi znova ochorejú, keďže majú teraz imunitu dosť zoslabnutú. Nie že by teraz boli zdravé, ale je to lepšie ako bolo.

danielik79
16. feb 2011

@monalisatko tak to je isté že ked budú medzi deťmi ochorejú ved aj Lučivnú teraz uzavreli len kôli chrípke na tri týždne dávali to v pondelok aj v správach.Ale ber to z tej lepšéj stránky aspoň zdiagnostikujú čo im vlastne je.A ja šiť bohvie ako neviem mašinu mám len na zašívanie manželových monterok kedže má takú robotu,ved nato som si kúpila aj stroj šiť šaty alebo niečo ušiť na seba by určite nevedela.

filip715
16. feb 2011

dobry den .. chcem sa spytat kazdy rok sa mi stava ze mam strasny kasel jak keby som bol prechladnuty ale nie som daval som si pozor na to. Moze to byt nejaky druh alergie na nieco kazdy rok sa mi to opkuje vzdy koncom zimy. Vie mi niekto poradit ? DAKUJEM

danielik79
17. feb 2011

@filip715 a prečo si s tým už dávno nezašiel ku alergologovi ten zistí čo ti vadí ja som tak vyšikovala manžela po vianociach.

nikuska4
18. feb 2011

@monalisatko ahoj,tak ako, ste už trošku lepšie na tom?kedy tam vlastne idete,ja som už pochystala synatora na pondelok do tej nemocnice,len teraz trpnem,aby to dovtedy vydržal zdravy 😖

dana33
18. feb 2011

@filip715 jedna nevinna otazočka...si fajčiar ?ak ano hned by som s tym prestala a šupito k alergologičke,od aprila nepotrebuješ vymenny listok,ale treba ist čim skor,v tomto obdobi už kvitne lieska /moja alergia/,potom nasleduje breza,tiež moj pripad... dala by som sa testovat na alergiu,teraz sa testuje,na jar a na jesen,aby si to stihol,pa. 😉

katecameron
18. feb 2011

@monalisatko ahoj co nove tyzden som tu nebola boli sme zmenit vzuch u nasich deti boli ok akurat starsi syn zacal mat sople u nasich ale hned som mu dala Euphorbium comp.a do 2dní bolo po soploch dnes sme sa vratili uz tuzobne ocakavam jar

danielik79
18. feb 2011

@nikuska4 tak vám prajem aby to dobre dopado.
@katecameron to je fajn že aj vaši sú ako tak zdravý .
No a monalisatko asi už balí ked idú zajtrá.

nikuska4
18. feb 2011

@danielik79 dik 🙂 😉

rozala111
18. feb 2011

baby, nám hrozí zavedenie drenáže u oboch detičiek. majú vraj nahromadenú vodu ako následok nejakých chronických soplíkov. neustále majú pneumokoka a pred 2 týž. zistili k tomu aj moracelu. Robíme už 3 týždeň preplachy 3x denne, dávame uniflox, nasivin sinus, a avamys 1x, a ešte aj aerius 2x. Už to bolo zlepšené, myslím nádchu - zahlienenie, boli úplne super, a vraj aj tekutina bola na ústupe, ale teraz v priebehu tohto týždňa sa zahlienili, strašne malý kašle zo soplíkov a už im nič nezaberá. Sú off, aj počas unifloxu a ostatných liekov. Som veľmi smutná, boli týždeň doma - prázdniny a ochoreli skôr, akoby boli v škôlke. Sú od januára na ribomunile, v júni 2010 im vybrali nosnú mandľu. Poradťe, ako sa vyhnúť drenáži, ako sa zbaviť nádchy. prosím.
Už im varím cibuľový čaj, v detskej som rozvešala cibuľu okolo postelí. Som zúfalá

monalisatko
18. feb 2011

@danielik79
@katecameron @nikuska4 ahojte. Poslušne hlásim dobalenééééééé. Aj som uvarila za obrovskýýýýý hrniec plnených kapustových listov, lebo ideme 6 dospelákov a 5 detí (straršia sestra s rodinou a mladšia sestra s rodinou). Aby sme mali na 2 dni pokoj od varenia. Už sa strašne teším, ale aj trocha bojím, že ako budú deti reagovať na zmenu podnebia. Ja ako malá som vždy hneď ochorela, keď som išla na liečenie do tatier.
@nikuska4 stále kašleme a soplíme, ale je to určite neporovnatelne lepšie, ako cca pred týždňom. Vtedy som myslela, že budeme musieť odvolať dovolenku. Moc vám držím palce, aby ti synček neochorel, nech to fakt do tej operácie vydrží. A samozrejme že bude všetko OK.
@katecameron super, aj si si asi trocha oddýchla a určite to prospelo aj deťom. Inak, čo je to to Euphorbium comp. ? 😨 Aj ja už strašne čakám jar ☹ Možno keby bola taká ozajstná zima, tak by bolo super, ale takéto počasie ja neznášam. U nás je vlhko a všade blato 😖 Žial nie je sneh ani v Štôli, kam ideme 😢
Odchádzame doobeda okolo 9,30 a cesta bude trvať cca 5 hodín. Ešte neviem ako to deti zvládnu, lebo tak dlho ešte nikdy necestovali 😒 Dúfam že neprídem o zdravý rozum, kým tak prídeme 😀 Samozrejme že v chatke nie je pripojenie na net, ale mm slúbil, že niečo skúsi spraviť, aby sme mali net. Som predsa závisláčka, tak by som mala abstinenčné príznaky 😀 😀 😀
Ešte stále neviem, či zostávame potom v šrobáku, lebo z poisťovne zatial žiadna reakcia ☹ V pondelok ráno o 7,00 mám volať prednostu.
Tak sa zatial majte všetky krásne, nech vám detičky neochorejú a samo že ani vy, a ozvem sa len čo budem vedieť.
Dobrúúúúúúúúúú

danielik79
21. feb 2011

@rozala111 a čítala si aj članky strapco13 ?

nikuska4
21. feb 2011

@danielik79 ahoj,tak sme ho dnes zaviezli do nemoc.,je mi z toho zle,lebo nam hovorili,ked ho objednavali,že tam bude tri dni a teraz,že minimalne do soboty!!!!!!!Taky bol z toho šokovany že na chodbe reval ako male decko,že on proste v stredu ide domov...a teraz mi volal,že mal 37,8 teploty,no do porazenia ☹ len dufam,že to len preto,že je tam moc teplo a on mal oblečenu mikinu.no uvidime.......

danielik79
21. feb 2011

@nikuska4 môže byť že mu bolo len teplo ved nemocke sa zvykne tak kúriť a hádam do soboty voliak vydrží a ved ho pôjdete ešte určite pozreť .A zajtrá ho už majú operovať?Už mu spravili aj potrebné vyšetrenie?

nikuska4
21. feb 2011

@danielik79 už vravi,že mu je lepšie a nema teplotu,veľa že pil vyzliekol si to tak dufam,že ho zajtra nepošlu domov,maju to naplanovane na zajtra,ja tam idem a počkam kym mu to urobia.on nechce ani počuť,že by tam bol do soboty,nechapem prečo nam hovorili,že tri dni,ked to tak vôbec nerobia. 😒

danielik79
22. feb 2011

@nikuska4 ahoj už je po operácii alebo mu stúpla teplota a poslali ho domov?

nikuska4
22. feb 2011

@danielik79 som unavena ako kôň dneska.Cely deň som tam skoro bola.No našťastie už rano nemal teplotu,takže ho operovali.Lenže robili ho posledneho s dnešnych operovanych,tak bol do obeda hladny,vystresovany .......až o 12.00 ho zobrali na salu.hned ako ho doviezli späť sa začal preberať,bol rad ked ma tam videl,len sa sťažoval že to strašne boli,som rada,že to ma už za sebou 😅

danielik79
22. feb 2011

@nikuska4 to je dobré že už má po tom aspoň ti odpadlo jedno trápenie už sa s toho len rýchlo zotavyť.No najhoršie bolo asi pre teba to čakanie aj ty si aspoň trochu oddýchneš.

nikuska4
22. feb 2011

@danielik79 maš uplnu pravdu. 🙄 že ho pustia v piatok alebo v sobotu ak bude všetko ok.A vy sa ako mate,deti zdravučke?

danielik79
22. feb 2011

@nikuska4 dík za opýtanie no deti najviac Maťko sa zatial drží zdravý a Veroniku bolelo dnes bruško a celý deň vymrnkávala tak som jéj spravila čajík nech sa dobre vypuká a na chvílu sa jéj ulavilo a má trocha chytené priedušky ale k dr nejdem lebo lieky má doma a u dr by chytila ešte horšie a zatial teplotu nemá .A ja som teraz v nedelu skončila na pohotovosti čo som mala vysoké teploty a nedali sa mi stiahnuť tak mi dali inekciu a potom mi normálne odlahlo no s angíni sa mi zapálilo aj ucho tak žiadna sláva .Ale aspoňže mi atb zabrali a je mi už lepšie.Aspoň cez výkend mi starký strážili deti lebo som bola z toho hotová.

nikuska4
23. feb 2011

@danielik79 no pekne,ani vas to neobchadza.Ja som už s nervami v koncoch,lebo to moje chudačisko v nemocnici stresuje a z toho mal po operacii 38.5teploty,rano zvyšenu tak ho previezli na izolačku,ale som aj trochu rada aspon tam je sam a to je pre neho lepšie.od rana už nemal ani 37 tak dufam,že vpiatok ho pustia,lebo sa tam zblaznie.stale nemysli na ine len čo ak ho nepustia,nepomaha žiadne dohovaranie ☹ je mi z toho hrozne.