Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
23. feb 2011

@nikuska4 ale ber to z tej lepšéj stránky má už po tom a v piatok alebo sototu ide domov ved neni malé dieťa a ty sa už trochu aj ukludníš ved ešte ked príde domov natrápiš sa a nalietaš sa ešte po dr.

nikuska4
23. feb 2011

@danielik79 ved jasne,som hlavne šťastna,že to ma za sebou,ale to by si ho musela poznať,aby si pochopila ako ťažko preživa ten pobyt a teraz sa strašne strachuje,že ho v piatok pre niečo nepustia.On bol od malinka taky uzkostlivy,to je na dlho........ostatne deti takejto povahy nemam,NAšťASTIE!!!

danielik79
24. feb 2011

@nikuska4 ved nemôžu byť všetky rovnaké každý z ních je isto výnimočný a jedinečný.
@strapco13 malému Maťkovi prajem vela zdravia a šťastia a hodne darčekov 🙂 .

cairka
24. feb 2011

baby, môže byť aj pri vlhkom kašli zápal priedušiek? Malá väčšinou kašle tak sucho, dunivo, prípadne s pískaním. Ale teraz kašle úplne vlhko a ukazuje na priedušky, že ju bolí - pri kašli 😒 kašle už pár dní, ale som to brala, že kým kašle vlhko a vykašliava je dobre 😕 to že bolí začla až dnes. moc sa mi nechce ísť k lekárke, že si nedonesieme nejakú chrípku... ale ak to neprejde asi zajtra budeme musieť zbehnúť, keďže ide víkend 🙄
ináč je bez teploty, takže to tiež na zápal neukazuje, hoci už mala aj zápal pľúc bez teplôt

katecameron
24. feb 2011

@cairka ak sa stazuje ze ju bolí tak ano podlôa mna moze mat zapal priedusiek moje dieta malo zapal pluc a nemal teplotu len jeden den

strapco13
24. feb 2011

@danielik79 dakujeme...rovnako aj my zelame vsetko naj

@cairka zapal priedusiek moze byt aj s vlhkym aj so suchym kaslom..podla toho aku bakteriu alebo virus schyta
daj mukolitika, nech to vykasle, mozes aj naparovat

cairka
24. feb 2011

@katecameron , @strapco13 , dík za rýchlu odpoveď 🙂 aj ked ste ma teda nepotešili 😒 najprv som dávala fenistil, teraz ambrobene, tak ostaneme pri tom.

katecameron
24. feb 2011

@cairka ked uz dlhsie podavas ambrobene skusila by som vymenit za solmucol alebo nieco ine co nema ucinnu zlozku ambroxi....moja rada 😉

danielik79
25. feb 2011

@nikuska4 a už ho pustili domov alebo až zajtrá?

nikuska4
25. feb 2011

@danielik79 zajtra ideme pre neho ,konečne 🙂 oni pušťaju na štvrty deň od operacie,ked je všetko v poriadku,no on ešte aj teraz stresuje,že čo ak rano bude mať teplotu,chapeš?už sa tešim na fakturu zy telefon,to bolo za tych päť dni nenormalne množstvo sms a hovorov ☹ ale už to mame všetci za sebou a to je hlavne.doma musi ešte cvičievať a použivať barle,a ty si už zdrava?

danielik79
25. feb 2011

@nikuska4 no už aby bol doma a nech sa mu noha rýchlo a hlavne dobre zahojí.Ja som dnes doužívala atb už mi je celkom fajn len ešte ma trocha pobolieva hrdlo a v uchu mi pukne ale je to už znesitelné no a zajtrá mám ísť na ples kedže mám už mesiac kúpené lístky a nedá sa to nijak zrušiť nuž hádam zajtrá bude len dobre a voliak to vydržím.

nikuska4
25. feb 2011

@danielik79 no super,ide sa tancovať,tak sa dobre zabavte!!!!Ja na plesy moc nie som ,vôbec ma to neťaha,potom dospavam aj tyždeň.

danielik79
25. feb 2011

@nikuska4 ja plesy zbožnujem už len pretože sa tam stretneme partia čo sme sa už dlho nevideli a pokecáme ako deti a tak neni to o tanci aspoň mi to tak s manželom nebereme už je to pre nás taká vegetovka a trochu oddych od detí ale tento rok som vôbec nerátala že ma choroba tak zkosí inak by ani nešla.

nikuska4
25. feb 2011

@danielik79 jasne chapem,ja mam dve kamaratky take naj s detstva a teraz sa sem tam navštivime aj s manželmi,väčšinou na nejaku oslavu narodenin,posedime ,pokecame.......naposledy na štyridsiadku pred dvoma tyždňami.len aby si po tom plese zasa neochorela,ked je taka zima 😒

danielik79
25. feb 2011

@nikuska4 no ved práve aby zas neochorela musím sa dobre obliecť ked pôjdem, aj tam pôjdem autom tak sa zime budem čo najviac vihýbať a spánok ma až tak netrápy kedže deti vycvičia všetkých.

nikuska4
26. feb 2011

@danielik79 no tak ho už mame konečne doma!!!!!!!SUPER A dobre sa odreaguj na plese,ahoj.

danielik79
26. feb 2011

@nikuska4 dík ,dúfam že aj ti si už výdýchneš ked ho už máš koooooooooooooooonečne doma .

monalisatko
26. feb 2011

Ahojte dievčatá.
Tak sme z dovolenky doma. Obe dievčatá sú (zatial) úplne zdravééééé 😀 😀 😀 😀 😀 Bolo fantasticky. Mali sme dosť snehu a počasie bolo super. Vela sme sa sánkovali a boli sme pozrieť aj na štrbskom plese aj v lučivnej.
Prišli sme domov o 14,00. Vybalila som 4 kufre a už mi ide druhá pračka.
Keď sme odchádzali, obe ešte kašlali, Lara mala celkom slušnú nádchu a Lisa málo. Keď sme tam prišli, Lara zázrakom vyzdravela a Lise 2 dni v kuse tiekol nos. Potom už bola aj ona úplne zdravá. Tak sa tešííííím.
No a šrobárov sa momentálne nekoná ☹ V kuse som telefonovala s prednostom. V pondelok som mu volala, aby som mu nadiktovala mená detí. V utorok som mala volať znova a vtedy mi povedal, že to poisťovňa neschválila, ale že vo štvrtok tam ide osobne niečo vybavovať a opýta sa na môj prípad. Znova som mu volala vo štvrtok poobede a povedal, že to nakoniec predsa schválili, že môžem deti doviesť v piatok. Medzi rečou sa ma opýtal, že či tak deti zostávajú samé. No jasné že nie!!!! Tak mi zisťoval ubytovanie, ale žial všetko majú obsadené ☹ ☹ ☹ Takže sme sa dohodli, že niekedy na jar mu mám zavolať 2-3 týždne pred tým ako chceme prísť a on nás zaradí. Tak sme dopadli. Ale hlavne že sú momentálne zdravé. Lara mi tak pekne jedla, že som len oči otvárala. Zjedla toho 2 krát tolko, ako doma. V pondelok pôjde konečne do škôlky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Lisu pre istotu nechám doma aspoň do mája.

@nikuska4 super že je synátor už doma. Tak nech sa pekne zotavuje.
@danielik79 tak teraz už plesááááááááš 🙂 🙂 🙂 🙂 Dobre sa zabav a zajtra daj vedieť ako bolo.
Ja by som mala mať asi v máji 20 ročnú stretávku zo strednej. Už sa teším. Boli sme super partia.
@strapco13 chcem sa opýtať, že po tej angíne a hemofile by nemal byť kontrolný výter? Mne sa zdá, že Lisa má ešte stále dosť velké tie mandle, hoci už nekašle a nemá ani biely povlak na nich.

strapco13
26. feb 2011

@monalisatko ja vzdy po prelieceni s odstupom ten tyzden po ATB aspon davam kontrolny vyter

nestiham vas citat...reagujem, len ked ma niekto oslovi....malemu lezu stolicky von...neda mi dychat 😅 ..ale som na nete skoro kazdy den vecer..takze kludne ak mate otazku, napiste..len ma oslovte 😉 nech viem si to rychlo najst

monalisatko
26. feb 2011

@strapco13 juj tak to ti nezávidím. Aj mne sa Lisa dosť trápila so zubami ☹
Nakolko by sa vlastne mali tie mandle stiahnuť? Zajtra porovnám so straršou dcérkou, že ona ich má ako velké. Asi s ňou potom v pondelok skočím na orl. Ak by sa nestiahli, tak ich bude treba vybrať?

strapco13
26. feb 2011

@monalisatko bud vybrat alebo zmensit..podla vysledkov vyterov, ASLO, LATEX, CRP

monalisatko
26. feb 2011

tak by som asi fakt mala v pondelok skočiť na to orl, že? No ale strašne ma teší, že v tatrách mi prestala kašlať. Po 10 týždňovom kašlaní je to obrovskáááá radosť. Boli sme vela vonku, bála som sa že im to aj uškodí, ale našťastie nie 😀 😀 😀

danielik79
27. feb 2011

@monalisatko no SUPER že ste konečne zdravý .Ples bol perfiš ale nebola som dlho lebo som si zas nechcela uhnať nejakú chorobu ale aj tak som si to riadne užila a vstávala som ráno svieža ako rybka .
@strapco13 tak to malému nezávidím ,ja už ked boli moc nervozny som používala mundisal mastičku a ked už ani tá nebola pre nich dobrá tak pomáhala vatička s citronovou šťavou.

katecameron
27. feb 2011

@monalisatko tak to som rada ze je uz dobre zato u nas maly od vcera po mesiaci zdravia zacal mat sople taka nadcha no uvidíme ako to skoncí asi sa budeme docasne stahovat na Oravu niekde za dolnym Kubínom ide mm chodit o mesiac na tyzdnovky tak neviem ci sa mu nenanutime nech nas bere zo sebou ze vraj su tam ihlicnate lesy tak to my potrebujeme uz som dala papiere na PM tak o mesiac budem mat vysledok

cairka
27. feb 2011

@monalisatko ,nepovedali vám, prečo to poisťovňa stopla? to ma teda ani nenapadlo, že by to mohli zamietnuť 😕

Nás už zajtra isto neminie návšteva lekárky... staršej je lepšie po tých liekoch na vykašliavanie, aj teploty už má len mierne, ale kašle stále dosť škaredo. A mladšia sa trápi, nespala skoro vôbec v noci, mala asi slabšiu laryngitídu - evidentne ju bolí hrdlo a keď zakašle, tak šteká, ale nebol to taký pravý lar. záchvat. celé doobedie preplakala a teraz konečne už spí, vyletela jej teplota, tak aspoň sa jej lepšie spí po diazepame 😅 a hádam jej už bude lepšie, ked sa vyspinká

maznacik007
27. feb 2011

@strapco13 prosim ta... Ninka berie uz mesiac Penclen, ale hrdlo ma stale take divne... tie obluky ma stale potiahnute na bielo a na nich take ako vacky cervene ci co.... k ORL lekarovi nas zatial neposlali... /ani sa nejako nepytam / u nas v okresnom meste nas ORL lekar nema zmluvu s Doverou... ak by si mi vedela nejakeho doporucit v okrese Galanta... tak by som bola velmi rada... / my sa totiz aj tak stahujeme do tohto okresu takze by mi to aj vyhovovalo.../ dakujem

ona mala to ASLO viac ako 3 nasobne zvysene dalsie testy nam maju robit po dobrati Penclenu...

strapco13
27. feb 2011

@maznacik007 no ak ma take vysoke ASLO...tak to biele moze byt bud znamka chronickeho ochorenia mandli a to sa vyriesi odstranenim mandli..alebo sa mohla pri ATB premnozit Candida a ide teda o plesnovu infekciu /soor, zabka, mykoza/ ..chcelo by to vyter z toho bieleho na mykozy
V galante je MUDr Chrena /primar na ORL/ a MUDr. Koslerova /ona je sukromna, neoperuje, posiela k inym ak zisti, ze to treba zoperovat/, V Seredi je MUDr. Tanuskova /zvykne posielat najcastejsie na operaciu do Piestan do sukromneho centra/ a v Sali je MUDr. Vargova a na Dusle Sala MUDr. Borsosoova /uz sa tusim vratila s MD/

maznacik007
27. feb 2011

@strapco13 dakujem ona to ma take vlastne od tej mononukleozy.. Galanta aj Sered su cca rovnako od nas... takze to mi je jedno skor mi ide o to kde sa da prip. objednat resp. aby sa tam necakalo pol dna a pod.
uvazujem nad MUDr. Koslerova alebo MUDr. Tanuskova

strapco13
27. feb 2011

@maznacik007 menej casu stravis u Tanuskovej...Koslerova robi s nacuvacimi aparatmi..a kym vysvetli staremu hluchemu dedkovi, ze ako to male cudo funguje..to niekedy trosku trva 😅
ale myslim, ze u oboch sa da objednat na cas

monalisatko
27. feb 2011

@danielik79 aspoň že si sa zabavila a trocha odreagovala. Zajtra ide Lara do škôlky, tak začínam byť nervózna, že čo donesie zas domov a potom nakazí aj Lisu. Ale trocha verím, že sa im tá imunita posilnila na dobrom vzduchu.
@katecameron super, hádam vám tovyjde. Určite by pomohloaj nám, keby sme sa mohli presťahovať niekam za ihličím
@cairka oni to vlastne nestopli, len to asi odkladali na neskôr, ale keďže tam bol prednosta osobne, tak to schválili. Ja si myslím že to odkladali preto, že za posledné 2 mesiace sme ich stáli dosť peňazí. Už len samotný inhalátor nie je lacný a potom tie všeliaké lieky a návštevy u lekároch tiež dosť stáli. Asi na nás viac nechceli minúť 😉 Detičkám prajem rýchle uzdravenie ☹