• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

4. januára 2017 
strapco13:tak a znova opakovanie,tretí deň v škôlke a znova začína malý kašľať.Doktor aerius nechal 5ml a kázal pri kašli aj stoptussin.To mu môžem dávať stoptussin aj dlhodobo?Alebo striedať s ditustatom a pleumolisynom alebo čo už mám robiť?Ja už fakt cvokatiem.
2. jún 2010 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka18 ...dlhodobo nie...striedat mozes...
ale mam dojem, ze tam bude robit problem nosna mandla...pri nej je typicke, ze dieta hned v skolke ochorie.
beal uz drobec nieco na podporu imunity? luivac, bronchowaxom a pod?
2. jún 2010 o 09:52  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
strapvo13:Ale áno,skúsili sme nejaký sirup z hlivy,to ho nadrapovalo,potom echinaceu, tá bola celkom fajn,ale tiež sa nedala dlhodobo.A teraz m dávam len C-čko a zinok.Každopádne my máme celkovo problém zo sirupmi,radšej zje tabletky.Tie čo opisuješ sú ale na predpis,nie?
2. jún 2010 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka18 hej to uz je na predpis..ked uz recepty starych mam nestacia--ale moze ich pisat aj pediater
2. jún 2010 o 13:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janulka my dávame preventar junior - sú to tabletky - také cukríčky.. hliva malému nechutila a ked som skúsila, tak sa ani nedivím :stuck_out_tongue_closed_eyes: a dávam ešte marťankov s prebiotikami a probiotiká - laktobacilky.. :wink:
a teraz malý berie ribomunil - nechodí do škôlky 3tt.. to už by malo pomôcť..
2. jún 2010 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme dnes boli na kontrole sluchu - malá má obe uši zaľahnuté (pravé -25 daPa, ľave -75 daPa), zápal v uchu je lepší, ale nie vyliečený, krčná mandľa stále zväčšená a červená, takže sme dostali dalšie balenie ATB . Ešte jej robila doktorka iný test na uši (vyzerala ako ladič pián pri tom :sweat_smile: ), ale neprezradila mi, čo zistila, či malá odpovedala správne, alebo nie (najprv jej jedným zahrala pri jednom uchu, malá povedala, že to píska, druhom uchu, malá zopakovala a potom druhým takým čudkom v strede čela, že kde to počuje, mala ukázať prstom, tak ukázala v strede čela ) a ukončila to tak, že hádam to bude dobré, ked sa to prelieči :confused: takže ja som zostala absolútne vyplašená po tej hláške :sweat_smile: že hádam :zipper_mouth: :sweat_smile:
2. jún 2010 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslela som samozrejme strapco13:O)))
2. jún 2010 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majdiska ..len pozor na vysoky obsah cukrov v tych detskych vitaminoch

@cairka ..asi bude musiet ist nosna mandla von..kvoli uskam..daj antihistaminika, nosne kvapky..polohuj na uska ako som tu uz pisala
2. jún 2010 o 14:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
strapco, môj malý iné sladkosti ani nepozná.. všetko sme mu zatrhli, takže nejedáva dobožky, čokolády.. jediné sladké sú jogurty, ovocie a nejaká plnená buchta :wink:
2. jún 2010 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 , dík, si ma nepotešila. Ale s tou nosnou už viacmenej rátam. Horšie je, že teraz jej nevie vyliečiť ani tú krčnú, aj ked je "zdravá" (vždy tak týždeň) , tak pravidelne hovorí, že ju bolí hrdlo pri prehĺtaní ...a prísť o krčnú mandľu v 4 rokoch asi nie je žiadna výhra. Už v 2 rokoch, ked bola na nosnej ma upozornili, že raz tá krčná bude musieť ísť pravdepodobne von, lebo je strašne veľká, ale teda že by bolo dobré vydržať aspoň do 6-7 rokov... keby som aspoň vedela, že vyberú mandľu a budeme chodiť k mudre len na preventívky...ale ten prvý výber taký dosah nemal. hoci je pravda, že to, čo sa deje od decembra, je úplne nonsens a donúti nás to konať. Lebo nie len že dieťa ide z choroby do choroby (to bolo skoro od malička), ale tie choroby sa stále zhoršujú (naozaj nemá len "soplíky" :pensive: ).
2. jún 2010 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka ked je krcna mandla velka..nemusi byt chora...pokial vadi len jej velkost a vyter od orl je v poriadku, tak staci ju zmensit, ale ak su opakovane zle vytery /streptokok, hemophilus/, vysoke ASLO, LATEX, CRP, FW /odoberie detsky..to su zapalove parametreú, tak ju treba vybrat celu
to, ze ju boli hrdlo..moze byt vysusene, lebo nevie dychat nosom, kvoli ten velkej nosnej mandli...a sucho deti nevedia pomenovat a vravia, ze to boli
2. jún 2010 o 15:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majdiska: Mne malý echináčkov, marťankov a podobné sladké cukríkové vitamíny nechce :frowning2: ,ale preventar som nevedela,že je detský,lebo dospelácky je fajn.Asi skúsim.
Ono je to s tým jeho kašľom divné.V utorok volali zo škôlky,že mám pre neho prísť,lebo veľmi kašle. :confounded: Poobede a v noci nezakašľal a to dostal len aerius. V stredu mu dali pred spaním stoptussin ako kázal doki a dodnes zas nezakašľal.A to včera boli aj vonku,tak ja už neviem čo to má. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. jún 2010 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka18 necitala som cely tvoj pribeh, len z tejto strany, ale...nemoze to byt aj alergia???

@strapco13 stale problemy s nos.mandlami nemozu spolu suvisiet aj s alergiami???
3. jún 2010 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
junovka:asi to bude alergia,ale na alergologiu a imunologiu sa dostaneme az v septembri,tak ma ten jeho obcasny zachvat nenormalneho kasla hneva,lebo mu nemam ako pomoct :frowning2: dnes zase nezakaslal aj bez stoptussinu :rolling_eyes:
3. jún 2010 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja sa hlásim opäť, takže syn už kašle sedem týždňov, stále vykašliava. Po vybraní dvoch druhov ATB, Erdomedu, Biseptolu, mukolytík, nasadil ešte krčný dr. Nasofan a Uniflox a usúdil, že je to sinobronchitída, teda, že mu hlieny stekajú po zadnej stene hrdla na priedušky, zobral ešte kontrolný výter, som sa pýtala na RTG, no to vraj by som mala prebrať s pediatrom alebo pľúciarom. Syn kašle stále, je to lepšie, no veľmi pomaly to ustupuje. Striekam mu Vincentku do nosa a aj pije. /s mierou/. Inak, schválili nám liečenie do Tatier, ale až nov.-dec. na mesiac.
3. jún 2010 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka18 to vyzera na alergiu..davaj mu ten aerius pravidelne..len pred alergologickym ho vysad..vacsinou 7 dni..ale dohodni sa presne s alergologickou..testy sa robia mimo sezonu..ale nemusis ho nechat trpiet

@junovka ..nosna mandla a alergie..no ak ma alergik zvacsenu nosnu mandlu..tak ma alergiu zhorsenu..lebo nosna mandla nedovoli spravne dychat nosom, a teda nos neocisti vzduch od tych alergenov a navyse hrozi, zer ich dieta takto budse dychat ustamiu a "sadneô to na priedusky..cize nie stara povera, ze bez mandli to ide na priedusky..ale opacne

@leka323 ..ale ved mal dat spravit RTG prinosovych dutin..jasne RTG pluc robi plucniar alebo detsky. Nech mu detsky da Bronchovaxom na podporu imunity
3. jún 2010 o 20:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ešte dnes idem s manželom, aby nám spravili výtery a ak syn neprestane kašľať aj ten ôsmy rýždeň, tak už neviem, krčný ten kašeľ ešte definoval ako postinfekčný a hotovo. Asi pôjdem znova za pediatrom a budem sa pýtať na ten RTG. Syn berie z alergológie Ribomunyl štvrtý mesiac, vraj po troch mesiacoch až účinkuje, ale nám zatiaľ ani po tých štyroch.
4. jún 2010 o 06:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leka, necitala som celu diskusiu, ale Karolinka mala v na prelome januar februar nejaku infekciu, teda vsetky deticky v skolke ze mala soplik a kasel, soplik vacsine zatiekol do usiek a trval 9 týzdnov kým uplne dokaslala, hoci uz po 3 týzdnoch to uz nebola inekcna, ale to telo kym sa s tým vysporiadalo trvalo velmi dlho a toto iste mala aj sestra aj s detmi. A este bolo jedno ci mali deti antb.alebo nie, vsetkym to trvalo rovnako. Miestami sa to akoby zhorsilo,ptom uz vyzeral, ze to je lepsie a tak dookola...az prvy aprílovy týzden dokaslala :sweat_smile: a ona este nikdy nebola chora :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. jún 2010 o 06:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kukam ze pisem jak tatar... prepacte, tehotenska demencia ..myslienky a ruky sa neskoordinovali :grinning: :grinning:
4. jún 2010 o 06:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tonicka, no presne tak, tento týždeň to vyzeralo nádejne, že už už sa z toho dostaneme, ale dnes sme zase niekde v polovici, nie je to také jak na začiatku, ale predsa.
4. jún 2010 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leka, len vydrz, nam inak pomohol asi aj vytazok z hlivy, karolinka vracia zo sirupov , tak som kupila cmulaci :slight_smile: a este sinupret a kalaba :slight_smile: ..ale tazko povedat mozno by to rovnako trvalo aj bez toho :sweat_smile:
7. jún 2010 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no my sme dostali ovčie kiahne.. zajtra pokračujeme v liečbe ribomunilom, tak dúfam, že to neuškodí.. volala som dr. tak vravela, že máme pokračovať..
7. jún 2010 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majdiska neboj, neuskodi
7. jún 2010 o 12:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
tak aj ja sa tu mozem pridat. Pre nas to je taktiez dost aktualna tema. My sme na imuno-alergo sledovany nejaky ten rok. Boli sme stale chory-postihovane najviac boli dolne dychacie cesty. Z rozboru krvi zistili vysoke hodnoty IgE a este cohosi. Hned sme boli poslany na imuno-alergo, kde nam oznamili oslabenu imunitu. Maleho som dala do skolky no co den az 4dni bol stale chory. Kazdy mesiac nejake atb.. Dalsi rok-cize tento sk.r., sme mali zakaz navstivit skolku. Od semptembra tam ideme zasa, uvidime ako sa situacia vyvinie. No nevidim to pozitivne. Zajtra ideme k dr., maly je uz 2tyzdne chory-teda kasle, pretiera si ocka, kycha-alergia ako usita, tak dufam,ze nam urobia testy.. Berieme xyzal, ale nepozdava sa mi jeho ucinok, je slaby :fearful: :confounded:
10. jún 2010 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andrea12737 a boli ste na krcnom...ci nahodou nosna mandla neznizuje imunitu?
10. jún 2010 o 11:52  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
s mladsiou sme objednani tiez na alergo, nakolko v poslednej dobe ma stale rano upchaty nos, nevie sa vysmrkat a ked jej strieknem do nosa Mar plus, pockam minutku, tak potom mi toho taaaaak strasne vela vyfuka.Sama som sa rozhodla, ze pojdem s nou na alergo, opytala som od pediny odpor.list,mame termin 28.6, zatial sme na ORL nesli, pedina nas neposlala :sweat_smile: , chcem aby jej vzali krv na IgE...podla mna ma tiez alergiu :frowning2:
10. jún 2010 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka ..vacsina alergologov ziada aj ORL vysetrenie a stym aby prisiel pacient na prve vysetrenie
10. jún 2010 o 11:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 ak bude ziadat alergologicka, tak neni problem, aby som s nou zasla na ORL, ale pravdupovediac, mne pedina dala odp.list, len tak po dohode somnou, ked som prisla za nou do ambusky, Nely tam ani somnou nebola :sweat_smile:
10. jún 2010 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka pedian ama pozna uz 9 rokov a alergologicka 6 rokov :sweat_smile:
10. jún 2010 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 pedian ama pozna uz 9 rokov a alergologicka 6 rokov.......to malo byt pre teba a nie pre mna :grinning: :grinning: :grinning:
10. jún 2010 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok