Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

janulka18
2. jún 2010

strapco13:tak a znova opakovanie,tretí deň v škôlke a znova začína malý kašľať.Doktor aerius nechal 5ml a kázal pri kašli aj stoptussin.To mu môžem dávať stoptussin aj dlhodobo?Alebo striedať s ditustatom a pleumolisynom alebo čo už mám robiť?Ja už fakt cvokatiem.

strapco13
2. jún 2010

@janulka18 ...dlhodobo nie...striedat mozes...
ale mam dojem, ze tam bude robit problem nosna mandla...pri nej je typicke, ze dieta hned v skolke ochorie.
beal uz drobec nieco na podporu imunity? luivac, bronchowaxom a pod?

janulka18
2. jún 2010

strapvo13:Ale áno,skúsili sme nejaký sirup z hlivy,to ho nadrapovalo,potom echinaceu, tá bola celkom fajn,ale tiež sa nedala dlhodobo.A teraz m dávam len C-čko a zinok.Každopádne my máme celkovo problém zo sirupmi,radšej zje tabletky.Tie čo opisuješ sú ale na predpis,nie?

strapco13
2. jún 2010

@janulka18 hej to uz je na predpis..ked uz recepty starych mam nestacia--ale moze ich pisat aj pediater

majdiska
2. jún 2010

janulka my dávame preventar junior - sú to tabletky - také cukríčky.. hliva malému nechutila a ked som skúsila, tak sa ani nedivím 😝 a dávam ešte marťankov s prebiotikami a probiotiká - laktobacilky.. 😉
a teraz malý berie ribomunil - nechodí do škôlky 3tt.. to už by malo pomôcť..

cairka
2. jún 2010

my sme dnes boli na kontrole sluchu - malá má obe uši zaľahnuté (pravé -25 daPa, ľave -75 daPa), zápal v uchu je lepší, ale nie vyliečený, krčná mandľa stále zväčšená a červená, takže sme dostali dalšie balenie ATB . Ešte jej robila doktorka iný test na uši (vyzerala ako ladič pián pri tom 😅 ), ale neprezradila mi, čo zistila, či malá odpovedala správne, alebo nie (najprv jej jedným zahrala pri jednom uchu, malá povedala, že to píska, druhom uchu, malá zopakovala a potom druhým takým čudkom v strede čela, že kde to počuje, mala ukázať prstom, tak ukázala v strede čela ) a ukončila to tak, že hádam to bude dobré, ked sa to prelieči 😕 takže ja som zostala absolútne vyplašená po tej hláške 😅 že hádam 🤐 😅

janulka18
2. jún 2010

Myslela som samozrejme strapco13:O)))

strapco13
2. jún 2010

@majdiska ..len pozor na vysoky obsah cukrov v tych detskych vitaminoch

@cairka ..asi bude musiet ist nosna mandla von..kvoli uskam..daj antihistaminika, nosne kvapky..polohuj na uska ako som tu uz pisala

majdiska
2. jún 2010

strapco, môj malý iné sladkosti ani nepozná.. všetko sme mu zatrhli, takže nejedáva dobožky, čokolády.. jediné sladké sú jogurty, ovocie a nejaká plnená buchta 😉

cairka
2. jún 2010

@strapco13 , dík, si ma nepotešila. Ale s tou nosnou už viacmenej rátam. Horšie je, že teraz jej nevie vyliečiť ani tú krčnú, aj ked je "zdravá" (vždy tak týždeň) , tak pravidelne hovorí, že ju bolí hrdlo pri prehĺtaní ...a prísť o krčnú mandľu v 4 rokoch asi nie je žiadna výhra. Už v 2 rokoch, ked bola na nosnej ma upozornili, že raz tá krčná bude musieť ísť pravdepodobne von, lebo je strašne veľká, ale teda že by bolo dobré vydržať aspoň do 6-7 rokov... keby som aspoň vedela, že vyberú mandľu a budeme chodiť k mudre len na preventívky...ale ten prvý výber taký dosah nemal. hoci je pravda, že to, čo sa deje od decembra, je úplne nonsens a donúti nás to konať. Lebo nie len že dieťa ide z choroby do choroby (to bolo skoro od malička), ale tie choroby sa stále zhoršujú (naozaj nemá len "soplíky" 😔 ).

strapco13
2. jún 2010

@cairka ked je krcna mandla velka..nemusi byt chora...pokial vadi len jej velkost a vyter od orl je v poriadku, tak staci ju zmensit, ale ak su opakovane zle vytery /streptokok, hemophilus/, vysoke ASLO, LATEX, CRP, FW /odoberie detsky..to su zapalove parametreú, tak ju treba vybrat celu
to, ze ju boli hrdlo..moze byt vysusene, lebo nevie dychat nosom, kvoli ten velkej nosnej mandli...a sucho deti nevedia pomenovat a vravia, ze to boli

janulka18
3. jún 2010

majdiska: Mne malý echináčkov, marťankov a podobné sladké cukríkové vitamíny nechce ☹ ,ale preventar som nevedela,že je detský,lebo dospelácky je fajn.Asi skúsim.
Ono je to s tým jeho kašľom divné.V utorok volali zo škôlky,že mám pre neho prísť,lebo veľmi kašle. 😖 Poobede a v noci nezakašľal a to dostal len aerius. V stredu mu dali pred spaním stoptussin ako kázal doki a dodnes zas nezakašľal.A to včera boli aj vonku,tak ja už neviem čo to má. 😝

junovka
3. jún 2010

@janulka18 necitala som cely tvoj pribeh, len z tejto strany, ale...nemoze to byt aj alergia???

@strapco13 stale problemy s nos.mandlami nemozu spolu suvisiet aj s alergiami???

janulka18
3. jún 2010

junovka:asi to bude alergia,ale na alergologiu a imunologiu sa dostaneme az v septembri,tak ma ten jeho obcasny zachvat nenormalneho kasla hneva,lebo mu nemam ako pomoct ☹ dnes zase nezakaslal aj bez stoptussinu 🙄

leka323
3. jún 2010

Ahojte, ja sa hlásim opäť, takže syn už kašle sedem týždňov, stále vykašliava. Po vybraní dvoch druhov ATB, Erdomedu, Biseptolu, mukolytík, nasadil ešte krčný dr. Nasofan a Uniflox a usúdil, že je to sinobronchitída, teda, že mu hlieny stekajú po zadnej stene hrdla na priedušky, zobral ešte kontrolný výter, som sa pýtala na RTG, no to vraj by som mala prebrať s pediatrom alebo pľúciarom. Syn kašle stále, je to lepšie, no veľmi pomaly to ustupuje. Striekam mu Vincentku do nosa a aj pije. /s mierou/. Inak, schválili nám liečenie do Tatier, ale až nov.-dec. na mesiac.

strapco13
3. jún 2010

@janulka18 to vyzera na alergiu..davaj mu ten aerius pravidelne..len pred alergologickym ho vysad..vacsinou 7 dni..ale dohodni sa presne s alergologickou..testy sa robia mimo sezonu..ale nemusis ho nechat trpiet

@junovka ..nosna mandla a alergie..no ak ma alergik zvacsenu nosnu mandlu..tak ma alergiu zhorsenu..lebo nosna mandla nedovoli spravne dychat nosom, a teda nos neocisti vzduch od tych alergenov a navyse hrozi, zer ich dieta takto budse dychat ustamiu a "sadneô to na priedusky..cize nie stara povera, ze bez mandli to ide na priedusky..ale opacne

@leka323 ..ale ved mal dat spravit RTG prinosovych dutin..jasne RTG pluc robi plucniar alebo detsky. Nech mu detsky da Bronchovaxom na podporu imunity

leka323
4. jún 2010

A ešte dnes idem s manželom, aby nám spravili výtery a ak syn neprestane kašľať aj ten ôsmy rýždeň, tak už neviem, krčný ten kašeľ ešte definoval ako postinfekčný a hotovo. Asi pôjdem znova za pediatrom a budem sa pýtať na ten RTG. Syn berie z alergológie Ribomunyl štvrtý mesiac, vraj po troch mesiacoch až účinkuje, ale nám zatiaľ ani po tých štyroch.

tonicka
4. jún 2010

leka, necitala som celu diskusiu, ale Karolinka mala v na prelome januar februar nejaku infekciu, teda vsetky deticky v skolke ze mala soplik a kasel, soplik vacsine zatiekol do usiek a trval 9 týzdnov kým uplne dokaslala, hoci uz po 3 týzdnoch to uz nebola inekcna, ale to telo kym sa s tým vysporiadalo trvalo velmi dlho a toto iste mala aj sestra aj s detmi. A este bolo jedno ci mali deti antb.alebo nie, vsetkym to trvalo rovnako. Miestami sa to akoby zhorsilo,ptom uz vyzeral, ze to je lepsie a tak dookola...az prvy aprílovy týzden dokaslala 😅 a ona este nikdy nebola chora 😝

tonicka
4. jún 2010

kukam ze pisem jak tatar... prepacte, tehotenska demencia ..myslienky a ruky sa neskoordinovali 😀 😀

leka323
4. jún 2010

Tonicka, no presne tak, tento týždeň to vyzeralo nádejne, že už už sa z toho dostaneme, ale dnes sme zase niekde v polovici, nie je to také jak na začiatku, ale predsa.

tonicka
7. jún 2010

leka, len vydrz, nam inak pomohol asi aj vytazok z hlivy, karolinka vracia zo sirupov , tak som kupila cmulaci 🙂 a este sinupret a kalaba 🙂 ..ale tazko povedat mozno by to rovnako trvalo aj bez toho 😅

majdiska
7. jún 2010

no my sme dostali ovčie kiahne.. zajtra pokračujeme v liečbe ribomunilom, tak dúfam, že to neuškodí.. volala som dr. tak vravela, že máme pokračovať..

strapco13
7. jún 2010

@majdiska neboj, neuskodi

andrea12737
10. jún 2010

Ahojte,
tak aj ja sa tu mozem pridat. Pre nas to je taktiez dost aktualna tema. My sme na imuno-alergo sledovany nejaky ten rok. Boli sme stale chory-postihovane najviac boli dolne dychacie cesty. Z rozboru krvi zistili vysoke hodnoty IgE a este cohosi. Hned sme boli poslany na imuno-alergo, kde nam oznamili oslabenu imunitu. Maleho som dala do skolky no co den az 4dni bol stale chory. Kazdy mesiac nejake atb.. Dalsi rok-cize tento sk.r., sme mali zakaz navstivit skolku. Od semptembra tam ideme zasa, uvidime ako sa situacia vyvinie. No nevidim to pozitivne. Zajtra ideme k dr., maly je uz 2tyzdne chory-teda kasle, pretiera si ocka, kycha-alergia ako usita, tak dufam,ze nam urobia testy.. Berieme xyzal, ale nepozdava sa mi jeho ucinok, je slaby 😨 😖

strapco13
10. jún 2010

@andrea12737 a boli ste na krcnom...ci nahodou nosna mandla neznizuje imunitu?

junovka
10. jún 2010

s mladsiou sme objednani tiez na alergo, nakolko v poslednej dobe ma stale rano upchaty nos, nevie sa vysmrkat a ked jej strieknem do nosa Mar plus, pockam minutku, tak potom mi toho taaaaak strasne vela vyfuka.Sama som sa rozhodla, ze pojdem s nou na alergo, opytala som od pediny odpor.list,mame termin 28.6, zatial sme na ORL nesli, pedina nas neposlala 😅 , chcem aby jej vzali krv na IgE...podla mna ma tiez alergiu ☹

strapco13
10. jún 2010

@junovka ..vacsina alergologov ziada aj ORL vysetrenie a stym aby prisiel pacient na prve vysetrenie

junovka
10. jún 2010

@strapco13 ak bude ziadat alergologicka, tak neni problem, aby som s nou zasla na ORL, ale pravdupovediac, mne pedina dala odp.list, len tak po dohode somnou, ked som prisla za nou do ambusky, Nely tam ani somnou nebola 😅

junovka
10. jún 2010

@junovka pedian ama pozna uz 9 rokov a alergologicka 6 rokov 😅

junovka
10. jún 2010

@strapco13 pedian ama pozna uz 9 rokov a alergologicka 6 rokov.......to malo byt pre teba a nie pre mna 😀 😀 😀