Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

strapco13
26. mar 2011

@monalisatko a bolo to dane aj na vysetrenie mykozy /plesne/?
ak aj to je negativne..moze to byt potom znamka chronickeho ochorenia mandli ...alebo prebehlo nejake virusove ochorenie /napr. inf. mononukleoza ide casto s povlakovou anginou a negativnymi vytermi/

strapco13
26. mar 2011

@suezana nosna mandla bola vylucena? prinosove dutiny?
moze ist este o tzv. suchy zapal zadnej steny hrdla...tam pomoze kloktanie salviou, vyhybat sa eukalyptu, mentolu /cize aj zuvackam/, cmulat Panthenol tbl, a preplachy nosa solnym roztokom a nechat ten roztok zatiect cez nos do nosohltana

suezana
26. mar 2011

@strapco13 nosná mandľa je len trošku zväčšená - zatiaľ nie na vybratie, ona väčšinou nechrápe - len keď je chorá občas. Žuje každý deň žuvačky - môže to byť preto? 😕 ďakujem veľmi pekne

strapco13
26. mar 2011

@suezana moze to byt aj zuvackami..aj tou nosnou mandlou ..nazbieraju sa na nej hlieny, stecu do hrdla a onoa sa to snazi vykaslat..a staci ze raz za cas si trosku v noci pochrapka, ci podycha ustami a uz je hrdlo vysusene
kukni do mojho clanku na toaletu nosa...pokial je nosna mandla len trosku zvacsena je velka pravdepodobnost, ze ju sparvnym ocistovanim zmensite uplne 😉

suezana
26. mar 2011

@strapco13 skúsim vyradiť tie žuvačky 😒 o tom nošteku som už čítala dávnejšie, videla som v dm takú nádobku na to - rozmýšľam nad tým, ale neviem si predstaviť, že to dokážem urobiť (ja neviem ani šípočku skočiť, kvôli tomu, že si musím nos chytať 😒 ) ale aj ja som alergička a v lete (na seno) sa mi až žiada prepláchnuť nos - len sa bojím....
a prosím ťa naparovanie - ja to robím hneď ako mám problém s nosom....je to dobré aj pre ňu? ale veľmi tam nechce sedieť....

strapco13
26. mar 2011

@suezana ak ti obsedi..mozes aj naparovat..ale ten preplach je jednoduchy..kupois spary a streknes do nosa 😉

suezana
26. mar 2011

@strapco13 ty si lekárka? 🙂 spreje máme často - to áno - ten flixonase alebo olynt... ale aj tie fyziologické máme používať? každý deň?

strapco13
26. mar 2011

@suezana hej ORL dr som..no olynth a Fliskonase su spraye na uplne ined ruhy nadchy
Fliksonase je lokalny kortikoid, uzva sa pri alergickej nadche
Olynth je na odpuchnutie nosovej sliznice pri akutnej nadche..cize pri infektoch
fyziologicke sa mozu pouzivat aj kazdy den..je to na ocistenie sliznoce od hlienov...ved aj ruky si umyvas kazdy den 😉

monalisatko
26. mar 2011

@danielik79 ďakujem pekne 🙂 Však skoč, zostalo z nej 😉
@suezana no ja neviem či sa tak volá 😉 Ja som si ju tak troch vymyslela. Upiekla som takú "vodovú" piškótu, rozrezala, natrela som na to uvarené salko vymiešané s maslom, dala som tú penu, na to nutellu a vrch piškóty. Na to som dala bielu polevu a jedlú oplátku a potom srdiečko z peny.
@strapco13 vlastne ani neviem na čo to bolo testované. Ja som povedala, že má biele niečo na mandliach a chcela by som vedieť, či tam niečo nemá. Tak hádam to testovali aj na tie pliesne. Asi tam v pondelok skočím a opýtam sa.

suezana
26. mar 2011

@strapco13 takže ráno aj večer? aj mm by sa zišlo.... fakt som čítala ten článok a sedí veľa vecí na oboch - škrípanie zubami, rozprávanie, nepokoj v spánku....a chlapi prečo chrápu? to už neni nosná mandľa....že? on mal niečo s nosovou priehradkou....je to hrozné počúvať, milión rôznych zvukov za noc (nie plynulé chrápanie 🙄 )
fakt veľké ďakujem za ochotu 😵

suezana
26. mar 2011

@monalisatko no u nás sa taká torta pečie - volá sa karamelová s penovoou vložkou, ale na nete som to nevedela nájsť....a potrebovala som - myslela som si, že ty budeš vedieť 😉 si šikovná 🙂

strapco13
26. mar 2011

@suezana ok mal chlap nieco s nosnou prepazkou, cize ak je ta kriva..tak ta moze robit chrapanie, a plus milion dalsich veci 😅
preplach kludne kedykolvek zbadas vodu 😀 ..pre dospelych staci kludne aj voda z vodovodu ak si to vedia nasat nosom z dlane..ale pre deti je lepsie bud domaci prevareny alebo kupeny solny roztok

monalisatko
26. mar 2011

@suezana ďakujem, ja som si len v hlave skombinovala, a dúfala že bude chutiť 😀 Nie som nejaká extra cukrárka, pečiem len dcérkam na meniny a narodeniny a raz som aj mužovi a raz svokrovcom upiekla na narodky🙂 Ak nájdem, dám foto

monalisatko
26. mar 2011

@suezana tak našla som len tú pre svokrovcov

suezana
26. mar 2011

@monalisatko krásna 🙂 to je marcipán, však? to by som sa chcela naučiť 😉

suezana
26. mar 2011

@strapco13 už som poučila aj mm, v pondelok kúpim tie spreje a idem ešte schovať všetky žuvačky....som zvedavá, dúfam, že zaberie....dám vedieť 😉 vďaka a dobrú noc.

naturmama
27. mar 2011

ahojte kocky, ako tak citam viacere maju problem s alergiami u deticiek...aj ja som taka bola, ale potom som stretla cloveka, ktory uplne zmenil moj pohlad na tento problem. Netreba drahe lieky, staci nasadit spravnu vyzivu - vela zeleninky, probiotik, umyvat dvakrat denne v studenej vodicke, vela pobytu na vzduchu. a ked pride kasel, treba nasadit v prvom rade nieco prirodne (pr. hedelix) + caje + vypotenie sa, aby z tela odisli toxiny. Hlavne ked je clovek chory, treba vynechat sladke 🙂

danielik79
27. mar 2011

@naturmama nehnevaj sa ale budem ti odporovať.Neviem či by si malé dieťa osprchovala 2xdenne v studenéj vode ,za jedno ked je náchilné na chlad behom pol dňa ti určite začne sopliť a teplotovať a nechcem ani len pomyslieť na to čo by bolo na druhý deň a silne pochibujem že by si to spravila batolaťu.Myslím že každá mamina z tejto stránky mi dá za pravdu ked poviem že by spravila aj nemožné aby im detičky boli zdravé a určite už majú odskúšané vela. 😉

suezana
27. mar 2011

@danielik79 no, ja som to pochopila, že umyť tvár 😅 nie?
@naturmama ja hneď nasadím propolis s medom, podbeľ čaj, naparujeme....len žiaľ väčšinou nepomôže....ale vždy to robím. Ja mám takýto recept na kašeľ: do 1litra dáme celé jablko, celú škoricu - drievko, 1kl anýzu, 1ml tymianu, 1ml majoranky, 1/2 ml rasce a varíme 15 minút - výborný čaj - robím malej aj sebe, alebo cibuľu s medom/cukrom a tú šťavu jeme.... určite skúšame aj mnoho prírodných liekov 😉

danielik79
27. mar 2011

@suezana ak len umýť tvár tak to robím aj viac krát za deň a myslím že aj ty aj iný 😉

monalisatko
28. mar 2011

Ahojte. Skoro sme išli ráno do škôlky..... ☹ Ráno Lara vstala s hrozným kašlom, upchatým nosom a teplotou 37,6 ☹ ☹ ☹ Je to ten hnusný prieduškový kašel a hovorí že ju pri kašlaní bolí. Už večer dosť kašlala a začal sa jej plniť nos, ale dúfala som, že do rána z toho nič extra nebude. Žial do škôlky ísť nemôže. Zatial nedostala atb, keďže v piatok večer ich dobrala, musíme čakať, čo z toho bude. Vo štvrtok ideme na kontrolu. Začala som jej dávať pleumolysin na kašel.

suezana
28. mar 2011
monalisatko
28. mar 2011

@strapco13 dnes som volala do labáku, či sa ten výter vyšetroval na mykózu a plieseň. Vraj nie 😠 lebo to treba zvlášť žiadať. Však ja som tam tej známej hovorila, že by to mohla byť mykóza. Jej to asi nedošlo, že by som tým chcela na to vyšetrenie 😠 😠 😠 Teraz by som mala ísť znova na ten výter? Alebo jej to môže bez liečenia zmiznúť?

strapco13
28. mar 2011

@monalisatko ☹ holka ty mas smolu .... no skus probiotika, antimykotika /ale su na predpis, moze pediater/...a ak sa ti podari vybavit tak znovu vyter

danielik79
28. mar 2011

@monalisatko riešili ti v byte tie plesne?Ked môžeš tak sa radšej odtial odsťahujte ,viem lahko sa povie a ešte ťažšie sa spravý ale z plesní ti budú deti choré furt.

monalisatko
28. mar 2011

@strapco13 ani mi nehovor... ☹ som z toho úplne nešťastná. Vo štvrtok idem s Larou na kontrolu, tak ak to ešte bude mať Lisa na mandliach, tak jej dám spraviť výter. Probiotiká papáme, tak hádam aj to troška pomôže ☹
No ale nech už je polievačka, lebo potom mám volať do šrobárovho a dohodnúť termín

monalisatko
28. mar 2011

@danielik79 teraz nám zateplujú dom z našej strany a aj strechu. Potom by sme my niekedy mali zoškrabať stenu v spálni a obývačke a vymalovať protipliesňovou farbou. Teraz ale velmi uvažujem nad výmenou bytu, hoci sa mi moc do sťahovania nechce. Je to aj hrozne vela peňazí, čo teraz nazvyš vôbec nemáme ☹ Tak uvidíme.

katecameron
28. mar 2011

@monalisatko aj nam zatepluju u nas malicky v noci kaslal ako keby bol mierne zahlieneny no z nosa zatial nic len asi mu zateka no nejdem to zatial riesit ale dnes ma odrovnalo zastavili sme sa u starej materi mm a ona chovala maleho kolacikom pospinila si prsty a potom ich olízala a zas chytila ten kolac a dala malemu do ust ta mne treba grcat ked toto urobí a to keby bola zdrava ale potom zacala grhlat a povedala ze je chorá no tak toto mojho chalaniska urcite dorazí ja takychto ludí nenavidím vie ake mame problemy ze maly sa hned nakazí a kludne ho olíze chorymi slinami blééééé 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

monalisatko
28. mar 2011

@katecameron tak to fakt aj ja neznášam. Ja sama neoblizujem deťom nič, tak nie ešte aby to robil hocikto iný. Našťastie to u nás v rodine nie je zvykom. Tak hádam ti malý neochorie. Ja by som určite drzo na to upozornila.

danielik79
28. mar 2011

@monalisatko ☹ viem máš to ťažké ale ked inak sa nedá a deti sú choré aspoň tá výmena.