Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

elinka5
5. máj 2011

@danielik79 neboli sme v srobarovom, ten bol nedaleko nas. My sme boli len na prelieceni. Vola sa to Horny smokovec-kupele. A vam sa ako pacilo v Lucivnej? Rozmyslam, ze mozno tam pojdeme o rok.

danielik79
5. máj 2011

@elinka5 no dá sa povedať že ano páčilo až na to že sme tam v novembri mali vyslovene smolu lebo na oddelený tam kde sme boli my sme mali plesne a z toho mi malá dostala laryngitídu a nebola sama a aj to bol akurát taký čas kedy tam bolo aj vela chorých detí ale ked som sa ozvala sme tam dostali aj náhradné ubytovanie aj ked menšie aké sme mali a peniaze za iné ubytovanie som dostala späť.Na personál,ubytovanie,stravu a sestričky nemožem povedať nič zle boli strašne zlatý ale o doktoroch poviem len tolko závisí aj od toho akého dostaneš inak je tam super aj za tie prachy ,neviem či mi to admini nezmažú kukni www.tkl.sk.A či tam pôjdem aj druhý raz už asi nie lebo to ani finančne a ani časovo moc nevychádza lebo prerábame dom .

danielik79
5. máj 2011

@elinka5 voliako som to zle zadala tú stránku tak si kukni www.tkl.sk dúfam že bude to fungovať.

elinka5
5. máj 2011

hej uz som pozrela, diki

danielik79
6. máj 2011

baby kolko stupňov mávate v tomto období alergii ....ja som v dome znížila teplotu na 19,5 stupňa a je to super bez kašla a soplíkov ale akonáhle sa v dome zvýši teplota na 20 stupňou už to super moc neni.

olivova
6. máj 2011

@danielik79 - myslim, ze u nas to funguje presne ako u vas.....teraz som trosicku prikurila na viac stupnov(zima-zima) a zhorsilo sa na to trosku....Mala som nechat, aby sme chodili radsej v svetriku 😅
chcem sa este spytat - ked ste boli na lieceni, ty si doplacala sumu za 1 den okolo 30 e ?

danielik79
6. máj 2011

@olivova ak myslíš na dieťa tých 1,66e tak ano.

danielik79
6. máj 2011

@olivova dopláca sa na dieťa a za seba si tiež platíš vlani to bolo o dosť lacnejšie ako je to teraz mňa celý pobyt vlani v jedli vyšiel okolo 404e s tým že za malú som neplatila lebo nemala ešte 3 roky.

monalisatko
7. máj 2011

@graziela ahoj. Ja tiežnedávam flixotide dcérkam, iba keď majú zápal priedušiek. Samozrejme to naša alergologička nevie 😅 😅 😅 Tiež to považujem za zbytočné, lebo vôbec žiadny efekt nebadám. Ventolin dávam len v nutnom prípade, hoci malej ani to moc nezaberá. Keď ju minule chytil záchvat kašla, dala som jej 2 vstreky ventolinu a aj tak sa mi dusila cez 2 hodiny. Potom jej to nejak ustalo samé od seba.

monalisatko
7. máj 2011

@danielik79 inak nechápem, že prečo pýtajú tak hrozné peniaze za to, že nechceš opustiť malé dieťa na 3-4 týždne. Mali by to upraviť tak, žeby doprovod pre deti do 6 rokov mal byť samozrejmosťou, čiže zadarmo. Jasné, za stravu by mohli pýtať peniaze, ale za ubytovanie je to nefér. Ak aj staršie dieťa by chcela matka sprevádzať, tak vtedy nech si účtujú.

danielik79
7. máj 2011

@monalisatko nuž to sa mňa nepýtaj .....každý si dva krát rozmyslí kde dá peniaze kým tam pôjde .Tento rok je to o dosť drahšie .

monalisatko
8. máj 2011

@danielik79 fíha, tak ešte drahšie? Pomaly to vyzerá, že na zdravé detičky majú nárok len bohatí rodičia 😠 Na to nemyslia, že niektoré matky sú na RD a to veru nejaká extra suma nie je. No ale nechcem odbočovať od témy, lebo mi to vymažú 🤐 Ako sa inak máte? Je už lepšie? Mne večer po zaspaní Lara nejak sucho kašlala a potom ešte troška neskôr. Dúfam že z toho nič nebude.

maznacik007
8. máj 2011

ahojte... ano to liecenie dost zdrazelo oproti minulemu roku a co viem tak vseobecna skracuje pobyty na 21 dni a poistovne prestali schvalovat doprovod pre deti 3 vyssie.. a aj to ze ked chces aby ti aj to druhe dieta preplatili a to nema uplne take diagnozy...

my planujeme na liecenie ist az na zimu.. teraz nam to absolutne nevychadza casovo... a pre nas je aj tak najkritickejsia jesen...
Danko zacal zasa v noci kaslat aj rano... tak dufam ze zasa nebude z toho laryngitida.. a musim ist s nim na kozne .. dost sa mu zhorsil ekzem... nechapem z coho..

cairka
8. máj 2011

@maznacik007 , nám kožná zhoršenie ekzému okomentovala, že "no, je jar" 😝 že jar a jeseň sú najhoršie na ekzém, aj bez zmeny stravy, alebo iných ovplyvniteľných vplyvov...

danielik79
8. máj 2011

@monalisatko no malá lepšie len sem tam si odkašle a malý ten mi prišiel piatok zo škôlky taký soplavý trochu som to preliečila ale do škôlky obidvaja určite nepôjdu.Dnes mi malý vystupuje ku dňu matiek.

danielik79
8. máj 2011

@maznacik007 u nás je to kritické tiež začiatkom jary a jeseňe a zimu už do toho ani nerátam.Teraz je tak zlý čas a na tieto choroby ja sa tiež obávam aby mi malá nechytila ešte niečo .A Dankovi prajem aby sa čím skôr z toho dostal .

monalisatko
8. máj 2011

@maznacik007 nechápem prečo poisťovňa schvaluje doprovod? Veď to si musíš aj tak hradiť v plnej výške, alebo nie? Mne Lara má jediné miesto nad členkom, kde sa jej ešte uchoval ekzém a tiež sa jej to teraz "prebudilo" Svrbí ju to, a vie si to aj pekne rzškrabať 😠 Na to, že mala ako bábo dosť škaredý atopický ekzém, fakt jej to pekne zmizlo až na to jediné miestečko.

cairka
8. máj 2011

@monalisatko , neviem,ako je to v Lučivnej, ale v Smokovci poisťovňa prispieva a je na tebe, aké ubytovanie si vyberieš. Majú tuším 4 kategórie, kde jedna je taká, že ubytko vôbec nedoplácaš, len stravu 😉 A potom tie ďalšie sa už doplácajú a podľa toho je v nich viac a viac komfortu. Tak si zisti, či aj v Lučivnej to tak nie je, že je aj bez platenia ubytovania.

monalisatko
8. máj 2011

@cairka ano, viem konkrétne o šrobárovom, v utorok nastupujem s deťmi 😉 No a pred chvílou som pozerala na nete tú lučivnú. Zatial sa tam nechystám, lebo radšej si zaplatíme dovolenku celá rodina v tatrách. Boli sme vo februári a plánujeme aj v lete niekedy. Dúfam že nám to vyjde 🙂 🙂 🙂 Mne ide hlavne o diagnostiku a liečiť sa potom vieme aj doma. aspoňže dúfam 😒 Ideme do Cčka, čiže budem za ubytko platiť 8 € na deň + 7,50 strava.

cairka
8. máj 2011

@monalisatko , jáááááááááááááááááj 😅 No my sme boli pred dvoma rokmi v "D" čku a teraz som posielala návrh, čakám na vyjadrenie poisťovne a tiež pôjdeme do "D", ak nás teda schvália 😝 ale dúfam, že áno, už ak moje deti nemajú nárok, tak neviem, koho by schválili 😅 a teda platili sme len stravu.

sisinka76
8. máj 2011

@cairka Samkovi Isoprinosine tiez nazabral, bral ho vyse pol roka a bol v tom case skoro stale chory. nakoniec nam vymenila a dala Imunor, berie ho 3. mesiac a zatial musim klop klop sa drzi. len teraz trosku kasle, ale to zo soplikov, co mu zatekaju a neviem co na to dat, Sinupret davam,ale neviem, ci davat nieco aj na tlmenie kasla alebo??? 😒 @strapco 13, neporadis? 😉

maznacik007
8. máj 2011

@monalisatko neviem uplne ako je to s tym ddoprovodom co preplatia v lucivnej ale viem ze vela nie...

no nas Danko ma ten ekzem na oboch lickach.. takze to dost vidiet... no uvidim co mi na to daju zasa....

@cairka jasne ze schvalia... neboj..

mne kaslu obaja ja davam kalciovy sirup a kombinujem s tym brectanovym alebo takym nejakym prirodnym... a snazim sa to nepocuvat... 😀 moji to maju vzdy ked sa prudko ochladi alebo otepli

cairka
8. máj 2011

@maznacik007 , no údajne môže byť problém, že dia ešte nechodí na alergo...ja som si naivne myslela, že sa poisťovňa poteší, že im šetrím koruny a nedávam jej robiť vyšetrenia aj tu, aj o pár mesiacov v tatrách (s tým, že podľa výsledkov by som ju tu nahlásila, alebo nenahlásila na alergo a gastro...) a ono to môže byť problém. Ale dúfam, že nám dajú. Práve mám splín ☹ konečne mala ísť veve zajtra do škôlky, dnes sme boli v parku, tak asi prvýkrát zas čo sa vybehala a ako odozva...píska jak píšťalka a do rytmu si ešte vŕzga jak nenaolejované dvere...takže zas obštrukcia... ešte na ihrisku sme stretli jej učiteľku, tak hovorila jej veve, že zajtra príde do škôlky ... Tak ja hlavne kvôli tomuto verím, že prižmúria očko a schvália aj diu 😔 lebo vaneska to potrebuje ako soľ, ved dávame aj poctivo lieky, a stále stále píska, tak nech už nájdu príčinu 😔

cairka
8. máj 2011

ako je to teraz s tými lístkami od obvoďáka? keby sme šli samé od seba na pľúcne, tak ju vyšetria? 😕 lenže tu sa aj tak všade objednáva a čaká mesiace... ach jo

maznacik007
8. máj 2011

@cairka u nas sa vsade objednava... na alergo je to tak ze bud zaplatis 20 EUR na dieta a mas termin do mesiaca alebo cakas pol roka a pod casy...
na alergo imuno co chodime my tak nevysetria bez objednania... ale plucny neviem to nechodime.. ku koznej detto sa objednava u nas aj na kardiologiu... akurat infektologicka nas vzala bez objednania ale boli sme akutny stav a je to nasa rodinna znama...
my v meste to mame na figu s lekarmi odbornym musime chodit na kramare ked nieco alebo inam.. u nas ma diagnozy aj Danko ale ci to bude stacit a potom ja chcem ist ked uz bude mat po 3 rokoch ale sama by som dieta na liecenie nikdy nedala...
ako s tymi listkami neviem ako to beru... ja som raz sla bez objednania tu u nas na ocne s Ninkou /papierik sme mali od obvodnej/ a cakali sme tam vyse tri hodiny vies si predstavit aj Danka som mala so sebou no ciste peklo ... odvtedy nikdy viac bez objednania...

cairka
8. máj 2011

@maznacik007 , veď práve, že aj tu to tak . alergologička nás objednala ako teda akútnych v júli 😒 ináč objednáva na jeseň...Aj preto som nikde diu neobjednávala lebo viem, aké sú čakačky... preto ma napadlo to pľúcne, či tam to predsa nebude rýchlejšie 😕 tam sme boli len v a po nemocnici a vyradila nás, keďže chodí na alergo ... ale kto teda to dieťa vyšetrí, keď to potrebuje okrem obvoďáka ? či už aj u detí platí, že kým neumiera, alebo aspoň nie je na nemocnicu, tak má čas? lenže ako dlho vydržia priedušky bez trvalých poškodení, keď sú mesiace takmer v kuse v obštrukcii? potom už bude pozde hľadať príčinu...lenže to musí dieťa doktor-odborník vidieť častejšie ako raz za rok... a na to musia byť viacerí alergológovia, lebo nestíhajú vôbec...

maznacik007
9. máj 2011

@cairka ja som akurat volala dnes alergo imuno.... a objednali nas na 18.5. ze kvoli zlym vysledkom tak skoro... lebo zasa to mame ze zle a aslo namiesto klesania stupa... takze znovu krv a nieco tam este budu ze zistovat... to zas bude boj ked jej budu brat krv...
boli sme dnes na ORL.. ze ma zvasene krcne mandle... a este cosi ...

cairka
9. máj 2011

@maznacik007 , ja som dnes šla osobne prosiť, že si aj zaplatím, tak našla termín o 2 týždne a ani platiť nemusím, že ktosi zrušil kontrolu 😅 😎

danielik79
9. máj 2011

@monalisatko už zbalená a nachystané všetko.

monalisatko
9. máj 2011

@danielik79 jaj veru, všetko hotové. Ráno akurát ešte pobalím pár vecí, spravím papať a o 6.00 vyrážame. Vstávam o 4,30 tak by som už mala ísť spať, ale sa mi vôbec nechce 😅 😅 😅
Potom sa odtial ozvem. Aktivovala som si net, tak hádam bude aj fungovať.