Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

graziela
10. máj 2011

Ahojte, tak nas maly ma po tyzdni v skolke opät sopliky a kasel :( Len pred par dnami som vysadila Spiropent a Zodac a uz to tu mame po celom mesiaci liecenia znova :( fnuk, fnuk...Teraz mu davam Ventolin, v piatok ideme na tu alergologiu, tak sa uz potom poradime s dr., co ako dalej...testy nam asi robit nebudu, urcite nas objedna na dalsi termin...
Inac, s tymi cakackami je to hrozne...ved najväcsie problemy maju deti väcsinou prave teraz, ked je ich "sezona" a teraz by potrebovali nejaku liecbu, vysetrenia a pod., no zial termin dostane clovek az o par mesiacov... ☹

jana_rybka
10. máj 2011

Ahojte. Vie niekto, v čom spočíva tzv. desensibilizácia (napr. liek Stalolar), príp. či s tým má niekto skúsenosti. Vraj to dokáže u detí za 1-2 roky vyliečiť (nie potlačiť) alergiu, čo sa mi zdá neskutočné. Ex na mňa tlačí, aby som to malej vybavila, k alergo pôjdeme až koncom mesiaca, možno sa jej na to spýtam, ale zaujíma ma, či už ste o tom počuli.

jana_rybka
10. máj 2011

hľadala som na nete a našla som iba toto:
http://www.anamneza.cz/moduly/lek.php?id=4123

cairka
10. máj 2011

@jana_rybka , neter to skúšali dávať a po tuším 2alebo3 dávke skončila v nemocnici s ťažkým alergickým záchvatom ☹ viac v tom nepokračovali.

graziela
10. máj 2011

@jana_rybka - moja dcerka (8r) tuto liecbu podstupila pred 2 rokmi, resp. este stale sa lieci tymto sposobom. Neviem, ci som o tomto pisala v tejto teme, ale liecba spociva v tom, ze dieta vlastne do tela v postupnych najskor mensich davkach do seba aplikuje alergeny v kvapkach (su to specialne miesane kvapky, vyrabane niekde v taliansku) a organizmus sa postupne nauci nejako bojovat proti tym alergneom a lepsich ich tolerovat. Malej to davame pod jazyk, 3xtyzdenne, no iba v obdobie, kde nie je chora, neberie atb a pod. vtedy sa liecba musi prerusit...
No a ake su vysledky? Pravudpovediac, nebadam ziadne rapidne zlepsenie, tento rok nam mala bola chora dost casto a vzdy a dost komplikovanym priebehom...co sa tyka tych sezonnych zalezitosti (mame alergiu na pupavy a vysoke travy), zatial u dcerky neperepukla nejaka reakcia, hoci prave teraz je ta jej sezona....ale to sme cerstvo po chorobe (zapal priedusiek), takze u nas ten kasel zatial len doznieva...uvidime, co dalej, na alergologiu mame ist o par tzydnov...

danielik79
10. máj 2011

@monalisatko dúfam že ste mali dobrú a príjemnú cestu. 🙂 😉

monalisatko
10. máj 2011

@danielik79 ahoj, ďakujem, bolo všetko v pohode. Lara je nadšená. Zatial. Sme v herni a tu je wifi signál. V izbe sa neviem napojiť, tak večer s mm cez telefón skúsime urobiť. Potom napíšem viac.

danielik79
10. máj 2011

@monalisatko no to je fajn že sa hlavne detom páči. Malého mám chorého a asi má pravdepodobne chytené aj uši. 😖 😢 @strapco13 ahoj chcem sa spýtať dá sa zápal stredného ucha liečiť aj bez atb ......totiž malý má zelené soplíky používam zatial len pamycon a aj do uška som mu dnes dala a zdá sa mi že trochu aj polavilo ale mu na oplátku vystupila teplota 38,5 .Toto máva každý rok a vždy mu nasadí atb a potom sa z chorôb nevieme dostať preto sa chcem vyhnúť atb.

strapco13
10. máj 2011

@danielik79 niekedy sa da vyhnut ATB a niekedy nie...zalezi od toho ci uz je v usku hnis alebo nie
skus antihistaminika, toaleta nosa, nosne kvapky..ale polohovat pri tom hlavicku na bolave usko /rozpisane to mam v clanku o zapale ucha/, samozrejme nieco na teplotu

danielik79
10. máj 2011

@strapco13 dakujem článok som čítala ,hnis zatial nemá len sa sem tam posťažuje že počuje horšie ,že ho pychne ...prípadne srbí vlani mu dala tiež atb aj ked crp nebolo zvýšene a potom išiel z choroby do choroby.

danielik79
10. máj 2011

@strapco13 dakujem článok som čítala ,hnis zatial nemá len sa sem tam posťažuje že počuje horšie ,že ho pychne ...prípadne srbí vlani mu dala tiež atb aj ked crp nebolo zvýšene a potom išiel z choroby do choroby.Myslíš že by mi to mohla chyťiť aj malá.Zatial žiadne príznaky u nej niesú skôr mám dojem že je to z alergickéj nádchy. ☹

strapco13
10. máj 2011

@danielik79 tak to by som povedala, ze ma zatial "len" upchatu - opuchnutu eustachovu trubicu..to by sa malo dat spravit bez ATB / ak pojdete k Dr, ze sa to nelepsi..Dr nech spravi najprv CRP a ked je nizke tak ATB netreba/
toto by sa malo spravit na liecbe ako som pisala..ale dolezite je tam to polohovanie hlavicky pri kvapkach proti opuchu

danielik79
10. máj 2011

@strapco13 dakujem .Prajem pekný večer.

denne73
11. máj 2011

Ahojte. tak my sme si doniesli z nemocky MRSA bacil sstafylococus aurerus. V nošteku aj v hrdle. malička má ešte len 3 apol mesiaca:( Nasadili nám biseptol 125 vraj je citlivy no bohužial kontr.výter ešte potvrdil bacila v nose nadalej. hrdileko je čiste. Doktorka nás kôli tomu ani neočkovala na 3m.Dala nám pamycon snad pomôže.:(.

danielik79
11. máj 2011

@denne73 ja našťastie skúsenosti s týmto bacilom nemám aj ked chorôb sme si tiež užili svoje ,s týmto by ti mohla pomôcť @strapco13 .

strapco13
11. máj 2011

@denne73 kukni na moj clanok o toalete nosa..treba preplachnut, ocistit sliznicu a potom nechat posobit ten Pamycon...ak kojis, mozes vtedy ked nedas pamykon nakvapkat svoje mliecko do nosteka

denne73
11. máj 2011

@strapco13 ok ďakovam skusime🙂)

jana_rybka
12. máj 2011

@cairka Kolko ma neter rokov? Docitala som sa, ze je to od 5r. Tiez sa bojim, ze by to mohlo vyvolat nejaku prudku reakciu, takze to ani nebudem alergologicke navrhovat, ved je odbornicka, tak sa na nu spolahnem.

jana_rybka
12. máj 2011

@graziela Dakujem. Mne to ex predlozil ako zazracny liek na alergiu, ale teda vidim, ze to nie je az take zazracne 🙂 Drzim palce a zelam vela zdravia!

cairka
12. máj 2011

@jana_rybka , keď to neter brala mala tuším 8, teraz už má 11 😉 😉 ináč pozitívne je, že akurát som so sestrou riešila, že ja mám pocit, že moja má rok od roku horšiu a silnejšiu alergiu a sestra mi hovorila, že aj u neteri to tak bolo, ale už je to lepšie, tak hádam sa to aj u nás časom zlepší. je fakt, že neter nemá astmu "len" peľovú alergiu

graziela
12. máj 2011

@jana_rybka asi zalezi na viacerych faktoroch, ktore ovplyvnia priebeh liecby. My sme ani nejako nerozmyslali nad tym, ci ideme do toho alebo nie...Povedali sme si, ze vyskusame, vsak pani dr. vie, co robi...asi treba este pockat nejaky ten rocik a uvidime, ako sa to cele vyvinie...Inak, co sa tyka tej prudkej alergickej reakcie, tak presne na to nas upozornila dr., ze to moze nastat na zac. tej liecby a v kazdom pripade sme jej mali hned volat a pre istotu nam dala 2 tabletky, ten nazov si uz presne nepamätam, co by hned zmiernilo tu alergicku reakciu - opuchy, zacervenanie, palenie a pod.

jana_rybka
12. máj 2011

@graziela a co vam o tom povedala lekarka? ako dlho je potrebne uzivat tie kvapky? prip. ci vas informovala o tom, ze existuju pripady, kedy to alergiu vyliecilo a pod. Mojej malej budu robit kozne testy, az ked bude mat 5r, zatial este stale nevedia na co vsetko konkretne je alergicka, vyzera to zatial na plesne, pel, travy a prach. Berie zatial iba Aerius a Livostin, a este Imunor, no nezda sa mi, ze by jej to nejako zaberalo, posledne dva tyzdne ma strasne sopliky a svrbia ju stale oci, tak dufam, ze na buduci tyzden budem po navsteve alergo mudrejsia.

graziela
13. máj 2011

@jana_rybka - zial nemam ziadne blizsie info ohladom dlzky, budem sa musiet lepsie povypytovat dr., ked pojdeme buduci tyzden na alergo...ked som bola tehu s malym a mala som rizikove tehu a aj po porode, tak chodieval s dcerkou manzel, takze nemam take presne informacie z prvej ruky ;) Ked nieco zistim, dam vediet...

jana_rybka
16. máj 2011

@graziela Ok. vdaka!

ali15
16. máj 2011

Ahojte žienky. Opäť sa hlásim - potrebovala by som pár rád. už som sem písala, ale už neviem, na ktorej strane. Na začiatku mesiaca sme zase s dcérkou (3) skončili v nemocnici s dýchaním a podozrením na zápal pľúc. Ten sa však našťastie nepotvrdil. Išli sme k alergológovi dať si predpísať inhalátor - na základe vašich príspevkov, čo som tu čítala, a na jeho odporúčanie nás hneď hospitalizovali. Keď to skrátim, tak teraz máme optichamper, flixotide, ventolín pre kritický prípad, aerius sirup, singulair, denerel a atb. rovamycine na chlamýdie. Pomaly nestíham podávať lieky - malý syn (4) užíva staloral a aerius sirup, staršia dcéra (18) má kombináciu obidvoch... Alergológ nám nechce predpísať kompresorový inhalátor, vraj toto postačuje. A ja som ho chcela využiť pre všetkých členov rodiny, lebo všetci máme nejaké problémy. A čítam tu stále o nejakej vincentke, môžte mi to niektorá vysvetliť, o čo vlastne ide? A ešte by som potrebovala radu - mužovi teraz končí podpora, čo poberal 1/2 roka, už bude mať len nejaké minimum, aj to neviem aké. Mne skončil rodičák a čerpám dovolenku do 31.5. a potom idem na úrad práce. Mala by som mať podporu vyššiu ako je rodičák, tak uvažuje, že by išiel muž na predĺženú materskú. Už máme tlačivo, pobeháme po doktoroch a máme čakať cca 60-90 dní. Len neviem, čo dovtedy, kým to (ne)schvália? Má ostať muž zaevidovaný na úrade práce alebo to tam nahlásiť, že to riešime? A ak nám ju schvália, tak môžem ju potom neskôr prehlásiť na seba? Ďakujem za rady.

graziela
17. máj 2011

@ali15, s tou Vincentkou ti neporadim, s tym nemam skusenosti. A ohladom UP, ty sa urcite zaregistruj hned od 01/06 a ak vam schvalia predlzenu RD, tak to schvaluju spätne. Len ide o to, ze nemozes zaroven cerpat aj podporu v nezamestnanosti aj RP, to iste ani manzel...Takze ked to schvaila aj spätne, jeden z vas by nemohol byt zaevidovany na UP, teda lepie povedane, zaevidovany by mohol byt , ale nemohol by poberat podporu. Ale ak manzelovi konci vyplata davky v nezamestnanosti a bude poberat len soc. davky, to by bolo treba prezistit, on by podla mna mohol dostavat RP na seba a do ziadost o predlzenie RD by ste ako poberatela rovno mohli nahlasit manzela.

ali15
17. máj 2011

@graziela A, prosím ťa, keby nám pedĺženú náhodou schválili na muža a on si potom nájde robotu, môže poberať rodičák aj výplatu? Je to naozaj platné od 1.1.2011?

graziela
17. máj 2011

@ali15 Ano, je to platne, ja sama som ta pracovala isty cas tento rok 🙂

danielik79
17. máj 2011

@ali15 vincentka sa dá kúpiť v lekárni alebo v hypermarkete te... a ten inhalátor ani našim nechcela predpísať tak som ho kúpila viem je to nemalý peniaz ale je to dobrá vecička najmä ked hnusne kašlú.A tú platenú si môže vybaviť ty alebo tvoj manžel a hlavné je aby si to začala vybavovať mesiac a pol už pred tretím rokom a nezabudni tam prefotiť aj kúpelné správy ak máš a ak má aj iné problémy tak si tie správy prefoť a daj ich po tých papierov a hlavný posudok sa bere od alergologa alebo od kožného.No a stránka na ten inhalátor určite si už tu kukala www.inhalator.sk

maznacik007
18. máj 2011

ahojte... tak uz my chodia na imuno alergo obe deti... Ninke treba vybrat nosne a krcne mandle... lebo ASLO jej stale stupa vo vyteroch ma stale streptokoky stafylokoky atd...
termin v nemocnici na kramaroch nam dali na 23.10. co absolutne som nechapala... ze ako dovtedy mam cakat.. pritom uz ju aj zacali boliet klby.. / to ma z toho streptokoka/ ale ze mame Doveru poistovnu.. takze pojdeme do sukromneho centra... tam sa to sice plati ale davaju terminy rychlo ze do 2 tyzdnov... ale zasa to stoji ze 210 EUR.. ale co clovek neurobi pre deti no nie...