Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

sisinka76
18. máj 2011

@maznacik007 na www.centrumkramare.sk ti daju termin do tych dvoch tyzdnov, kamoska bola so synom predvcerom na ORL a termin im v centre dali uz 24.5. len nevyhoda, ako si uz spominala, ze si to platis sama 😒

maznacik007
18. máj 2011

@sisinka76 no ved viem.. je to dobre svinstvo... ale to uz je tu tak ze platis riadne odvody... kazdy rok im doplacame v rocnom zuctovani este navyse /ani radsej nepisem kolko zaplatila by som z toho par tych operacii/ a aj tak ked potrebujes starostlivost tak si musis zaplatit...

ale jasne ze zaplatime... nenecham dieta si trapit este pol roka... len fakt ti co na to nemaju nechapem potom co robia

sisinka76
18. máj 2011

@maznacik007 vsak jasne, ja to chapam, tiez, keby sme museli, tak zaplatime operaciu, ktory rodic si necha dieta tak dlho v takom stave. a to Ninke budu naraz robit aj nosne aj krcne mandle?

maznacik007
18. máj 2011

@sisinka76 ano naraz ze... ona ma uz vyse 5 meiacov stale vo vyteroch streptokoka stafylokoka... stale jej stupa ASLO napriek tomu ze je na liecbe ATB nepretrzite a uz ju bolia aj klby..

uvidime ako to zvladne... ale uz je to fakt na nervy stale je chora

kvakynka
19. máj 2011

ahojte kocky, chcela by som vas poprosit o informacie ...
mam obe deti casto chore, uz zhruba 1,5 roka, sme u imunologa, berieme liecbu ribomunyl, aerius, singulaire, ventoline, flixotide (misko este spreje nema, ale tiez ich najblizsie dostane, lebo sme teraz opat brali spiropent) a stale nam nevedia pomoct, na ORL sa vzdy musim sama pytat ... a teraz som sa pytala aj k pneumologovi, Vanda je od januara mimo kolektivu a relativne sme sa odvtedy drzali, az teraz nastupila na mesiac do logopedickej skolky a po tyzdni uplna katastrofa - zapal prinosnych duti, zapal uska, vysoke teploty ... ATB mame do nosa, do usi aj celkove a plus som bola teraz u pneumologa v Pod. Biskupiciach a zistili nam nalez na plucach, od utorka ideme na hospitalizaciu a beriem aj Miska, aby aj jemu urobili kompletne vysetrenia .... zatial vsak viem iba o CT hrudnika, neviete co nas vsetko caka a kolko tam asi budeme ? bola som uplne omracena z toho, ze vobec pojdeme do nemocnice a konecne som mala pocit, ze sme v rukach odbornika (lebo inak vsetko riesime v DS - co asi budem onedlho menit, tak som nahnevana ! ) a mala som kopec otazok, ale na toto som zabudla ... nech viem deti pripravit, hlavne Vandu kt. trpi separacnou uzkostou a viem ze to bude velmi tazke so spolupracou :(, takze sa hlavne ja musim obrnit velkou trpezlivostou :( vdaka moc

katecameron
19. máj 2011

@kvakynka my sme boli v nemocnici s nalezom na plucach teraz presne neviem ci 5 alebo 6dní viac nie

ali15
19. máj 2011

@danielik79 Ahoj. Tú stránku som už pozerala, díky. Muž sa v pondelok dozvie, či ho berú do zamestnania a ak áno, tak si bude musieť založiť živnosť. Čiže ja idem od 1.6.2011 na ÚP, pre mňa je to finančne momentálne lepšie. A ktovie, ako bude s malou, či náhodou zase neskončíme v nemocnici...Ale aj tak uvažujem začať vybavovať predĺženú, keď to trvá tých 60-90 dní. Môžem to vybaviť teraz na muža, aj keď bude SZČO, a potom prehlásiť na seba? Dík.

monalisatko
19. máj 2011

Ahojte. Tak sme sa včera vrátili zo šrobárovho. V skratke : bolo perfektne, ani sa mi domov nechcelo.Aj Lara plakala, že nechce ísť ešte domov. Mala tam kamarátky aj kamarátov. Akurát Lisa bola dosť vystresovaná, tak som to kôli nej skrátila. Pôvodne sme mali byť 10 dní, ale boli sme 8. Lara má len slabší reflux - 1. stupeň. Má cvičiť a držať miernejšiu diétu. Inak má všetky výsledky OK. Mali jej robiť aj kožné testy, ale keďže je už sezóna, tak sa testy už nerobia. Až na jeseň, po sezóne.
Krvné testy na alergiu Lise ešte nie sú hotové, tak mi ich pošlú poštou. Sonom jej zistili reflux, myslím 3. stupeň, tak dostala sirup ktorý má užívať 2 mesiace 3x denne po jedle. Dnes ráno som jej dala po raňajkách sirup a do pol hodiny sa jej na jednej nohe spravili flaky (Priložím fotky). Volala som do ústavu, že či to môže byť z toho sirupu a vraveli že nie, ale mám to sledovať a keď sa jej to bude tvoriť aj naďalej, mám tam v pondelok volať. Do hodiny jej to zmizlo. Znova som jej dala sirup po obede a vtedy sa jej zas vytvorili flaky, ale až po nejakých dvoch hodinách. Zároveň sa vyhádzala drobnými červenými bodkami na rukách a nohách. Tak som s ňou išla na pohotovosť a tam mi povedala, že tie červené bodky môžu byť reakcia na kombináciu slnko, pot a tráva(boli sme na dvore u sestry) a tie flaky môžu byť od sirupu, lebo je rastlinného pôvodu. No super!!!! Mám jej teraz vynechať ten sirup a dávať aerius nejaké 2 dni a potom znova skúsiť sirup a uvidíme 😠 😠 😠 😠
No super som sa rozpísala.....v skratke.... 😀 😀 😀 😀 😀

monalisatko
19. máj 2011

naše flaky....dúfam že to aspoň trocha bude vidno

strapco13
19. máj 2011

@monalisatko to je zihlavka..urticaria..je to alergicka reakcia na nieco..hej vysadit sirup, dat antihistaminikum..ak to velmi svrbi lkolne fenistil gel

monalisatko
20. máj 2011

@strapco13 našťastie ju to nesvrbelo. Len potom neviem, že čím jej nahradia ten sirup. V nedelu jej ho znova skúsim dať a potom uvidím. Je tam možnosť že si na to organizmus zvykne a už nebude takto reagovať? Mala by ho užívať 2 mesiace 😒

kvakynka
20. máj 2011

@katecameron ahoj, dakujem, my nastupujeme v utorok, tak som myslela, ze tam mozno budeme len do piatka, ved teda uvidime .... lebo moji dvoja su dost divosi :( aby som sa tam sama s nimi nezblaznila v jednej izbe .... a zistili vam nieco, ak sa mozem opytat ? ja mam dost obavy, co vsetko sa tam moze zistit, dokonca ma dr. upozornovala, ze budu robit aj testy na cysticku fibrozu :(

kvakynka
20. máj 2011

@monalisatko ahoj, zapojila som sa do vasej diskusie len teraz a proste nemam sancu si vsetko dozadu precitat pri mojich certikoch, ale to si isla do srobarovho na diagnostiku ? alebo to bolo len take kratke liecenie ? my ideme na jesen do Horneho Smokonvca na 28 dni na liecene (obe deti plus ja ako doprovod k Miskovi)

monalisatko
20. máj 2011

@kvakynka ahoj. Ano, bola som s nimi v hornom smokovci na diagnostiku. Tiež 2 deti a ja doprovod.

monalisatko
20. máj 2011

@kvakynka toho testu na CF sa neboj. Nie je to bolestivé a netrvá to dlho. Ak chceš, napíšem ti priebeh 🙂

kvakynka
20. máj 2011

@monalisatko jasne, dakujem urcite budem rada, ked budem vediet do coho idem, aby som vedela deti pripravit, oni moc nespolupracuju ...

kvakynka
20. máj 2011

@monalisatko a to ta kto poslal na diagnostiku do smokovca ?

monalisatko
20. máj 2011

@kvakynka vlastne som sa o smokovci dozvedela tu od dievčat. Našla som si ich na nete, zavolala tam, že aby mi povedali že čo k tomu treba, aby som sa tam dostala. Tak som išla k našej dr. s tým, že potrebujem vypísať doporučenie. Poslala som ho, oni to poslali do poisťovne a po schválení som s nimi dohodla termín.
No a to vyšetrenie sa robí tak, že na ruku (medzi lakeť a zápästie) pripnú také akoby magnety veľkosťou cca ako 2€. Proste akoby si si pripla hodinky na ruku, ale 2 ks. To stimuluje k poteniu. Zohrieva to. Má to tam 5 minút. Potom to dajú dole a na miesto toho pripnú zas niečo ako hodinky, ale je to také priesvitné sklíčko a má to tam 45 minút. Vtedy už tam nemusí sedieť, môže sa ísť hrať, jesť a pod. Vôbec to neprekáža, neobmedzuje a hlavne nebolí. Potom ideš za sestričkou, ktorá vám to dá dole a je po všetkom. Na poobede sme už mali aj výsledok.

strapco13
20. máj 2011

@monalisatko je mozne, ze to bolo na nieco ine..treba vyskusat..okrem sirupu nedaj nic nove..ak sa nevysype tak mozes davat..ale pokial sa vysype radsej nie..aby to neprerastlo do celkovej alergickej reakcie
nevies nazov sirupu?...kukla by som ci nenexistuje nejaka nahrada

monalisatko
20. máj 2011

@strapco13 ten sirup sa volá GASTROTUSS. V nedelu jej ho skúsim dať zas. Mám ešte dávať aerius aj keď už flaky nemá?

kvakynka
20. máj 2011

@katecameron ahoj, este som sa ta chcela opytat, kolko sa prosim ta plati za pobyt v nemocnici, za dieta a za doprovod dospeleho ? dakujem moc 🙂

strapco13
20. máj 2011

@monalisatko Aerius este davaj, nech sa to ukludni aj na molekularnej urovni
neviem najst nahradu pre jej vek zatial

kvakynka
20. máj 2011

@monalisatko aha, dakujem 🙂 a na kolko ste tam mali ist, ked si pisala, ze ste museli ist skor domov ? no pre nas je to uz aj tak asi zbytocne lebo mame schvalene na september liecenie v Hornom Smokovci ..., tak nepredpokladam, ze by nam schvalili aj diagnostiku do Srobarovho ustavu - to je Dolný Smokovec, nie ?
este sa chcem opytat na ten reflux - to vam robili ake vysetrenie ? leba nam naprv dr. hovoril, ze pojdeme na 24 hod PH metriu na Kramare a to tam mala mat Vandicka hadicku do zaludla 24 hod a teraz v Pod. Biskupiciach, ze jej tiez mozu urobit gastro. vystetrenie, ale ze len vypije nejaky roztok a potom jej urobia sono bruska ..... Inak my tiez neustale bojujeme s kaslom a istu dobu sme brali ten Gastrotuss - ale bez akehokolvek dlhodobeho efektu, kratkodobo sa to zlepsilo a potom to iste :(

monalisatko
20. máj 2011

@strapco13 ďakujem, tak jej ešte do zajtra večera dám a potom v nedelu po raňajkách skúsim znova sirup.
@kvakynka mali sme ísť na 10 dní, ale boli sme len 8. Boli sme v Hornom Smokovci. Je aj v dolnom, tam sa chodí na vyšetrenia. Ja si myslím, že vám tú diagnostiku aj tak urobia, veď potom na akom základe by vás vlastne liečili? No a ten reflux mala Lisa - menšia sonom a Lara- staršia rentgenom. Ja som nesúhlasila s Ph metriou, lebo ako to Lara tam videla deti s tou hadičkou, tak bola úplne zhrozená, čiže by aj tak nespolupracovala. Pri sono sa roztok nepije. Tam sa ide na lačno a tesne pred sono musela vypiť aspoň 1 dcl tekutiny (čaj, voda, mlieko) a potom snímajú 10 minút. To robia myslím do troch rokov. Lare robili rtg. Vtedy musela vypiť tú kontrastnú látku, ktorá je niečo ako biely jogurt (cca 1 dcl). Na to mala vypiť asi 3 hlty vody a postaviť sa k rentgenu. Potom ju otočili do ľahu, posúvali, musela si na chvílu sadnúť, potom zas trocha vody, lahnúť, potom si musela sadnúť na začiatok stola, nadvihli ju, aby sa šmykla, no a takéto. Potom len ležala pár minút, tak jej dr. povedal nech mu zatial niečo zaspieva. No a celý čas ju snímal. Normálne sa zabávala.

kvakynka
20. máj 2011

@monalisatko aha, super si mi to vysvetlila, tak potom u nas myslela asi tu prvu alternativu, Vandus by pri tej druhej iste nespolupracovala 😒 , ved uvidim, co vsetko nas este caka, vdaka za rozsiahlu odpoved 😵

cairka
20. máj 2011

Tá PHmetria nie je taká strašná, ako vyzerá 😉 Vaneske to robili tesne pred 3. narodkami, teraz ju to čaká zas a ak budú ochotní, rada by som dala spraviť aj menšej - 19mesačnej, lebo ona reflux má, len musíme zistiť aký stupeň. Ináč to zavedenie hadičky trvalo asi minútu-dve, potom celý deň malá normálne fungovala, len sme prepínali na takom počítačiku či stojí, leží, je a nepamätám si čo ešte 😕 . len sme nemohli ten jeden deň ísť von. a vytiahnutie hadičky bola otázka pol minúty, ani nie. Kým sa dieťa stihlo rozplakať bola hadička vonku 😉 Ale je fakt, že vyzerá to strašne na prvý pohľad, tiež som prvé dni chodila s otvorenými ústami, keď som tie deti videla 😅

monalisatko
20. máj 2011

@cairka ja viem, niekedy fakt veci vyzerajú horšie, než v skutočnosti sú. Ja som sa toho bála, že Lara by vôbec nespolupracovala, lebo bola z toho zhrozená. Aj ja som vedela že obe majú reflux, ale fakt nie je jedno, aký stupeň.

@kvakynka Rado sa stalo. Kludne sa pýtaj, veľa to pomohlo aj mne. Ak viem, tak ti rada odpoviem, ak nie, tak sa určite nájde niekto, kto ti vie poradiť.

katecameron
21. máj 2011

@kvakynka ano zistili mykoplazmu pozitívnu

katecameron
21. máj 2011

@kvakynka tak teraz si presne nespomeniem ale mam pocit ze 3eura na den lenze ja som nebola na nadstandarde lebo nemali volne miesto tak som bola na normalnej izbe na oddelení kde vlastne matky inak nelezia 😉

monalisatko
21. máj 2011

@danielik79 ahoj, kde si sa stratila? Ako sa majú detičky?