Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

strapco13
2. jún 2011

@suezana tesi ma to a gratulujem k diagnoze alergia 😅 ..aspon vies co ti zabera, bolo by dobre mimo sezony alergolo. vysetrenie..nech vies kedy mas alerg. sezonu..aby si zacala brat lieky pred nou a vyhnes sa tymto potiazam

suezana
2. jún 2011

@strapco13 no, ja chodím na alergo - alergiu mám od 6 rokov 😝 a doteraz mi nikto neporadil za tie roky nič na hrdlo 😢 😉 😀 😀 😀

suezana
2. jún 2011

ja som vlastne jeden čas odmietala brať aj lieky na alergiu, lebo som bola presvedčená, že to oni spôsobujú to zatekanie a bolesti....jeden čas som sa aj homeopatikami sama liečila - prvý rok super, druhý už nezaberali veľmi 😒 a teraz druhý rok chodím inej alergologičke a beriem zodac a mimo sezóny injekcie.

strapco13
2. jún 2011

@suezana tie injekcie...asi myslis hyposenzibilizaciu /cize postupne vpravovanie alergenu do tela vo zvysujucej sa davke, nech si telo na to zvyka/ ..to je dobre
zodac je super, ale niekedy samotne antihistaminikum nestaci a je potrebny aj lokalny kortikoid do nosa

suezana
2. jún 2011

@strapco13 áno také

danielik79
2. jún 2011

@jana_rybka ja poviem iba tolko že moja osobná skúsenosť je zatial dobrá a nezabral len na moje deti ale aj na starkých a využívam ho dosť často .Ja mám ten family touch je síce dosť hlučný ale to asi každý ,kamoška si kúpila ten eolo a ani na ten sa nemôže sťažovať akurát mi hovorila že po nejakéj dobe tá spodná nádodka zvykne povoliť ale k tomu eolu sú lepšie dostať aj náhradné veci .Takže každý má svoje výhody aj nevýhody.Ja ked sa im v máji najviac prejavovala alergia udržovala teplotu v dome na nejakých 19,5 stupňa lebo vtedy sa im aj lepšie dýchalo a aj menéj soplíkovali a skoro celý mesiac užívali spreje do nosa teraz sú konečne po mesiaci strávenom doma konečne týždeň v škôlke.A pri soplíkoch im praktizujem preplach nosa čo aj dosť tiež pomáha ale nie každý to znese a ako tu raz písala strapco13 dobrý je aj Qvix alebo morská voda na každodennú hygienu nosa ....má to ten istý učinok ako preplach nosa.Ja ked mi nastupila malá do škôlky som jéj začala dávať imunoglukan (sbetaglukanom a s vitamínom C).To sú zatial len moje rady tak vyskúšaj a potom sa rozhodni .

danielik79
2. jún 2011

@jana_rybka ešte malá otázka aj ste začali s tou terapiou alebo ste to nateraz nehali tak.Vieš dosť ma to aj zaujalo ale mám dosť obavy z toho.

jana_rybka
3. jún 2011

@danielik79 vdaka za odpoved, tak idem nejaky vybrat. Ktoru terapiu mas na mysli - tu desenzibilizaciu? Nie, mam z toho strach, aby nedostala nejaky silnejsi zachvat, ale rozhodla som sa zmenit alergologicku, tak uvidim, co mi povie nova.

danielik79
3. jún 2011

@jana_rybka ano myslela som tú desenzibilizáciu a plne ťa chápem aj ja by mala určite strach.
@monalisatko ahoj a čo je s vami dievky sú zdravé

monalisatko
3. jún 2011

@danielik79 ahoj. ďakujem, našťastie sú zdravé. Lara chodí do škôlky a Lisa je so mnou doma. Začala som si vybavovať predĺženú RD, ale mi to stojí u našej Dr., lebo to nemala čas vyplniť. Dúfam že do pondelka už niečo napíše, lebo to už bude 2 týždne, že som jej tam zobrala ten papier na vyplnenie. Chodíme vela do záhrady, tak moc času nemám na čítanie koníka, ale snažím sa 😉
A ty ako? Dostali ste sa z choroby? Dnes mala Lara v škôlke deň detí, ale dopadlo to katastrofálne, lebo na začiatku spadla (sotil ju niekto zo zadu) a hneď chcela ísť domov. Plakala, lebo jej krvácala dlaň a aj lakeť si škaredo oškrela. Tak sme išli ku svokrovcom a potom o siedmej domov. Ja som dosť unavená, ledva čakám prázdniny, aby som nemusela vstávať o 6,00 ☹ Minulú sobotu som mala 20 ročnú stretávku so strednej. Bolo fantasticky. Už som to potrebovala. Niekam vypadnúť bez detí a starostí. Prišla som domov o 1.45 v noci 😀

danielik79
3. jún 2011

@monalisatko už chvala bohu že aj tvoje sú konečne po dlhom čase zdravé.Aj my trávime teraz vela von aj ked to počasie si robí čo chce lebo ako npr dnes krásne svietilo slniečko a zarovno tým aj pršalo .Ja mám ísť v pondelok na tú neurologiu tak uvidím ako bude aj včera ho bolela hlava s tým že mu na hlave navrela žilka až ju bolo celkom jasne vidieť tak už neviem a už len čakám čo povie tá neurologička.
@strapco13 malá otázka môže sa vyskitnúť hypertenzia u detí vo veku 4-6 rokov viem že sa vyskytuje u novorodencov a u detí 9-15 rokov

monalisatko
3. jún 2011

@danielik79 juj tak to vám budem hrozne držať palce, nech to dobre dopadne. U nás cez deň vôbec nepršalo, bolo hrozne teplo, až okolo 22,00 sa tu prehnala asi pol hodinová osviežujúca búrka. Ja sa stále neviem dovolať na tú detskú gastro ambulanciu, tak v pondelok pôjdem za našou dr., že čo mám teraz robiť.

danielik79
3. jún 2011

@monalisatko a neskúšala si inú gastroenterologiu

monalisatko
3. jún 2011

@danielik79 no vraj je potom najbližšie až v Nitre, ale to je od nás cca 60 km. To sa mi nechce chodiť tak ďaleko.

strapco13
3. jún 2011

@danielik79 hypertenzia moze vypuknut v kazdom veku ☹ na podklade stresu, ochorenia ciev, srdiecka obliciek, pitny rezim ..je vela pricin

danielik79
4. jún 2011

@strapco13 fúha tak to si ma trošku zaskočila lebo na nu trpia aj starký a aj mm 😖

danielik79
4. jún 2011

@monalisatko tak to ti verím ale od nás baby čo chodia tak len do Nitry a čo som sa podozvedala že v NZ nikdy nevieš kedy tam je 😠

strapco13
4. jún 2011

@danielik79 juj a na genetiku som zabudla
preco sa pytas?..maly ma vysoky tlak?

monalisatko
5. jún 2011

@danielik79 vraj tá dr. išla teraz na materskú a bude tam sestrička, ktorá bude objednávať pacientov na termíny. Bude ju v určitých dňoch zastupovať nejaká iná dr. Teraz ale pravdepodobne čerpá sestrička dovolenku. Len neviem ako dlho ☹ Ešte budúci týždeň budem skúšať a potom možno fakt budem musieť ísť do NR 😠

danielik79
5. jún 2011

@strapco13 zatial neviem ale sa to mi tak podobá lebo tento týždeň ked ho bolela hlava tak mu na čele navrela žila až ju bolo celkom jasne vidieť a ked som mu dala panadol trochu sa zmiernila až sa stratila ,hovorila som aj s našou detskou a tá povedala že 4-6rokoch by sa vysoký tlak nemal vyskytnúť len výnimočne a zajtrá uvidím čo povie aj neurologička.Tie termíni ked ideš k dr sú strašne dlhé dovtedy sa môže všeličo človeku aj stať 😠

danielik79
5. jún 2011

@monalisatko no tak to ti fakt nezávidím 😠

strapco13
5. jún 2011

@danielik79 co sa tyka terminov..mali by sa pacienti stazovat na poistovne..oni stanovuju limity 😠
a odmerala mu pediatricka tlak?
inak pri bolesti hlavy ta zilka navriet moze a nemusi byt za tym tlak..treba najst pricinu bolesti hlavy

danielik79
6. jún 2011

@strapco13 tlak mu ešte vôbec nemerala naša pediatrička 😠 27 ideme na EEG hlavy a rongen tak zbadáme čo tam výjdu aké hodnoty
@monalisatko a už si tam v NZ aj niečo vybavila.

monalisatko
6. jún 2011

@danielik79 žial ešte som nič nevybavila. Doobeda som behala vybavovať predĺženú RD a potom som zavárala jahodový džem 😵 Potom som bola s Lisou vonku a po piatej sme išli mm kúpiť nohavice. Teraz som dovarila šošovicový prívarok a mám dosť. Pár dní ma strašne bolia kríže a neviem od čoho. Ledva sa viem zohnúť ☹ Zajtra skočím do lekárne si niečo na to kúpiť - nejakú mastičku.
A čo bolo na neurológii? Povedali vám aj niečo konkrétne?

monalisatko
6. jún 2011

@danielik79 jaj ešte som zabudla, že som bola aj u kaderníčky 😀

danielik79
7. jún 2011

@monalisatko no riadne si to mala nabité u neurologičky sme dopadli tak že idem 27s malým na to EEG a rongen a potom sa uvidí čo a ako.Inak včera som aj ja padla ako hruda v Nz bol poobede lejak a aj ked sme mali dáždniky zmokli sme do nitky. 😠

monalisatko
7. jún 2011

@danielik79 tak to máte ešte riadne ďaleko do termínu ☹ Viem si predstaviť že čo prežívaš ☹ Ale neboj, všetko bude dobré 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Veeeeeľmi držím palce.

danielik79
7. jún 2011

@monalisatko no tie termíny sú des 😠

martinka1981
11. jún 2011

Ahojte kočky,prepačte že vam sem tak vtrhnem ale chcem sa spytať tie čo ste z Ba a okolia neviete mi dať kontakt na dobreho imunologa? Mladšia dcerka ma AE a už som s nou bola u dvoch a ani jeden nam nechce urobiť potrebne testy 😖 vraj su zbytočne a drahe 😠 Budem vam vdačna 😉

katecameron
11. jún 2011

@martinka1981 ta smola lebo my chodíme do BB atam nam urobila take vysetrenia ze poistovnu muselo triafat a to 3deturencom nie jednemu