Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
5. júl 2011

@cairka je super že eeg ok ale malého aj nadaléj bolieva hlava ☹ .
No aj naša mala po tom očkovaní opuch ešte dobrý týždeň a v nemocníci jéj to furt pozerali a o vracaní a hnačká radšej nehovorím tých som si ked boli malý užila až až a dr nas vtedy nechcela nikde poslať a ani z nemocníce 😠 už aspoň nateraz je to zatial ako tak dobre.

cairka
5. júl 2011

@danielik79 , ja viem 😔 a nechcem strašiť, ale ani jednorázové dobré EEG ešte nemusí nič znamenať 😒 ak je to pre vás reálne, skús sa informovať tu http://www.sinalgis.sk/sinalgis/index.html , nám to odporučili, ale žiaľ moc reálne to pre nás nie je. Ale údajne sú naozaj profesionáli a vyšetrenie odpovedá kvalitou cene. Pre nás je to aj od ruky, vy ste bližšie. Majú cenník na stránke. Je to smutné, že ak chceš profi vyšetrenie, si musíš zaplatiť ...

danielik79
5. júl 2011

@cairka dík za info len ma štve že ked ako ty píšeš ked niečo chceš musíš si platiť.

cairka
5. júl 2011

@danielik79 , hej, je to na figu, hlavne keď sa jedná v podstate o základné vyšetrenie...mne tiež príde strašne proti srsti platiť za niečo, na čo máme nárok zadarmo, v našom prípade sa nejedná ani o finančne (pre poisťovňu) ani o ťažké (pre dieťa) vyšetrenie, lenže čo z toho, keď pani doktorka sa rozhodla, že ho netreba... pritom nech sa obrátim na kohokoľvek - rodičov detí s danou diagnózou, iných odborníkov - každý krúti hlavou, že nie len to, čo ja chcem, ale aj MRI by mala byť úplne samozrejmosťou a mala ju mať už dávno spravenú... že proste ak chce lekár dať danú diagnózu, tak to musí mať vyšetrené ozaj dobre, lebo sa tej nálepky veľmi ťažko zbavuje... ale to mi nepomôže, že vedia to všetci, len naša lekárka nie...a zohnať novú je jak zázrak... veď to poznáš... ja teraz skúšam cez známych a ak to nevyjde, tak už jedine ten sinalgis, hoci to bude veeeeeľmi náročné na to naškrabať 🙄

danielik79
6. júl 2011

@cairka ja o peniazoch radšej ani nepíšem ved ked len idem s deťmi len na alergologiu tak padne pri deťoch a mm hned 50euro aj s liekmi a to alergologičku mám ako som písala celkom dobrú a aj na tej 🤐 neurologii a dokonca najnovšie som platila aj za rongen tak ma to štve lebo si platíš zdravotnej poisťovni kopu a aj tak sa plnohodnotného vyšetrenia ani nedočkáš aj teraz by mala ísť k dr ja aj to neviem kedy lebo neni na to ani čas a aj tam zas dalšie peniaze 😠 A všetko sa točí len o peniazoch.Človek aby bol minimálne milionárom

cairka
6. júl 2011

baby, myslíte, že je možné, že mi malá nereaguje na lipový čaj .pili sme v zime na kašeľ a nemala som pocit, že by sa jej stav zhoršoval a pritom reaguje astmaticky na pobyt pod stromom lipy? ved aj čaj robíme z kvetov 😒

danielik79
6. júl 2011

@cairka možno jéj vadí len ten pel a silná aromatická vôňa čo čaj po vyluhovaní nemá 😉

cairka
6. júl 2011

@danielik79 , myslíš, že pri sušení ten peľ opadá? alebo nejako zmení "zloženie"? no možné to je 😒

danielik79
6. júl 2011

@cairka to neviem naisto či pel opadá ale pri vare sa určite zničí a možné to je a bolo by dobré keby jéj zabral inak lipový čaj je na malé deti dosť silný neskúšala si mädovku alebo zázvorový čaj

cairka
6. júl 2011

@danielik79 , medovku pije, zázvor sme ešte neskúšali

danielik79
6. júl 2011

@cairka ja som vyskušala pri deťoch na podnet jednéj z tu MK a celkom dobre im to aj chutilo aj im trochu kašel skludnilo ale samozrejme že vela ludí vela chutí a zas nikdy nevieš či náhodou im na to nevyskočí alergia .Dokonca som sa tu bavila raz aj o ajurvedskych čajoch aj som poslala švagra že nech im kúpi ale tá pani sama povedala čo tam predávala že neriskovať tak som od toho radšej upustila.

cairka
6. júl 2011

@danielik79 , no veď to, že Veve má teraz od februára nonstop alergické problémy, tak nemôžme moc provokovať novými vecami. o mesiac máme ísť na liečenie, tak hádam jej porobia testy a zistia, na čo je alergická (hoci tento rok to vyzerá, že asi na všetko, čo kvitne 🙄 )

danielik79
6. júl 2011

@cairka tak to verím že tých alergii je tento rok až nad mieru by som povedala 😖 .A kde idete do šrobárovho ustavu na diagnostiku alebo do smokovca

cairka
6. júl 2011

@danielik79 do Šrobároveho.

monalisatko
9. júl 2011

@danielik79
@cairka
@olivova
@katecameron ahojte. Ako zvládate toto teplo? Ja som z neho hotová. U nás v byte máme tak teplo, že deti sú len v nohavičkách a Lisa sa pýtala pred chvílou do vane, že ju mám osprchovať, lebo sa lepí 🙂 Tak sme sa doradu osprchovali (zas) Našťastie sa majú už dobre, len Lara ešte ráno pokašliava a v noci ju chytí raz záchvat kašla, že utekám s konvou, lebo ju až napínalo. Inak celý deň zakašle asi 1-2 krát. Včera som ich pustila do bazéna, tak som sa bála, či to nie je ešte skoro. Navyše Lisa ešte nedobrala atb.
Dnes sme boli so sestrou na dámskej jazde a nabehli sme do sekáčov. Kúpila som dievčatám super vecičky za pár "koruniek" Júúúúj, ja milujem second handy 😀 😀 😀

danielik79
9. júl 2011

@monalisatko ahoj ja som tiež z týchto teplôt hotová 😲 😝 po obede sme všetci vylahnutý aspoň cez výkend ja mám od včera aj prázdninára teraz na výkend tak sme vymýšlali so švagrinou program dnes sme tiež väčšinu dňa boli s detmi strčený v bazéne a priznám sa doma som ani moc nerobila kedže sme ako tak dorobili chodbu ešte ju volakedy omalovať a bude super .Dnes sme boli tu u nás na farfeste a spravili deťom opekáč a zajtrá zas nabitý program od rána.
No aj ja by u nás prijala nejaký sekáč . 😉 Ved tie deti aj tak z toho vyrastu za chvíločku.

katecameron
10. júl 2011

@monalisatko to teplo na porazenie my sme makali na chalupe ja som rylovala tak teraz ako zbity pes polyhujem deti su stastne ze maju zmenu este asi do konca mesiaca tu budeme potom sa uvidí prospieva im to 😉

monalisatko
10. júl 2011

@danielik79 tak ste sa trocha zabavili. U nás bol tiež teraz cez víkend nejaký program a bol pre deti skákací hrad a včera tam mm zobral deti, ale ten hrad bol taký horúci, že sa tam nedalo vraj skákať, tak odtial aj odišli. Dnes sme boli v záhrade, tak sa deti vyčlapkali v bazéne. Hrooooozne bolo teplo 😝
@katecameron super že deťom prospiava tá zmena, ale v tomto teple ti to rylovanie vôbec nezávidím 😅 My v záhrade nemáme sadené, len na jednom kúsku máme 10 sadeníc paradajky- cherry a 10 sadeníc papriky. Nič viac 😀 Máme ju pre deti, lebo by sme s nimi nemali kam chodiť. Na sídliskových ihriskách je všade plno psích výkalov, tak ich tam neberiem 😝

danielik79
10. júl 2011

@monalisatko no zabavili včera večer sme ešte aj opekali a boli na farfeste pozrieť ale len na chvílu lebo bolo teplo ako v peci a to sme hned po farfeste naskákali všetci do bazéna a potom ešte sme skočili o polnoci sa ochladiť a to už deti ledva včera zaspali z toho tepla 😖 ešte ako dobre že máme bazén pri dome.Dnes nevie či z toho že kosia ale asi ano mi deti od rána prskajú a prskajú tak sme behli ešte k sestre a tá ma hned nabalila marhulami tak sme pod altánkom robili lekvár a zavárali ,už som myslela že sa z toho tepla dnes uvarím 😖 😝 Ja už ledva čakám na dážd aspoň prach opadne vo vzduchu a hlavne ten vzduch sa schladí .Je dosť velká odvaha ísť na kupko v týchto horúčavách ved len ked sadneš do auta máš pocit že sa z toho tepla zadusíš.A to sme ešte pred týždňom sa nevedeli dočkať slniečka.

monalisatko
10. júl 2011

tak ste mali vyčerpávajúci víkend. To by som aj ja prijala - bazén pri dome, ale na siedme poschodie ho ťažko postavíme 😀 U nás v byte sa teraz nedá dýchať. Všade máme pootvárané okná ale vzduch sa nepohne ☹ Deti sú úplne mokré ako spia. Ja som si zapla ventilátor, ale našťastie to vyzerá, že zajtra konečne príde brat namontovať klimatizáciu, lebo sme ju museli dať dole kôli zateplovaniu. Už 2 mesiace ho otravujem, ale chodia montovať aj do Francúzska, tak bol málo doma ☹ Ak to zajtra nespraví, tak ho asi odstrelím 😅 😅 😅

danielik79
10. júl 2011

@monalisatko no ja klímu síce nemám ale v dome mám príjemne to je výhoda domu a inak nebojíš sa že deťom bude klíma škodiť ja tiež klímu nemusím potom mám zapálené oči a rýchlo aj prechladnem. 😖 Inak to teplo je na zadusenie a v byte dakujem pekne

euphoria
10. júl 2011

@danielik79
klima je skvela vec v byte.Mame ju vyse roka,teda druhe leto.Nikdy ale nefuka v miestnosti, kde su deti.Najskor miestnost vychladim, potom sa do nej presunieme a chladim v inej.

monalisatko
10. júl 2011

@danielik79 mne našťastie neškodí a ani prievan mi nevadí, ale deti sa snažím nevystavovať prievanu a ani klíma priamo na nich nefúka. Žial my bývame v krajnom aj vrchnom byte, čiže keď vyjde slnko, svieti do detskej, postupuje do spálne, potom z boku spálňa, obývačka a poobede páli do obývačky a kuchyne, až kým vlastne nezapadne ☹ Nepomohlo ani zateplenie boku a strechy. Teraz ma zas chytá mánia výmeny bytu, tak uvidím, možno pozisťujem predaj- kúpu 😒 Inak klímou si niekedy aj v zime prikúrime 🙂

danielik79
11. júl 2011

@euphoria aj tak sa to dá riešiť ale to kolísanie teplôt deťom nevadí?

danielik79
11. júl 2011

@monalisatko a to je jedna z výhod klími ale ako som písala ja fak klímu nemusím ved ked idem len do hypermarketov vždy prídem tak že mám plný nos alebo tie oči zapálené.

danielik79
11. júl 2011

@kikusqcek123 no ked budú užívať lieky možno z toho vyrastú časom v tejto téme s tým majú problém viacere maminy s detičkami skús sa spýtať aj tu mňa to tiež štve lebo včera sa mi deti nevedeli doprskať a dnes má starší už soplíky a malá zo spánku pokašliava ale berem už som si na to akosi zvykla

olivova
11. júl 2011

@monalisatko - to teplo nas "zabija" . vobec nezavidim vasu polohu bytu . My byvame nastastie v RD ALE na poschodi v podkrovi - takze....Nastastie dostavujeme nas domcek, takze hadam tam bude cez leto o nieco prijemnejsie....
Zateplenie vobec nepomoze - vy ste navrchu bytovky - nieco ako podkrovie, vsetko teplo ide hore...My ked sme nemali kedysi dvere medzi vstupnymi schodami a obytnym vrchom, v zime, na jar a jesen bolo uzasne citit teplotny rozdiel - dolu pri vchode zzzzima, a ako sme kracali hore -normalne akoby virtualna stena a zrazu sme presli do tepleho....
Klima - tusim som niekde citala, ze klima je obrovskym nosicom roznych bakterii a virusov . No, posudzujem to ako laik - ked zapnem klimu v aute, automaticky mi mala ochorie a ja usi (zahada - bud prievan alebo klima), a pritom ideme len kusok (cca 11 km), takze my to riesime radsej neustalym prezliekanim, (v aute otvorim jedno okno a prezliekam) a nastastie mam kde dat bazenik, takze sa cvachceme o dusu 😀
Ja som dnes malej aj zmrzku kupila, chudatko, zatial je to ok , ale ako pise @danielik79 , na ten hrozny kasel (1 - 2x do dna) som si uz asi zvykla....to beriem za normal , ze je zdrava 😅

danielik79
15. júl 2011

babule a ako sa zatial máte zdravé sú deťurence my sa od včerajšej búrky trápime s hrdlami a soplami celá rodina

cairka
15. júl 2011

@danielik79 , no nič extra, malá má už asi3 týždne jemnú obštrukciu a podľa lekárky to už vyzerá na alergický problém, keďže jej inak nič nie je...takže sa obávam, že začína celý kolotoč nanovo...ako keby jej jedna diagnóza nestačila 😝 so staršou sme boli na alergológii, tak tiež stále nedýcha úplne OK, ale je to lepšie 🙂 a vy sa ako máte? ako malý, stále ho bolieva hlava?

monalisatko
16. júl 2011

@olivova
@danielik79 no tak aby sme sa náhodou nenudili, tak Lisa má hnisavú angínu 😠 😠 😠 😠 Včera večer mi hovorila, že ju bolí brucho a hrdlo. Nikdy pred tým mi nehovorila že ju bolí hrdlo, tak som si to nejak nevšímala. Ráno ale ako som ju počula rozprávať som hneď vedela. že to nie je v poriadku. Pozrela som jej do hrdla a vedela som, že to bude na atb. Má úplne zahnisané mandle. Bola som s ňou na pohotovosti a potvrdila mi dr. moju diagnózu. Dostala atb a zákaz chodiť na slnko ☹ ☹ ☹ ☹ No super!!!! Hlavne že zajtra bude týždeň že dobrala atb. Mňa asi už porazí.