Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

monalisatko
15. aug 2011

@danielik79
@katecameron ahojte.
Tak dnes som prišla o nervy. Ráno od 8.00 do 13.00 som bola s deťmi u dr. Najprv u alergo a potom u kožnej. To si viete predstaviť, že ako boli deti už znudené a nenormálne. Potom sme poobede išli do záhrady a tam sa trocha vybláznili v bazéne. Lisa bola dnes jak 100 čertov. Celý deň som len vrieskala a asi 3 krát aj po zadku dostala. Navyše mi nechce moc piť. Stále ju straším že ju zoberiem do nemocnice na infúzie, ale moc to nepomôže.

danielik79
16. aug 2011

@monalisatko ako riešiš to pitie,mne ked nechceli piť tak som to riešila ovocními šťavami ,ovocím,a redšou polievkou.Maťka mám zatial na prázdninách u švagrovcov tak trochu kludu aj mi ideme zajtrá na alergo 😝 ....čo nám zas povie ale tajne dúfam že maléj vysadí flixotide čo by ma aj potešilo.Inak aj ja už pomaly strácam nervy ale so starkého ale neva.

monalisatko
17. aug 2011

@danielik79 žial ona mi nevypije ovocné šťavy, ovocie tiež moc nechce a vodu skoro vôbec. Tak zostáva ovocný čaj a polievky. Ale musím priznať, že to moje deti "zdedili" po mne. Včera napríklad ma až okolo štvrtej napadlo, že som ešte nič nepila 😅 Dosť často je to takto u mňa.
My sme na alergo nič moc nemali. Z Lisy bola zhrozená, že čo všetko prekonala za ten polrok od poslednej kontroly a dohodli sme, že keď jej na kontrole u infekčnej dr. zoberie krv, tak sa dá vyšetriť aj tá bunková imunita či čo to je. No a Lare konečne urobí kožné testy. Asi bude mať na nejakú trávu alergiu, lebo na jednej nohe sa jej stále tvoria také svrbivé mini vyrážky. Keď sme predvčerom boli v záhrade, tak na večer ju to strašne svrbelo. Kázala nám do konca sezóny dávať zodak a boli sme si pre masť u kožnej.

monalisatko
17. aug 2011

@danielik79 včera mal mm narodeniny, tak som mu narýchlo zbuchla slanú tortu a zobrali sme mu ju do roboty. Dnes má Lara 6 rokov, ale jej tortu a aj oslavu urobíme až keď sa vrátime z dovolenky. V sobotu ideme na 8 dní na chatu v Liptove. Dúúúúúfam že počasie nesklame a bude super.

danielik79
17. aug 2011

@monalisatko tá slaná torta vyzerá dobre 😵 😵 😵 .My sme dopadli dnes na alergo tak že Veronika je už len zatial na Xyzali na skúšku a Flixotide má vysadený čo ma teší 😵 😀 ,Maťko má ešte furt Zenaro a podla potreby Budiar a Awamys ☹ ale čo narobím a MM mu spravila dýchacie testy s tým prístrojom a dostal ešte lieky na vyše a mňa voláka pliaga obchádza a dnes ma zmohla na chvílu teplota len dúfam že nebude horšie .
Inak ked nechce piť no neviem či lúbi skús jéj dávať coca-colu aby ked jéj začnú hnačky náhoda je blbec aby ju trochu zapiekla a hlavne aj ty sa snaž piť lebo sa ti to môže vypomstiť

monalisatko
18. aug 2011

@danielik79 no mne malá nehnačkuje, akurát keď bola malinká tak od atb mávala hnačky, ale to len asi do roka. Odvtedy skôr ťažšie kaká, ale teraz sa jej to celkom pekne upravuje.
Tak tie lieky čo má tvoj Maťko, vôbec nepoznám. My máme len flixotide, a dúfam že nám ani nič nepribudne. Ja už sa strašne teším na sobotu. Teraz mi perie pračka prvú dávku a potom dám ešte jednu. Zajtra všetko vyžehlím a pobalím okrem šiat všetko ostatné a v sobotu ráno pobalím šaty 🙂 a okolo 10-11-tej odchádzame 🙂 🙂 🙂

danielik79
18. aug 2011

@monalisatko tak prajem príjemnú cestu a nech sa výlet vydarí .Inak to Zenaro mu zmenila len tento rok predtým brali obidvaja Aerius ale že by videla nejaku zmenu vtedy tak to povedať nemôžem ale teraz ako mi malá berie ten Xyzal a Maťko Zenaro je to o dosť velký rozdiel inak aj mm ho predpísala alergologička tiež na imunitu a tuším je len od 6rokov

monalisatko
19. aug 2011

@danielik79 Ďakujem, dúfam že bude super a aj deti sa budú cítiť dobre 🙂 Neviem či budem mať prístup na net, ale ak ano, tak sa odtiel ozvem.

monalisatko
27. aug 2011

@danielik79 ahoj, tak sme doma. bolo super. mali sme prísť až včera, ale keďže mm je maniak na F1, tak sme kôli zajtrajším pretekom prišli už dnes 😅 Potom popíšem a dám fotky do albumu, teraz som už dosť unavená, tak pôjdem spinkať 😵
Dúfam že ste zdravučký a nemáte problémy kôli týmto horúčavám.

danielik79
28. aug 2011

@monalisatko dík až na to že nechcú jesť a piť kôli hohúčavám je to celkom dobré.My s mm robíme detom tú detsku a ide to horko ťažko dúfam že ju dokončíme tento týždeň ale som už normálne hotová lebo staré malovky davať dole je horor a znižovať strop utrpenie ale výsledok bude stať za to len dnes bol velký skok teplotný tak uvidím čo prinesie

monalisatko
28. aug 2011

@danielik79 tak super, neboj, zvládnete to, ste šikulky. Dúúúúúfam že hodíš potom fotky. No ten teplotný rozdiel je hrôza. Na nás to našťastie zatial nevplíva, tak nemáme problémy. Zajtra idem s Lisou na kontrolu kôli mononukleóze, tak mám nervy. Bude jej brať krv. Moje zlato bude plakať ☹ ☹ ☹ A potom čakať na výsledky bude zas na nervy ☹ ☹ ☹

danielik79
28. aug 2011

@monalisatko tak dúfam že vám tie testy dobre dopadnú 😉 Foto hodím až ked bude hotová zatial mám len nafotenú konštrukciu čo robil mm si sám na zníženie stropu ani to nebolo dávať ťažko ako ten tažký sadrokarton a nobasil čo som sa aj bála lebo deti nám tam zvykli pobehať a potom kašlali a prskali kade chodili ,ale už som o čosi kludnejšia lebo nobasil je už zakrytí a najradšej by si teraz odšrobovala ruky čo ma tak bolia a mm slúbil že už si dáme na chvílu pausu ale chceme ešte robiť kupelku a to je zas nadlho ale aspoň na chvílu pokoj lebo už teraz pomaly infarktujeme aj to neviem či sa tento rok do nej vôbec pustíme 😝 už sa pomaly cítim nie na sto ale na dvesto ročnú starú babu čo sa ledva hýbe a kde je tá slúbená dovolenka ....asi niekde inde 😀

danielik79
30. aug 2011

@monalisatko ahoj čo ako sa máte a ako ste dopadli u dr .Mne dnes privodil mm len starosti ako keby ich bolo málo ☹ Dnes mu volám do roboty že kde je že deckám budeme dorábať izbu a čo sa nedozviem že musel na pohotovosť lebo si prepichol nobu v lítku asi 10cm a teraz má 12 štichov ☹ chuda ledva sa hýbe.

monalisatko
30. aug 2011

@danielik79 ahoj. tak moja malá je hrdinkou dňa. Celý deň ju tak volám, lebo keď jej brala dr. krv, tak vôbec neplakala. Moje zlato. Výsledky budú až v piatok, tak do vtedy budem nervózna ☹ ☹ ☹ Na tú mononukleózu jej ale nebudú testovať, lebo je to vraj skoro. Ja som jej ešte dala zobrať aj kontrolný výter z hrdla, lebo si chcem byť istá, že je fakt vyliečená.
No teda, to je hrozné. Prajem mužíkovi skoré zahojenie. Je to asi na nervy, že teraz sa mu stane taká nehoda, keď má plno práce. Vlastne je to hrozné, aj keby nemal tolko práce...A ako sa mu to stalo? Čím si tú nohu prepichol?

danielik79
30. aug 2011

@monalisatko tak to máš super že sa ti statočne držala. No som nešťastná lebo ked väčšinou niečo robíme vždy ako na potvoru sa mu niečo prihodí tento raz to bol pracovný uraz strelilo mu kus plechu do nohy kedže má takú robotu a ked sme prerábali kúrenie tak mu zas klinec prepichol nohu a potom o pol roka sa otočil ked vyrábal jednú rúru v robote a rozdrapená ruka s 20štichmi ako keby fakt mala málo starostí aj bez toho teraz je nervozny sám zo seba ☹ čo už dobre že to odniesla len noha mohlo sa aj horšie stať 😕 .Inak dnes som hotová so všetkého lebo aj kamoškyná malá sa dnes hrala pri dome a mali tam taký betonový jarok či nepadla doň hlavou ....nevedeli ju prebrať 😢 má otras mozgu a fakt dnes mám riadnu depku

monalisatko
30. aug 2011

@danielik79 ach bože. ale už je malá hádam v poriadku ☹ ☹ ☹ Tak to ti teraz nezávidím. Ja som našťastie celkom OK. Som oddýchnutá po dovolenke, už 2 dni chodíme do záhrady skoro nič nerobiť a v sobotu máme takú party, kde príde mm šéf s rodinkou - má 3 ročného syna a aj šéf + brat + rodičia švagra čo máme spoločnú záhradu. Čiže budeme asi 14 dospelých a asi 6 detí. Ja a sestra budeme variť guláš a grilovať mäso. Potom ďalšiu sobotu konečne oslávime Larine narodeniny.

danielik79
30. aug 2011

@monalisatko mala Valentinka je v nemocníci a je trocha lepšie ☹ ale fakt ani pomyslieť ved sa po obede hrali spolu s Veronikou a ten jarok neni ani hlboký
Inak aj ja mám ísť o týždeň sestre na hody

monalisatko
30. aug 2011

@danielik79 tak jej prajem skoré uzdravenie. Musí to byť hrozné pre rodičov. Ja by som sa asi zbláznila. Tak na tých hodoch aspoň trocha vypneš. Fakt človek potrebuje občas vypadnúť z toho stereotipu, lebo sa zblázni. Nedá sa stále starať len o rodinu a domácnosť. Treba aj trocha zábavy.

danielik79
30. aug 2011

@monalisatko dík odkážem no inak fakt na zblaznenie lebo ju ťažko mali a po 6 potratoch ju ledva donosila a chvilka nepozornosti a mohlo byť aj horšie ☹ ... idem lebo mm sa začína rozchadzať inekcia tak mu niečo proti bolesti asi ibalgin ...to bude zas noc

monalisatko
30. aug 2011

@danielik79 ach jaj, tak prajem pevné nervy a dobrú noc.

danielik79
4. sep 2011

no babule začína nám škola som zvedavá ako sa budú tie naše deťurence držať zdravé

monalisatko
12. sep 2011

@danielik79 tak u nás je to už teraz úbohé ☹ Lisa po piatich dňoch v škôlke má od včera úžasnú nádchu a teraz od kedy vstala, ju dusí. Pokašliava úplne dusivo. Dnes ju ale zoberiem do škôlky a uvidím čo povedia učitelky, ako na tom bude. Ja som tajne dúfala, že vydrží aspoň do konca októbra, kým nezačne tá sychravá jeseň ☹ ☹ ☹

evala777
12. sep 2011

no tak mi sme na tom podobne, malý už soplí a kašle a staršia tiež soplí 😢 som zvedavá, kedy ich to položí úplne... ☹ ☹ ☹

monalisatko
12. sep 2011

@evala777 no to je úplne na nervy. staršia mi teraz nastúpila do prvej, tak by som bola velmi nešťastná, keby bola každú chvílu chorá, jak vlani ☹

danielik79
12. sep 2011

@monalisatko no tak už zase ti začínajú, chudatko Lisa neneháš ju predsa len doma aby sa tu u nej nezhoršilo .Naši sa zatial ako tak držia s posmrkavaním ale neni to nič hrozné.Dúfam že ti to nechytí aj Lara hlavne nech sa čím skôr z toho dostane

monalisatko
12. sep 2011

@danielik79 no veru, ja sa toho najviac bojím, aby Lara nevymeškávala v škole. Zatial to s Lisou nie je tak hrozné, tak uvidím čo z toho bude

danielik79
12. sep 2011

@monalisatko aj jéj niečo na to dávaš myslím nejaké vitamíny ,sirup na vykašlanie či čakáš ako sa jéj to vyvinie

monalisatko
12. sep 2011

@danielik79 zatial jej dávam len flixotide a na noc som jej teraz dala ventolin. Na kašel ešte nič, lebo vôbec neviem čo by som mala. Raz kašle úplne sucho a raz vykašliava ale pritom dusivo. Preto som jej strekla ventolin. Počujem že ju to dusí a nie je to taký "volný" kašel. No neviem to takto moc vysvetliť, tak neviem či si to pochopila, že na čo myslím 😅 V škôlke som sa pýtala, či cez deň kašlala, a vraj nie. No ale možno aj ano, len učitelka si to práve nevšimla. Tak neviem. Musím ešte počkať

danielik79
12. sep 2011

@monalisatko neviem a nechcem sa ti do toho miešať ja by som dala radšej spiropent na miesto ventolinu a calciový sirup a vitamíny s C

monalisatko
12. sep 2011

@danielik79 veď ja som rada ak niekto poradí. Ja som pred tým tiež dávala hneď spiropent, len raz mi na alergo. dr. povedala, že ventolin a spiropent je vlastne skoro to isté, ale sprej (ventolin) je preto lepší, že to rýchlejšie účinkuje a nezaťažuje žalúdok. Calciový sirup mám, tak jej ho od zajtra nasadím. A vitamín určite tiež 🙂