Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
12. sep 2011

@monalisatko ja neviem mi ked sme boli v tých kupeloch tak som bola na jednéj prednážku na ktoréj dr vysvetloval prečo nie ventolín ale spiropent .Spreye majú vela nežiadúcich účinkou a spiropent je menšie zlo aspoň tak mi to bolo povedané ale každý dr má iný nazor na to .Hlavne sa riad podla seba ti vieš čo jéj lepšie zabere

monalisatko
12. sep 2011

@danielik79 no práveže spiropent o trocha lepšie zaberal, len keď chúďa moje brala naraz vela liekov, tak aby jej ešte aj to nezaťažovalo žalúdok, preto dr. doporučovala sprej. Ale keďže mám doma aj spiropent, tak ho nasadím. A môžem ho dávať spolu s calciovým sirupom?

danielik79
12. sep 2011

@monalisatko ano to môžeš lebo ako sme sa raz bavili v zime tal je to vápnik ktorý sa z tela odplavuje vo väčšom množstve pri chorobe.

katecameron
13. sep 2011

tak ako baby co skolaci? nasi ok zatial uz mame aj nejake jednicky 🙂

monalisatko
13. sep 2011

@danielik79
@katecameron tak ja som zas úplne na nervy ☹ ☹ ☹ Lisu už poriadne dusí, a začína kašlať aj Lara ☹ ☹ ☹ Chlapec čo sedí pred Larou v lavici, je úplne chorý. Kašle jak tuberák a má aj poriadnu nádchu. Už v piatok bol chorý a ešte aj dnes ráno som ho videla v takom istom stave 🙄 🙄 🙄
Otrasnéééééééééééé. Sestrin syn - piatak vydržal tiež len týždeň v škole a včera už boli u dr., čo je tak chorý. Čo sa to deje???? Ja fakt nechápem. Navyše na dnes ochorel aj mm. Fakt neviem čo by som mala už deťom dávať. Dnes som bola pre Lisine výsledky krvi a má všetko v poriadku. Akurát má málinko oslabenú bunkovú imunitu. Ale dr. na alergo hovorila, že to nie je nič hrozné. Nedostala na to nič. Tak nechápem, že prečo je stále chorá 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

katecameron
13. sep 2011

ano koli tej imutite aj moja dcera mala len malinko oslabenu imunitua a robilo jej to ohromne problemy nas snad vytrhol z biedy isoprinosine nic ine dovtedy detom podane nepomohalo po liecbe isoprin. su znatelne uspechy klop klop ale zima este neprisla uvidíme v novembri vtedy sa to furt spizdíííí 🤐

katecameron
13. sep 2011

@monalisatko aj u nas uz zacinaju prvaci odpadavat myslím dvaja su chorí

monalisatko
13. sep 2011

@katecameron nechápem prečo, veď aj počasie máme dobré. Čo potom bude na jeseň v tom hnusnom sychravom a hmlistom počasí???
Lisa nevie zaspať kôli kašlu. Dala som jej spiropent a calciový sirup. Hádam pomôže. ☹

katecameron
13. sep 2011

@monalisatko ved tak tak toho sa ja bojííííííííííííím ako cert svatenej vody lebo ked moji ochoreju tak to koncí v nemocnici 😒

monalisatko
13. sep 2011

@katecameron juj, tak to my sme zatial len raz boli s Lisou vlani v júni. Ani nie na jeseň. Dúfam že viac nepôjdeme. V zime síce bolo 2 x že sa mi dosť dusila a nepomohol ani čerstvý vzduch, ale nakoniec konská dávka ventolinu pomohla

katecameron
14. sep 2011

@monalisatko no ja s detmi som bola uz viac ako 20krat v nemocnici po 20neratam ale asi to bude presn e 22 z toho dcera raz musela byt sama 😝 nikdy viac mali tam dakeho 15rocneho uchylaka ktory obtazoval male dievcata

danielik79
14. sep 2011

@katecameron ty teda dakujem pekne aby sa človek bál aj deti pustiť do nemocníce 😕 .Ja som mala strach a ešte aj mám že aký uchili si budú časom dovolovať v škole na malé deti podla toho čo sa stalo pred vlani na tej škole kde chodí moj krpec tak ...ani pomysleť raz to tuším bolo aj v správach

matac
14. sep 2011

@katecameron ahoj ja som dala prvu davku Isoprinosine v pondelok , a dnes uz maju sopliky . neviem ci je to reakcia alebo dostali nieco v MS . zvladali ste uzvanie bez problemov ?

katecameron
14. sep 2011

@matac az chodia do skoly tak je to jasne ze zo skolky lapli ale praveze isoprin.by im natoto ml pomoct samozejme by som sople riesila hned nazaciatku morska voda spreje antihistaminika atd.... moji ked mali sople tak s isopr. tyzden a bez isoprin.aj mesiac dva

danielik79
14. sep 2011

@matac ja by skôr povedala že bežná reakcia na škôlku treba to liečiť hned na začiatku súhlasím katecameron

matac
14. sep 2011

teraz som nasla vela informacii , o isoprine ja dufam ze im to zaberie . uz 3 rok bojujeme 😢

monalisatko
14. sep 2011

@katecameron fíha, to je dosť. A prečo ste boli v nemocnici? Dusili sa ti detičky? Kolko mala malá keď bola sama? Určite máš dôvod, ale ja by som to asi nezvládla.

katecameron
15. sep 2011

@monalisatko no 5krat operacie pruh mandle fimoza samozrejme laryngitídy, obstrukcne bronchitídy +3krat zapal pluc 2krat zapal stredneho ucha a takto bezne nase choroby urcite by si to zvladla keby si musela aj ja som mala velakrat pocit ze sa zblaznim ale koli detom som musela dcera bola sama v nemoc. minuly rok ked mala 8rokov prví den v pohode aj druhy na tretí uz bola smutna ale v ten den isla domov vobec sme inak o tom nevedeli z nemocnice nem nevolali ze uz moze ist domov isli sme na navstevu poobede o tretej a oni povedali ze je prepustena to bola koli tomu ze mala mykoplazm.zapal pluc brala atb. a do rana opuchla cela ruuky nohy lenze chuda vtedy brala 6druhov liekov takze muz hned povedal ze to jej uz oblicky zlyhavaju oni si mysleli ze alergia na atb. ale ona nieje alergicka na nic aj sa to potvrdilo ze nieje na atb.alerg. potom neskor

monalisatko
15. sep 2011

@katecameron no bože. Tak to máš teda pestré ☹ ☹ ☹ U vás tie choroby neprebiehajú "bežne". Aj Lisa pôjde na operáciu pruhu, ale až o rok. Tak mi povedali, že keď dovŕši 4 roky. Skôr jedine vtedy, ak by sa to zhoršovalo. No ja už mám teraz z toho nervy. Teraz dosť škaredo kašle, má nádchu a už aj Lara kašle a kýcha. Ja len dúfam že to nepôjde ako vlani - 2 týždne škôlka, 4 týždne doma 😅 Nerada by som, aby Lara v škole tolko vymeškala

katecameron
15. sep 2011

no mojho operovali presne ked mal 1rok on mal priskrteny pruh v nedelu o pol noci ho rezali vo ZV uz mal creva vonku ako muzka past bol by zomrel keby ho okamzite neoperovali a teraz ma 7rokov vobec nic neviudno tu jazvicku inak vtedy bol chory mal nadchu lebo po operacii nas prevazali na detske oddelenie

monalisatko
15. sep 2011

@katecameron no tak vy ste to mali akútne. U nás nie je žiadna zmena - našťastie, ale aj tak sa bojím. Ro ubehne velmi rýchlo.

monalisatko
18. sep 2011

@monalisatko
@danielik79 tak ako sa máte? U nás je to skoro bez zmeny. Lara kašle rovnako škaredo a včera jak zakašlala, si chytila priedušky že ju to zabolelo. Zatial dávam len fenorin, tak hádam nebude treba atb. Lisa kašle tiež tak isto, nádchu má miernejšiu, ale včera 2 x hnačkovala a vyskočila jej potom na chvílu teplota. Potom klesla a večer pred spaním znova trocha vyšla, ale dala som jej na noc nurofen a do rána spala. Teraz vyzerá byť v poriadku.
Inak aj sestrina malá predvčerom večer raz hnačkovala, pred spaním vracala, včera ráno vyvracala mlieko a mala celý deň teploty. Tiež má už pár dní nádchu a kašle. Tak to vyzerá na nejakú virózu čo pochytili v škôlke, lebo oni chodia spolu do jednej triedy

monalisatko
18. sep 2011

@katecameron to mali byť aj pre teba a nie pre mňa 😀

monalisatko
18. sep 2011

a ešte som zabudla, ža aj my už máme prvú jednotku z hviezdičkou 🙂 🙂 🙂

danielik79
18. sep 2011

@monalisatko ahoj tak chvalabohu mne sa zatial držia obidvaja akurát Veronika má vysušenú sliznicu trochu z tohoto suchého vzduchu a vetra a mm tak toho sa obávam lebo každé ráno kašle ako starý hrniec aby fakt tie deti niečo nechytili. Inak teraz aj v našej škôlke už tiež vyčíňa viroza ale to je asi po celom sk lebo aj sestrina malá už mala .

monalisatko
18. sep 2011

@danielik79 tak to je dobré, že sa ti držia. My sme sa so sestrou rozhodli, že ráno zoberieme pre istotu deti k dr. nech ich popočúva a keď bude všetko v poriadku, tak ich zoberieme do škôlky a školy. Všetky 3 škaredo kašlú, tak aby im to nešlo na priedušky.

danielik79
18. sep 2011

@monalisatko to bude určite najlepšie pre ne chudence malé dúfam že im to rýchlo prejde aby Lara v škole dlho nechýbala

monalisatko
19. sep 2011

@danielik79 tak boli sme ráno u dr. Lare nič nepočuť na prieduškách, tak išla do školy, ale Lisa je doma ☹ Ráno ako kašlala, tak sa mi zdalo, akoby mala zúžené priedušky. Aj dr. potvrdila, že tam to nie je celkom v poriadku, ale zatial mám nasadiť ráno a večer ventolin sprej a dať ambrobene alebo niečo podobné na kašel a za týždeň kontrola. Dúfam že to nedospeje k atb. Je hrozne zahlienená. Povedala by som, že je málinko horšie ako včera, ale aj to je možné, že preto, že na ňu vplýva zmena počasia.

danielik79
19. sep 2011

@monalisatko určite tá zmena počasia ale aj to sucho teraz ,naša už ráno soplíková a kašlala ale cez deň chvalabohu nič zas ranné kašle ale ved vieš ako už zvyk len som zvedavá kedy začne Matej tým už pomali vypadávajú deti v tiede pre chorobu
Ja už len čakám za 3týždne má narodky ták dúfam že nebude do vtedy chorý lebo u neho to je väčšinou tak že začne s narodkami 😠

danielik79
19. sep 2011

@sisko78 ak by ti zavreli temu tu je podobná .