Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

sisko78
19. sep 2011

@danielik79 ok aka????preco myslis ze by ju zavreli?????

danielik79
19. sep 2011

má podobný názov ako táto a tiež sa v nej preberá alergia akašel

strapco13
20. sep 2011

@sisko78 a na ORL ste uz boli? co ma okrem kasla? ako dycha nosom?

sisko78
20. sep 2011

dycha nosom pekne len ju to obcaschyti akonpr vcera .....a naposedy to mala od vcera na jar🙂a dnes je uz dobre na orl sme neboli

strapco13
20. sep 2011

tak potom to bude zmenou pocasia..jar a jesen su problemove obdobie
ORL som myslela kvoli nosnej mandle...alergici by ju mali mat skontrolovanu
skus preplachy nosa, aby sa ociostila sliznica a nesli alergeny dole na priedusky
ak je vytestovany alergik..tak treba liecbu /pokial je sezonny/ zacat este pred sezonou..aby pocas najhorsieho obdobia bol uz nasyteny liekmi, aby prejavi alergie boli co najmiernejsie
ak je celorocny, tak neprerusovat liecbu....ale on je skor sezonny mam pocit
alergia na chlad?..tazko sa diagnostikuje..da sa len vypozorovat..ze je horsie pri prechode z vnutra von do chladneho pocasia a pod

danielik79
1. okt 2011

ahojte ako sa máte ,my bojujeme s rannými soplíkmi od kedy začala škola a nie a nie to prestať u Mateja nám to zhoršilo branné tak má furt upchatý noc čo ma trochu aj hnevá a mm u neho kašel trvá a trvá.... 😠

monalisatko
1. okt 2011

@danielik79 ahoj, u nás je zatial dobre. Akurát Lara ráno kašle, ale inak v pohode. No ale pre istotu som ja bola dnes na pohotovosti chirurgie, a mám 2 stehy nad ukazovákom pravej ruky. auauau bolí ma to a zle sa mi píše lavou rukou. Mala som v ruke pohár, sedela som na zemi s deťmi a keď som akurát položila na zem pohár, Lisa sa zvalila do zadu a ja som jej rýchlo zachytila hlavu, aby nespadla na pohár a odniesla si to našťastie moja ruka a nie jej hlava. Akože šťastie v nešťastí 😒

danielik79
1. okt 2011

@monalisatko fúúúúú tak to bolo fakt šťastie že tvoja ruka a nie jéj hlava ale aj tak treba si dávať pozor a hlavne kde čo kladieš a prajem ti skoré zahojenie aby ta to dlho nebolelo.

monalisatko
1. okt 2011

@danielik79 ďakujem ti, si zlatá. teraz ma to dosť bolí, keď si chcem vyrovnať ukazovák, ale prežijem 😅 Len neviem ako budem v pondelok ráno preraďovať rýchlosť, keď budem brať deti do školy a škôlky. Dúfam že do vtedy ma to až tak bolieť nebude. No a nehovoriac o zajtrajšom varení. Vyzerá to, že vypečiem nejaký polotovar z mrazničky a spravím zemiakové pyré. Zemiaky musí ošúpať mm 😀 Uvidíme ako mu to pôjde, keďže v živote to nikdy nerobil 😀 😀 😀

danielik79
2. okt 2011

@monalisatko chúda moje nemôže odviesť do školy deti ti švagrina alebo niekto iný z rodiny tým by si mala o starosť menéj ved teraz by si nemala tú ranu tak zaťažovať

monalisatko
2. okt 2011

@danielik79 jasné, sestra sa ponúkla, ale ja- kozorožec, som skalopevne presvedčená, že to zajtra zvládnem. tak som zvedavá 😅 .Pre svoje detičky spravím hoci čo za každú cenu. Mm sa snaží mi pomáhať, tak to nejak zvládam. Dnes poobede sme boli v záhrade a potom sme išli k sestriným a hneď mi aj okúpala deti a aj vlasy im umyla, aby som ja nemusela.
Ale si zlatá, že na mňa myslíš. Dobre to človeku padne 🙂

danielik79
2. okt 2011

@monalisatko tak si trošku aj tvrdohlavá ,ja chápem že chceš si deti vychystať sama ale zajtrá uvidíš ako to zvládneš hlavne si nezaťažuj tú ruku moc

monalisatko
6. okt 2011

@danielik79 ahoj. tak ako? držíte sa? Mne Lisa už znova chytá od včera nádchu, tak neviem čo sa z toho vykluje. Ešte len v utorok bol týždeň že chodí do škôlky ☹ Mne sa ruka pomaličky hojí, ale stále bolí. Až v stredu mi vyberú stehy. Už si to nemám zalepovať, iba keď idem von.
Inak neviem či som písala, ale minulý týždeň keď som bola s deťmi na kontrole s kašlom, tak som dala zobrať Lare krv na kontrolu, či nemá nejaký zápal a dala som jej spraviť testy aj na mononukleózu. Takže aj ona už má protilátky, čiže ju prekonala a ani neviem kedy. No ale som takto kludnejšia, keď to viem 🙂

danielik79
6. okt 2011

@monalisatko ahoj my v poriadku nie sme malá má zapálené močové cesty takže nič príjemné zajtrá sa ideme dať skontrolovať a uvidíme ako jéj dopadli testy kedže v utorok mala zvýšené bielkoviny .A kolko máš vlastne stehov.Dúfam že sa ti to čím skôr zahojí a neostane ti moc škaredá jazva.

monalisatko
6. okt 2011

@danielik79 ach chúďa Veronika. Fakt nič príjemné ☹ Mám 2 stehy. Dám sem fotku. V albume mi ju stopol admin, že to sem nepatrí, lebo je to stránka pre materstvo atď. Potom ale nechápem, že ako môžu fungovať niektoré témy vo fóre a nestopnú ich.

danielik79
6. okt 2011

@monalisatko au au to fakt musí dobre boleť ale sa ti to v celku dobre aj hojí

monalisatko
6. okt 2011

@danielik79 no kým s ňou nič nerobím, tak je to v pohode, ale len čo ju trocha namáham, tak dosť bolí a rana páli. Ale hádam sa to raz zahojí.

danielik79
6. okt 2011

@monalisatko neboj zahojí len to trochu dlhšie potrvá zhruba do mesiaca s tým že si to masti a šetri si to

monalisatko
9. okt 2011

@danielik79 ahoj. Tak to si ma teda potešila....vraj mesiac. Ja už toho mám po krk. Dosť ma to obmedzuje. Včera som začala háčkovať (dokončiť bolerká od jari), ale dosť sa mi to ťažko robí. Zajtra ideme s mm do BA. On ide na kontrolu na alergo.
Dnešnú noc sme mali hroznú. Lisa má už pár dní miernejšiu nádchu, ale od piatku začala aj kašlať. Včera už dosť poriadne a teraz v noci to bol horor. Neviem čo bude zajtra, uvidím ako bude dnes cez deň a potom v noci a buď pôjde s nami do BA alebo do škôlky. Na noc som im dala na radiátor mokrú plienku pokvapkanú eukaliptom a dávam jej stoptussin. Dnes ju dám aj inhalovať. Hrozné, že ani 2 týždne nevydržala v škôlke ☹
A čo Veronika? Je už lepšie?

olivova
9. okt 2011

@monalisatko -ja ze k vam nakuknem po dlhom case 😅 ...ze 2 tyzdne v skolke, to ste na tom uuuuuuuuzasne....my sme vydrzali 4 dni - 2 tyzdne doma a 3 dni a sme znova doma 😠 . Som poziadala o predlzenie mat. dovolenky zo zdravotneho stavu , ale neviem, ci mi ju uznaju....
Ja tak rozmyslam, my sme 2 tyzdne v skolke este ani neboli naraz , a to chodi od marca....

monalisatko
9. okt 2011

@olivova jéééééj, ahoj. 100 rokov som ťa "nevidela" 🙂 No ano, 2 týždne, ale to už týždeň chodila s nádchou a kašlom. Dúfala som že to vyliečime "na nohách", ale nevyšlo to. Teraz to bolo niečo vyše týždňa a zas sople a na včera už dusivý kašel. Od dnes som jej začala dávať aj spiropent, lebo ju dusí jak tuberáka.
No že či ti ju uznajú, závisí aj od toho, že čo ti dr. napísala do papierov. Ja ju mám na 2 roky s diagnózami astma, atopický ekzém a reflux.

danielik79
9. okt 2011

@monalisatko ahoj no ako tak lepšie čo sa týka tých vecí ale zas jéj začínajú soplíky tak uvidím ako sa to vyvinie do utorka lebo v utorok sa máme prísť zas ukázať .Akurát sa bojím tých soplíklov lebo už začína byť zima a rána sú dosť studené aj ked škôlka daleko nieje od nás ale pri deťoch nikdy nevieš čo zas chytia.Dnes sme mali hody tak sme boli s deťmi pozrieť na kolotočoch ale bola strašná zima tak s nich nemali velkú tešu ale zato bábiky a pištole mali u nich úspech .

danielik79
11. okt 2011

@monalisatko ahoj my ideme konečne zajtrá do škôlky .Dnes som s nou bola u dr našťastie všetko mala dobre tak som rada

monalisatko
11. okt 2011

@danielik79 jééééj, super že sa máte už dobre. U nás stále rovnako. Obe kašel a nádcha.Zatial ale chodia do školy a škôlky. Zajtra máme v škôlke halloween party, tak sa tešíme. potom hodím fotky.

danielik79
11. okt 2011

@monalisatko ahoj ide síce zajtrá do škôlky ale mám obavy aby niečo nechytila lebo im tam vyčíňa črevná chrípka a zajtrá má väčšina detí prísť aj tie choré lebo majú divadielko v škôlke.Inak naša mala minulý týždeň v škôlke tekvičkovú party ale sme neboli lebo to prespinkala kedže to bolo poobede ani som ju moc vtedy spať nechcela dať ale zaspala sama kedže vtedy bola v noci dosť hore.a od vtedy ako mala ten zápal sa mi budí že piť cikať ....skrátka dosť rušná noc aj teraz pred chvílou a to ráno vstane bez problémov a do obeda vydrží v pohode.

monalisatko
11. okt 2011

@danielik79 no hádam nechytí. Tá črevná chrípka je otrasná 😢 Tebe sa pred chvílou zobudila a mne zas Lisa len pred 20 minutami konečne zaspala 😒

danielik79
17. okt 2011

@monalisatko ahoj no tak sme si v škôlke dlho nepobudli dnes sa mi Veronika zobudila s bolesťami hrdielka vyzerá to všeliak zajtrá idem s ňou zas k dr našťastie horučku mi nemá ale ledva hovorí a preglga ☹

monalisatko
17. okt 2011

@danielik79 ahoj, ach chúďa malé. Aj mňa dosť bolí hrdlo, dusí ma, ale inak v pohode 😅 Aj ja som dnes musela zobrať Lisu k dr., lebo sa jej cez víkend strašne pohoršilo. Včerajšiu noc celú prekašlala. Má chytené priedušky, takže dostala klacid, do nosa pamycon lebo fúkame zelené soplíky a mám jej dávať niečo na kašel, naďalej flixotide a aj ventolin. Za týždeň kontrola. V piatok som už myslela že bude dobre, lebo už len zriedka zakašlala cez deň, hoci škaredo hlienovito, ale už ani nádchu nemala. No a v sobotu sa jej spustil nos a začalo ju dusiť. Chúďatká si škôlky moc neužijú. Ale čo narobíme

danielik79
17. okt 2011

@monalisatko ☹ no to máš teda pravdu že si toho moc v škôlke neužijú akurát túto nedelu mala ísť vystupovať a strašne sa tešila .....čo už hádam ešte vystupovať bude ☹ A ty už máš štichy vybraté ,ruka ťa už nebolí.Inak u mojéj maléj to vyzerá na laryngitídu .V sobotu v noci ju bolelo bruško a v nedelu bola už dobre tak sme boli aj na dlhšej prechádzke a chúda v noci prerevala na raty s otvoreným oknom potom zaspinkala. ☹ A na nešťastie mi dnes dr zas neordinuje

monalisatko
17. okt 2011

@danielik79 tak to musí byť velmi sklamaná ☹ Ano, už minulú stradu mi ich vybral dr. Budúci týždeň mi to ešte raz skontroluje. Mám to už celkom pekné, ale bolí ma to stále. Nie natolko ako minulý týždeň, ale stále nevyžmýcham s ňou handru, alebo neodtočím vrchnák flaše 😒 No ale kašlať na to Hádam ma to niekedy prestane bolieť. Takže ani ty si včera toho moc nenaspala. My sme ešte laringitídu nemali, takže presne ani neviem čo to znamená, že ako sa prejavuje. Máš na to nejaké špeciálne lieky, alebo len ten studený vzduch pomáha?