Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
22. okt 2011

@monalisatko chúda tak sa len liečte ja som dnes poslala deturence k starkým a maléj je už chvalabohu lepšie aj ked ešte sem tam pokašle niečo ale neni toho mnoho .Ešte raz prajem skoré uzdravenie a hlavne pevné nervy

monalisatko
22. okt 2011

@danielik79 ďakujem ti pekne. Malá ma zas celý deň otravuje, aby sme piekli medovníčky 😠 Neviem kde to nabrala. Idem im dať obed, aspoň kým jedia bude chvílku klud 😅 😅

danielik79
22. okt 2011

@monalisatko vieš že aj ja sa chystám robiť medovníčky 😅 ale len tak poliate čokoládou tak ku čajíku na pochutenie ale to až vtedy ked budú spať teraz idem nakladať kapustu do suda.Naši mi strašne lúbia segedín v zime a o kapustnici ani nehovorím.

olivova
22. okt 2011

@monalisatko 😀 😀 😀 tomu sa hovori totalne vycerpanie....ale na smiech to nie je, to je fakt....Aj u nas atb zabrali....vcera kaslala stale - fakt stale, napriek inhalovaniu - tiez ma to velmi vycerpava (hlavne som z toho nestastna, ze jej neviem pomoct a potom tie noci....a ona je potom protivna a tak dokola)...Ale viem presne, kedy atb zabrali...o 17.35 akoby utal, a ja som bola vyslovene ako v raji, lebo Verony mi uz nezakaslala - az do vecera, tak si chudatko oddychla a konecne aj vyspala - sice nadranom ju chytil kasel ale len tak na cca 1/2 hod a koniec....To je inak super, ze aj tebe dali atb....Sa poriadne vyliec 😉 Mna zacalo uzasne boliet hrdlo dnes a som jak matoha - aj hlava boli...som zvedava, co z toho bude 🙄
@danielik79 - co by ja dala za to, keby mi deti jedli kapustu....im velmi zapacha a to ju nemozem doma ani varit - starsia vyslovene zvracia (nechapem to, ale neprehanam), len ked sa vari a mladsia uteka prec... 😝
My ideme piect muffinky...

danielik79
22. okt 2011

@olivova ja som našich vyslovene nútila od mala jesť kapustu .....zavaranú vôbec nemusia ale segedínu by mi zjedli zato dosť a to niesú tlstý ved aj včera robila kapustníky podla starkej a to boli fuč hned ....jedli by ich ešte vrelé a to nepíšem ani kolko lebo z 2 kíl sa toho narobí mnoho.

monalisatko
22. okt 2011

@danielik79 no ano, na terajšie papkanie medovníčky OK, ale ona myslela už na vianoce 😀 No a daj vedieť keď budeš robiť segedín, ja príííííídem. U nás to jeme tiež všetci. Ja sa ho neviem dojesť. Lara aj mm milujú všetko čo je z kyslej kapusty a Lisa z toho niečo zje, ale moc nemusí. Inak super nápad, niektorý deň spravím plnenú kapustu. A čo sú tie kapustníky?
@danielik79 veru strašne to vyčerpáva, ale ja pevne dúfam, že dnešná noc bude kludná. Aj mňa najviac to trápi, že neviem pomôcť. Vidím ako sa trápi, kašle, dusí a nič nepomáha, tak je to na nervy. Muffinky som piekla vo štvrtok narýchlo do školy na halloween party 🙂 🙂 🙂

danielik79
22. okt 2011

@monalisatko ok ale to by musela robiť potom segedínové hody kedže u nás sa ked robím segedín prikmotria aj starky a ešte.....radšej už nespomínam.No ja som už medovníčky dorobila neozdobovala ich len poliala čokoládou a posypala kokosom a na zajtrá už budem mať aj dobrý obedík a kedže mi vystala nakrájaná kapusta tak som spravila kapustovú polievku a karamelovú kapustu knedlu a pečené mäso.....mňam ....na zajrá budem mať aspoň pokoj aj ked už obedáry sa mi už zajtrá ozvali 😀 .A zabudla som tie kapustníky je niečo ako pečený osúch plnený so zasmaženou kapustou ktorú si ochutíš ako ty chceš bud na sladko alebo na slano a niekto dáva do nich aj trocha škorice na chuť ale ja určite nie .
A dúfam že už odychuješ v postielke aby sa čím skôr vyzdravela a nabrala sily ......a dúfam že už máš aspoň trošku aj ty pokoj od kašlu

monalisatko
22. okt 2011

@danielik79 nevadíííííí, mňa nebudú rušiť 😀 😀 😀 No dobre, však ja ho navarím niektorý deň 😉 Kapustu, knedlu a pečené mäso som ja robila tento týždeň a zajtra ideme na obed k sestre, lebo dnes upiekla 9 kilovú hus a nechcú to jesť týždeň, tak ideme pomôcť 😀 😀 😀
Nehodíš mi prosím receptík na tie kapustníky? Ja som ešte ani osúchy nerobila, tak neviem ako na to 😔
No ja ešte sedím pred telkou, lebo lara ešte nespí. Kašlem jak keby ma za to platili, ale hádam noc bude v pohode 🙂

danielik79
22. okt 2011

@monalisatko no tú hus by som si veru dala aj ja aj prílohu k tomu mám 😀 😀 😀 .Tak ten kašel ti teda nezávidím .....aj si dávaš niečo na kašel .
No a recept na tie kapustníky je velmi lahký.Spravíš: kapustu si nastruhaš na krajači a zasolíš podla chuti tak aby ti aj pustila šťavu.A ked už pustila šťavu tak ju vyžmýkaj ručne aby nemala moc v sebe šťavy a osmažíš na oleji a okoreníš a neháš vychladnúť.Medzi tým si spravíš kysnuté cesto len daš doň trošku viac soli ako do koláča a potom plníš ako buchty s tým že nerobíš buchty ale pricapkáš na osúch tak aby sa ti nepotrhali a potom pred pečením potreš olejom a poprepichuješ nožom aby ked ich pečeš sa nepraskali

monalisatko
22. okt 2011

@danielik79 ďakujem, určite vyskúšam. mm sa poteší.
beriem 3 x denne stoptussin, ale zatial nezaberá. No a pre istotu som si dala aj kalcium a aj zodak. No a samozrejme atb. Pred chvílou mi obe trocha kašlali, tak už mám normálne nervy že aká bude noc.

danielik79
22. okt 2011

@monalisatko a nedráždi ťa ten stoptusin lebo ten je na vykašlanie.Inak našej duomox celkom dobre zabral na druhý deň až som sa divila že ako rýchlo a hlavne nevysedávaj pred telkou a pc chod si radšej oddýchnuť aby si aspoň čo to naspala pri tom kašli prajem dobrú noc a hlavne už kludnú 😔

monalisatko
22. okt 2011

@danielik79 ano, ja kašlem úplne sucho a sem tam štekavo, a velmi zriedka viem vykašlať, tak preto potrebujem na vykašliavanie. Dúfam že aj mne zaberie 🙂 Už sa aj pracem do postele, dobrú noc aj tebe 😉

danielik79
24. okt 2011

@nikuska4 a vy sa máte ako deti sú zdravé chlapec ako je po téj operácii už lepšie

nikuska4
24. okt 2011

@danielik79 Kde si mi to pre pána skočila 😀 no akurát dnes som ho tak po známosti objednala ku tomu ,ktorý ho aj operoval,lebo on berie len také vážnejšie prípady....no proste stále sa mi na to stažuje,že ho to bolí aj ked je v klude ,že akoby tam mal niečo čo tam nepatrí a tlačí ho to....ideme na rtg apotom k tomu lekárovi,som strašne zvedavá.No škoda reči.......

danielik79
24. okt 2011

@nikuska4 ako si čítala tak trochu sa trápim ale čo už bez toho to asi neni a sú aj horšie deti na tom ako tie moje .A čo mu vlastne po tej operácii neviem teraz či kolena alebo ruky 😅 môže vadiť inak je pravda rany bývajú dlho citlivé

nikuska4
24. okt 2011

@danielik79 no mal operovaný výrastok na kolene.....a toto si aj ja hovorím,že aj hošie sú na tom ako to mám ja a viac sa trápia s detmi....

olivova
25. okt 2011

@danielik79 , @monalisatko - tak uz aj mne schvalili dlhodobo nepriaznivy stav dietata (na rok). Som s tym ani moc neratala, co som citala, tak vela dievcatam neschvalili narok...Tak som aj happy. Nemusim chodit na urad prace s papiermi a hlasit sa kazdy mesiac (aj tak som uz 3x zabudla na termin 😅)
S Verony je uz lepsie, aj ked- kasel ustal, atb pomohli, ale ako ustal (zakasle uz len parkrat do dna), zmenil sa uplne charakter - je zasa tak suchy a duty, ze kto nas pocuje, len sa obzera 🙄...aj napriek inhalovaniu...ja uz neviem....

danielik79
25. okt 2011

@olivova super že to máte schválené aj vy a na kolko máte schválené ja mám do augusta 2012 a potom uvidím .Super že Veroniku už máte zdravú aj ked toto blbé počasie tomu zdraviu voliako nepriháva.Ja som bola dnes na kontrole s malou tak ešte aj na budúci týždeň ju mám doma lebo jéj to ešte chraptí dosť na priedušká a v tomto počasí sme furt zavretý dnu 😠 tak čo už s tým narobím 😝

olivova
25. okt 2011

@danielik79 - mame do septembra 2012 - predlzili mi to od podania presne na rok. Potom sa uvidi, a ja som s nou von bola aj dnes....Ked doma ju neudrzim nech co robim, tak som si povedala, ze pokial nema teplotu, ked je takto skaredo, aspon na 1/2 hod.....(neviem, ci robim dobre, ale nie je extra zima - v podstate je tak teplejsie, keby mrzlo, asi vonku nejdeme). Ale zasa, ked ma ten hnusny kasel od rana do vecera, tiez sme dnu...A - nechrapti nam na prieduskach...
Este stale, ked s nou prejdem pesi, je akasi udychana...Ja uz neviem, ci som paranoidna, ale podla mna dost "dychori" ke ideme trosicku rychlejsie...Vam sa to stava tiez? lebo na moj vkus je to uz dlho...
Som citala temu o plesniach v dome - niekto oprasil, tak som znova pobehovala a kontrolovala 😀 😀 😀 Nemame ich, ale pre istotu 😅

danielik79
25. okt 2011

@olivova tak potom máte krajšie počasie ako my u nás bol vetrisko a pršalo a to sme boli von aj my na 10min ked sme išli domov od dr.Inak moji sú zadýchaný obidvaja a to Matejovi stačí aby prešiel len cez záhradu ku starkým a Veronika tej stačí len chvíla na ulici na prechádzke .Paranoidná si určite neni len si všímaš svoje deti a tie choroby k tomu vela nedodajú inak aj ja som už pozerala plesne že či sa mi netvoria ked máme zateplené ale si zaklopem našťastie nie......v rodinnom dome človek nikdy nevie

monalisatko
26. okt 2011

@olivova no super že to máš schválené. Mne schválili rovno na 2 roky, takže do júla 2013. To sa nediv že ti malá dychčí. Ja Lisu volám parný valec, lebo aj ona mi vela krát dýcha, jak keby pred tým behala. Inak robíš dobre keď malú nosíš von, lebo je lepší čerstvý vzduch ako doma ten prašný suchý. Mne dr. hovorila, že kým neberú atb a nemajú teploty, tak treba chodiť každý deň a za každého počasia von.
@danielik79 To nestrašte už teraz s tými pliesňami. Nám sa tvorili keď bola vonku už ozajstná zima a vnútri nám to radiátory nevykúrili.
Aj my sme boli dnes na kontrole, ale Lara dostala ďalšiu dávku atb, lebo ešte stále škaredo kašle, hoci jej dávam ten kalciový sirup a už druhý deň si zas fúka z nosa zeleno žlté sople. Takže u nej zlepšenie len také, že sa mi už v noci neide zadrhnúť. Lisa je ok, hoci asi tretí deň mi už zas začala sucho pokašliavať. Ráno dobrala atb, tak uvidíme čo z toho bude. Ja už som skoro úplne v pohode, len sem tam ma chytí ešte záchvat kašla.

olivova
28. okt 2011

@monalisatko
@danielik79
tak, a sme dochodili po vonku....vcera dobrala atb rano, a hned poobede zacala vracat a prehanat 😖 ju ...Myslela som si, ze to z tych atb., ale figa...asi mi chudatko chytila brusnu chripku, ci daku virozu...zasa sme s horuckou, vyvracia vsetko co do nej dam - akoby tie choroby nemali konca.... 🙄

monalisatko
28. okt 2011

@olivova tak to nehovoríš vážne!!!! 🙄 No to fakt už nie je normálne. Musí strašne vela piť keď má navyše horúčku, aby ste neskončili na infúzkach. Nemôže mať rotavírus?

monalisatko
28. okt 2011

@olivova u nás Lara ešte stále škaredo kašle a sople má zelenožlté, ale pevne dúfam že ju do utorka tá druhá dávka atb dá do poriadku. No a Lisa mi tu znova pekne kašle. V stredu dobrala atb 😠

olivova
28. okt 2011

@monalisatko - bozinku, normalne som uz histericky vesela....fakt, co jej dam pit, to ide von...davam len po lyzickach...a chudatko - tak ju prehana, az sa pokakala....Tak zacala zalostne plakat - ach jaj...Moze mat aj rotavirus....ked mala rok aj nieco, tiez mala takyto stav - trval 3 dni hrozne (nastastie na inf. sme neskoncili ale velmi som sa bala, lebo vtedy tiez nic v sebe neudrzala - o nejakej vode ci caji ani rec) a prehanalo ju uplne cely tyzden - 7 dni...Teraz mi dost chudatko pochudla z toho kasla, nic jej nechutilo a este toto - ja som hotova...Teraz mi na chvilocku zaspinkala...
Veron tie sopliky aj tak mala potom len priesvitne, napriek tomu, ze by mali byt zelene al. zlte...Ona vobec nie je ucebnicovy pripad - na vsetko reaguje akosi opacne...
To uz beriete druhe atb? Dako mi to uslo - tiez nemate konca, ked to zacne...Dufam, ze uz je aspon tebe lepsie ... Laru si dala este pred prazdninami do skoly, alebo nie?
To inak velmi potesi, dobrat atb a znova chora 😖 😖 😖

monalisatko
28. okt 2011

@olivova ach moje zlato. Viem si predstaviť ako jej je. Skús do nej dostať hylak alebo nejaké probiotiká. No nezávidím ti.
No boli sme v stredu na kontrole a Lara dostala druhú dávku atb, lebo jej jedna dávka nestačila. Čiže som ju ani do školy dať nemohla. No a Lise sa čo vykľuje, to ešte neviem. Ráno kašlala už tak celkom pekne, ale od vtedy zakašlala asi len 2x. Tak uvidím. Už teraz sa bojím keď v stredu pôjde do škôlky, že kolko tam vydrží. Pomaly by som už mala začať aj velké upratovanie, ale pri dvoch chorých deťoch to je ťažké. Navyše sa s Larou musím dosť vela aj učiť. Vela toho majú. Svokra nám nosila každý deň úlohy. Aj teraz sa učíme 😒
Ja už som na tom celkom dobre, ale raz za noc ma zato ešte chytí záchvat kašla. Cez deň je to už lepšie. Ráno som dobrala atb, tak hádam už bude dobre.

monalisatko
29. okt 2011

@olivova tak ako sa má malá? Je už aspoň trocha lepšie?
Ja sa mám nejak horšie ako včera. Okrem toho že ma stále dusí a kašlem jak tuberák, od včera večera sa mi upcháva nos a začína mi tiecť nos. Cítim sa jak zbitý pes. Hlavne že som teraz dobrala atb. Už sa zdalo že to bude OK 😒

danielik79
29. okt 2011

@olivova dúfam že sa má malá lepšie .
@monalisatko tak aj tebe sa zas pohoršilo aj si niečo dávaš na ten kašel.

monalisatko
29. okt 2011

@danielik79 no brala som stoptussin, ale nepomáhal, tak som prestala. Teraz neberiem vôbec nič 😒

danielik79
29. okt 2011

@monalisatko a neskúšala si nejaké homeopatikum bud Hedelix alebo Prospan .Dúfam že to vyležíš a nebudeš zajtrá lietať po cintoríne .....samo ak nepríde nejaká návšteva .Ja som sa dnes trochu pochytila za deti že ich moc obliekam lebo starký by ich najradšej dnes videli pobehovať len v tenkých svetroch ,že vraj teplo tak som im hned vysvetlila že ich má čo hriať ale deti nie a chorá malá bola len nedávno a malého bolí hrdlo už druhý deň tak aspoň že deti poslúchli a obliekli sa .