• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

23. júna 2017 
neznášam ked ma niekto buzeruje za obliekanie ved mama musí vedieť ako ich obliecť:angry:
29. okt 2011 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielik79 mne nezaberajú homeopatiká, žial ani deťom. Zajtra ideme do cintorína, ale to vybavíme za pol hodinku. Potom prídu sestriný a budeme deťom robiť bosorácke čiapky a vyrezávať tekvicu. Tak si urobíme menšiu halloween party :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. okt 2011 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielik79 no ano, to nemám rada ani ja. Veď predsa ja viem najlepšie, že kedy treba deti viac obliecť a kedy menej :angry:
29. okt 2011 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monalisatko tak potom si riadne akčná žena aj ked si skapatá .Naši tiež idú pobehať po cintoríne do obeda a po obede zas ja s deťmi tak zajtrá to bude trochu viac nabité a o návštevách ani nehovorím.Akurát sa mi pokazil kuchynský robot tak som zas normálne rozladená chcela som deťom spraviť jahodový koktejl že budú mať ráno ale ho dorobím len s ručným aj ked ten mi tak ho nenapení ako robot.Už rozmýšlam že Ježiško donese
29. okt 2011 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielik79
@monalisatko
- malu od vcera poobedia "len" prehana...Bozinku, ako mi velmi schudla, uz je z nej take nic...Ale je to na dobrej ceste :slight_smile: .
Som sa zasmiala @danielik79 . To ja bojujem takmer so vsetkym - skutocne a tie komentare teraz, ked je chora - ach jaj ...Som zrela na psychiatriu (vazne), a to mame vlastny vrch s vlastnym vchodom a je to aj tak na figu....
Inak trosku od temy - zeby som sa pochvalila mojim domcekom? Hodila som ho do temy Site hracky a ine tvorenie, na str. 107 navrchu , druhy prispevok :wink:
monalisatko - Inak suhlasim danielik - ja necakam vobec ziadne navstevy teraz, som vyslovene hotova uuuuplne....A ty este chora....
30. okt 2011 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olivova super, že sa malej aspoň trocha polepšilo. Už aj vie niečo spapať? Tú tému si idem vyhladať, kuknem aká si šikovná :slight_smile:
@danielik79 no návštevy ani ja nečakám, prídu len sestriný, ale oni nie sú u nás návšteva, lebo sme spolu skoro každý deň. Máme skoro rovnako staré dcérky, čiže spolu aj materčíme :slight_smile: Po obede prídu a dnes urobíme tie bosorácke čiapky pre deti, keďže včera sme sa k tomu nejak nedostali.
Tak ten tvoj robot mohol ešte chvílku vydržať, ale super nápad na darček. Ja sa tiež v kuchyni bez môjho robota nezaobídem. Dúfam že mi ešte dlho vydrží.
Inak ja som mala otrasnú noc. Tak sa mi upchával nos, že som nevedela spať. Od štvrtej som sedela v obývačke a keď som akurát nekašlala alebo nefúkala nos, tak som si na pár minút zdriemla :frowning2: :frowning2: :frowning2: Zajtra ideme na ročnú prehliadku k zubárke, ale mne ju robiť nebude, nakolko mám na pere herpes od minulého týždňa a pod ním mi predvčerom vyšiel nový :angry: :angry: :angry: Bolííííí :frowning2: :frowning2: :frowning2:
30. okt 2011 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olivova kráááááása. To sa vám v ňom bude býýýýýývať :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Aj tá taška je super. Si šikulka, hlavne pri chorej dcérke je to o to náročnejšie.
30. okt 2011 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olivova krásny dom ale ešte na nom velmi vela roboty a už aj v nom bývate a s tými komentármi ja ich má tiež každý deň kedže aj ked bývame sami starký bývajú cez záhradu a nikdy im nič na to poriadne nepovedala dokonca ani dnes ked starký zasekol maléj prsty do dverí :confounded: ...ved ono to potom si rozmyslia len ma tie názory okolo detí a ich zdravia ako píšeš aj ty privadzajú fakt na psychiatriu.
@monalisatko a už si to vyležala a aká bola detská bosorácka párty :slight_smile:
30. okt 2011 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielik79 no vyležať nemám šancu :unamused: Takže bosorácke klobúky sú spravené a deti ich mali na hlavách keď sme išli do cintorína. Potom sme nakoniec vykotvili u sestriných a domov sme prišli okolo ôsmej.
30. okt 2011 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@monalisatko to je pravda že nieje čas pri deťoch to vyležať .Tie klobúčiky sa ti vydarili aspoň budú mať načo spomínať :slight_smile:
30. okt 2011 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielik79 to dúfam, lebo dosť sme sa s nimi so sestrou natrápili :slight_smile: Mali ich na hlave v cintoríne a ludia sa za nimi otáčali a chválili. Tak sme boli trocha na seba hrdé :grinning:
30. okt 2011 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monalisatko tak ste mali byť na čo :slight_smile: ved máš šikovné ručičky.
30. okt 2011 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielik79 jaj, si zlatá :slight_smile:
30. okt 2011 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielik79 - tak tak, ako pises... :wink:
@monalisatko - tie su uuuuuzasne....z coho ste ich robili? z vykresu a krepoveho papiera? Mozem sa inspirovat a jednoducho ich odkopirujem mojej malej? :grinning:
31. okt 2011 o 07:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olivova ďakujem :slight_smile: Jasné, kludne kopíruj. Uhádla si, sú z výkresu a krepového papiera.
31. okt 2011 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olivova
@danielik79 ach jaj. Tak dnes ráno sme sa vybrali do školy a škôlky. Lisa po 2 týždňoch a Lara po týždni. No lenže Lisa sa mi od včera dosť dusila, večer pri zaspávaní kašlali obe jak besné, ale nakoniec noc bola v pohode. Ráno po zobudení mi Lisa spustila dusenie a ústa nezavrela kým sme sa pripravovali a tiež celú cestu do školy. Odtial som už ale neodbočila do škôlky, ale rovno k dr. lebo to sa už nedalo počúvať. Tak sme už tretí týždeň doma, zatial bez atb (pred týždňom doblala Klacid), ale celý deň sa mi dusí a teraz na večer je to už hrozné. Dostala erdomed na kašel, dávam jej ventolin od včera a dnes doobeda aj pred hodinkou inhalovala ambrobene roztok. Zatial nič nepomohlo. Pred spaním jej ešte dám ventolin a aerius, a pevne dúfam že neskončíme v nemocnici ako pred 1,5 rokom keď sa mi takto isto dusila :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Samozrejme aj Lara ešte dosť kašle, ale aspoň ju nedusí
2. nov 2011 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monalisatko chúdence držte sa aj my ideme k dr zajtrá dnes po obede mi malá vstala a s takým revom že ju bolí zas hrdlo ......štve ma to lebo som sa tešila že už je akotak zdravá a to nebola už vyše mesiaca v škôlke ...nuž ani tú si tie deti fakt neužijú :frowning2:
2. nov 2011 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monalisatko
@danielik79
tie choroby nemaju konca, vsak? To je strasne....
Ja sa tiez hlasim s relativne dobrym stavom, zajtra dam verony do skolky, nech si jej uzije aspon 2 dni po mesiaci aj pol - podobne danielik :wink: (to prehanam, dufam, ze este buduci tyzden aspon do stredy tam chodit bude) uz nezvracia, neprehana ju tak pre istotu zacina kaslat a nebola ani v kolektive...to aby som nezabudla... :rolling_eyes: flixotide dychame 2x denne, berie aerius, a houby z toho...
@monalisatko - inak nam erdomed vobec nezabera....nam ho lekarka predpisala namiesto ambrobene, aby uz tolko nedychala a figa z toho....tie sirupy u nas su na nic...nechcem zle poradit, ale neskusila si este dithiaden? ked teda hovoria, ze je silnejsi ako aerius a xyzal.....
2. nov 2011 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olivova no dúfam že si tú škôlku vaša Veronika aspoň nejakú tú chvílu užije.....uprimne povedané trochu aj závidím :sweat_smile: .Naša tiež užíva flixotide 2xdenne,xyzal 5ml ale tiež žiadna sláva .V piatok sa mám ozvať ešte alergologičke že či jéj predpíše zas ribomunyl :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ešte som chcela že ditiaden sa nesmie užívať dlhodobo .
2. nov 2011 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielik79 - s tym dithiadenom som myslela -uzit mozno 2x, ked je zle (aspon ja dam po 2 dni vecer) a ak neprejde, utekam zasa k lekarke....Ale dobre ze si spomenula...Aby niekto nedaval stale, ak to cita- ako napr. rectodelt od teploty :confounded: - co som sa tu docitala...
danielik - este sa chcem spytat - nevies nahodou aky rozdiel je medzi aeriusom a xyzalom? Ci je to jedno a zavisi to od toho, co dany lekar preferuje?
A veru neviem, ako dlho zotrvame v skolke...dnes rano mi "dobre" zacala kaslat...A kukla na mna, ze: Vidis? a to ma chces dat takuto do skolky? No? :grinning: :grinning: :grinning:
3. nov 2011 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielik79
@olivova tak na moje velké prekvapenie celú noc bol klud. Až ráno po zobudení ju tak dusilo, že mm utekal po lavór, lebo sa skoro povracala. No a erdomed sme raz už mali a ani vtedy moc nezaberal, ale dr. vravela, nech skúsime zas :unamused: Ten ditiaden je len na predpis, nie? Ak áno, to pochybujem, že nám ho dr. predpíše.
@olivova som sa zasmiala nad tvojou dcérkou. Inak ma napadlo, že sestrin syn keď bol malý, nemal rád škôlku a normálne po pár dňoch si nejak privolal chorobu. Začal kašlať a mal teploty. Neviem ako sa to dá, ale on to dokázal :sweat_smile:
3. nov 2011 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielik79 ahoj,takže bola som koli tomu predlženiu RD,no a musím si dat vypísat novú žiadost nášmu lekárovi a spolu s ostatnými papiermi dat na soc.Takže tak ako prvý krát....
3. nov 2011 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikuska4 takže aj ja budem zas o niečo múdrejšia :wink: a maléj sa už polepšilo či ešte sa trápite :frowning2:
@monalisatko :grinning: :grinning: :grinning: a to sa dá privolať aj choroba.
Ano dithiaden je len na predpis ale môže ti ho vypísať aj pediater na požiadanie ale vtedy musíš vylúčiť uživanie aeriusu a ako som písala nesmie sa užívať dlhodobo .No a my sme dnes skočili k dr lebo malú zas bolí hrdlo tak pre zmenu jéj spravila výter z hrdla a zajtrá ideme na krv .Uvidím čo jéj zas zistia .Zatial sme sa atb vyhli a uživa len kalobu a calciový sirup
@olivova medzi aeriusom a xyzalom ja tiež nevidím rozdiel naša užívala aerius od 1 roka a tiež nič moc od začiatku roka jéj ho zmenili na xyzal ....ako povedať je na tom o trochu lepšie než bývala ale aj na ten si už akosi navykla
3. nov 2011 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielik79 Naštastie horúčky už tak nemá,ale je strašne soplavá a kašle.Nerada vysmrkáva nos,to sú u nás boje ako fras :rolling_eyes: aj framykoinové kvapky dávame a to tak isto :angry: nejaká je stále unavená,každý den zaspí,ked sa chvílu pozera na telku,to ma dost straší,že čo jej je,lebo je aj dost bledá akási.....no uvidíme....
3. nov 2011 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikuska4 a nepoužívaš na nu odsavačku ked ti nechce smrkať.inak choroba človeka dosť vyčerpáva aj ked deti by to mali znášať lepšie.Moja sa teraz na chvílu prebrala a nanovo aj zaspala ale tak hnusne kašle :frowning2: a to ked bola som dnes u dr ani len nepípla dr po mne pozerala že či si vymýšlam .Normálne rozmýšlam že jéj ju natočím na fotak
3. nov 2011 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olivova
@danielik79 tak dievčatá, mám za sebou hádam najhoršiu noc v živote. Lisa sa mi tak dusila, že som myslela ža sa zadusí. Zaspala okolo 21,30 a pred desiatou spustila kašel. Kašlala v kuse bez prestávky dlhšej ako 10 sekúnd. Dávala som jej piť, strekla som jej ventolin (dostala pred spaním erdomed, aerius, flixotide a ventolin) ale nič nepomohlo. Nakoniec som ju musela zobrať na ruky, zababušili sme ju do paplóna a stáli sme pri otvorenom okne pár minút. Potom som s ňou sedela na gauči kým sa jej to ukludnilo. Ona spala. Ja som nešla spať, lebo som čakala že kedy ju to znova chytí. Vydržala skoro do jednej a zas spustila. Lenže teraz to trvalo dlhšie. Skoro do pol tretej. Ja už som myslela že sa zbláznim. Znova som zopakovala ten predošlý proces. Konečne som išla spať o 2,30 s tým že hádam do rána už bude dobre. No figu. Zas spustila pred štvrtou a ťahala do 4,30. Potom ma už o 6,00 budil budík. Som jak polomŕtva. Teraz ich idem budiť, Laru beriem do školy a s Lisou k dr, nech mi okamžite predpíše dithiaden. Ja ešte jednu takúto noc nervovo nezvládnem...
4. nov 2011 o 06:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monalisatko - drzim palce, aby sa vam tato noc uz nezopakovala - je to strasne...poznam tie noci....
Ja mam taky pocit, ze to privolavanie choroby - aby nemusela ist do skolky - fakt funguje....Nie zeby ju neznasala...ide bez placu, vzdy sa rozpravame, ako mi vselico nakresli, co sa nauci, ked po nu pridem povie, ako bolo dobre v skolke, ale aj tak kazde rano nechce....No tak preistotu mi zacala dnes tak duto hrozne kaslat, ze som aj uvazovala, ci ju tam dat mam...Nechapem to - to nevydrzi tyzden v skolke ako tak zdrava??? Aj to len doobeda?
@danielik79 - odporucam natocit....mne mala tiez u lekarky zakasle uuuplne inak ako stale...V podstate ked zakaslala tak ako zvycajne aj pred mudr., bola zhrozena...Tak konecne som bola spokojna, ze uz vie, ze som jej hovorila pravdu :rolling_eyes: .
A to ma nenapadlo...ale niekto to tusim hovoril, alebo pisal, ze tiez natocil dieta na mobil, lebo stale neverila...
4. nov 2011 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monalisatko to o čom píšeš je laryngitída vtedy bývajú také záchvaty aj ja som dnes mala podobnú nočnú s tým že ked sme dnes boli na krv sa maléj potvrdil zápal s tým že večer sa mi išla zadusiť ale Ventolin jéj nedavala .Starký boli z toho zhrozený a furt otravovali že čo jéj ešte volačo nedám naň .......ja som bola z toho už na psycho a tak sme v noci ani nekúrili a spala som s malou v izbe a furt kukala na nu či niečo......
@olivova no netočila som ale dnes nabehla s nou k dr a zrovna vtedy začala malá kašlať.Dr samozrejme že zhrozená si kukla hned aj výsledky a atb sme sa už nevyhli :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ak bude lepšie sa má prísť ukázať o týždeň a pol a ked nie tak aj skôr.
4. nov 2011 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môj syn ma astmu,veľmi mu pomohol sprej flixotide a ventolin. A na alergiu kvapky zodac gt.
4. nov 2011 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sevi vitaj v klube väčšina má doma flixotide a ventolin .A na alergiu každý dr dá niečo iné.A tvojmu synovi to pomohlo lebo ja mám furt dojem že by jéj to voliak extra zaberalo ....no neviem
4. nov 2011 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok