Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
15. feb 2012

@cairka tak jéj držím palce ako 2 ročnú klobuk dole pred tebou 😔

cairka
15. feb 2012

@danielik79 , prečo? 😕 a ďakujeme 🙂

danielik79
15. feb 2012

@cairka ja len aby vám všetko dobre dopadlo .A mať tvoje nervy a tvoju odvahu fakt klobuk dolu 😔

cairka
15. feb 2012

@danielik79 , vďaka. Ono to nie je o odvahe, jednoducho sa to musí skontrolovať, nech je istota, že je to OK. Ešte len to čakanie na výsledky bude na nervy 😝 Ale veď to ty vieš najlepšie. 😉

slivka3
18. feb 2012

@strapco13 Ahoj,chcela by som sa Ťa opýtať na tu toaletu nosa u alergikoch a astmatikoch,to mám robiť každý deň?Prečítala som od teba dosť článkoch aj rád a veľa veci má zaujalo aj poučilo v strarostlivosti o malého,tiež je alergig/silný na roztoče,prach a slabý na bielok a oriešky/.My čistíme nos keď nemá soplíky tym marom a keď má soplíky tak olymp HA.Ale až po prečítaný tvojích článkoch/ešte som teda všetko nečítala postupne to dočítam/som zistila,že to asi nerobím dobre.Takže,prosím o radu ako máme čistiť noštek a ako postupovať pri suchom a zapchatom nose.Tiež sme prekonali niekoľko zápaloch priedušiek,pľúc.Liečbu máme nasledovne od leta minulého roku keď nafúkal spirometriu tak nám už vysadila Flixotide a máme už iba sprej Berodual,ktorý používame keď začneme kašlať/túto zimu to bolo len 2krát po týždni ináč ho nedávam/,potom Aerisius 5ml na deň a singulár.Nosnú mandľu máme už 2 roky vybranú,ale aj tak malý dosť chrápe keď leží na chrbte.

strapco13
20. feb 2012

@slivka3 toaletu ako prevenciu je vhodne robit aspon raz denne...u alergikov duplom a u nich vzdy ked dieta pride do kontaktu s inahalcnym alergenom..nech sa nedrzi v nose
ked je nadcha treba tiez preplach a az potom nosne kvapky proti opuchu..pripadne medzitym odsat ak je tych hlienov strasne vela, potom pockat kym nosne kvapky zaucinkuju /cca 5 min/ a potom dobre odsat aebo vyfukat ns nasledne ak je nutne tak dat nejake pripravky do nosa /ATB, lokalny kortikoid, materske mliecko..proste to uz co dieta berie/
pokial dieta v noci chrape..je za tym prekazka..nosna mandla, opuch v nose, kriva prepazka...to treba vysetrit
ak je kriva prepazka..do 18 r sa kvoli rastu toto operacne neriesi, nosna mandla..operacne /mohla dorast/ ak je opuch v nose tak je bud infekcny alebo alergicky a podla toho lieky..cize by som doporucila ORL vysetrenie a alergologiz..ci netreba lokalny kortikoid

slivka3
20. feb 2012

@strapco13 Ďakujem pekne za odpoveď.A ako nosné kvapky pri nádche môžme používať ten sprej Olymp HA,alebo by si mi poradila niečo iné? To chrápanie nie je až také hrozné ,ako to bolo pred vybratím nosnej mandle,len občas. Ešte by som sa chcela opýtať na to inhalovanie.To je dobré pre každého alergika?

strapco13
20. feb 2012

@slivka3 co sa tyka tych kvapiek proti opuchu..to kazdemu pasuje nieco ine
inhalacie su vhodne..pokial neinhalujes nieco na co je alergicky 😅

slivka3
21. feb 2012

@strapco13 Ďakujem za odpoveď. 🙂

kuko
21. feb 2012

@ukana
Ahojte, o co sa tyka astma, tak je liecitelna alebo jej priznaky su mozne dostat na komfortnu uroven bez liekov.

Existuje tyv. Butejkova metoda, ktoru rusky lekar Dr. Butejko objavil a uviedol do praxe este v 80. rokoch - http://en.wikipedia.org/wiki/Buteyko_method

Malo lekarov o tom vie lebo farma firmy ich to z pochopitelnych dovodov neskolia 🙂 Ja som sa sam z astmy uplne vyliecil a som uplne bez liekov, iba tymto dychacimi cviceniami. A to som bol vcelku tazky astmatik. Tiez som na to doslova ukecal kamarata a tiez je z toho uz vonku 🙂 Uz len na Slovensku je velmi vela ludi, ktory sa prave pomocou dychcich cviceni dostali z astmy uplne.

Ak by Vas to zaujimalo, tak si pozrite informacie o tom napr. tu: http://www.butejko.sk/
Ale je uz o tom kopec informacii aj volne dostupnych a nemusite ist na ziaden kurz, ale zvladnete to sami. Staci dat do google napr. slova: butejkova metoda - http://www.google.sk/#q=butejkova+metoda

P.S. 80% priznakov astmy sa zbavite uz cca po jednom alebo dvoch tyzdnoch praktizovania tychto dychacich cviceni 😉 a funguje to rovnako dobre, ba dokonca este lepsie, u deti 😉

danielik79
22. feb 2012

babule dnes ma už poráža sotva mi z jednéj choroby víjdu idú do druhéj Matej mi má chrípku a Veronika zasa krče 😝 .@monalisatko kde má ordináciu Polomová pri lekárni Salvia alebo kde tam vlastne za nemocnicou .

monalisatko
22. feb 2012

@danielik79 ahoj. tak vidím že sa máte ☹ No ja sa v NZ nevyznám, čiže neviem že akú lekáreň spomýnaš. Nie je pri nemocnici, ale je to smerom na tesco. Ja som išla pomocou GPS, takže som tú cestu nejak moc nesledovala. Je to ulica Andovská.

danielik79
22. feb 2012

@monalisatko no zrovna najlepšie sa nemáme dnes mala vracajúce duo čiže malú tiež zmáha chrípka a k tomu tie krče tak nič moc .Chcela by s malou vybehnúť na vyšetrenie kôly tým krčom čo máva lebo od vtedy čo sme sa vrátili z nemocnice to nieje ok...ak píšeš že je to na Andovskéj tak by to malo byť vedla môjho gynekologa v tých žltých panelákoch .

andrea.m
22. feb 2012

ahojte rada by som sa k vám pridala a podelila sa o svoje skusenosti,poprosila o rady. mám synatora alergika a nabehom na astmu. jeho alergia ma kožne prejavy. 1x sa prejavila ked mal 3 roky. opuchli mu očka ktoré mu aj fajne zahnisali a mal brutálny kožný ekzem. pritom nezvykne ani nezvykol byť chorý. není typ chorľavého dieťaťa. začínali sme sirupom aerius a pokračovali sme vakcinovými kvapkami starolal alebo tak nejako nič nezaberalo. kožnými testami sme mali potvrdenu alergiu na brezovite stromy,trávy,obilniny,prach a mačky. kedže filipkov zdravotný stav sa z roka na rok zhoršoval pre 2 rokmi sme zmenili lekárku. filipko dostal spreje ventolin a fixotide a tabletky zodac. filipko bol v kupeľoch štos a stav sa mu zlepšil. pred 2 tyžňami sme boli na testovaní a mame potvrdenu alergiu na brezu,púpavy,reznačku,palinu.obiloviny,mačka a prach sa nepotvrdili.momentálne neberie nič ale na jar sme poistený tabletkami aerius a montelucas stada.

danielik79
22. feb 2012

@andrea.m vitajte medzi nami .

danielik79
22. feb 2012

@andrea.m chcem sa len spítať z čoho mal ekzem čo mu z tých alergenov najviac škodí .Našim najviac škodí teraz v zime to vykurovacie obdobie ......čiže prach a roztoče a tá premena počasia a na jar mám strach najviac s pelov a tráv ,obilovín ,púpav a ....

andrea.m
22. feb 2012

@danielik79 napriek tomu že mu pupava vyšla ako alergen škodí mu podstatne menej ako zlatý dážd a orgovan to sú pre nás katastrofy ale konkrétne na tieto rastliny sa kožne testy nerobia. ale neviem presne určiť z čoho konkrétne ten ekzem dostal

danielik79
22. feb 2012

@andrea.m moja najmenšia máva ekzém hlavne teraz v zime po nohách škodí jéj hlavne čkoláda a mandarinky snažím sa vždy vyhnúť aj ked sviatky sú sviatky.A akú mastičku mu dali na ekzém moja malá má Advantan mast a Exipial telové mliečko predtým brala Locoid ale ten jéj nič moc nezaberal .Každý rok s nimi chodievam do Podhájskej hlavne teraz v zime aj tento týždeň som mala na pláne ale ked sú chorí tak sme doma v lete sa mi to tam zdá preplnené a od nás to je kúsok.A teraz malá bere zvýšenú davku Xyzalu a Flixotide a Ventolin podla potreby a chlapec mi máva Zenaro .

monalisatko
23. feb 2012

@danielik79 no ano, je to v takých panelákoch dole 🙂

slivka3
23. feb 2012

Ahojte môžem sa aj ja k vám pridať?
@danielik79 Ahoj chcela by som sa Ťa opýtať ako často dávaš Advantan na ekxem?Aj my máme teraz cez zimu dosť problém s tým ekxémom na zápästiach,nemôžeme sa ho zbaviť.A ja nie som nadšenca tejto hormonálnej masti ,ale bez nej to nejde.My sa snažíme ho dávať tak max dva dni a potom aspoň týždeň pauza.Toto zimné obdobie a nosenie rukavíc nám strašne robí zle,ale ináč to nejde.V letnom období je to super takmer vôbec nedávam Advantan,len premasťujeme tiež Exipialom,modrou indulonou a rybacou masťou. A to máte super,že bývate blízko Podhájsej a môžte tam chodiť častejšie,my tam chodíme len cez leto a max občas na víkend keď to vyjde,lebo nám to tiež dosť pomáha ta voda.Ináč doma používame morskú soľ a soľnú lampu.

andrea.m
23. feb 2012

@danielik79 filipko mával na ekzém všetko možne.začínali sme locoidom a potom to boli všakovaké väčšinou robené mastičky takže názvy si nepamätám. teraz sme už druhý rok bez ekzemu. mladšia tamarka síce není vedená ako alergička ale zvykne sa jej medzi nôžkami kolo pišule vyhodiť taký hnusný suchý lišaj ktorý ju svrbí a na ten najlepšie zabral obyčajný pitiol

michala.l
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielik79
23. feb 2012

@slivka3 ahoj a vitaj .Ten Advantan dávam 4xdo týždňa a potom 3dni pauza aspoň tak nám to nakázala alergologička a ani ja nie som zástankyňa hormonov ale ked to už inak nejde .V lete nepoužívám vôbec len Indulonu ako aj ty.Podhájska je dobrá vec ako dieťa ked som tam bývala som to tam z priamej duše nenávidela a ked tam brigádovala už vonkoncom tá hygiena tam bola príšerná ale teraz ked sa tam od roku 2001 začalo všetko budovať a začalo sa tam všetko prerábať a teraz tam robili aj to wellnes je to tam na nepoznanie a fakt sa tam oplatí a niektorých penzionoch nájdeš aj solnú jaskyňu takže sa fakt oplatí.
@andrea.m chodíte aj k endokrinologovi moja to mala len 2x aj to mala infekciu z bazena z kúpelov Lučivná a mali sme šťastie lebo akurát tam bola kožná a tá mi poradila že vykúpať v hypermanganovej vode a namastiť canestenom fakt pomáha .Vyskúšala to aj sestra na jéj maléj a dobre jéj to zaberá .

danielik79
23. feb 2012

@monalisatko som s nou objednaná na 15 marca tak uvidím a ešte furt čakám na výsledky MR .

slivka3
23. feb 2012

@danielik79Ďakujem za privítanie. Ja to dávam,len keď to ma moc červené,ináč len premasťujem.My chodíme do solnej jaskyne aj u nás v meste,teraz akosi pomenej,není už toľko času dcéra je už školáčka a ja mám dosť časovo náročnú prácu a ešte k tomu domácnosť,ale občas tam zbehneme cez to zimné obdobie.Do Podhájskej chodíme od roku 2007,takže neviem aké to tam bolo predtým,ale je fakt,že sa to tam už riadne buduje,som zvedavá aj na to wellnes,dúfam,že už v lete bude otvorené. My bývame na dedinke kúsok od podhájskej v dome,ktorý vlastní ujko,takže ubytko mame zadara.

danielik79
23. feb 2012

@slivka3 no tak to máš super Dedinka je kúsok od Podhájskej .Ja teraz už v Podhájskej nebývam ale o 10km daléj ale ked sa dá tak chodím fakt radšej v zime .

slivka3
23. feb 2012

@danielik79 V zime sme tam ešte neboli,ale už sme nad tým rozmýšľali,že tam niekedy zájdeme cez vianočné prázdniny,ale vždy mi zle vychádzajú šichty a vymieňa sa ťažko keď sme na prevádzku len dve.A nevieš kedy dokončia ten welnes,v lete sa hovorilo,že na vianoce má byť už hotový a pokiaľ viem ešte nie je.

danielik79
23. feb 2012

@slivka3 na to wellnes som zvedavá aj ja kedy ho dokončia už malo byť dávno dokončené zato som tam chcela ísť ale bohužial nevidalo lebo deti sú mi choré

slivka3
23. feb 2012

@danielik79 Tak mi sme našťastie zdraví,u nás už tie choroby nie sú také časté.Odkedy viem na čo sú deti alergické a vyhýbame sa týmto alergénom je to o dosť lepšie.

danielik79
23. feb 2012

@olivova ahoj ako sa máte už si sa dávno neozvala my sa furt trápime začiatkom februara viroza a neprešli ani dva týždne a teraz chrípka.
@ciarka ako ste dopadli zniesla tú narkozu dobre .