Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
23. feb 2012

@slivka3 ved aj my sa vyhýbame dokonca u môjho Maťka vidím aj pokrok lebo my už vyše roka nebral atb a zo školy mi chýbal doňteraz len ked išla na kontroly a u mojéj Veroniky tá kým sa zistí čo jéj viac škodí potrvá ešte aj ked už jedni testy kožné absolvovala ale nemohli jéj otestovať vela alergenov lebo na malú ručičku sa zmestí málo kedže testy jéj robila alergologička v 3rokoch a teraz bude mať 4.

cairka
23. feb 2012

@danielik79 , celkom dobre to zvládla 🙂 a hlavne sú výsledky v poriadku 🙂 Verím, že aj u vás to tak bude 😉

danielik79
23. feb 2012

@cairka my ešte výsledky nemáme včera volala na neurologiu ale ešte ich tam nemala ☹

danielik79
23. feb 2012

@strapco13 chcem sa len spítať môže pri chrípke nastať taký stav že mi Mateja bolela hlava tak že chodil mi s ťažkosťami a potácal sa a mal vysokú teplotu naša dr skonštatovala že má chrípku ....môže sa to vyskytnúť pri chrípke. 😕

cairka
23. feb 2012

@danielik79 , no to je asi jediná výhoda tej hospitalizácie, že oni to do hodiny nahodili do systému a mne to zreprodukovala ošetrujúca lekárka. Ináč treba čakať, kedy to niekto vytlačí a pošle zrejme 😖

danielik79
23. feb 2012

@cairka no tak čakám ale ako som uviedla v písaní pre strapco tak taskéto stavy ma privádzajú do zúfalstva

cairka
23. feb 2012

@danielik79 , ja viem...mňa tiež ...naposledy som spanikárila dnes pri preberaní z narkózy...ale tak lekárka to uzavrela len ako zimnicu, lebo bola pri vedomí, tak jej budem veriť 😅

danielik79
23. feb 2012

@cairka no to tiež verím ved aj ja by sa zlakla

strapco13
23. feb 2012

@danielik79 moze ak to chyti svaly krku..ale skor ak je nadcha a upcha sa pri tom nos a ucho

danielik79
23. feb 2012

@strapco13 no môže byť aj som si myslela lebo mal stavenú nádchu , na teraz užíva Unasyn a zlepšuje sa to aj ked teploty mu ešte trvajú a sem tam ho ešte hlava zabolí akurát že z Unasynu má hnačku ale riešim s probiotikami BioGaia.A dakujem že si si našla čas 🙂

strapco13
23. feb 2012

@danielik79 na zastavenu nadchu je dobry bylinkovy /cize treba kuknut zlozenie ci nie je alergia/ Nasivin Sinus sirup a treba uvolnit ucho..kukni moj cklanok o zapale stredneho ucha..pravdepodobnema upchatu eustachovu trubicu a teda slabsi zapal ucha..z toho mozu byt teploty a tie zavrate
hej unasyn robi casto hnacky

rejocka
26. feb 2012

@strapco13 ahoj prosím ta chcela by som sa spýtať,môj malý-7r syn mal ako 4r,dvakrat po sebe zapal plúc-dala som ho potom zaočkovat proti pneumokokom,dostal,zodac,flixotide2xdenne berodual-podla potreby a každý večer nasonex.nemáva iné príznaky,len strašne kašle,testy mu robili-no nič nevyšlo,nosné mandle mal vybraté ako 5ročny.cez leto máme celkom pokoj,horšie to je cez zimu,neviem či to ten chladný vzduch môže robiť,teraz od januára už bol 2x chorý a začína kašľať zase,dostal atb-zinat a potom biseptol-robili mu vyter mal tam-masivna escherichia coli haemolytica,tak ten biseptol.Niekedy má aj teplotu keď začína byť chorý od tych-38,3-38,7,jeden deň a niekedy nemá teplotu,začína byť zachrípnutý,tak štekavo kašle,vždy ma to veľmi vyplaší,lebo tak inak dýcha,akoby sa mu tažšie vydychovalo,tak vtedy dávam aj berodual a calcium na to zachrípnutie,najhoršie je to v noci všimla som si že tak okolo 1hodiny v noci,tak vetrám,veľa mu dávam piť.dg-záver-chronická rinitída,recid.laryngitida,bronch.astma-lahká,perzistujúca.neviem....čo si o tom myslíš ako mám postupovať pri začínajúcom kašli a ako keď už je zle.keď budeš mať čas prosím ta odpíš,dakujem 🙂

rejocka
26. feb 2012

@strapco13 ahoj prosím ta chcela by som sa spýtať,môj malý-7r syn mal ako 4r,dvakrat po sebe zapal plúc-dala som ho potom zaočkovat proti pneumokokom,dostal,zodac,flixotide2xdenne berodual-podla potreby a každý večer nasonex.nemáva iné príznaky,len strašne kašle,testy mu robili-no nič nevyšlo,nosné mandle mal vybraté ako 5ročny.cez leto máme celkom pokoj,horšie to je cez zimu,neviem či to ten chladný vzduch môže robiť,teraz od januára už bol 2x chorý a začína kašľať zase,dostal atb-zinat a potom biseptol-robili mu vyter mal tam-masivna escherichia coli haemolytica,tak ten biseptol.Niekedy má aj teplotu keď začína byť chorý od tych-38,3-38,7,jeden deň a niekedy nemá teplotu,začína byť zachrípnutý,tak štekavo kašle,vždy ma to veľmi vyplaší,lebo tak inak dýcha,akoby sa mu tažšie vydychovalo,tak vtedy dávam aj berodual a calcium na to zachrípnutie,najhoršie je to v noci všimla som si že tak okolo 1hodiny v noci,tak vetrám,veľa mu dávam piť.dg-záver-chronická rinitída,recid.laryngitida,bronch.astma-lahká,perzistujúca.neviem....čo si o tom myslíš ako mám postupovať pri začínajúcom kašli a ako keď už je zle.keď budeš mať čas prosím ta odpíš,dakujem 🙂

strapco13
27. feb 2012

@rejocka kedze sa zopakovali zapaly pluc..bolo by dobre vylucit atypicke bakterie ako pricinu..plucne chlamydie a mykoplazmy..berie sa krv voci nim..oni mozu robit aj takyto dlhotrvajuci kasel
ale bolo by dobre aj ORL vysetrenie..ci niosna mandla nedorastla
kasel..lieci sa podla toho ci je suchy alebo vlhky, ci je z hrdielka, pluc, zatejkajuce sopliky
opis mi ho
stekavy kasel treba antihistaminika, calcium a pri nom niekomu zaberaju lepsie antitusika a inemu mukolytika

rejocka
28. feb 2012

@strapco13 ahoj ďakujem ,že si odpísala,včera sme boli na alerg.tak Dávidkovi zmenila sprej na miesto flixotide ,teraz dala-seretide-2x denne,zodac zostal a spravila mu tie vyšetrenia z krvy na tie chlamydie a mykoplaz.výter z hrdielka a crp,či netreba atb-volala som,že nieje tam zápal,tak,že zajtra môže isť do školy.no v noci nič moc,zachrípnutý bol,kašlal,ťažšie sa mu dýchalo..no ťažká noc...dnes má aj také hustejšie soplíky,také ako hlieny,bledo-žlté,kašeľ je teraž taký vlhký,akoby vykašliaval,ked tak viac kašle tak mu dávam aj berodual a kúpila som Mar.Mne sa zdá ako by mu vadil chladný vzduch.na bud týždeň ideme aj na krčné nech pozrú,tak uvidíme.ako sme včera čakali u tej dr.tak neviem či som aj ja niečo nechytila cítim hrdlo-no som tehotná 3 mes.som začala tak veľa toho nemôžem,myslíš,že homeopatiká môžem,či len kloktať slanú vodu?prajem pekný dník 🙂 a ešte raz dakujem

strapco13
29. feb 2012

@rejocka slanu vodu mozes, k homeopatikam sa ja nevyjadrujem, ja im neverim, podla man je to jedno velke sarlatanstvo a biznis ..skus radsej zazvorovy caj /nastruhaj zazvor do vriacej vody, mozes osladit medom/ vit C, cesnak, cibulu,
ak mas nadchu tak toaleta nosa a mozes cmulat nejake pastilky ja som bola kuk koncu tehu chora mne doprocil gyn tantum verde cize ak nezaberie domaca liecba tak sa poad z gynekologom

amadora
2. mar 2012

ahojte maminky. so starším synom (4 roky) chodím rok do imunologicko-alergologickej ambulancie kvôli tomu že býva často chorý, časté angíny a dlhotrvajúce kašle. začali sme braním sprejov do nosa, pridali nám ribomunyl na imunitu a antihystaminiká. dnes sme boli na kontrole po dobratí pol ročnej liečby ribomunylu. no doktorka hneď ako sme prišli dnu vraví že absolútne nie je s nami spokojná ako číta Majkovu kartu, že od jesene stále kašle, vybral 3 ATB a nič mu nepomohli, že liečba je evidentne nedostačujúca , že doktorka porobila vždy výtery, testy, všetko negatívne, aj dýchanie čistí tak že to vidí na nábeh na astmu 😕 ale že na testy je ešte malý, ale zase keby čakáme ešte rok tak by mohlo byť neskoro aby sme to podchytili včas. takže musí 2x denne dýchať sprej Flixotide a ak bude mať kašel tak k tomu spreju ešte 4x denne Ventolin plus ostatné lieky čo mal nasadené... o mesiac máme prísť na kontrolu... kočky neviem aké mám mať pocity z toho... na jednej strane som si nie istá či je to nutné a mám strach čo ak fakt bude astmatik (bývame v starom dome, žiaľ s plesňami bojujeme bežne takže to ma fakt desí pri predstave že bude mať astmu), na druhej si hovorím že možno mu to pomôže, teraz pre ten kašel nechodieva ani do škôlky, beráva mukulytiká a ATB a možno všetko zbytočne a bude s tými sprejmi normálne fungovať a nebude furt chorý... mám z toho chaos sama tak sa chcem podeliť a poradiť 😅

slivka3
3. mar 2012

@amadora Ahoj,aj my sme boli liečený sprejom Flixotide a bola som s ním max spokojná.Nám ho už nasadili vo veku synových 2 rokoch, kedže predtým bol stále chorí, trpeli sme častými zápalmi pľúc a priedušiek stále bol na ATB, časte hospitalizácie v nemocnici.Po nasadení tohto spreju sa nám stav výrazne zlepšil.ATB môj syn už ani nepozná.Pri horšom kašli sme,ale používali nie Ventolin /ten nám nezaberal/,ale Beroduál.Minulý rok keď mal syn 5 rokov a nafúkal na prvý krát spirometriu mu dr. po 3 rokoch tento sprej vysadila a stav sa nám našťastie už nezhoršil.Mávame ešte občas kašel /ale vždy preliečime Beroduálom/ a občas nádchu /ale mám podozrenie,že nám dorastala opäť nosná mandľa/.Takže ja liečbu sprejmi odporúčam skôr ako stále užívanie ATB.Dúfam,že aj Vám to zaberie tak ako nám.

amadora
3. mar 2012

@slivka3 jéj ďakujem ti veľmi pekne, si ma ukľudnila, tak dúfam že to bude ok aj u nás 🙂 a nosné mandle máte vybraté? my uvažujeme vybrať krčné lebo máva časté angíny 😝 a mladší syn je na tom podobne čo sa týka častých soplov a kašla a o mesiac máme ísť na prvé vstupné vyšetrenie na alergológiuu tak som zvedavá ako dopadneme aj s ním.

slivka3
3. mar 2012

@amadora Niet za čo. Nosné nám vyberali pred dvoma rokmi,ale musíme zájsť opäť na ORL vyšetrenie,lebo mám ten dojem,že nám opäť dorástli,aj keď sme sa mu včera na ne pozerali zdali sa nám dosť veľké.Krčné nám ešte nevyberali /aj keď nám už pri výbere nosných hovorili,že nás to nemynie/,ale pokiaľ ich nebude treba nechcem ich dať vyberať.Angínu sme mali len raz minulý októmber,ale to bola skôr vírusová ako klasická. A nemôže byť tvoj malý aj alergicky na niečo?Lebo náš syn je aj alergik.

amadora
3. mar 2012

@slivka3 vieš čo testy mu vyšli negatívne, akurát na topoľ a ešte voľačo hovorila že môže mať nábeh, že uvidíme ako sa to bude vyvíjať

slivka3
3. mar 2012

@amadora Šak uvidíš čo Ti poradí alergológička.A testy Vám robili aké aj kožné aj krvne?Lebo mojej dcére napríklad na kožných vôbec nezistili alergiu na pšenicu,ale s krvných hej.

amadora
3. mar 2012

@slivka3 fu teraz neviem, rúčku mu napichávala ale či mu aj z krvi robila to neviem... krv mu brali ale neviem či len na protilátky alebo aj na alergiu, musím pozrieť kartu

slivka3
3. mar 2012

@amadora Ak Vám brala aj na zistenie alergie tak by Ti kazala prísť po výsledky ako dopadli.Aspoň u nás to tak bolo,ale ako si písala,že o mesiac máte prísť na kontrolu tak uvidíš čo Ti dr. povie.

amadora
3. mar 2012

@slivka3 tak som pozerala kartu a robili mu aj z krvi. neviem či všetko ale to čo mal hraničné z testov na ruke určite, má tam písané z krvi topoľ a vŕba negatívne

strapco13
3. mar 2012

@amadora treba ist na ORL..nosna mandla, vyteri, dutiny

amadora
4. mar 2012

@strapco13 už sme boli

rejocka
8. mar 2012

@strapco13 ahoj ,prosi ťa chcela by som sa ťa spýtať-Dávidko-7r,začal užívat seratide125,predtým mal flixotide125 a je stale taký unavený,ráno ťažšie vstáva,taký vyčerpaný,niekedy sa stažuje aj nohy a ruky,najprv som si myslela,že bude chorý,ale iný príznak nemá,ani teplota,ani kašl,hrdlo nič,užíva 2x denne-1 sreknutie,neviem môže to byť nežiaduci účinok?nebol predsa lepší ten flixotide?zenila u preto,lebo slabšie nafúkal spirometriu,že potrebuje silnejší sprey ☹

rejocka
8. mar 2012

amičky vy neáte skúsenosť s užívaní seratide na začiatku liečby,mne je alý taký unavený,vyčerpaný,predtým se mali flixotide,vtedy to nebolo.ďakujem

delideli
8. mar 2012

@rejocka : ahoj , rozdiel medzi flixotide 125 a seretide 125 je,ze obidva obsahuju rovnaku davku "liecebnej" kortikoidovej zlozky Flutikazonu,akurat v Seretide je navyse salmeterol,to je zlozka ,ktora sluzi jednak na roztiahnutie priedusiek,takze dokaze ulavit pomerne rychlo a vydrzi posobit cca 12 hodin a takisto sa potom lepsie vstreba ten flutikazon. Salmeterol a obecne podobne latky nemaju uvadzanu unavu a vycerpanost ako bezny neziaduci priznak,ale vylucit na 100% sa to nikdy neda..skus sa poradit s lekarom,ci vam nemoze vyskusat iny typ podobneho preparatu- na vyber ich je este niekolko..ak nemal maly v poriadku spirometriu,urcite ale zmena liecby je na mieste,osobne si myslim,ze ta kombinovana je lepsia,prave kvoli tym ucinkom co som popisala-jednak to pacient citi hned a jednak sa lepsie vstrebava ten kortikoid,ked su priedusky volnejsie priechodne..