Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

pink_lady
16. máj 2012

@mima595
@cairka no v kolektive este nebol a aj to bol od jula do aprila skoro nonstop chory 😕 jediny mesiac kedy bol ako tak ok bol januar ked boli tie mrazy ale to v mraze sa aj mne dobre dýcha /tiez fungujem na sprejoch 😝 /. najskor sme fungovali na spiropente, + rectodelt, singulair a dnes mi ze mu musi dat silnejsie, tento inhalator ...davam si o predlzeny rodicak no uvidime ci to schvalia, ked nie, podpora to isti 😀

maznacik007
16. máj 2012

@pink_lady inac ak si red materskou robila a tvo pp stale trva tak ziadaj najprv podporu ta je isto viacpodla platu akorp a potomchod na predlzeny

mysmeteraz uz druh tyzden doma uz mal dnes ist ale zasa obrovsk herpes a my mame tu vrodenu imunitu zlu tak hned lieky na to ... no trafi ma...

mima595
16. máj 2012

@pink_lady - ak pojdes na podporu..nezabudni..da sa dotiahnut na vysoke maximum, maximujuce a potom predlzeny rodicak..ale myslim, že tam by problem nemal byt

pink_lady
16. máj 2012

@maznacik007 hej, robila som, ale PP som mala na dobu urcitu a skoncil mi v oktobri 2011...Ale minuly tyzden som to tu akurat pocitala, ze mala by mi vyjst podpora aj tak...a celkom slusna... 🤐 lens om nevedela ci je to tak mozne, ze by som ukoncila rodicak, potom isla na podporu a potom spat na RD zo zdrav, dovodov...

juj, tak nech ste rychlo ok.... 😔 😉

pink_lady
16. máj 2012

@mima595 nejake doplnkove? toto su veci ktorym moc nerozumiem 😀 musim to tu nastudovat temy o tom 😅

xlucia
16. máj 2012

@pink_lady je to mozne tak, ako si to napisala

mima595
16. máj 2012

@pink_lady - aha, ked ti už PP skoncil, tak velmi si nemožes zvysit..no nastuduj, prip. IP

dadkaa
3. jún 2012

Ahojte skusenejsie mamicky, som tu nova a som zo vsetkeho riadne vystresovana... Moja dcerka ( 4roky) ako nastupila do skolky samy kasel ATB atd. V marci nam diagnostikovali reflux nabeh na astmu alergia pele travy roztoce. Dostali sme Zodak 10kv. denne, flixotide ventolinstriekama kazdych 8 hodin 2 vstreky.. Na podporu imunity davam ja sama od seba probiotika. No do teraz bolo vsetko v poriadku az posledny tyzden to je kasel, kasel, kasel... uz som zufala hlavne v noci strasne zachvaty. skoncili sme na pohotovosti jeden vecer doktor nam dal singular a to trosku pomohlo ale nie stopercentne ja uz neviem co mam robit. A kedze som v zahranici moj kontak s alergologickou je len telefonicky preto by som prijala kazdu radu co je dobra, co robit navyse aby sa to zmiernilo ci je to len prechodne obdobie kedze teraz tu lietaju same pele, neviem fakt neviem... citam co sa da na internete ale uz sama neviem co je dobre a co nie... napr. vetrat v noci izzbicku alebo zase nie pre alergiu.... ked cez den sme doma otvorim jej okno ked prsi a vidim na nej zlepsenie... dakujem za rady ☹

danielik79
3. jún 2012

@dadkaa určite je to tažké aj o to že ste v zahraničí a ten kontakt na alergologa je telefonicky ......pravdaže neda sa všetko cez telefon to verím .Ten Singulár ti alergolog môže pre nu predpísať ako polročnú kúru v práškovéj alebo v tabletkovéj forme ....slúži na podporu imunity moja malá ho mala už ako 2ročna a ja som na podnet dr ešte si kúpila pre nu Imunoglukan a ešte doteraz jéj ho dávam tak že 3mesiace užíva a potom na 1mesiac vysadím .Pri kašli je mať dobre po ruke ten Ventolín ako poistku a najlepšie nám zaberá chladný vlhký vzduch a inhalácia Vincentky vody ktoru dostať v lekárni alebo aj v tesku...ak máš možnosť kúpiť si .Inak v tomto období je to dosť ťažké .

dadkaa
3. jún 2012

@danielik79 dakujem za odpoved a podporu... najhorsie je ze toto prezivame prvy krat taketo stavy a som z toho zmetena... stale mam pocit ci sa neda nejak pomoct viac, lebo ten kasel ma priserny... stale si myslim ci nieje s nou nieco ine ale boli sme raz na pohotovosti a raz u naseho doktora a nezistili ziaden zapal na prieduskach ani nic podobne... nema horucky iba kasel mimo neho je uplne v pohode zive dietatko ..... no rozkasle sa aj pri papani, aj pri behani a aj po pouziti inhalatora taak neviem ci to tak ma byt.... nasa detska lekarka zo slovenska sa ma este pitala na laryngitidu ci nemoze mat ale ja to neviem takto posudit pockam do utorka a pojdeme skusit sa na to opitat doktora. mala stale hovory ze ju stipe v hrdielku.... dakujem za kazdu reakciu na moju tuto spoved, no pomaha to vediet ze niesme v tom samy ☹

danielik79
4. jún 2012

@dadkaa pri laryngitíde bývajú kašle až zadúšajúce tam pomôže fakt len studený vzduch a calciový sirup a vitamín C zvýšená dávka .Ak by si mala možnosť s nou ísť niekde cez prázdniny niekde bud do Tatier alebo do voliakých vrchov tam v zahraničí aspoň na týždeň by jéj to trochu pomohlo .Šôlka robí svoje ....moja tento rok chodila len v septembri a potom celú zimu kašel virozi 3xlaryngitídi a raz kôly silnéj viroze v nemocníci čo mi malá zvracala krv a má s tím problemy doteraz ...zistili jéj helicobactera a hrozia jéj ATB trojkombinácia ...o mesiac nás čakajú dalšie testy.A od marca čo nastúpila do škôlky sa mi akotak drží aj ked so soplíkmi a rannými kašlami ....vykašle a potom má pokoj .Teraz má zas nasadený Flixotide a Xyzal a Ventolín podla potreby .V tejto teme si radíme dosť často aj ked to človeka fakt nebaví písať že sú zas deturence choré aj strapco nám poradí ale aj ona má určite toho vela a najmä teraz ked má maličké.

dadkaa
4. jún 2012

@danielik79 dakujem, takze pri ten laryngitide netreba ziadne ATB? calciovy sirup nemam no zavolam mamine nech mi posle, raz som to tu v lekarni zhanala a nevedeli o com hovorim, tu je to ako v kocurkove 🙂 . mam trosku lepsiu naladu lebo sme mali konecne po vyse tyzdni celkom dobru noc. nekaslala iba ked som jej v noci davala inhalator. doktorka mi kazala davat ho aj v noci no dcerka velmi nechce spolupracovat v noci, takze mi ho vzdy vytrhne cize ventolin ani nezobrala no nastastie flixotide vdychla. ona ked kasle tak nevie chytit dych a kasle ze ju az natahuje a vydava taky zvuk ako pri vracani, no nevyvracia nic ani ked je najedena iba nejake sliny s takym hlienom. my sme v irsku tak sa snazime kazdy vikend ist s nou ku oceanu tam jej je lepsie. tu hory moc niesu. uvidime ako bude dalej no myslim ze ako sme zacali brat ten singular nam to pomaha, myslis ze cim viac sa to uziva tym to ma vacsiu ucinnost ??? napisem mojej doktorke nech mi predpise tu polrocnu kuru ak moze lebo tu je to velmi drahe....dakujem este raz si velmi zlata.... 🙂 drzim palce aj tvojej dcerke nech sa vam dari.... a ten ventolin pises podla potreby uzivanie co to znamena , lebo jaj jej to davam pravidelne kazdych 8 hodin este som jej to mimo to nedala, neviem kedy ??? papa

danielik79
4. jún 2012

@dadkaa ano pri laryngitíde sa nezvykne dávať ATB len ten calciový sirup a ešte som zabudla Dithiadem ale to potom musíš vysadiť ten Zodak na 4roky má moja malá predpísané pol tab.ráno a pol tab.večer tiež ti ho môže predpísať alergologička alebo detská dr.Ten Ventolín je dosť silný kortikoid....neviem ako postupuje vaša alergologička ale naša a aj tu viacerích maminiek alergologovia nedávajú Ventolín dlhodobo len Flixotide.Ja dávam Ventolín len vtedy ked mi moc chrčí na prieduškách a má zadúšajúce kašle inak nedávam.Podobné ako Ventolínje aj Spiropent sirup -predpisuje detská dr .....akurát ze nezaberá tak rýchlo.a ešte zabudla ten Dithiadem sa neužíva tiež dlhodobo....ja zvyknem dávať týždeňa potom našej dávam Xyzal vo vašom prípade Zodak..A ešte tiež je dobré pri takýchto stavoch mať aj Rectodelt čípok ....uvolňuje hlieny predpisuje detská alebo alergolog ...tiež len v nutných prípadoch môžeš použiť 1čípok na noc ....tiež dosť silné.

dadkaa
4. jún 2012

@danielik79 dakujem velmi pekne, dala som jej vitamin c, homeovox lebo mam iba ten na hrdlo,obviazala som jej hrdielko plienkou a natrela olejom, a neviem cuduj sa svete kaslala iba rano po prebudeni, zatial je kludna, papala perfektne no klop,klop nech nam to vydrzi..... ten ventolin sa budem snazit vysadit co najskor postupne, v stredu budem volat alergologicke tak uvidime co povie... no dakujem som rada ze si mi dala par rad 🙂

lela1
4. jún 2012

Dievčata prosim vas,dnes nam alergologička zistila astmu a prdpisala okrem ineho aj Flixotide ale nechapem tomu pribalovemu letaku,to sa ma vdychovat cez inhalator ako ventilin či nastriekať priamo do ust,ďakujem?

danielik79
4. jún 2012

@dadkaa len aby sa čím skôr z toho dostala ...prajem skoré uzdravenie 🙂

danielik79
4. jún 2012

@lela1 opytam sa dala jéj k tomu aj optichamber je to taká pomôcka s maskou k inhalovaniu alebo jéj dala priamo vstreknúť .....ak ho nemá treba si ho vypýtať na predpis od alergologa

danielik79
4. jún 2012

@lela1 zabudla pripísať tiež sa inhaluje ako Ventolín

lela1
4. jún 2012

,mame aj inhalator ale to mi hovorila že je k ventolinu,v navode k tomu fixotide je že sa vstrekuje do pluc,tak som nevedela,takže inhalovat ako ventolin,ešte raz vam ďakujem

dadkaa
5. jún 2012

ahojte moze mi niekto potvrdit alebo vyvratit caj Rooibos, moze to pit dcerka 4 roky ak ma alergiu na pele a roztoce. dakujem

strapco13
11. jún 2012

@dadkaa pokial nan nemas alergiu...tak posobi aj proti alergickym reakciam

dadkaa
13. jún 2012

@strapco13 dakujem, dufam ze nan alergiu nemame, zistili len to co som pisala a ked som jej ho dala tak jej chuti a ziadnu reakciu nema... takk dufam ze bude OK, lebo ziaden iny cajik pit nemoze ... ☹

strapco13
13. jún 2012

@dadkaa preco iny cajik nemoze? ani ovocne sypane?..ci hladas vyslovene bylinky na imunitu?

dadkaa
13. jún 2012

nie moja dcerka ma reflux a doktorka nam zakazala ovocne caje, a aj bilinkove kedze ma alergiu na pele , hmmm ☹

euffra
15. jún 2012

ahojte, mate prosim niekto skusenosti so sprejom AVAMYS? moj maly ma 16 mesiacov, hrozny kasel, alergologicka mu dala najskor sirup erdomed, singulair a zyrtec. erdomed dobral, ziadne zlepsenie, tak mu nechala singulair, zyrtec a dala mu avamys. mam z toho strach, ked som precitala pribalovy letak, ma sa davat detom az od 6 rokov, a ovplyvnuje rast deti. o tyzden mame kontrolu, poviem doktorke, ze to nechcem, nech mu da daco ine. mate s tym niekto skusenost? davate to detom?

pink_lady
18. jún 2012

@euffra Avamys obsahuje tu istu ucinnu latku ako Flixotide, co sa bezne dava malym detom, takze myslim ze je to ok 😉 Treba verit doktorke 😉 http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/ucinna-lat...

cairka
18. jún 2012

@euffra , mojej ho predpísali asi v 3 rokoch, tiež som moc nechcela po prečítaní príbalového letáku, ale nakoniec som nasadila a pomohol. brala ho mesiac v kuse, odvtedy len pri problémoch. je fakt, že na alergickú nádchu, upchatý nos... je skvelý

euffra
19. jún 2012

@cairka on nema ani nadchu ani upchaty nos, ma kasel, doktorka vravela, ze ho bude liecit cez nos, aby mu nemusela davat inhalacie, to je vraj tazke davat takym malym detom. dnes som bola na kontrolu a som jej vravela, ze mam z toho strach a ma presvedcila, ze sa bat nemusim, ze to riziko je uz v dnesnej dobe minimalne a ze oni to do toho letaku musia dat aby boli chraneny z pravneho hladiska. ze ho bude pozorovat a keby nahodou nieco, tak ze mu to hned vysadi a ze hned po vysadeni sa stratia aj negativne dopady. tak jej budem verit, o mesiac mame kontrolu a verim, ze mu to uz potom vysadi.

mima595
19. jún 2012

@euffra - myslim, že sa nemusis bat...napr. nasa dr. si Avamys velmi chvali, že je za ten liek velmi vdacna, lebo že pomaha neskutocne

a myslim že sptrapco tu minule popisovala, ako sa testuju lieky..že nikto neda otestovat nove lieky 3 rocnemu dietatu..tak sa zacina na dospelych, a liek sa v mimoriadnych pripadoch podava aj detom, napr. 12 rocnym, ktorym nic ine nezabera...ked už sa najde napr. 1000 12 rocnych deti, kt. ten liek odsusaju, tak sa hranica posunie a znova ten isty postup, 12- rocne dieta može, ale mladsie pod dozorom lekara..a znova, ked je už tych 6 rocnych deti možno 10 tis, ktore to odskusali, tak sa hranica posuva ...

mozno si pamatas, možno nie..ale napr. Imunoglukan...ked som zacinala pri dvojkach ho davt, bol od 3 rokov, teraz už je od 1 roka

dadkaa
30. jún 2012

ahojte dievcata, pisem tu lebo sa chcem s vami poradit kedze ku mojej alergologicke sa dovolam najblizsie az v stredu. ide o to ze moja dcerka koli astme zase zacala v noci strasne kaslat teda aj cez den je to druhy den. taketo zaciatky kaslu sme mali pred mesiacom a pol skoro 3 tyzdne trvalo kym sa to unormalnilo a je to tu zase. 3 tyzdne sme uzivali ventolin 3x denne fllixotiude 3x denne nic nepomahalo nakoniec nam dali singulair na noc a nejak sa to zacalo zlepsovat. tak sa postupne vysadil ventolin a flixotide ostal iba 2x denne. to su dva dni co bereme iba flixotide 2x a vecer singulair a vtom zase ten priserny kasel zase vsetko spat. som nestastna lebo neviem co robit sme v tomto zaciatocnici tak mozno vy skusenejsie mamicky mi poradite ☹ . vcera som malej este nasadila kalciovy sirup 1 x denne caj.lyzicku... myslite ze je to ok alebo dat 2x denne. dcerka ma 4 roky a z toho kaslu ma asi aj zase svalovicu na brusku stale hovori ze ju boli brusko ked kasle. flixotide bereme od marca a neviem ci niektora z vas menila sprej vidim ze je ich viac druhov ci by sme nemali zmenit ??? poradi mi niekto ... prosim dakujem