Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
30. jún 2012

@dadkaa s tou zmenou spreyov by vyčkala radšej skús ešte niečo na podporu imunity ako ti už spomínala ak sa nemýlim máte k tomu všetkému aj nejaký sirup na posilnenie imunity .....treba aspoň na 3dni zvýšiť dávku ....podla toho kolko berete ráno daj aj večer ....treba si prečítať v príbalovom letáku aká je povolená dávka .

olivova
1. júl 2012

@dadkaa - pisem vysostne z mojej skusenosti - ked kasel, mozem sa aj na hlavu postavit - nic "domacke" nezabera, a je to tak hrozne... Kalciovy sirup - malej davam v obdobi kasla 2x denne velku polievkovu lyzicu - nastastie to znesie a nevracia - ale iba kratkodobo - 3-4 dni...(mala pol. lyzica nic neurobila, tak som to riskla a zmena je - mala, ale je)
spreje - berie flixotide uz 125 -ku 2x denne (ja ho ale poctivo nedavam, priznavam, nevidim ziadny ucinok dlhodobeho uzivania - preto, keby to bolo lepsie, nedovolila by som si to, ale nie je, takze po kasli ho berieme este cca 1 tyzden, dalsi znizujem davku na 1x denne a potom vysadim...)
Ventolin - uz poucena - hned pri piskani, chrcani atd na prieduskach (velmi casto sa potom vyhnem uplne prebdenych noci - moja skusenost - necakat, potom mame liecbu omnoho kratsiu a ucinnu..
a dake kvapky na tlmenie kasla - ked nezaberie ditustat, surovo jej podam codein 1/2 tablety (7,5 mg) na noc - niekedy este potom den, ale viac nie, su to velmi silne lieky proti kaslu, a to som konzultovala s lekarom...

dadkaa
6. júl 2012

@olivova
@danielik79 dakujem za rady, zvysila som davku kalcioveho sirupu na 2 caj.lyzicky 3 dni. teraz je druhy den iba s jednou lyzickou. ako dlho to moze uzivat ??? stale pokasliava no zda sa mi ze lepsie ako pred tym kalciovym sirupom..... este jedna otazka ak mi niekto bude vediet poradit, doktorka nam predpisala singulair 5mg. no moja dcerka ma iba 4 roky a tento je od 6 rokov, s doktorkou sa skontaktujem zase az na bud tyzden a mamine v lekarni povedali ze je to OK. uziva niekto tiez taky singulair 5mg . dakujem

danielik79
6. júl 2012

@dadkaa calciový sirup, ja som zvykla dávať tak týždeň a ten singulair 5mg moja ho brala ked mala 2roky v práškovéj forme takže ked dr tak zvážila a zaberá radšej by to nehala tak.

dadkaa
6. júl 2012

@danielik79 dakujem si zlata... ja viem ze ked zvazila ze by som to tak mala brat, noniekedy komunikacia na dialku je tazka .. ja zijem v zahranici a tu ked som sa doktorky pitala povedala ze v ziadnom pripade jej to nemam davat, tak som teraz v pomykove, ze ci sa pomylila alebo to myslela vazne.

danielik79
6. júl 2012

@dadkaa ked ti singulair bude brať vyše pol roka tak vtedy sa treba spýtať imunologičky či ho nevylúčite na skúšku a tak isto aj so sprejmi aj mojéj singulair vylúčila aj na čas mala dokonca vylúčené spreje ale teraz ked sa jéj prejavuje alergia jednodnovími záchvatmi kašla lebo tu kosia a má alergiu aj na obiloviny tak jéj ich dávam inak snažíme sa vynechať tak ako nám radila imunologička len podla potreby......tj.vtedy kedy má záchvat

dadkaa
6. júl 2012

@danielik79 no mi tu mame tiez takeho suseda fanatika na kosenie travy, kazdy den sa prechadza s kosackou 😠 . a mala kasle a kasle ☹ ...

nikolko154
24. aug 2012

Ahojte ak sa vam nepacia lieky a ste za alternativnu liecbu tak ALOE VERA napr.... Ja som alergik tak vlastna skusenost.
www.dobryshop.eu/lenka. Treba popozerat.

rainee
3. sep 2012

ahojte, dcerka je tiez alergicka 😖 my mame problem v zime - sopliky z alergie (neviem na co kedze je este mala a neda sa testovat) takze odsavama a striekame morsku vodu do nosteka. a v lete zase podrazdene ocka vraj z trav a kosenia. na odporucania alergologa by ani nemala chodit na ihriska (prach,piesok,travy) a do prirody comu sa ale vyhnut neda. kedze este nema 3r. zatial ficime pri alerg.prejavoch len na fenistile a do oci kvapcime ocuflash prip.zaditen. tiez sa mi dost skaredo vyhadze z akehokolvek opal.kremu, uz ani nemam odvahu nic nove na nej "testovat", takze nic okrem modrej indulony a mliecnej masti nepouzivame. mate niekto tiez taku skusenost s opal.kremami? jediny ktory bol tu na SR ok bol daylong baby, lenze pri mori sa mi aj z toho velmi vyhadzala, pomohla nam z toho sa dostat az protopic mast.....

monalisatko
10. sep 2012

@danielik79 ahoj, tak ako zvládate škôlku? Ja som dosť sklamaná, lebo som rátala že vydrží tak 2 týždne a boli z toho 2 dni. Od stredy je doma a dnes sme boli na kontrole, je ešte zahlienená a aj nádchu má ešte poriadnu, takže celý týždeň zostáva doma a zas v pondelok na kontrolu. V skratke zatial 2 dni škôlka = 2 týždne doma ☹

danielik79
11. sep 2012

@monalisatko no tak ste teda pochodili moja zaťial si zaklopem sa ako tak drží aj ked ráno máva už ranné kašle ako vždy ked začne škôlka akurát že s tým bruškom má problém ....doteraz užíva lactobacilky a v lete nás trojkombinácia neobišla a teraz sme v takom štádiu že dávam spraviť vyšetrenia celéj rodine aby do néj nemuseli dávať hadičku ak bude mať niekto v rodine tak sa s časti aj trocha poteším že ju hadička obíde a potom by sa to preliečilo naraz.Maťko ten s tými zubami sa teraz nachodíme aj zajtrá idem .A o týždeň zas mám s Maťkom k trom dr budem musieť ísť v jeden deň kôly tým migrenam ..........ach keby už po dr nemusela,čo už narobím raz to hádam skončí.

@rainee vitaj ,ani ja som nedala malú testovať skôr ako ked mala 3roky aj to zobrala môjho staršieho na testy s nou..Ja už tiež netestujem okrem indulony na opalovanie iné ani nepoužívame lebo to sa nedá nikdy nevieš z ktoréj zložky sa v kréme vyhádže a v lete sme vychádzali z domu až po 18:00 lebo tie moc slnečné dni mojéj maléj spôsobili pigmentové škvrny 😖

monalisatko
11. sep 2012

@danielik79 ja ani neviem že keby sme nechodili tolko po lekároch, asi by som sa na smrť unudila 😅 Lare som začala od prvého ribomunil, tak dúúúúfam že aj tento rok zaberie. V novembri idem s Lisou na gastro kontrolu, tak do vtedy hádam ešte pár krát do škôlky pôjde 🙂

danielik79
11. sep 2012

@monalisatko aj ja chcem dať ribomunil predpísať lebo mám tiež obavy ale teraz ma trápia aj také že v škôlke majú virozua mám obavy aby mi to nedostala lebo to je nemocnica istá

monalisatko
11. sep 2012

@danielik79 Lare velmi pomáha, tak dúfam že aj teraz bude.

danielik79
11. sep 2012

@monalisatko našej zaberá tiež aspoň jéj cibrí imunitu aj ked sú v nom všeliaké tie zložky a niektorí sa ho kôly tomu boja dávaťale časom fakt tú imunitu podporí.

danielik79
14. sep 2012

@monalisatko ahoj ako sa máte .Môj Maťko prišiel dnes zo školy taký malátny a zo zvýšenou teplotou a zimnicou a teraz už vracia v škôlke majú virozu ale malú mám zatial ok ale už len čakám kedy to chytí aj ju 😖 A Lisa je zatial zdravá?

monalisatko
14. sep 2012

@danielik79 ahoj, ach bože chúďa ☹ Aj tu u nás viacerý pochytali črevnú virózu. My sa našťastie držíme, v pondelok ideme ešte na kontrolu a potom dúfam že do škôlky. Ráno ešte síce kašle a cez deň si musí odkašliavať, lebo jej zachrípne hlas, ale inak v pohode. Maťkovi prajem skoré uzdravenie 🙂

danielik79
14. sep 2012

@monalisatko dík ráno asi skočím s ním na pohotovosť lebo má fakt vysokú teplotu teraz spí ale ktovie do kedy ☹

monalisatko
14. sep 2012

@danielik79 veru choď. Hlavne nech vela pije, aby nemusel na infúzie 😢

lubecka
16. okt 2012

ahojte maminy, dnes sme boli na alergologii, casto byva soplava, vysli jej aj niektore kozne testy pozitivne. Dr. jej dal zuvacie tablety Montelukast Teva 4mg. Myslela som si, ze su to na podporu imunity. Doma som si studovala pribalovy letak, a tam sa pise, ze su to tablety pre asmatikov, ze pomahaju pri astme. No dcera astmu nema, obcas kasle, ked jej zatekaju sople, ked lezi. Moja chyba, ze som sa neopytala dr. na co su tie zuvacie tablety. Teraz som z toho trocha zmatena. Preco by mala uzivat nieco na astmu, ked astmu nema? Nemoze jej to uskodit? Ako jej to moze pomoct na alergiu, ked to stimuluje tie latky v plucach? Stretli ste sa s tym? dakujem

danielik79
17. okt 2012

@lubecka s tým by ti vedela poradiť @strapco13 lenže tú niektoré dobre duše z koníka vyštvali takže odišla na FB skús jéj stlačiť fotoblok tam má aj stránku na ktoréj je.

lubecka
17. okt 2012

@danielik79 dakujem

lentuska
18. okt 2012

@lubecka
Ahoj, ja ti mozem z vlastnej skusenosti odporucit doktorku Tomovu, ona robi cinsku medicinu a NLS diagnostiku, kde vam presne zisti, co vam je, vypracuje cielenu liecbu prirodnymi preparatmi. Ja som totizto bola alergicka a az astmaticka 16 rokov, chodila po doktoroch, ti ma iba liekmi cpali a nic neliecili a co sa im nepodarilo za 16 rokov, tato baba zvladla za 3 mesiace, prve ulavy od nadchy som mala behom 2 tyzdnov, teraz mi buduje imunitu, ale citim sa na neporovnanie s tym ako mi bolo.... som jej vdacna za vela a aj cela moja rodina, my vsetci sme uz presli od klasickej mediciny,kde lekari neliecia , ale iba udrzuju cloveka pri zivote, utlmia chorobu , aby si za mesiac, dva prisiel znova....fuj!
Cena za vysetrenie u nej je iba 15€ a kedze ma pacientov po celom SR , treba si s nou dohodnut individualny termin....vola sa Tomova Zuzana. Ak by si chcela , poslem ti na nu kontakt, kde sa mozes objednat....vrelo odporucam.

lubecka
18. okt 2012

@lentuska poprosim ta o kontakt na tu pani.. odkial je

pink_lady
18. okt 2012

@lubecka montelukast (=spiromon = singulair) mame aj my, cca od aprila. Chrani priedusky pred zuzenim, teda mal by. Nedava sa len pri astme. . Ak ma mala kozne testy pozitivne tam je spravna indikacia, aby sa rozvijajuca alergia podchytila na zaciatku a nevyvinula sa z nej prave astma.

lubecka
18. okt 2012

@pink_lady a vy mate astmu? ci tiez len alergiu... ale ked sa jej piedusky nezuzuju, nema s tym problem, naco jej ho davat.... mne to pride divne davat na alergicke sople lecivo na priedusky, ked existuje X sirupov na alergie...

mcoya
31. okt 2012

Ahojte maminky, prosim Vas a neskusali ste liecit nabeh na astmu resp. astmu nejakymi alternativami? Bylinky, cinska medicina, homeo...? Mojmu malemu ma 18 mesiacov (mal 5 krat za rok spasticky zapal priedusiek) tak pri poslednom mu supli flixotide 125mg 2x2 streky cez chamber. Tak sa toho dost bojim, predsalen su to kortikoidy a neviem ako dlho to bude musiet brat. Tak by som rada vyskusala alternativnu medicinu, ale nikto v okoli s tym nema ziadne skusenosti, tak neviem, ako to dopadne. Ale zacinam tomu verit. Tak ak niektora, skuste mi napisat. Ok. Dakujem. A tiez ake mate skusenosti s tym flixotidom. Dakujeeem.

lentuska
5. nov 2012

@dadkaa
POcuj, ak ti mozem z vlastnej skusenosti poradit, ja som zazila nieco ako zazrak. Ja som chodila na alergologiu od mojich 10, zacalo to sennou nadchou, potom sa pridali rozthoce, zvierata, najhorsie znasam kone, kt. mi vyvolali az astmu. Teraz mam 26. Takze 16 rokov nikto so mnou nic nerobil, iba sa vsetko pribalovalo a zhorsovalo a tychto nasich doktorov ani nic ine nezaujima , iba ci som ockovana, ci mam lieky a bolo. Ja som mala az take stavy, ze bez Muconasalu, kt. ma vychadzal mesacne na 20€ a to nic neliecil, ten som si davala, iba aby som cez sezonu mohla vobec nadychnut, pomaly som sa stala az zavisla...proste hruza ,ked si spomeniem. A tento rok nahodou mama nasla jednu doktorku, ktoru volala ani nie kvoli mne, ale kvoli brachovi, lebo on to iste....absolvovali sme u nej take specialne vysetrenie, vola sa to NLS analyza, kde nam boli zistene priserne veci, mne dokonca povedala, ze keby som sa teraz uz nezacala liecit (konecne ako treba), tak by mi po 30tke odisli klby. Takze od juna berieme take prirodne preparaty, ktore nam ona predpisala na zaklade toho vysetrenia, co nam bolo zistene. Je to liecba, ktoru ti presne vypracuje na zaklade zistenia, do tyzdna sa mi upravil cely crevny system, nadcha ustupila asi po dvoch tyzdnoch a odvtedy muconasal neuzivam. Takze az sa chcete naozaj vyliecit, lebo si myslim, cim skor sa u deti zacne a podchyti problem, tym rychlejsie sa to mlade telicko z toho dostane. Ved alergia to je vlastne oslabeny imunitny system....akoze mne sa imunita este stale upravuje, ale tak 16 rokov, je 16 rokov, co sa to zanedbavalo a neliecilo....
Ak by si sa rozhodla nieco taketo vyskusat napis mi a poslem ti na nu kontakt. Ona chodi po celom SR za pacientami , treba sa iba objednat ....

pralinka111
8. nov 2012

@lentuska , má ta doktorka webovú stránku? Akej značky sú tie výrobky?

pralinka111
8. nov 2012

Máte niektoré skúsenosti s domácim parným inhalátorom, doktorka mi ho stále odporúča pri chorobách.
Moja dcérka má astmu aj alergiu.