Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

kadri
1. júl 2014

dnes mam radost, preto sa chcem s vami podelit.
boli sme na kontrole na pneumologii s mojou 13r dcerou. mala problemy s dychanim od 6m, kedy bola stale dojcena, len sme zacinali s prikrmami. dostala zapal priedusiek. dovtedy zdrave babetko zrazu dostalo horucky. u dr. zistili problem na prieduskach, predpisala atb, po ktorych zacali problemy s dychanim - sipanie, piskanie, chraplavy hlasny dych. uz ked sme vosli do ambulancie, lekarka v druhej miestnosti pocula ako zle dieta dycha, dg. spasticka bronchitida. dcera dostavala syntophylin, neskor ventolin, kontrola rtg, ci nejde o zapal pluc. tahalo sa to viac ako mesiac, preto sme zacali navstevovat pneumologicku, ktora urobila krvne testy a vyslovila podozrenie na astmu. bola som sokovana, manzel sice ma alergicku nadchu, inak nik v rodine podobne problemy nemal. nechcela som lekarke verit, konzultovala som s inymi, kde mi zvecsa povedali, ze je to velmi skoro na urcenie takejto diagnozy. dostali sme doporucenie ist v lete k moru, aj sme boli, dcerka bola cely rok zdrava. a o rok na den presne sa vsetko zopakovalo. zapal priedusiek, zase podobne problemy, liecba atb a spiropentom. dalsi rok bol znovu pokoj, aj ked zacali ine problemy - atopicky ekzem. stav sa zhorsoval az do krvavych lozisk, dcere urobili testy na alergie, zacali sme dodrziavat stravu s vylucenim zistenych alergenov, co vcelku pomohlo, nasadili liecbu antihistaminikami. zacali sa vsak vyskytovat zapaly priedusiek a pluc pri kazdom nachladnuti ci kratkom pobyte v skolke - alergicky pochod. vo veku 4r pneumologicka doporucila dlhodobu liecbu inhalacnymi kortikoidmi. polroka nato skoncila dcera s tazkym zapalom pluc a pohrudnice na detskej jis v ohrozeni zivota ☹ bola som zufala, vkuse sme riesili dookola zapal priedusiek, zapal pluc, nocne zachvaty kasla, ked sa dcera nevedela nadychnut. kazde leto sme chodili na 2t k moru, pomahalo to kratkodobo, ale akonahle prisla jesen a zima, zase sa stav zhorsil. bala som sa ako to bude pokracovat, pneumologicka nas vsak povzdbudzovala, terapiu sme podporovali vhodnou stravou, prestahovali sme sa na dedinu, takze dcera travila ovela viac casu vonku. inhalacne kortikoidy uzivala 2,5 roka. ked nastupila do skoly, byvala chora menej, mala dobre vysledky, takze sprej uz nemusela brat. v 8r na jar a jesen sa astma zhorsila, riesili sme to akutne ventolinom a antihistaminikami. od 9 r zacala dcera aktivne sportovat, cvici voltiz, je teda velmi casto vonku, v kontakte s konmi, senom – same alergeny, ktore jej dovtedy robili problemy od vcasnej jari. ona bola nadsena, ja som mala obavy kvoli zdravotnym problemom, ale dala som tomu sancu. dceru nadsenie neopustilo, neodradila ju ani praca okolo koni, co nevonia, ani cvicenie v zime, dalsi rok sa uz zucastnila prvych pretekov, velmi sa zlepsila jej kondicia i psychika – mavala predtym casto zachvaty zlosti, neznasala zmeny ap. ziadny zapal pluc ani priedusiek sa uz nekonal, ziadna senna nadcha, lieky na alergiu... 🙂
dnes na tej kontrole po spirometrii dr. zhodnotila, ze dcera ma vyborne vysledky, vidiet, ze sportuje, je v dobrej kondicii. ziadne lieky nepotrebuje, prerastla svoje rovesnicky. som stastna, lebo sme presli dlhu a tazku cestu. vzdy som verila, ze z toho „vyrastie“, ze bude lepsie. cele roky aj teraz stale som sa snazila vyhybat akymkolvek zbytocnym liekom, kozmetike, bola prisna na stravu, verila pneumologicke a jej liecbe. podporovala dceru v jej zaujmoch, snazila sa, aby bola psychicky vyrovnana, neobmedzovala ju a presviedcala ju, ze dokaze vsetko, co chce. preto pisem, nestracajte nadej, aj ked su chvile, ktore su velmi tazke a bolave, ked su deti chore, tazko dychaju. kazdemu prajem, aby mohol spoznat ten pocit, ze ten boj stal za to 🙂

patuskaaa
5. júl 2014

JA ODPORUCAM COLOSTRUM ! 🙂 ak chcete vediet viac, rada poradim... piste spravicku ;)

laskamoja123
6. júl 2014

@ukana kolko ma rokov?

lucy56
18. jan 2015

@kadri ahoj velmi ma povzbudil tvoj koment lebo momentalne sa nachadzam v stave zufalstva,lebo moj maly odkedy nastupil do skolky, chodi 4 mesiac sa mu zhosil tak zdrav stav ze sa nam kazdu noc dusi, pomaly polku noci prekasle, nezaberaju spreje inhalacne ma flixotide a ventolin, lekari nic konkretne neriesia vraj ma alergiu len na travy, perie a nejaku ambroziu ale okrem toho ma aj alergiu na mlieko tiez nie celkom potvrdenu a v skolke ho jedava v strave lebo tu na dedine nam nechcu vyjst v ustrety so stravou a nedavat mu co nesmie a ked som sa pytala na moznost nosenia vlastneho jedla tiez to bol problem, vobec neviem ako dalej postupovat, to sa mam sama pytat na pneumologiu nech mu vysetria z coho ma ten neustaly kasel alebo ako, ak by sa ti chcelo trochu mi pomoct napis do ip ako ste to riesili vy, ja mu doma mlieko nedavam ani mliecne vyrobky ale bohuzial v tej skolke ho dostava, navyse mi na neho nepriznali predlzenu matersku tak chodim do prace a nemam ani moznost ostat s nim doma,lebo by sme nemali z coho zit, tiez sa snazime byt co najviac vonku, sportovat rekreacne chodime do solnej jaskyne, sauny aby mal aspon aku taku imunitu ale len sa to zhorsuje

lucy56
18. jan 2015

@renee17 prosim ta ako dlho trvalo dokial schvalila poistovna liecenie a potom nasledne kedy ste aj isli na liecenie dik

renee17
18. jan 2015

Zo zakona do 30 dni ti musi prist rozhodnutie od poistovne a ak vam to schvalia tak vas bude kontaktovat liecebny dom a snim sa dohodnete o datume nastupu.

renee17
18. jan 2015

@lucy56 Zo zakona do 30 dni ti musi prist rozhodnutie od poistovne a ak vam to schvalia tak vas bude kontaktovat liecebny dom a snim sa dohodnete o datume nastupu.

michellina
18. feb 2015

Ahojte .narazila som na tuto diakusiu a mozno mi poradite..pomozete...mala 3rocna mi uz skoro 3 mesiace kasle...s prestavkami par dni.vacsinou je kasel navecer okolo 17h...dusivy niekedy vlhky...pomoze fenistil ked dam...rtg pluc ok...vyter ok...plucna dala na 2 mesiace Montelukast ale bohvie ako nepomaha..velmi minimalne...ked ame sa pytali na alergiu pozerala na naa ze urcite nie :-O ideme o 2 tyzdne mame kobtrolu..berie aj rhinocort do nosa lebo ma zvacenu nosnu mandlu a nosom uz lepsie dycha...nechapem tomu ze kasel ma v rovnakom case kazdy den..vzdy navecer...:(

radopp
20. feb 2015

@michellina Každý deň večer mi v aute začnú buchotové zvuky vpravo vpredu. Skús poradiť, pomôcť, ako sa to opravuje? Treba na to rongen? Je to auto alergické na cestu? Stačí s ním chodiť každé dva týždne na kontrolu či nebuchotá?

michellina
20. feb 2015

@radopp v poriadku inak??? 😅😅😅

radopp
20. feb 2015

@michellina To bolo podobenstvo. Amen.

kadri
20. feb 2015

@michellina fenistil je liek na alergiu, ak zabera na kasel, nejaky suvis s alergiou tam pravdepodobne je. cize urobit vsetky potrebne protialergicke opatrenia v domacnosti, vysetrenia z krvi kvoli alergiam mate? nedaj sa odbit, montelukast ma efekt pri dlhodobej liecbe, vydrz. ak nedoverujes pneumologicke alebo nie si spokojna s jej pristupom, zmen lekara. ono je dost dolezity respekt, dovera a komunikacia medzi rodicom a dr., kedze je to beh na dlhu trat 😉

@radopp muzske racionalne podobenstvo 😀 medzi nami zenami ide hlavne o zdielanie, podporu a pochopenie situacie 😉

michellina
20. feb 2015

@kadri alergo nas este len caka...tak uvidime na co prideme...no montelukast berieme zatial mesiac...zaciname druhe 28ks balenie..

alternativna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mellani28
2. apr 2015

Ahojte baby moj syn ma tiez nábeh na astmu a dr nám predpísala ventoli flexotide +chromobene do nosa a ešte fenistil a dithiaden ked bude horsie.Začali sme len včera,takže ešte žiadna zmena ,akurát že s toho všetkého syn dosť kýcha myslíte že je možné aby bol na niečo s toho alergický?Mali ste aj vy podobnú reakciu?

duhos
2. jún 2015

ahojte niekto použivá tu asmanex inhalátor?aké má te skusenosti ......či možné vedlajšie učinky,napr.pribúdanie na váhe.... dnes som ju dostala od alergologičky každý deň si ju mám aplikovať večer jeden vddych .... a druhé na záchranu mám ventolin dakujem za odpoved / astmu mi našli / ešte čo príde po histaminovej intolerancii 😀

pink_lady
13. jún 2015

@duhos ja mám asmanex, mne pomohol. Vedľajšie účinky nemala som žiadne

jankazav
17. júl 2015
Používateľ jankazav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jankazav.

Ľudia nekupujte kortikoidy ani žiadne iné lieky na alergiu!!! Má to zlý vplyv na zdravie detí! Mám to odskúšané na mojej dcérke! Odmalička sme jej brali na predpis rôzne lieky, kedže mala alergiu a bolo to v niektorých obdobiach ťažké... Skúšali sme cezeru, aerius aj všetky podobné, ale stále ju uspávali a alergia neustupovala, postupne sa stala na tých liekoch závislá - vždy ked ich nemala bolo zle. Potom sme vyskúšali rôzne alternatívne medicíny a teraz používame tento produkt - http://ajurshop.sk/produkt/immunity-kapsuly/ - je to bylinný prípravok, najprv sme ho kombinovali s liekmi ale teraz sme už lieky vysadili... Treba skúšať. Veľa šťastia všetkým

mariala
9. nov 2015

@lenocka5 ahoj prosim ta o ake ze lene rastliny islo v pripafe vyliecenia tvojej dcerky z alergie dakujem 🙂

snnor
30. jan 2016

Dobry den.chcela by som sa ku vam pridat kedze moj syn ma pravdepodobne astmu ma 15mes.a ako 6mesa.sme boli hospitalizovany s tazkym dychanim a piskanim..davali mu spreje flixotai a ventolin plus inhalovanie vincentky..robili mu aj rtg a mal nabeh na zapal plic..doslal teploty a antb..12dlhych dni sme tam boli zatvoreny..k tomu vysli prve zubky tak som bola na poarzku..pustili nas domov s tym,ze sa objedname ku alergologicke a da nam tie spreje na doma..kedze to bol maj a sezona v plnom prude nemala volny termin az v septembry..cele leto ok akurat ked sme mali ist ku nej ochorel a mal antb tak nas museli preobjednat..super dali nam termin na kpnci januara..kedze som aj ja astmaticka mala som u nej termin v oktobry tak som s nim menila..dva mesiace sme caklali na krvne vysl.a dali nam termin zas az vo february..ale cez sviatky bol chory tak,ze znovu piskal a aj star.dcera ma 4 piskala a mala nabeh na zaplal pluc..tyzden bol ok nez sprejov ale znovu zacal chrchlat tak som nasdila spreje..som s toho na hlavu,stale ho nacuvam aj ked spi ci nahodou nepocut piskoty..bojim sa s nim ist na dlksie vona ako na 20 min..berie aj imunoglukan..som uz s toho na hlavu.poradte ako sa nemam na to sustredit tak moc aby som fungovala a uzivala si zivot..od pocatia som mala pri nom problemy,haspitalizacie na udrziavani.porod des a aj ako 6tyzdnovy bol v nemocke s tym,ze lapal po dychu..poradte mi.je tu vela prispevkou nieco som si citala ale nada vsetko..:(

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hoffka777
25. máj 2016

@snnor mozem poradiť liečbu aloe vera napíšte mi do správy a poviem vam viac.

marmota
23. sep 2016

Ahojte, mám otázku ohľadom nosového spreja Allergodil, kt. sa podľa príbalového letáka užíva od 6 rokov. Dostalo ho na predpis a užíva alebo užívalo ho niektoré z vašich detí už od 5-tich? Ďakujem.

marmota
26. sep 2016

Žiadne skúsenosti s užívaním Allergodil-u od 5 rokov???

monilik
26. sep 2016

@peter952 fuuuha to su mi mudrosti...poznam minimalne 10 neockovanych deti,ktore veselo chodia s mojim synom na alergo- imunologiu...asi len zo srandy ich tam rodicia vodia ked podla teba alergiu mat nemozu...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monilik
26. sep 2016

@peter952 ano predstav si osobne sa pozname so vsetkymi detmi aj rodicmi a viem ze neockovali vobec ani jednu davku.to je ale nahodicka,ze?maju take iste alergie ako moj syn ktory ma vsetky
povinne ockovania.resp. niektore x nich aj ekzemy a astmu...to sa urcite na nich prejavilo ockovanie ich rodicov,ze? 😀

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz