Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
12. jan 2011

@monalisatko našej ten suprax tiež velmo nepomohol ale jéj ho zmenila vtedy dr na sumomed užívala ho vtedy 3 dny .Inak tieto lieky sú všetky také silné akurát len rozhádžu imunitu a potom už nič nezaberá.

monalisatko
12. jan 2011

@danielik79 no veď... Lara od kedy spí, s menšími prestávkami v kuse kašle. Už teraz sa hrozím noci, viem si predstaviť čo ma čaká ☹

16andrea20
12. jan 2011

@monalisatko ahojte..mala bola tiez na tom tak isto.....v noci som jej davala na ukludnenie toho kasla fenistil to jedine zaberalo...suprax nam zabral.....sumamed bol prvy potom zinat a teraz suprax v priebehu 3 mesiacov

danielik79
12. jan 2011

@monalisatko to ti teda nezávidím aspoň si trocha oddýchneš aj ty, mm sa my smeje že po obede ked idem spať dať malú spím za posledné dva dny aj ja .Ozaj neskúsila si dať na radiator hrniec so slanou vodou alebo jéj pri postel dať zvlhčovač ak doma máš a ked nie tak mokrú plienku pri postel.

monalisatko
12. jan 2011

@16andrea20 ahoj. žial ja fenistil doma nemám, lebo mi ho zatial ani jedna dr. nenavrhla a ani nepredpísala. Mne Lisa tiež od septembra je tretí krát na atb. 1. suprax, potom zinat a teraz znova suprax ☹ Pri tom má aj flixotide a ventolin spreje a sirup na kašel. No a týždeň berie aj singulair tabletky

monalisatko
12. jan 2011

@danielik79 no u nás je dosť vlhko, lebo sa nám v kuse zaparujú okná, tak som nedávala. Dúfam že budúci týždeň dostaneme už ten inhalátor, tak hádam aj to trocha pomôže. Ja cez deň spať neviem a za posledných pár dní mi už ani Lisa nespí ☹

16andrea20
12. jan 2011

@monalisatko nam vysli tiez vsetky vytery neghativne..sopliky mala uplne zelene...to som pekne poevdala ze sopliky riadne sople....mesiac...crt vysetrenie negativne stale som jej len kvapkala pamycon v noci strasne..kupila som inhalator inhalovala vincentku...hrdlo ciste a tie sople neprechadzali...nakoniec nas dr poslala na krcne.. - obojstranny zapal nosnych dutin...na to nam predpisali ten suprax a brali sme ho 12 dni a teraz si klopem lebo je to uz uplne super..sem tam v noci este zachrape ale to sulen take pozostatky - predtym az vracala z toho kasla v noci ked sa rozkaslala nedalo sa to zastavit....ako som pisala ten fenistil mi jediny pomohol.....my ho mame stale doma....ma totiz topicky ekzem

strapco13
12. jan 2011

@monalisatko ked mate takto vlhko...nemate niekde plesne?...kasel moze byt aj z nich

danielik79
12. jan 2011

@monalisatko ved ani ja po obede neyviknem spať ale za tieto dva dny ma to všetko zmohlo.Inak myslím že strapco ma pravdu s týma plesňami ja som to zažila v kúpeloch.

16andrea20
12. jan 2011

@16andrea20 atopicky nie topicky :(

strapco13
12. jan 2011

@16andrea20 kolko ma rokov mala?..ak ma viac ako 3 ..skus Nasivin simus sirup...ten je vyslovene na uvolnenie dutin prinosovych...treba vybrat celu davku, potom ma aj povzbudzujuci ucinok na imunitu..je to na bylinnej baze

16andrea20
12. jan 2011

@strapco13 no uz mame doma celu lekaren ale toto tam este nie je :( ale ak by sa jej to zacalo znova vracat by som to skusila dakujem

strapco13
12. jan 2011

@16andrea20 pokial bol problem v dutinach a je vyrieseny a nezopakuje sa to..tak super..ale trvala by som cca 2 tyzdne po ukonceni liecby na kontrolnom RTG snimku, ci je naozaj dutina cista, ci tam neostava nejaky zvysok..potom sa to moze zopakovat
ten pripravok je este len par rokov na trhu..predtym bol na testoch a pod http://www.nasivin.sk/nasivin_sinus_sirup.html

16andrea20
12. jan 2011

@strapco13 dnes sme boli na kontrole na krcnom.....a o mesiac mame ist na vsetrenie nosnej mandlle..snimok nam nerobili ani predtym ani teraz na kontrole

olivova
12. jan 2011

@monalisatko - ja som necitala celu diskusiu, len 2 strany dozadu 🙂 ked som bola s malou v nemocnici, dala jej doktorka Kodynal - kaslala STALE - nie ze polhodinovy zachvat, ale vyslovene stale....a pomohol jej - 1/4 tabletky...
Teraz, doma - mame problem s prieduskami, ked mi takto zacne kaslat a neprestane, dam jej Codein 15mg 1/4 tabletky - ale svojvolne, pretoze zatial ziadna lekarka mi nebola schopna dat nieco normalne, aby prestala kaslat - a ked neprestane, mame s bronchitidou este aj laryngitidu - takze neviem, ci robim dobre, ale - zabera (zvacsa staci vzdy 1/2 tabletky (to ma na 2 vecery) , takze si myslim, ze to nie je take hrozne, kedze naozaj ZIADNY sirup ani kvapky ani nic nam na kasel nezaberaju...

monalisatko
12. jan 2011

@16andrea20 no veď aj ona má všetko úplne negatívne. aj rtg, krv, výter...poráža ma z toho.
@strapco13 ano, máme. Bývame na najvyššom - siedmom poschodí a sme krajný byt. Tá vonkajšia stena domu nám v rohoch (presnejšie spálňa a obývačka) plesnivie. Ja som sa sťažovala u domovej dôverníčky a hovorila som jej, že treba to zvonka zatepliť, lebo nám plesnivejú steny a deti mi v kuse kašlú a nie je vylúčené, že od toho. Jej odpoveď bola, že na to nie sú peniaze, lebo teraz sa bude robiť strecha. Ja som sa pýtala alergologičky na to, keďže aj ja som podozrievala plieseň, a ona hovorila, že im vyšli krvné testy na plieseň negatívne, tak vraj od toho nie.
@danielik79 verím, ja som zas ku koncu týždňa už polomŕtva, lebo vstávam denne o 6,00 a spať pred pol nocou moc nechodím. Medzi tým mám dosť rušné dni, keďže máme so sestrou sekáč a doobeda som tam (lisu beriem k sestre) potom idem pre ňu, prídeme domov, naobedujeme sa, skúsim ju dať spať - pár dní bez úspechu, potom upracem, prípadne žehlím, varím, hrám sa chvílku s lisou...Potom nákup, večer kúpanie detí, napracem do umývačky atď...

16andrea20
12. jan 2011

@monalisatko a nema mala astmu?......mala som velmi dobru znamu jej dceru tiez liecili na vsetko mozne a nakoniec jej zistili astmu

strapco13
12. jan 2011

@olivova obidva lieky su opiody..bez lekarskeho predpisu sa nemaju uzivat a su najskor od 12 r., su navykove

strapco13
12. jan 2011

@monalisatko niekedy su plesne skryte...vyskusala by som "naslepo" preliecit

monalisatko
12. jan 2011

@olivova ahoj. No aj moje dievčatá sú prieduškárky. Menšia - Lisa je na hranici astmy. Ešte som nepočula o tých tabletkách, ale skúsim nájsť na nete príbalový leták a prečítam. Možno by som mohla vyskúšať

strapco13
12. jan 2011

@monalisatko tie lieky od olivovej su opiody..precitaj si moj prispevoj´k vyssie

monalisatko
12. jan 2011

@16andrea20 vraj zatial nie, ale dr hovorila, že má nábeh. Má spreje - nevidím účinok, a boli sme už v nemocnici, lebo mala dýchavicu (dúfam že som to správne napísala) Inak ja aj mm sme bývalí astmatici, tak to majú po kom zdediť ☹

monalisatko
12. jan 2011

@strapco13 a ako by som mala preliečiť? Sú na to nejaké lieky?

16andrea20
12. jan 2011

@monalisatko ja som mala tiez detsku astmu a som alergk...bohuzial mala vsetky tieto hnusoby ma po mne.......

danielik79
12. jan 2011

@monalisatko tie testy nie sú stopercentné ,neskúšala si už použiť aj na tie plesne nejaké prípravky čo by deťom nedraždili sliznicu .Tak to máš pekne teda nabyte .To ti teda verým že na konci týždňa si ako zbitý pes .

monalisatko
12. jan 2011

@strapco13 aha, pred chvílou som prehliadla. No tak ich asi skúšať nebudem 🤐

monalisatko
12. jan 2011

@16andrea20 aj mm je silný alergik na všetko inhalačné ☹

olivova
12. jan 2011

@strapco13 - aha, to som nevedela.....prosim ta, a ako prestane kaslat? to je strasne, ked nie a nie prestat...ale zodpovedne som vzdy priznala, ze som jej ten liek podala - nasej lekarke aj lekarke na pohotovosti, a ziadna mi to nepovedala.... na otazku, ci som mohla, dom dostala len odpoved - lepsie by bolo....co ked fenistilove kvapky nic ani ine nic?

monalisatko
12. jan 2011

@danielik79 samozrejme, začala som to riešiť prípravkom na plieseň, ale dôverníčka povedala, že niektorý deň dovedie nejakú inžinierku, aby sa na to pozrela, či sa nenájde nejaké riešenie. Vraj to zatial nemám odstraňovať. No ale mm to odfotil, takže to cez víkend budem riešiť. Nebudem ďalej čakať a vystavovať svoje deti tejto hnusobe 😠

16andrea20
12. jan 2011

@strapco13 este raz dik za rady..idem spat kym to tu spi vsetko...dobru noc...a drzim vsetkym palce aby nam tie deti nekaslali a vyspali sme sa az do rana 🙂