Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

katecameron
27. nov 2010

@leka323 kolko krat denne inhalujete apreplachujete nos?

leka323
27. nov 2010

Preplachy ráno a večer a inhalácie tak raz za deň, ale keď kašlú tak aspoň 3x.

danielik79
28. nov 2010

ahoj leka 323 som rada že som ťa našla a s katekameron na tejto diskusii.Predpísala ti doktorka inhalátor taký ako mali v kúpeloch alebo si kupila klasický optichamber(to je inhalátor na sprey).

leka323
29. nov 2010

@danielik79 Ahoj. Máme aj ten optichamber, ten máme na predpis už asi 3 roky a ten klasický kompresorový , aký bol v Lučivnej som si kúpila cez internet, inej značky, ale funkčne taký istý, má aj náustok, aj masku, a ako som písala striedam Vincentku a Sulinku.

danielik79
29. nov 2010

leka323 mohla by si my napísať kolko ťa vyšiel a aká to bola firma alebo aspoň ich mailovú adresu.Vopred dakujem.

leka323
29. nov 2010

@danielik79 posielam IP

danielik79
29. nov 2010

leka 323 ešte raz díki aj naši sú teraz chorý akurát sa obavam aby niečo nedostali u doktorky ešte niečo horšie ako priedušky.Toho som sa obavala aj kúpeloch aby nedostali ešte aj hnačku okrem tej laringitídi.

danielik79
30. nov 2010

tak trocha to tu oživým .Dnes som bola s deťmi sa kúpať na Podhájskej mali tam aj priamo v bazéne inhalačnú kabinku,dúfam ,že im to trocha pomôže.Deťom sa tam náramne páčilo a ja som si aspoň trocha odýchla.Ostala som len kukať ako sa to za ten čas zmenilo na nepoznanie.Ku šťastiu my chýbala už len masáž ale na tú by som tam musela dlho čakať .Ku podivu tam nebolo až tak vela ludí.

danielik79
1. dec 2010

leka323 zaberá to chlapcom tá inhalácia ked ju inhalujú až 3x za deň.Obavam sa totiž toho či im to nemôže nejak ublížiť.Našim v kúpeloch dovolili len raz za deň a raz mal Maťko dva krát aj to už sesrička mala pripomienky .

leka323
1. dec 2010

@danielik79 Nám náš Dr. povedal, že môžu aj 3x pokiaľ kašlú, ale treba obmieňať raz Vincentku a potom Sulinku. A môžem do toho pridať kvapku eukalyptu. A neinhalovať, pokiaľ by mali teploty. Ale nám to inhalovanie vyjde vždy iba tak na 2x cez deň, lebo nejako časovo to nestiháme. Ale keď som bola s mladším synom v nemocke, mal zápal priedušiek, mal teplotu 39,5 - a ako prvé mu dali beď inhalovať eukalyptus. Tak neviem. Teraz mladší zase kašle, ale tak sucho, myslím, že teraz to bude z kúrenia, zo suchého vzduchu. Je aj astmatik a alergik na roztoče. Starší syn na plesne.

danielik79
1. dec 2010

@leka323aj naši sú alergici a astmatici ako som písala inde.Ešte by som mala otázku aký eukalyptus používate.

leka323
1. dec 2010

Ja som kúpila z Mandaly taký malý v 10 ml fľaštičke v zlatom obale, ten je čisto prírodný. Je aj v obchodoch so zdravou výživou som si všimla. Aspoň u nás v PO.

danielik79
1. dec 2010

leka323 neskúšala si čínsku medicínu v kúpeloch ju preferovala jedna baba že je velmi dobrá a že zaberá len je velmo drahá.

leka323
2. dec 2010

@danielik79 nie nepočula som o tom. O akú medicínu vlastne ide?

danielik79
2. dec 2010

leka323 volá sa to tianši je to aj na nete ale ako som zisťovala je to fakt drahé.

prusakova.maria
2. dec 2010

leka323 myslíš ten obchod Mandala na námestí ( na Hlavnej ul) v PO? Ja tam chodím často tak si to pôjdem kupiť!

leka323
3. dec 2010

@prusakova.maria Áno, presne tam... 🙂 hneď v pravo pri vchode sú tie esencie, silice.

leka323
3. dec 2010

Ja eukalyptus dávam aj do vonnej lampy, alebo do inhalátora, potom mám aj harmanček, alebo tymián...

prusakova.maria
3. dec 2010

@leka323 Dík! Malý má zas taký kašel až mám strach čo sa z toho do pondelka vykľuje. Ja už som normálne zufala!

danielik79
3. dec 2010

@prusakova.maria ahoj aj naši akurát dokončili chorobu a dúfam že im to nejaký čas bez choroby vydrží .Už tvojim aj hnačka ustúpila alebo aj dievča ti ide z choroby do choroby.

prusakova.maria
3. dec 2010

@danielik79 Ahoj! Malej už hnačka síce ustupila, ale začala kašlať a od nej zrejme aj Samko. Aspon ,že tvoje su už ok!

danielik79
3. dec 2010

@prusakova.maria aj ked naši sú už síce ok ale ako som zistila v pondelok zrejme s kúpelov sme si doniesli darček .Matej má exemom posiate celé ruky a Veronika nožičky takže natierame jak sa len dá.Ku všetkému mám u malej tiež podozrenie na hlisty ako tiež písala leka323.Takže paradička.

kikujka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cairka
14. dec 2010

@strapco13 , prepáč, že ťa zas otravujem 😅 v októbri si mi radila, že mám dať urobiť krvné testy kvôli mononukleóze, ale naša mudra to zrušila, že to by bolo vidno, že to je špecifická angína 🙄 od tej doby mala raz slabú angínu, ale to sme ani neboli u lekárky, len sme doma preliečili a 3týždne na to (minulý pondelok) jej zas začla angína, nijak ťažká, liečili sme doma, teploty mala len mierne zvýšené na obed a večer pred spaním, po spaní bez teploty, ale vo štvrtok sa jej zdurili uzliny na krku. V piatok sme išli ku lekárke, ale naša tam nebola, len zastupujúca, záver bol mierna angína, ale pre zjavnú reakciu lymfatického systému nasadené ATB (Klacid) . Okrem viditeľne opuchnutých tých na krku nahmatala aj za ušami a pod pazuchami. Po nasadení ATB od piatku sa zdalo, že sa stav zlepšuje, ale dnes jej zas opuchli nie len na krku, ale dokonca má aj výrazný "pás" akokeby cestičku od "pozauší" ku krku. Môže to byť prejav mononukleózy? a ako mám tú doktorku presvedčiť, nech spraví tie testy, ked podľa nej je mononukleóza zjavná hneď. Aj mononukleóza sa lieči ATB? Díky moc.

strapco13
14. dec 2010

@cairka mononukleoza /IM/ ako samotna sa ATB nelieci, lebo je to virusove ochorenie..ale ATB sa tam davaju /len nie amoksiklav, augmentin/, kvoli tomu ze vo vacsine pripadov tam ide nejaka bakterialna infekcia k tomu. Cize Podanie ATB nie je zly postup. No povedat, ze infekcna mononukleoza je zjavna hned...podla mna odvaha trochu 😅 ..lebo ju mozme prekonat vo forme klasickej anginy, alebo vo vorme beznej slabsej virozy..a prave krvnymi testami sa da odlisit IM od klasickej anginy. Casto po prekonani IM mandle prestanu fungovat a su caste anginy, moze byt celkova unava, dokonca dlhodoba..casto ta privadza pacienta k dr, ze nevie co so sebou a patra sa z coho je unaveny
A ostavaju po nej casto zvacsene lymfaticke uzliny.
Teraz uz v krvi aktivnu mononkleozu nezistite pravdepodobne...ale testami na EBV a CMV /to su skratky nazvov virusov, ktore IM sposobuju/ sa zisti, ci bolo ochorenie prekonane alebo nie..ak su protilatky IgM pozitivne..znamena to, ze este v tele aktivne prebieha IM, ak su pozitivne IgG..znamena to, ze v minulosti sme toto ochorenie prekonali /ale neda sa povedat, ci pred mesiacom, alebo 10 rokmi..tie ostavaju ôpozitivne po prekonani dozivotne/
okrem tychto testov by som doporucila odbery Krvny obraz, hepatalne testy /po IM je niekedy poskodenie pecene/, ASLO, LATEX, CRP, sedimentaciu...tym sa vyluci nejaky zapal v tele, kvoli comu su tie lymfaticke uzliny zvacsene
pokial ste v kontakte s nejakymi mackami, alebo inymi zvieratami, tak aj testy na toxoplazmozu...pri nej zvyknu byt uzliny v zahlavi

biba12
15. dec 2010

@strapco13 ahoj tak som zmenila alergologa.Krpec berie Broncho-vaxom. Dala mu do nosa Livostin a Xyzal sirup. Zatial mi podal krvnych testov povedal moj pediater, ze mu tam vyskocila alergia na kravske mlieko. Tak som uplne vysadila mlieko. Ona mi este nepovedala k tym vysledkom nic, ibaze podla nej tie hodnoty testov nevykazuju zatial ziadnu alergiu. A ze spravi kozne testy a prick na prick mlieko? Inak mozem povedat, ze odkedy som vysadila mlieko, tak sa mu polepsilo. Chodi do skolky, tak sme upozornili aj v skolke, ze niec mliecne nech mu nedavaju. A akurat dneska mu ta koza ucitelka dala kakao. Prisla som totiz do skolk a mal sopel. Tak som sa ho opytala, co jedol a pil. A povedal, ze mal na desiatu kakao. Snad sa to uz nebude opakovat. Smola je ta, ze Andrejko miluje mliecne veci, hlavne pribinaky a pudingy : Ale objavila som sojove pudingy a tie chutia rovnako ako tie mliecne. Tak aspon to. A ze je na trhu Nestle Sinlac-pre deti s alergiou ako nahrada mlieka. Zajtra ficim kupit.

biba12
15. dec 2010

@strapco13 a k tomu ORL, bola som teraz v oktobri znovu a mandle ma ok, podle tej lekarky to bude alergickeho povodu.

strapco13
15. dec 2010

@biba12 @biba12 neboj s alergiou sa da zit..aj s tou na mlieko..len treba prisne opatrenia ..mlieko dost zahlienuje..cize moze a nemusi to byt vyslovene alergia, ale je dobre ho vysadit v takychto pripadoch
pockaj si na tie kozne testy..ci neukazu este nieco
super, ze mandle su OK 😉 citala som spatne co som ti radila..sa tesim, ze som ich vylucila aj ja sice na dialku..ale trafila som sa

biba12
16. dec 2010

@strapco13 dakujem pekne. Na tie testy cakam ak na spasenie, trva to uz 2 roky.

katecameron
16. dec 2010

neviete nahodou niekto kolko tyzdnov pred koznymi testami treba vysadit lieky u nas konkretne alerid?