Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

strapco13
9. feb 2012

@monalisatko treba trvat na novych testoch
ono imunitny system je niekedy taky pomyleny ze ak ma aj laergiu na jednu vec moze zareagovat aj na nieco na co nie je alergicky, len to ma podobne zlozenie /myslim teraz cisto uz na molekulovej baze/..proste skrizena reakcia
ale bolo by dobre vylucit aj ci nema nejaky zapal v tele

strapco13
9. feb 2012

@monalisatko no to moze byt reakcia nan..ze alergia na nejaku zlozku

monalisatko
9. feb 2012

@strapco13 no ja som sa dnes pokúšala dosiahnuť tie testy, ale žial nepodarilo sa mi. Uvidím ako bude toto leto a v auguste keď pôjdeme znova na kontrolu, tak sa odbiť nedám. Inak potom mi na pohotovosti dr kázala vynechať gastrotuss nejaké 3 dni a potom skúsiť znova že čo to spraví. Nič sa nedialo, už sa nevyhádzala. Aj ona mi hovorila že vraj to mohla byť skrížená reakcia sirup+slnko+ tráva.

valerya
9. feb 2012

@ukana pľúca a hrubé črevo tvoria jeden okruh. Zamysli sa nad tým, čím ho kŕmiš.. Žiadne umelé maslá, margarín je to najhoršie, čo môžeš dieťaťu dať. Mlieko mu začni dávať sójové. Kravské mlieko zahlieňuje a vytvára alergie. Obmedz sladkosti a nahraď ich sušeným ovocím.
Prečítaj si toto
http://samoliecba.wordpress.com/2010/04/29/zdra...

cairka
10. feb 2012

@valerya , aké je to jednoduché povedať, že dieťaťu škodíš zložením stravy...Len mi potom vysvetli, ako je možné, že moje dieťa margarín neje (nie kvôli zdravotným ťažkostiam, jednoducho nám to nechutí) a je na bezmliečnej diete (tu už kvôli zdravotným ťažkostiam) a aj napriek tomu máva opakovane , pomerne pravidelne astmatické záchvaty 😕 Uznávam, sladkosti máva, ale kvôli ekzému také bez umelých farbív 😝
Ono sa krásne radí, kým toho astmatika nemáš doma 😠 keby si vedela, koľkí nám už dávali nevyžiadané "dobré rady" ako máme žiť, čo má jesť a nejesť, ako treba podporiť imunitu, aké lieky nasadiť pri prvých náznakoch choroby, aby choroba neprepukla...a čuduj sa svete, na to moje dieťa nefunguje nič 😕 ale furt sa nájde "dobrák" , ktorý mi arogantne oznámi, že nerobím dosť. (veta: " Zamysli sa nad tým, čím ho kŕmiš..." mi znie dosť arogantne 🙄 síce to nebolo adresované mne, ale presne to poznám a preto musím reagovať.

valerya
10. feb 2012

Prepáč, dala som si s tým dosť práce, aby som ti napísala, čo možno najjednoduchšie, aké sú hlavné zásady a ako je možno čo najrýchlejšie pomôcť. Ak si to už vyskúšala, nasledoval by krok dva. Naozaj som sa ťa nechcela dotknúť. prosila si o radu a ja som reagovala. Už možno 20 rokov sa venujem zbieraniu bylín a študujem alternatívnu medicínu. Doma mám nespočetne veľa úžasných kníh. Prečítala som si o tvojom probléme a zareagovala som, lebo som myslela, že ti pomôžem, ak viem. Ale nevadí, človek sa vážne nemá miešať do cudzích problémov. Moja chyba.

cairka
10. feb 2012

@valerya , ja som sa ozvala aj keď to nepatrilo mne 😅 vieš, ono by ma vcelku zaujímalo, ktorý ODBORNÍK odporučí liečiť okrem iného napríklad peľovú alergiu s alergickou astmou bylinkami. Bylinky sú fajn, sama som veľa skúšala riešiť aj aromaterapiou, ale skúšanie nových je vždy o riziku, že to skončí záchvatom. A druhá vec, keď už je telo rozdráždené napríklad kvôli roztočom, či peľom, tak môže zareagovať aj na veci, na ktoré predtým nereagovalo...takže u astmatikov naozaj s bylinkami opatrne.
To, že to študuješ 20 rokov si nepísala, napísala si jeden typický príspevok o tom, ako matka spôsobuje svojmu dieťaťu bolesť ( a to si ešte nevidela pohľad dieťaťa, ktoré nemôže dýchať a zviera si hrudník od bolesti ) svojou neschopnosťou sa o neho správne postarať a keby mu dala jesť podľa teba zdravú stravu, tak bude dieťa zdravé...škoda, že to také jednoduché nie je...

valerya
10. feb 2012

Každá choroba sa niekde začne. Vždy je to odštartované na duchovnej rovine. Dokonca aj choroby, o ktorých vravíme, že sú zdedené. Študujem to, lebo ma to nesmierne baví, pochopila som princípy, ktoré sú jednoduché a výsledky sú ohromné. S mojimi dnes už dospelými dcérami som bola u MUDr Jonáša. Otestoval ich obe, každá mala iný problém a dostali takmer zhodnú dietu. Veľmi prísnu. Nič umelé. Okrem iného. To je veľmi ťažké dodržať, keďže margarín je v každom keksíku, v pletenke, Všade. A to je len jedna z vecí. Okrem toho som mala obrovské šťastie, že lekárka mojich dcér bola aj homeopatka. Veľmi múdra žena. Dnes sú dievčatá dospelé a sú zdravé. Antobiotiká sme potrebovali len v jedinom prípade. Majú dokonalý chrup bez jedinej blomby. za to vďačím mnohým ľuďom, aj tým, čo mi podsunuli niektoré knihy a aj doktorke mojich detí, ktorá zo začietku liečila aj mňa. Pričom ja som bola zdravá. Lenže problém mojich dcér bol môj im odovzdaný. Proste, je toho strašne vea. Ale nech si to každý naštuduje sám. Tak ako zážitky sú neprenosné, tak ani toto sa nikomu nedá takto odovzdať, Ani to nemá význam.

monalisatko
10. feb 2012

@strapco13 no tak akurát včera sa bavíme o flakatení a včera som bola u alergo dr. a dnes keď mi malá doraňajkovala, išla som ju utrieť od kečupu a ona celá flakatá okolo úst až pod bradu 😠 Sem tam mala aj také mini vyrážky. Už dlhšiu dobu bol klud a zaujímavé, že dnes reagovala na kečup. Dala som jej aerius a po nejakej pol hodinke to už nemala. Jedla ten istý kečup, ktorý je skoro každý deň. Môže byť že sa jej to nejak nezhodlo v žalúdku s helicidom? Berie ho asi 2 týždne kôli refluxu.

monalisatko
10. feb 2012

@danielik79 no až teraz som si prečítala tvoj príspevok. To je teda fakt dobré 😠 Vy už teda fakt máte šťastie na tých lekárov ☹

maznacik007
10. feb 2012

@strapco13 no testy na chlamydie mu nerobili.... oni to vravia ze je to alergicke a davaju ventolin, trifed a pod... moj mal ale to co znamena alergiu a ma to byt nula myslim IgE to z krvi cez 750
takze davame aj zyrtec nas byva dost casto vyhadzany na tvari brada sa mu supe ja premastujem ale aj tak... mne sa skor vyhadzuje na telicku ... jemu to neprejde hned po zyrtecu trva to tak dva tri dni nez to prejde....
ja som sa konecne dostala k jeho zdravotnym zaznamom z casu nez bol u nas.. podotykam po dva a pol roku co ho mame a ani to nebudem komentovat cele ale ma tam take ze by mal absolvovat BERA kvoli nejakym testom .... co si o tom myslis... treba to... maly pocuje ako nemam pocit ze nie.... tak neviem diag. mal susp. porucha sluchu, nereagoval na meno v 8 mesiacoch na tlieskanie klopanie... a tak ... teraz uz rozprava.. ako zacal az po tretom roku tak lepsie hovorit...ale usta sa mu nezavru... v utorok nas cakaju aj ine vysetrenia takze mame to vesele....

a este cosi sa ta chcem spytat ty si z galanty ake tam mas skusenosti s nefrologiou .... lekarka mi vravela ze bud do ga co mame blizko alebo na kramare

brulka
10. feb 2012

ahojte dievcata 😉 vedeli by ste mi niekto poradit dobry inhalacny pristroj. je lepsi vreckovy ultrazvukovy alebo taky
vacsi klasicky typ s kompresorom? ake roztoky sa do pristroja mozu na inhalovanie okremlieciv a vincentky davat? je to dobra investicia do beznej rodiny bez astmy? pytam sa kvoli dcerke ktora ma skaredy kasel a chcela som jej tym ulahcit vykaslievanie a vyhnut sa ATB ak sa bude dat.
extra zdravim este @maznacik007 @cairka 😵

strapco13
10. feb 2012

@monalisatko tak potom sa moze jednat bud o skrizene reakcie alebo o kumulaciu podnetov..proste dva podnety osamote alrgiu nevyvolaju, ale spolu uz natolko podrazdia imunitu, ze telo zareaguje..a tto je srasne tazke odsledovat 😖
nemenila si znacku kecupu? ak to bol kupovany do nich pridavaju rozne farbiva

strapco13
10. feb 2012

@maznacik007 fuha neviem ako je teraz na tom GA nefrologia..som mimo na materskehj uz dlho 😅
co potrebujes vysetrit
cize kym sa k vam dostal uz boli problemy so sluchom? tym padom by som dla vysetrit sluch, nosnu mandlu, vytery na ORL

monalisatko
11. feb 2012

@strapco13 kečup je kupovaný, čiže sa nedá vedieť čo všetko v tom je 😒 ale momentálne som nemenila, čiže jedla ten istý - z tej istej flaše. Ona je dosť kečupový závislák, takže týždenne 3-4 krát určite kečup je 😅 Včera som jej vysvetlila, že pár dní ho nemôže a potom skúsime znova že čo to spraví. Našťastie to chápe, lebo sa vydela v zrkadle 🙂

bubatinko
11. feb 2012

@maznacik007 ahoj v GA je detsky nefrolog??? mozes mi napisat meno pls? my chodime do BA na Antolsku k dr. Ilavskému ... necaka sa tam tak dlho ako na kramaroch a je to tiez vyborny odbornik....

maznacik007
11. feb 2012

@bubatinko neviem praveze moja detska tvrdila ze je tam dobra nefrologia ze bud sa mam objednat na kramare alebo tam a ten ilavsky je teda dobry.... tak mozno aj tam by sme mohli skusit.... ja som uz z tych lekarov uplne hotova.... mam papier od detskej ze mozem maleho dat do skolky od pondelka a tak hrozne kasle uplne totalne prieduskovy kasel a pri dychani mu pocut ako mu tam vrzga... na hrudi... zo skolky ma poslu spat rovno zo satne...

bubatinko
11. feb 2012

@maznacik007 ano je dobry my sme chodili aj na Kramare ale tam to bolo strasne cakat od 6 rana a na rad sme prisli o 11,30hod ... teraz prideme o 8smej a o tej deviatej sme vybavení celkom lepsi system a aj sposob co a ako vysetruje ten doktor.... on je sice taky dost rázny na pohlad velmi prísny ale ked sa pýtas na vsetko ti odpovie a k detom je trpezlivý....

ja som pred rokom hladala noveho nefrologa a v GA som nenasla ani jedneho preto sa pytam ci nevies meno ;) lebo nasa pediatricka mi povedala ze v GA detska nefro nieje...

maznacik007
11. feb 2012

@bubatinko diky za info... neviem co ta moja doktorka hovorila ona ze nech si najdem na nete ze niektori chodia aj do galanty... tak neviem ako asi nebudem stresovat a zavolam na tu antolsku a hotovo

bubatinko
11. feb 2012

@maznacik007 a to je nejaka nova ambulancia?? lebo mne ani tuto vtedy nevyhladalo v okolí 🙂 ... no co uz, teraz uz chodime do BA nebudem ho znovu prehlasovat ked som spokojna tam... ale opytam sa dr na tuto ambulanciu ci uz o nej vie....

maznacik007
11. feb 2012

@bubatinko neviem ja som to nasla na nete volat tam budem az buduci tyzden

danielik79
14. feb 2012

@monalisatko tak dnes sme už chvalabohu po magnetickéj aj to tú žiadanku bola vyzdvihnúť u sestričky na neurologii a to ani nepíšem že sme ešte čakali viac ako 2 hodiny po časenke....ale to už neplatila a výsledky bude mať až o 10dní .celé vyšetrenie mu trvalo vyše hodiny a vzala som aj malú lebo ju nemala ským nehať ale brala to v pohode a nakoniec sme skončili cukrárni.....čo sa im obom velmi páčilo

cairka
14. feb 2012

@danielik79 , to mu robili pri vedomí? vydržal ležať a nehýbať sa? či v narkóze? hádam budú výsledky v poriadku. ešte máva tie migrény?
nás to čaká o týždeň 😖

danielik79
14. feb 2012

@cairka ahoj robili mu to pri vedomí a bol zafixovaný a na ušiach mal sluchátka mm bol pri nom lebo s malou by tam nemohla byť kedže to robilo taký hluk ako ked niekto robí so zbíjačkou.Všetko sa to nahrávalo na cd a neurologička by mala podla toho vyšetriť a zhodnotiť .Hybať sa nehýbal akurát tak mrkal s očami ale vydržal tam statočne ležať hodinu .Tie migreny ešte máva najviac ma štve že sa mu začali zas stupňovať teraz v zime ich máva raz do týždňa akurát minule sa pýtala aj ortopéda že či sa mu náhodou nekryví chrbtica lebo za posledný mesiac sa mi vytiahol tak že mu musela menit šatník ale podla snímkov má chrbticu v poriadku aj ked má ploché nohy .Tento mesiac ešte musím skočiť s ním ešte raz k očnéj .....ale už len dúfam že výsledok z MR bude ok.A prečo ide malá tebe na MR

monalisatko
15. feb 2012

@danielik79 včera som nestíhala koníka, tak teraz doháňam 🙂 No konečne to máte za sebou. Neboj, bude to v poriadku. Tak to je veru dlhý čas ležať tam hodinu. Malý je šikulka 🙂

cairka
15. feb 2012

@danielik79 , malý je teda frajer, že to vydržal 😎 On je prvák, že? Moja staršia by mala byť prváčka od septembra, ale veru by asi nevydržala hodinu ležať 😅 Mne ide menšia kvôli epi-záchvatom, tak skontrolovať, či je všetko v poriadku v hlave 😔

danielik79
15. feb 2012

@cairka ano ,je prváčik .Neboj šikulka je isto aj tvoja 😉 a dúfam že jéj to nebudu robiť tak dlho aj ja som si hovorila že to tam tolko nevidrží ale opak bol pravda.....čo som rada .Inak strašne mi stresil na chodbe ked sme čakali ale som ho ukludnila že to je ako rongen že sa nesmie pohnúť a že tam mu len nahrajú na cd obrázok jeho hlavičky čo mu robí šarapatu v nej ......samozrejme očula to moja menšia tak na celú chodbu vyhukla s hláškou :Mami a dajú nám nového Maťka.....čo už zlatá a ked už mal po tom tak sa ho celou cestou vypytovala že či ho nebolí už hlavička.....starostlivá.
@monalisatko no chvalabohu je to za nami už len výsledky aké budú mám samozrejme obavy ale som o niečo už kludnejšia aj ked ešte raz s ním skočím k očnej pre istotu .

danielik79
15. feb 2012

@cairka teraz som čítala v inéj teme ...prečo maléj budú robiť MR pod narkozou. 😕

cairka
15. feb 2012

@danielik79 , lebo ja idem s menšou, 2ročnou 😝 Ja som len chcela vyjadriť tvojmu malému obdiv, že moja staršia by to asi neuležala a to je len o chlp mladšia 😅