Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

moni1412
15. nov 2011

Cenu ti poviem ja, podla toho o ktory pripravok by si mala zaujem... 🙂

monalisatko
15. nov 2011

@danielik79 ahoj. Tak super že je malej už dobre. Ja som zas na nervy, lebo po 4 týždňoch bola Lisa druhý deň v škôlke a už mi kašle. Teraz na večer ju to chytilo. Kašle sucho a tak "návalovo". No neviem či rozumieš čo tým myslím, ale poráža ma z toho. Ešte že je zajtra posledný deň ☹ ☹ ☹

danielik79
16. nov 2011

@monalisatko no aj my k tomu zas spejeme 😝 malá ráno bola v celku dobre a ako som písala že zo škôlky soplavá .....ja už neviem čo jéj v tej škôlke vadí či tie kvetiny čo majú na oknách alebo ako .Dnes mi malá už hovorí ráno že mamina ja už asi do škôlky chodiť nebudem len k pani doktorke ale tá ked ma tam s nou uvidí tak ju asi z nás picne a najhoršie je že Mateja začína boleť hrdlo a tiež začína kašlať
A tvoje majú v piatok volno lebo náš ide do školy

monalisatko
19. nov 2011

@danielik79 ahoj. Tak ako je detičkám? Ja som práve prezliekala Lise pyžamo, lebo sa mi od kašlania povracala. Asi ju zoberiem zajtra na pohotovosť. Fakt už neviem či to má z toho hmlistého počasia, alebo zas choroba. Je to na nervy. Niekedy sa mi zdá, akoby mala úplne plné priedušky. Niekedy vykašliava, ale väčšinou kašle sucho. Už od stredy jej dávam ambrobene, aerius a ventolin. Inhalovať som ju nedala, lebo aj tak je vlhké počasie a bojím sa že jej to viac uškodí ☹

danielik79
19. nov 2011

@monalisatko ahoj moja je na tom tak že ráno sa ide s kašlom zadrhnúť a cez deň je klud a k tomu sa jéj pustili sople tak neviem či v pondelok aj pôjde do škôlky .....nuž hnevá ma to lebo bola vela doma a ani tých detí si moc neužije a toto hmlisté počasie tomu len napomáha 😝 ale hlavná vec že mi dr povedala že je tento rok dobrá jeseň ....lenže komu dobrá mojéj určite nie

monalisatko
19. nov 2011

@danielik79 cez deň ani Lisa až tak vela nekašle, ale ráno a večer je to hrozné. Fakt si tie deti neužijú škôlku ☹

danielik79
19. nov 2011

@monalisatko ja už čakám že sa moja zas zobudí a začne .....normálne už strach ,des a panika večera som s nou mala fakt blbú noc furt mrnčala smrkala a kašlala a aspoň že Matej sa mi drží aj to zaklopem lebo v piatok prišiel zo školy najedol sa a šup do posteli spať že ho hrdlo bolí a že mu je zima ale teplotu nemal a na večer bol taký besný až až .....asi to vyspal a zas mu dala aj Pikovit tablety tak možno aj to zabralo

monalisatko
19. nov 2011

@danielik79 našťastie aj mne sa Lara prekvapivo drží. Dúfam že to tak aj zostane. Mne sa vôbec nechce ani chodiť spať, lebo od utorka iné nerobím, len behám k Lise. Každú noc niekolko krát 😠

danielik79
19. nov 2011

@monalisatko no to poznáme .....moja začína tak idem prajem kludnú noc

monalisatko
19. nov 2011

@danielik79 aj moja teraz kašle....dobrú noc

janamed
3. dec 2011

ahojte maminky, mate niektorá skusenosť s braním liekov v tejto kombinácii? moja mala mala teraz 8 rokov, a berieme dlhodobo xyzal, singulair 5ml, a miflonid inh.tabletky čo sa vdychujú.. denne 1x pri zhoršení 2x, plus nasonex do nosa pp..
ak máte niektorá skusenosti s rovnakým užívanim dajte prosím vedieť, ako sa máte ap.. mne sa zda tolko liekov dost..

danielik79
4. dec 2011

@janamed vitaj v klube no zrovna takou kombináciou skúsenosti nemám ale 4liekov to až tak vela neni a ked jéj to má pomôcť bez atb tak prečo nie ved moja pred týždňom brala xyzal,flixotide ,flixonase ,paralen na bolesť mucosolvan,calcium a klacid atb.

janamed
4. dec 2011

ahoj.. no ono tieto su len na astmu, ešte plus mame aj ine.. minirid, magne b6, ai... ja len že predsa len kortikoidy na astmu... ap... že ake mate skusenosti niektoré som chcela vedieť ap..

bleble
9. dec 2011

Ak maju vase deti alergiu na plesne, pozor napriklad aj na hracky do vane, na ktorych sa moze tvorit kvoli otvorom /plavajuce kacicky a podobne/ dobra alternativa su kaucukove - latexove hracky do vody bez otvorov, navyse su bez BPA, ftalatov a PVC

danielik79
9. dec 2011

@bleble moji hračky do vane nepoužívajú a aj tak ich drhne 😝 ....ale niekto kto to bude čítať to niekomu hádam pomôže.....dúfam 😉

nikuska4
9. dec 2011

@janamed ahoj,moj mal dlhodobo xyzal potom to zmenila na zenaro,singulair 10mg,avamys do nosa a aj tak mu bývalo často zle,tak mu spravila to feno vyšetrenie,ktoré mu vyšlo nehorázne zle,tak nasadila sprej foster 2x za den(kortikoidy)a teraz po pol roku prestal zenaro ,má doužívat singulair a dost,no a foster bude musiet celý život.Hlavne ,že mu už nebýva tak často zle.Asi tak 😉

janamed
9. dec 2011

nikuska4 a čo je feno vyšetrenie??? no ono aj moja mala čo berie miflonid su kortikoidy, aj do nosa sprey ich už obsahuje, xyzal berieme dlhodobo aj singulair... mne moja mala sa zatial drží ok..klop klop... nekašle, len minule mala modre pery.. cca 4 dni tak nas poslali na kardiologiu.. a srdiečko je chvala bohu ok... dr vravel že to z tej astmy a alergii.. srdiečko viac pracuje ap... a že možno ma alergiu na chlap ap... no k alergologičke ešte len pojdeme.. ale inak sa citi mala ok, nekašle, nema nadchu a nic... akurat je stale unavena a boli ju hlava... normalne rozmyslam či z tych liekov nie...

mata222
10. dec 2011

ahojte, maly nam chrci, ma zblnaknie soplika v nosteku, uz vyse 2 mesiacov..prekonal 2 nadchy bez teplot aj kasla za sebou, uz aj usko mal raz chytene, a stale mu zblnka soplik v nosteku, ktory nejde odsat..s niekolkymi pauzami uzivame fenistil kv., olynth do nosa a sinupret..sopliky niekedy vysmrka..jedine ma hneva, ze sa mu musi velmi zle spat..neviem, ci ide o tu zadnu nadchu, ale ma aj napadlo, ci nie je na nieco alergicky..chcem sa spytat, ci mal niekto podobne priznaky..o mesiac chceme nastupit do skolky, tak sa snazim, aby sme sa z toho dostali, ale ja uz neviem, co mam robit..dr.tvrdi, ze pokial je to ta zadna nadcha, ze to trva na dlhsiu liecbu, ale co ak mu zbytocne davam vsetky tieto lieky, alebo ze by bol taky moc zahlieneny?..dakujem pekne za odpovede.

danielik79
10. dec 2011

@mata222 a kukala si aj @strapco13 jéj fotobloky môj chlapec mával dosť často ked bol menší zapaly stredného ucha a hlavne aj mu vždy dlho trvalo kým sa z jedného zápalu dostal hned mal aj druhý 😝 treba fakt dodržiavať hygienu nosa a ak ešte nenavštevujete imunologa tak sa pýtajte od 3 rokoch sa robí test na alergie .

nikuska4
10. dec 2011

@janamed neviem ti to odborne vysvetlit,ale je to vyšetrenie priedušiek,lebo on je dlhoročný astmatik a spirometriu mal vždy nadpriemer,úplne úžasne,no ale ked povedal ako často musí siahnut po záchrannom spreji,tak že to nieje možné.Tento prístroj ževraj nemá každý alergolog,iba v tých liečebných centrách to býva,tak som rada ,že naša to má.Fúkal do takej vecičky a na počítači sa ukazoval balonik a on musel fúkat pomaly a dlho ,aby nespadol a ani nešiel vysoko.

janamed
10. dec 2011

nikuska4 - ten pristroj poznam, aj ja do neho fukam ako astmatička pravidelne, aj ja mavam spirometriu ok, ale v tomto pristroji mam zapalove a vysoke hodnoty... ale žiadny sprey ja ani moja mala - zachranny ..?? nemame... to je aký spray? mne dala teraz 2 spreje.. ale strašne po nich kašlem tak ich neberiem.. tie mi dala namiesto miflonidu a ešte cromo.. inh.tabletiek, takže teraz by som mala mať iba zodak, singulair a tie 2 spreje.. no tie neberiem, ale celkom sa citim zatial ok... moja mala ale do toho pristroja nikdy nefukala... iba ja, nevieš od kolkých rokov to je?? mne sa mala sťažuje často že sa jej zle džcha, aj ja to občas mávam, ale nemame ziadny spray zachranny či na takýto učel.. a dr vravi že mala to nemože mat astm.zachvat..ap, čo mi je divne kedže ine podrobne vyšetrenie jej nerobila ešte...

danielik79
13. dec 2011

ahojte babulky tam my sme dnes na 2 mesiace vypísali malú zo škôlky a potom uvidím ako daléj ☹ furt ju drhne a kašle ...čo už dúfam že sa to trochu zlepší

maznacik007
14. dec 2011

kocky prosim vas kolko dni sa berie ventolin? dostal ho maly od imunologicky lebo ze nieco ma na plucach... brali mu krv na kompletne testy imuno aj alergo a podla toho daju liecbu... ale tento ventolin ze mame davat hned ale nepovedala dokedy... 😅

cairka
14. dec 2011

@maznacik007 , sprej, alebo sirup?

maznacik007
14. dec 2011

@cairka sirup moja... ako on pokasliaval teplotu nema a pocut mu inak aj bez stetoskopu ze tak mu prasti ci ako to popisat... lekarka imunologicka povedala ze tam ma "chrapky: a dala nam to... na vysledky cakame... ze mu potom nasadi priamo na neho imunologicku liecbu...

cairka
14. dec 2011

@maznacik007 , sirup môžeš dávať, kým neprestane chrapčať, ešte aspoň jeden deň potom daj plnú dávku. A potom treba vysadzovať postupne, aspoň 2 dni na polovičnej dávke... aspoň nám tak vraveli 😅 ale už som čítala j o inej schéme, asi čo doktor, to vlastný názor 😅

olivova
28. dec 2011

@maznacik007 ja sa zapojim do diskusie, lebo som precitala par poslednych prispevkov - preco vam dala sirup? ja som citala, ze sa to standardne uz nedava, ze sa od toho upusta, lebo to nie je az tak ucinne (citala som to niekde v odbornom clanku)...len ma to zaujima, preco sirup a citala som nieco ine 😉
@danielik79 , @monalisatko ako sa mate? citam, ze @danielik79 tiez drhnete, my sme sa z toho este odvtedy ako som pisala naposledy nedostali....ja uz som na prasky...uz asi 3 mesiace inhalacia - sirup od kasla (lebo ju uz boli nosik z inhalovania) a staaaaaaale dokola...Uz som si myslela a tesila sa - supeeeeer, uz je druhy den bez kasla a na treti znova a znova zhorsenie a znova stacionar (adrenalin mi nik domov neda), obcas na vymenu ventolin....ach jaj...nech ta hlupa zima uz skonci...Nikdy som nenavidela viac zimu ako teraz.... 😖 Zacala som uz aj zazvorovy caj nutit (on trosku stipe, ale nutim o 😀 dusu) ja uz neviem, co robim zle...ani medzi ludi nechodime ...

danielik79
28. dec 2011

@olivova ahoj moja ešte stále hlavne ked výjdeme von a preto ked nemusím s malou ani von nejdeme a pre Maťka chodí kamárát ho volať aj ked vybehnú kým mi malá spí inak furt doma taká je už unudená chúda moje malé ved keby aspoň nasnežilo a mrzlo možno by bolo bývalo lepšie ale čo už ako som písala je vypísaná zo škôlky na 2 a možno aj viac mesiacov lebo celkovo ma už nebaví počúvať našu dr že či sme tam zas aj to jéj imunologička znova nasadila zvýšenú dávku Flixotide čiže zas užíva 2 x .Človek by jéj neviem čo dal len aby nekašlala a nemusela dávať jéj lieky .
Ale radšej veselšie aký bol ježiško ....u nás sa vytešoval Maťko s mobilu a encyklopedie a autodráhy a Veronika tá z domčeka pre bábiky,sady farbičiek a z jéj vytuženéj barbinky a ja tradične pyžamko ale najväčší darček som si dala že začala brigádovať ako upratovačka tu u nás v dedine na 2 hod.2x v týždni ....aspoň niečo a nemám to daleko od domu

olivova
28. dec 2011

@danielik79 - 😀 my sme na stedry vecer utekali na pohotovost - znova, nic nezaberalo od kasla a chuda uz nevladala .. 😔 ..
zavidim, ze mas daky "relax" 2 dni v tyzdni....mna uz nebavi ani sit, ked ju pocujem...(ale to asi na mna vsetko dolahlo, ked sme tak dlho doma, ani tesit sa neviem...)
Ale pred tym, ako sme skoncili na pohotovosti aj nam jezisko doniesol darceky...To je tak mile, ako tomu tie male deticky veria...normalne som sa tesila, ako to najde pod stromcekom...Verony ho bola hladat okolo domu a volala ho prskavkou (s manzelom a Stanusou)...A tak utekala domov, ze vsak urcite videl jej svietiacu prskavku, tak tam nieco ma a kedze bola poslusna (to si u mna overovala milionkrat v ten tyzden) tak bude mat veeeeela darcekov.... 😀 Dostala novy bicykel, barbinu, play-doh (uzasny tah) puzzle, kocky - zo vsetkeho bola unesena..Stanka z mikroskopu a z veci na oblecenie....Je zaujimave, ze Stanusa sa vobec nevedela spontanne tesit z darcekov. Vianoce boli pre nas s mm nocnou morou - si pamatam, ked ako 4-rocna kukala darceky z dialky a vysky a zhodnotila - dobre, a sla kukat telku. Skoro nas oboch trafilo. Dotiahnut, otvarat a vidiet tu tvaricku ze - dobre...doteraz nechapem...a to sa zopakovalo este aj nasledujuce 2x...nie v tom istom scenari, ale bolo to dost rozpacite a to sme navodzovali taku vianocnu atmosferu, ze az ...a nic 😀 😀 😀 ....A Verony sa tesi uplne zo vsetkeho, tak konecne su vianoce ako maju byt ....az na ten kasel... A my s mm sme si dali kvoli detom len symbolicky - svetrik, my mame kotol, radiatory, kanalizaciu (rury) a omietku ...Takze si myslim - bohaty az az.... 😉

dankaob
28. dec 2011

Aj my podla alergologicky mame nabeh na astmu, lebo mala kaslala od marca tohto roku 3 mesiace a nie a nie to prejst. Ten kasel bol casto len v spani alebo par krat za den. Dala nam sprej Tilade, nie su to kortikoidy ani antibiotika, ma to specialny nadstavec aby sa prekryli usta a nos a vdychuje sa. Po mesiaci sa jej polepsilo, priznam sa, ze v lete som jej to nedavala vobec, nemala ziadny problem. Teraz na jesen chytila od starsieho brata par krat nadchu zo skolky, tak jej to znovu davame 2x denne pred spanim.