Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

mamca2603
4. feb 2011

ak ti vracia, daj malej polku kinedrilu zapit malinkom vody, ukludni jej to zaludok.....potom jej daj vybublinkovanu cocacolu zo slanimy tycinkami a bezny sirup od teploty

mamca2603
4. feb 2011

a zabudla som, tu colu len po lyzickach, ked bude na tom lepsie tak moze vypit aj viac....z hylaku ju bude este viac napinat

nikuska4
4. feb 2011

@stelli81 no ved prave to,že viem,že nič ine by jej nedal,ako aj mam.Jedine by ju mohol poslať do nemocnice na pozorovanie,lebo vracanie a teplota može byť priznak aj niečoho važnejšieho.A toho sa bojim,teraz jej klesla teplota po paralene,uvidime čo dalej.

nikuska4
4. feb 2011

@mamca2603 Diky za radu,o tej cole som kedisy počula,zabudla som na to,musim to vyskušať,mysliš že je lepši kinedril ako hylak?Ved len ten vždy lekar daval.A ked som jej rano dala hylak asi až na obed skusim kinedril,či čo povieš,trojročnej možem dať ako pišeš polku,že?A po tom ho mam davať dlhšie kym bude vracať napr.rano ,večer,či len tak jednorazovo?tolko otazok,čo 😉

mamca2603
4. feb 2011

nikuska, ten hylak jej kludne davaj ked ti ho znesie, kinedryl je len liek na ukludnenie zaludka, napriklad ho davam pri cestovani, ale aj pri brusnej chripke super zabera, davaj ho podla potreby, myslim, ze jedna za den staci, pripadne rano a vecer...ale obycajne po prvej davke je zaludok schopny udrzat aspon tekutinu, tu colu davaj tiez namiesto tekutin, dobre zavodni, cukor doda telu dostatok energie a celkovo cola obsahuje latky, ktore zaludok obalia a tym urychlia liecbu, a tiez stahuje teplotu, slane tycinky zas dodaju telicku potrebnu sol......neboj, bude v poriadku

katecameron
4. feb 2011

pokial viem hylak je proti hnacke z vracaním ma co spolocne?na vracanie sa davaju cipky torecan su na predpis dehydratacny roztok kulísek no ja by som pri dehydratacii tycinky nedavala lebo to je sama sol a mozeds poskodit dietatu oblicky radsej ten kulísek tam je tiez sol v tom roztoku ale urcite v nejakom spravnom pomere nie ako v tycinkach ku kole sa vyjadrit neviem 😕 nemam skusenosti
@nikuska4

katecameron
4. feb 2011

@monalisatko boze dokedy sa tie deti budu trpit moje ako tak existuju teraz som ja chora 😝

nikuska4
4. feb 2011

@katecameron viem,že sa hylak dava pri hnačke,ale už mi poradili davnejšie,že je dobry aj pri inych brušnych ťažkostiach,tak ho davam,aj tak mi ho vyvracala.ten kulise či kulišek mam pytať v lekarni?to nepoznam,....

nikuska4
4. feb 2011

@mamca2603 možno by aj mohla trošku pochrumkať tych tyčiniek,aspon ju bude sušiť tym padom bude viac aj piť,lebo nechce.moje deti nikdy pri teplote nechceli piť ako na truc,aj ked nevracali,to som ich musela nutiť.ako teraz mala,vypije a zachviľu to vyvraca.len duuufaaam,že to nebudu postupne mať všetci,väčšinou to tak byva až potom sa tu ZBLAZNIEM ☹ 😢 😠

monalisatko
4. feb 2011

@danielik79 povedala mi dr na pohotovosti, že to je na niečo alergia, ale to sa teraz takto ťažko zistí, že na čo. No ano, všetky papiere má naša dr.
@katecameron no to by som aj ja rada vedela ☹ Mne už je celkom dobre, len ešte dosť kašlem. Dúfam že ten zápal plúc mi ustúpil.
Práve idem napísať sprievodný list k doporučeniu do šrobárovho ústavu. Prednosta mi skúsi v poisťovni posúriť, aby sme mali termín na ten dátum, keď končíme dovolenku. Dúfam že to vyjde.
Tak dnes som bola na kontrole s deťmi a keďže ja mám zápal plúc a Lara ešte stále škaredo kašle a soplí, tak ma s ňou poslala na rtg. či náhodou aj ona nemá. Našťastie nemá, ale má zápal priedušiek ☹ Navyše naša dr. bola len do jedenástej, lebo musela ísť do Nitry, tak som s výsledkami už k nej nestihla ísť, čiže do pondelka bude bez liekov. Asi večer zavolám na pohotovosť, či mi oni pre ňu nenapíšu, aby som ju mohla začať liečiť.

monalisatko
4. feb 2011

@nikuska4 ten kulíšek je myslím proti vysušeniu. Ano, dostaneš ho v lekárni.

dana33
4. feb 2011

@nikuska4 kulišek kupiš v lekarni,je to v takej papierovej krabičke,ako byvaju balene čaje,stoji cca 3.99 €,je tam 10 sačkov,je to kompletna kura pre dietny postup pri hnačkovych ochoreniach a dehydratacii.Toto je pri vracani,aby dieta nebolo dehydrovane a hylak je proti hnačke,aj proti vracaniu,podavaj po lyžičkach .

nikuska4
4. feb 2011

@dana33 diky moc

dana33
4. feb 2011

v pohodke 😉

mamca2603
4. feb 2011

@katecameron hylak obsahuje zive crevne bakterie takze je uplne jedno ci pri hnacke, ci pri vracani ho davas, len pri vracani je problem ho do dietata dostat....co sa tyka tyciniek, dieta ich nezje cele kilo aby si mu poskodila oblicky, moje deti napriklad kuliska nechceli, takze mne sa osvedcili tycinky s colou, kludne sa opytaj aj lekara, toto poradila lekarka aj mne, ked nam hrozili infuzie, lebo mala jak na potvoru nechcela nic pit......ver, ci nie, do dvoch dni sme boli fit

mamca2603
4. feb 2011

@nikuska4 moje tiez nechce pit, ked su chore, ale odkedy davam tu colu tak piju, lebo im chuti, caje vobec nechceli a uz horky vobec nie, proti vracaniu je aj sirup torecan, ale ten je tiez na predpis, mne sa ten kinedryl osvedcil, neboj robim v spitali tak nejake skusenosti mam..mala bude v poriadku

lenkamt
4. feb 2011

@nikuska4 my mávame črevnú virúzu 2-3x do roka:
proti zvracaniu : diazepam 1/2 tabletky alebo kinedryl
vybublinkovaná kola a slané tyčinky
kulíšek
probiotiká.
proti teplote ak len zvracia a nehnačkuje daj radšej čípok. teraz je tá črevná ozaj hnusná, naša Lucka mala 4dni 39 horúčky 😝 už sme šli skoro do nemocnice na infúzky, dávala som jej odstátu vodu po striekačke z nurofenu každých 20min 😉
držte sa 😉

danielik79
4. feb 2011

@monalisatko tie papiere si daj prefotiť pre každý prípad aby aj na pohotovosti mali ako taký prehlad.A čo dnes na to dr alebo zas dalšie atb?

monalisatko
4. feb 2011

@danielik79 už sme sa s výsledkom nevedeli vrátiť k dr., lebo bola len do jedenástej a vysledok sme mali až o jednej. Takže v pondelok ideme ráno k nej. Určite dá atb. Už sa "teším" na budúci týždeň. Do štvrtu mám denne behačky po lekároch 😠

monalisatko
4. feb 2011

@strapco13 ahoj. Blbá otázka, ale prosím skús mi opísať, že keď pozriem 2,5 ročnej dcérke do hrdla, čo mám vidieť?

strapco13
4. feb 2011

@monalisatko cca toto
ten capik co visi v strede je uvula ..mala by byt drobna, nesiahat az na jazyk
po bokoch mandle..mali by byt ruzovocervene, bez nejakych povlakov, bielych flakov a pod, nemali by presahovat viac ako do polovicnej vzdialenosti od boku k tomu capiku /k uvule/...rozhodne by sa nemali mandle takmer nadvzajom dotykat
okolie mandli by malo byt bledsie ako madle, cize take ruzove ako z licko zvnutra
zadna stena by mala byt hladka, bez zatekania hlienov, bez nejakych flakov, vyraziek a pod

monalisatko
4. feb 2011

@strapco13 ďakujem, za vysvetlenie. Pýtam sa preto, lebo sa mi celé poobede zdalo, že malá má taký iný hlas. Nie zachrípnutý, ale akoby ju bolelo hrdlo, alebo mala velké mandle. Večer som jej pozrela do hrdla a ona tie mandle má (podla tvojho vysvetlenia) dosť zväčšené a má na nich taký biely povlak. No si to nie je správny výraz, skôr mi to pripomína skysnuté mlieko alebo tvaroh 😒 Porovnala som jej hrdlo s hrdlom staršej dcérky a ona má zhruba také ako opisuješ, len aj ona má málinko z toho bieleho. Včera som tu písala, že sa mi malá vyhádzala a potom to do rána úplne zmizlo a dnes večer sa znova vyhádzala, ale len pod očkami a trošku sa to ťahalo smerom k spánkom. Napadlo ma, či to spolu nemôže súvisieť. Nejaká alergická reakcia.

strapco13
4. feb 2011

@monalisatko to co popisujes..je angina...bud bakterie /klasicka angina/, virusy /infekcna mononukleoza/..ale najskor mykoza /plesen, canf´dida/..chce to ster z toho povlaku
to rozhodne nie je normalny nalez
nestiham, lebo sa ucim na skusku na vikend...vyhadzala..klasicke vyrazky alebo ako to vyzeralo /nechce sa mi to hladat/
berie teraz nejake ATB?

monalisatko
4. feb 2011

@strapco13 inak dnes sme boli u dr. na kontrole a pozerala im aj hrdlo. Neviem či to ešte nemala ráno také, ale ja ako laik si myslím, že ho nemá v poriadku, tak by si to hádam dr. všimla, nie?

monalisatko
4. feb 2011

@strapco13 neberie nič, vyzerala, akoby spadla do pŕhlavy. Veľké červené flaky s takými akoby pupencami

monalisatko
4. feb 2011

@strapco13 zobrala som ju napohotovosť a tam dostala sirup aerius

strapco13
4. feb 2011

@monalisatko pediater kuka do hrdla tak, ze palicku polozi na jazyk , dieta zdvihne hlavu a dr urobi, ze kuk
my stlacime palickou jazyk dole, cize vidime cele hrdlo a robime dlhsi kuk...aj ked obcas, ked dieta nespolupracuje, naucili sme sa rychlo kukat..ale jazyk treba stlacit dole, inak nevidis mandle dobre

monalisatko
4. feb 2011

@strapco13 no super s tou angínou. teraz čo by som mala robiť? Pýtala som sa jej či ju bolí hrdlo, povedala že nie. Ani nevyzerá byť chorá, okrem toho ešte stále trvajúceho kašla. Aj jedla normálne.

strapco13
4. feb 2011

@monalisatko to vyzera na alergiu ...Aerius je na to dobry, ale ja fenistil gel..len ten sa nesmie dostat do oci

strapco13
4. feb 2011

@monalisatko ak ju hrdlo neboli..tak bakterie vylucujem..skor plesen ☹ ..ale aj pri infekcnej mononukleoze je to niekedy bez bolesti,
prehmataj dobre krk, ci nema uzlinky..ak ma, bude to asi mononukleoza..tam krvny obraz, hepatalky, pripadne sono bruska