Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

strapco13
19. okt 2011

@monalisatko ten kasel ..skusila by som kalciovy sirup..ten je dobry celkovo pri infektoch

danielik79
19. okt 2011

@monalisatko a nemôže jéj robiť problém aj sirup proti kašlu našej maléj tiež nemôžem moc striedať lebo ju niektoré moc dusia .Ten eukalyptus by teraz vôbec radšej nedávala .Zvýšila si jéj aj dávku aeriusu alebo čo vlastne beriete

monalisatko
19. okt 2011

@strapco13 ach bože, to ma mohlo napadnúť 😠 ďakujem, mám doma, zajtra jej ho nasadím. Ale v každom prípade ju ráno zoberiem popočúvať Pred 5 minútami sa konečne ukludnil kašel a zaspala. Som zvedavá že do kedy. Už ani nerátam že kolko nocí som nespala, lebo menšia je tiež chorá, má zápal priedušiek ale jej konečne zaberajú atb a aj ja pravdepodobne tiež. Mala by som si ísť dať predpísať atb, ale nejak sa k tomu menám. Dám si na noc zodak, hádam ma nebude tak dusiť, ako predošlé 2 noci. Proste u nás horor ☹

monalisatko
19. okt 2011

@danielik79 sirup striedam až po minimálne 5 dňoch. Od zajtra jej ale nasadím kalciový a uvidíme. Tak vynechám aj eukalyptus,možno jej fakt nerobí dobre. Ona nemá nasadený aerius ani nič také. Má len dlhodobo flixotide. No a dala som jej dnes večer aj ventolin

strapco13
19. okt 2011

@monalisatko no usite sa liecit vsetci naraz...inak si to budete tocit medzi sebou
inak nebolo by zle aby ste brali nejake antihistaminikum dlhodobo

monalisatko
19. okt 2011

@strapco13 ja si idem dať akurát zodak, menšej dávam aerius a asi ho nasadím aj staršej. Prečo je to dobré brať to dlhodobo?

strapco13
19. okt 2011

@monalisatko antihistaninikum zabranuje uvolnovat z buniek histamin pri zapale..alergia je vlastne premrstena reakcia organizmu na zapal
a u vas mozno ten kasel je na podklade alergie

monalisatko
19. okt 2011

@strapco13 to je fakt možné. mm je silný alergik na trávy a všetko či kvitne aj nekvitne. Ja som len na prach, dym, a roztoče. Staršej robili z krvi keď mala 2 alebo 3 roky a nevyšlo jej nič. Konečne vo februári pri najbližšej kontrole jej bude robiť kožné testy. No a malá mala zatial robené z krvi len potravinové a tiež jej nič nevyšlo

olivova
20. okt 2011

@monalisatko - mna teraz napadlo, ked @danielik79 pise, fakt jej mohol podrazdit ten sirup proti kaslu. Mna sa pri inhalaciach vzdy pytaju, ako reagovala na inhalovanie ambrobenu a pokial to bolo take ako pises, vymenili za vincentku ....A ty jej davas sirup proti kaslu? Lebo nam ZIADNY sirup nerobi dobre, lepsie povedane, sirup nikdy nestihne splnit svoju fciu, kym zaberie (asi)...Ale kazdopadne vincentka trosku ukludni .
Na kalciovy sirup som zabudla....dam jej ho aj ja... 😉

danielik79
20. okt 2011

@monalisatko a ako ste dnes už hádam lepšie niekedy deti riagujú aj na zmenu počasia tu u nás je sychravo a malú mi zas trocha hlieni tak sa inhalujeme

monalisatko
20. okt 2011

@olivova
@danielik79 v tom sirupe môže byť niečo pravdy. Ja som jej zmenila sirup a asi od ďalšieho dňa sa jej zastavilo vykašliavanie a začala viac kašlať. Ten sirup je na vlhký kašel. Dnes som ju nezobrala k dr, lebo išli do divadla a nechcela o tom ani počuť. Okolo šiestej som ju dala inhalovať vincentku a celkom pekne sa jej kašel ukludnil. Pred spaním jej dám kalciový sirup a uvidím či bude tak kašlať jak včera a predvčerom

danielik79
20. okt 2011

@monalisatko a aspoň si hádam užila to divadlo a ukludnilo sa jéj to .Ja našej vôbec nemôžem dávať robitusin lebo by sa mi s kašlom udusila.....ten som skúsila na nu len raz ale zas Matej mi na robitusin riaguje velmi dobre.Nuž nieje sirup ako sirup .

monalisatko
20. okt 2011

@danielik79 to áno, ona strašne rada chodí do divadla. Síce hovorila že dosť kašlala, ale určite nebola jediná 😅

monalisatko
20. okt 2011

@danielik79
@olivova tak lara sa mi pred pol hodinou išla zadusiť čo tak kašlala. Nakoniec som zobrala inhalátor a dala som jej inhalovať vincentku. Držala som jej to pri tvári asi 10 minút, aj zaspala a zatial kludne spí. uvidíme do kedy. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

strapco13
20. okt 2011

@monalisatko a antihistaminikum si dala?

olivova
21. okt 2011

@monalisatko - chudatko male....neviem uz poradit... Asi klasicky - co k lekarke ? 😅 Mne sa mala tiez nema moc dobre....ja som ju nechala inhalovat (vent aj ambr), este som jej vcera dala posledny raz dithiaden a na trafenie - vratila sa jej nadcha 😠 , ked uz chcem vysadit, krasne si uz odkaslala vcera, dostane novu nadchu.....tak bojujem a vcera som nesla s nou ani vonku (bolo celkom prijemne) sa stazovala na hlavicku (to bude ta nadcha) a teda velmi pocut ako "hrci" pri dychani....Samo - neda si povedat, a ked sme vonku, hned lieta ako sarkan...A este som ju chcela dat do skolky...to zasa bude doma cca 2-3 tyzdne, kym sa dostane nanovo z choroby...

vlasticka185
21. okt 2011

Ahojte,starsieho syna mam tiez alergika a mladsi ma zas poskodene pluca,a este aj problemy s bunkovou imunitou,starsiemu velmi dobre pomaha pobyt pri mori,alebo v solnej jaskyni a ten mladsi este pri mori nebol kedze lekari nam este neodporucali,...cez zimu sa mi tiez isiel zadusit,bol chory od konca novembra do zaciatku februara,plno antibitik vybral,potom mu zistili tu bunkovu imunitu,nasadili bronchowaxom a veru do 3 dni bol uplne fit, na jar zase mal kasel ,a nakoniec mu zabral zodac sirup,sirupceky na kasel nezabrali.na sopliky mu dobre zabera volnepredajny tantum protect-spray alebo gel do nosteka,
mne tiez zistili alergiu hlavne na histamin,uz som mala chronicky zapal mandli,takze v maji som si ich dala vybrat a odvtedy nemam zatial ani nadchu ani kasel 🙂 ,vraj niekedy pomoze vybratie mandli

monalisatko
21. okt 2011

@strapco13 no žial to nie ☹ Tolko toho som za posledné 3 dni dávala, menila a kombinovala, že už ani neviem ako sa volám ☹ ☹ ☹ Ja sama som už asi týždeň chorá. Tiež mám priedušky, raz ma dusí, raz kašlem štekavo a inokedy vykašliavam, ale to je zriedka. Hlieny mám vyslovene zelené 😝 No a od včera mi to išlo aj na pravé oko. Mám ho napuchnuté, strašne červené a akoby sa mi tvoril na ňom herpes. Keďže s dvoma chorými deťmi po lekároch behať neviem, tak si skočím večer na pohotovosť 😖
@olivova
@danielik79 dnes som zobrala Laru k dr. Mala plnú čakáreň chorých detí. Dostali sme atb. na cca 5 dní, tak máme ísť na kontrolu v utorok, či bude potrebovať ďalšie.

olivova
21. okt 2011

@monalisatko - ja som bola tiez u lekara....presne ako ty - som kombinovala, menila, nic z toho...sice odkaslava krasne, ale stale....nasli nam bacila - dakeho hemofyla (neviem ake i/y 😀 ) takze sme uz na atb - vlastne zasa 😅 som sa chvastala, ze my atb nezvykneme a ahaho...tie prve ho nepremohli, dostali sme druhe...tak to vidim na dalsie 2 tyzdne doma...ach jaj... 😝
inak nezavidim, ze si s nimi spolu chora....ja zvyknem ochoriet az po jej chorobe, a jej sa to potom vrati odo mna..a potom je chvilu klud 😀

monalisatko
21. okt 2011

@olivova ach jo. tak atb neminuly ani vás. Lisa mala hemophyla (myslím že sa to takto nejak píše) 2 krát, sprevádzaného hnisavou angínou. Alebo opačne. Neviem kto koho sprevádzal 😀 Ja sa teraz tak trocha teším že dostala atb, aspoň konečne po 4 týždňoch vyzdravie. Pevne dúfam že najneskôr v stredu pôjde do školy. Nechcem aby tolko vymeškala. Dosť vela toho majú denne, tak aby to stíhala.

olivova
21. okt 2011

@vlasticka185 - nam solna jaskyna - 0 bodov, sme skusali, a vybratie mandli - boli sme u krcneho na vysetreni, a nebolo treba...jej nerobia mandle problem (mi bolo povedane)
@monalisatko - jaaaaj, ona je uz skolaaacka...som si teraz uvedomila - ja nastastie tu starsiu mam fakt zdravu (si musim zaklopat)...okrem nadchy a chripky, ktoru prekonala uuuplne hravo a len 1x rocne, nemava nic...
To by som ju aj ja hnala do skoly 😀 aspon by som sa snazila
Ked som Verony pocula predvcerom kaslat, som si aj povedala, ze to chce atb...takto hnusne na tom este nebola (chorobou ano, ale dlzkou kaslania nie)...

monalisatko
21. okt 2011

@olivova no veď....škola je niečo iné. Lisu zo škôlky nechávam doma ešte aj budúci týždeň. V pondelok dobere atb, v utorok ideme na kontrolu a potom sa ide len do štvrtku. Laru by som do školy dala najneskôr v stredu, ale samozrejme záleží od toho, že ako na tom bude.
Inak ako počúvam okolie, tak každý sa sťažuje že im deti kašlú a trvá to dlho. Máš šťastie, že ti aspoň staršia dcérka nebýva často chorá.

danielik79
21. okt 2011

@vlasticka185 tak vitaj medzi nami vidím že aj vy sa trápite chcem sa spítaťna tú solnú jaskyňu vy chodíte niekam alebo si si kúpila strojček
@monalisatko my sa máme prísť ukázať tiež v utorok tak uvidím ako bude stále mám pocit ako by jéj to prechádzalo na priedušky a furt je umrčaná

vlasticka185
21. okt 2011

@danielik79 Dakujem za zvitanie,doma mam iba solnu lampu a inhalator,strojcek taky nemam,aj take nieco existuje?no a tie solne jaskyne tie su uz tusim vsade vybudovane vramci Slovenska 🙂

danielik79
21. okt 2011

@vlasticka185 tie solné jaskyne sa zato pýtam lebo niečo podobné tu už bolo spomenuté a niektoré maminy s tým dobrú skúsenosť nemaju teraz som dokonca čítala že je voliaka vybudovaná aj v Topolčanoch ale vôbec neviem či je to pravda ak by bola by som vyskúšala .Zatial chodím s deťmi len v zime na Podhajsku a zatial im to ako tak pomáha aj ked nie na100 %

danielik79
21. okt 2011

no a teraz som si klikla na jeden penzion pri Podhájskej a tam majú vybudovanú tiež solnú jaskyňu

jenn
21. okt 2011

tak pripájam sa mamičky medzi vás aj ja ... osobne som už neskutočne zufala zo staršej dcery čo sa trápime z alergiou a čim dalej je to horšie ... mame diagnostikovanu chronicku alergiu a astmou .... v marci sme boli nuteni dat vybrať nosne mandle mala ich velke čím jej zužovali ušne kanaliky a dcera prestavala počuť... tak som sa tešila že dame ich von a bude pokoj , no ako velmi som sa len mýlila 😖 .... po vybrati pod chvilkou zapal uši čo dovtedy nikdy nemala a samozrejme chora stale, snad po cely rok skoro vkuse ma nadchu sťažuje sa na bolesti hrdla a oddrha.... dnes som sa dozvedela super spravu ked sme boli zase s bolestou uši u lekarky že mandle dorastli a budu musiet von ...neverila som vlastným ušiam.... s tým že dorastu som ratala ale že dorastu tak rýchlo s tym som neratala.... ako ma stale nadchu všetko ma zdurene a zalahyna jej v ušiach ....navrhla nam že by jej tentokrat vybrali mandle pri uspati a do ušnych kanalikov či bubienkov take male kružky uplne drobulinke tam dali aby sa ucho vytrenovalo a nezužovalo pri zdurenych dutinach .... že to sa vklada na rok len podmienka je že sa nemože dostat do uši ani len pri sprchovani žiadna voda.... asi budeme nutení ☹ .... mame za sebou už aj solnu jaskynu a 0 bodov, nehovoriac že som na nej vyskušala všetko možne nemožne a ja už fakt neviem čo robiť ☹ ....

danielik79
21. okt 2011

@jenn ahoj a čítala si už aj članky @strapco13 v tých článkoch sú velmi dobré rady ako je hygiena nosa a aj o nosných mandlách .Môj starší absolvoval vybratie nosných mandli pri uspatí a si zaklopem mu chvala bohu nedorastli aj ked zápaly uší sa mu po 2 mesiacoch opakovali a každý rok má aspoň raz kôly alergii 😖 hlavne ked kvitnú trávy,kvety a tie naše nešťastné obiloviny 😝

vlasticka185
22. okt 2011

@danielik79 treba vyskusat,na kazdeho to ma iny vplyv,tak ako kazda liecba, 😉 ale ja som jednoznacne za more a to za chorvatske,ktore je druhe najslansie na svete,a teda aj najviac pomaha,je studensie,ale aspon sa nemusite obavat ziadnej infekcie 🙂 ,my planujeme ist cez leto autom,tak dufam ze nam to uz konecne lekari povolia,teda jedna sa o toho mladsieho,tomu lekari zatial neodporucali ziadne cestovanie ani zmenu krajiny,kede je velmi rizikovy pacient 🙂 starsi bol aj s babkou v grecku,a to more mu az tak nepomohlo, 😒

monalisatko
22. okt 2011

@olivova
@danielik79 tak ako? Polepšilo sa dievčatám? Lare už začínajú zaberať atb. je to o trocha lepšie. Ja som bola včera na pohotovosti a lekár bol zhrozený že ako ma dusí. Dal mi sprej atrovent, atb duomox, stoptussin a krém na oko. Celú noc som nespala. Išla som sa zadusiť. Dala som si vankúš úplne až do polosedu a ani to nepomohlo. Nakoniec som si ešte dala zodak a calcium ale aj tak som celú noc kašlala. Dúfam že dnešná noc bude už lepšia. Som jak troska. Deti ako naschvál z divých vajec, velká si nechce robiť úlohy, hrozím jej že ju vrátim do škôlky, ale za všetko sa hneď rozplače. Samozrejme mm v robote. Mne tečú nervy. Asi raz za 2 mesiace robí v sobotu, ale tentoraz to takto fantasticky vyšlo 😠 😠 😠 😠 😠 😠