Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

lentuska
8. nov 2012

@pralinka111
Ahoj, neviem,ze by mala nejaku webovu stranku....ktory doktor ma svoju webovu stranku? 🙂 Preparaty co od nej uzivam su zn. starlife.

slivka3
8. nov 2012

@mcoya Môj malý mal to isté,od narodenia stále zápal pľúc a priedušiek,často sme boli v nemocnici a odkedy mu nasadili v dvoch rokov ten sprej flixotide,tak sa mu stav výrazne zlepšil,ja som s ním bola max spokojná,užívali sme ho pravidelne tri roky,do jeho 5 odvtedy sme bez spreja,čo sa z toho už dostal,teraz používam iba občas v zime berodula,ale to iba keď horšie kašle,čo sa už stáva veľmi málo.
Na liečbu astmi,neviem,či zaberie nejaká alternatívna liečba,neskúšala som,teraz sme,ale začali skúšať homeopatika na exém,tiež od liečiteľa a som zatiaľ tiež spokojná,ale museli sme aj stravu upraviť,ináč by nám to asi nezabralo.

slivka3
8. nov 2012

@pralinka111 My máme inhalátor,ale normálne kupovaný,tiež mám doma alergika a astmatika a cez zimu ho veru vždy pri väčšom kašli a sopli používame a som spokojná,dosť im to pomáha obom.

bublinkajasminka
8. nov 2012

moje skusenosti su podobne teda s prirodnou liecbou...moja dcerka dostala spazmus priedusiek v 11 mesiacoch, lezala na JIS-ke a dostala kortikoidy...odvtedy nas poiselali po alergologoch, lebo my obaja s muzom sme, ja mam sezonnu astmu...brala kortikoidy dva a apol roka..mna to vnutorne stvalo nechcela som to nej pchat ale akonahle nuzivala stale sople dookola 😒 sestre pomohol homeopat v nitre, tak som to skusila....najprv sme uzivali homeopatiu aj s kortikoidmi, tie sme presne vysadzali ked povedal homeopat a po 4 mesiacoh liecby u neho sme sa ich konecne zbavili uplne 🙂 teraz to bude o mesiac dva roky co je yasmi bez liekov, uzivala rok a pol homeopatika, ani tie jej uz nedavam, nie je treba..takze ja odporucam takuto liecbu 🙂 aj ja k nemu chodim a na sezonu ma nadopuje a poviem vam taku dobru jar ako som mala tento rok pri jeho liecbe som nemala ani nepamatam 😉

bodka13
8. nov 2012

@bublinkajasminka ahoj 🙂 ....mohla by si mi prosím ťa dať na toho homeopata kontakt 🙂 teda neviem či by nám pomohol 😒 David je alergik a pridružil sa nám aj alergický kašeľ,ktorý je skoro celoročný ,nezaberajú lieky a spreje od alergologičky,dočasne pomáhajú rôzne voľnopredajné sirupy a kvapky...no je hrozné počúvať ako dieťa "hrncovo" a dráždivo kašle,ale nevieš mu pomôcť

bublinkajasminka
8. nov 2012

@bodka13 IP 😉

pralinka111
8. nov 2012

@bublinkajasminka , mňa to tiež veľmi trápi, že dcérke dávam už piaty rok seredite a to má len 8 rokov, je pravda, že sme na tom lepšie ako v začiatkoch choroby , no stále dávam ten inhalátor. Povedala si to aj lekárovi, že dávaš aj homeopatiká, ako reagoval lekár ?

pralinka111
8. nov 2012

@lentuska ďakujem za odpoveď, ja len či náhodou nemá, niektorý majú už som sa s tým stretla. Ak sa pre ňu rozhodnem, potom Ťa poprosím kontakt . Už som z toho zúfalá 😢 😢 😢 😢 ako musím deti stále napchávať liekmi a inhalátormi a to majú len do 10 rokov.

bublinkajasminka
8. nov 2012

@pralinka111 v ziadnom pripade som to nepovedala lekarovi...mam aj priatelov lekarov a obycajne to zaznavaju 😒

pralinka111
8. nov 2012

@bublinkajasminka no práve, ale ako to potom skombinovať, mám sa odhlásiť od lekára, alebo mám sa tváriť, že pokračujem v liečbe a mám vysadiť lieky?

pralinka111
8. nov 2012

@slivka3 ďakujem za odpoveď, a aký roztok do toho inhalátora kupuješ?

bublinkajasminka
8. nov 2012

@pralinka111 ja som lieky vysadila az pri uzivani homeopatik presne ako mi homeopat povedal, trvalo to takmer
4 mesiace 🙂 🙂 takze urcite nie hned 😉 😉
a k alergologom som prote nechodila potom uz po lieky
ale minule dostala mala silnu alergicku reakciu ale neboli to sople - ale vyhadazala sa a nic nepomahalo tak som normalne isla k alergolom a dostala liek za den to zmizlo 🙂 takze nezatvorit za nimi dvere ale liecili sme sa len homeo

slivka3
8. nov 2012

@pralinka111 Ja si robím doma roztok na liter vody lyžica morskej soli,kupujem s mrtvého mora a roztoku si robím len pol litra,teda malú lyžičku soli,ja tento roztok používam,aj do nosa aj na preplach nosovej dutiny.

pralinka111
8. nov 2012

@slivka3 Ďakujem moc krát. 🙂

slivka3
8. nov 2012

@pralinka111 Není za čo. 🙂

kahunka
8. nov 2012

Ahojte baby, moja mala má 2,5 roka a posledných zopár dní tak kašle, že sa dusi, alebo sa povracia. A to je väčšinou v noci, cez deň máličko kašle. Boli sme v pondelok u pediatričky, ta nám dala ventolin kvapky, zodac kvapky a ambrobene. V utorok sme už boli u alergologičky, ale až na 30.11 nás objednala na krv a testy. Ambrobene hned zrušila, že ked má suchý kašel mám jej dávať večer len ventolin 2,5 ml a večer aj rano 4 kvapky Zodac. Už to dávame 4 deň a nemám vôbec pocit ,že by jej to pomahalo alebo sa zlepšilo. Aj pred chvílou mala záchvat kašlu ,niekolko minút a nakoniec sa povracala. Kašlel má suchý a ked kasle sa to hrozne ozýva z hrudníka. Neviem kedy to prejde a do 30 je daleko, Na imunitu dávam este echinaciu či aký to má názov....Nemáte niekto podobnú skúsenost ? Celé noci prekašle ☹ ☹ ☹
ĎAKUJEM

lentuska
9. nov 2012

@pralinka111
No to ti verim a viem o com hovoris, lebo sama som si tym presla,kedze som bola astmaticka. Tieto lieky maju hrozne vedlajsie ucinky, hlavne inhalatory na astmu vplyvaju na srdce . Ja som sa s tym proste nevedela zmierit kvoli konom, totizto ja som mala kona a kvoli tejto chorobe som sa ho musela vzdat, bol pre mna vsetkym, hladala som preto rozne ine alternativy, lebo som videla,ze alergologicka nema zaujem mi nijako pomoct, ved oni ani neliecia, ich zaujem je , aby sa tam clovek opakovane vracal a oni mali odber na liekoch, to je politika. To co mi nepomohli za 16 rokov u doktorov, mi tito s tymi prirodnymi preparatmi pomohli do mesiaca. Citim sa jak vymenena. preto hovorim,cim skor clovek zacne ,tym lepsie, lebo mlade telicko sa vie skor s chorobou popasovat,ked sa mu spravne pomoze a nastartuje sa imunitny system. Lebo sak alergia nie je nic ine, len naruseny imunitny system..... ked si to premyslis a rozhodnes sa,ze by si to vyskusala touto cestou, tak mi napis a ja ti napisem, kde sa mozes objednat na taketo vysetrenie..... ale drzim vam palce,nech uz sa rozhodnes pre cokolvek. 🙂

pralinka111
9. nov 2012

@lentuska , no teda Ty si to mala tiež poriadne ťažké, je dobré, že si našla riešenie a pomohlo Ti. Je to neskutočné čo sa deje s našimi deťmi, keď to tu čítam koľko detí má tieto problémy. Pomaly každé dieťa má astmu a alergiu.

lentuska
9. nov 2012

@pralinka111
No pravdupovediac ja sa tomu ani necudujem, sak sa pozri vsade navokol nas, co sa deje.....clovek uz si nie je isty ani tym,co zje, vsade sama chemia, a to ockovanie.....to si si poprecitovala, co do nas a nasich deti pchaju? Najlepsie dneska rano som sa fakt, ze pobavila. V radiu uz reklamuju, ze ockovanie proti chripke zabranuje infarktu, boze, co uz si nevymyslia, to uz zaco nas maju???? Normalne ma to uraza, co uz si myslia,ze su ti ludia ozaj padnuti na hlavu?!! 😠

pink_lady
10. nov 2012

@kahunka ahoj mala uz lepsie? a kasle mala celu noc alebo hlavne nad ranom/rano? ak celu noc - mohlo by to byt skor zo zatekajucich (skrytych) hlienov - sinusitida a pod. Pomaha na to napr. stoptussin, tussin a vyssie pod hlavickou. Ak nad ranom, rano, to byva najhorsie v pripade obstrukcnych potiazi - co zrejme aj ma, kedze dostala ventolin. No ten zas dost je velka zataz na srdiecko ale ked treba, nepomozes si 😒 skus podporit imunitu, aby neochorela, lebo ak mava obstrukcie, kazda nadcha, nachladnutie prejdu do obstrukcie, teda aspon u nas to je tak 😔

kahunka
10. nov 2012

@pink_lady ahoj dakujem,no anie nie v piatok nam dali dalsie lieky, antibiotika augmentin duo a pamycon do nosa. Tak teraz už som uplne zmetená. Zodac ma brat este týžden ale este vasciu dávku a 16 teho mame prist na kontrolu urobi vyter z nosa a hrdla a vezme aj krv. To vsetko pediatricka, potom zo vsetkym mame ist 30 teho imnologicke a ta tiez ma vziat krv a urobit testy. Kasel sa nezlepsil, je to stale rovnake, v noci ju to chyta najviac,casto,kasle aj nad ranom aj cez den, ale cez den to nieje take tragicke ako v noci. Keby islo len o kasel,niako sa to zvladne ale to dusenie a vracanie je najhorsie ☹ Spinkava teraz s nami a ma vysie hlavicku. Inak je vesela, ked sa vykasle tak cez den fičí dalej ako keby nic. *Sople ani horucku nema ani sa mi nezda ze by vykaslavala. A už mi 2 dni nechce jest iba pije.

mcoya
11. nov 2012

Babulky, tak mi skusame tu tradicnu cinsku medicinu. Som zvedava, ako to zaberie. Pravdepodobne to u nas vsetko vyvolalolo ockovanie 2.hexa. 😠 . Tie kortikoidy ...hm, uvidime, o dva tyzdne ideme na kontrolu na imuno, tak skusim nadhodit debatu, ze co to robi s prieduskami, a ci je to potrebne, a ze ci nestaci ich brat len v pripade prechladnutia. ...lebo nemam dobry pocit, ked mu to mam striekat.

@slivka3 dakujem pekne za odpoved. A tiez vam ho dali ako prevenciu astmy? A v piatich vysadili po spirometrii, alebo len tak? Dakujem

@pink_lady ahoj. Aj u mojho maleho kazda viroza a prechladnutie konci spastickou bronchitidou, preto ma mat preventivne ten flixotide. Tvoj maly berie tiez flixotide ako prevenciu astmy? Odkedy ma problemy? Dakujem

pink_lady
12. nov 2012

@mcoya ahoj, maly mal 1.obstrukciu ked mal rok aj nieco. teraz ma 3. doteraz sme mali singulair, ventolin, spiropent, v pp rectodelt, ale najblizsie nam zmeni asi liecbu lebo to je katastrofa teraz. zo spiropentu sa mu trasu ruky ako babke, busi mu strasne srdiecko, singulair ho zrejme podporuje v hyperaktivite (je to tam aj pisane ze moze, a on je ADHD tak asi skor ho to moze takto podporovat ako ine deti). Ja mam tiez rovnake problemy, teraz je 1. rok co nekaslem tolko, od februara som mam zmenený inhalator na budelin. a ten mi konecne pomohol. a treba to davat asi stale aj detom lebo vidim to na sebe, ked zabudnem a par dni neberem tak to citim.

pink_lady
12. nov 2012

@mcoya a tvoj maly ma kolko rokov?

mcoya
12. nov 2012

@pink_lady moj maly ma 18 mesiacov, prvu obstrukcnu bronchitidu dostal ako 5 mesacny po ockovani hexou - 3 hodiny po jej podani. Potom ju mal o 6 tyzdnov zasa, potom o mesiac, potom bolo 5 mesiacov dobre, potom zasa. Cez leto ok a teraz ju mal piaty krat v novembri. 😒

mcoya
12. nov 2012

@pink_lady mne sa zda ze ked mu dam flixotide ze horsie spi a je cez den taky podrazdeny, predsalen su to hormony a je to tam tiez napisane ako mozny vedlajsi ucinok. 😢

pink_lady
12. nov 2012

@mcoya ☹ no tieto kortikoidne spraye mozu sposobovat hyperaktivitu, nespavost. kortikoid je liek ktory je zloženim podobny tomu co sa v tele tvori v nadoblickach. no ale ked treba tak treba 😔 najhorsie su prave tieto obdobia jesen-zima. co sa tyka ockovania nemyslim ze by to mal z toho ked to bolo tak skoro, zrejme uz mal v sebe daku infekciu ktora oslabenim organizmu prepukla. v rodine nemate nikto alergie, astmy a pod?

mcoya
12. nov 2012

@pink_lady no mne prave nie je jasne, ako mohol 3 hodiny po ockovani dostat spasticku bronchitidu, ked bol pred ockovani vysetreny a uplne zdravy. A 3 hodiny po ockovani zacal piskat. Takze preto si myslim, ze to je z ockovania a aj zopar lekarov to uz pripustilo. V rodine nie je nikto ani alergik ani astmatik, ani v blizkej ani v dalekej. 😉 . Lenze mam aj starsieho, co zacal chodit do skolky minuly rok, ked zacali tieto problemy. Starsi sa na moje prekvapenie strasne krasne drzal. Mal len velmi lahke virozy...a vtedy to vzdy od neho chytil mladsi a bum...spasticka bronchitida. Takze on na kazdu nejaku zataz organizmu virozami alebo prechladnutiami reaguje tymi priduskami ☹

mcoya
12. nov 2012

@pink_lady a mne tie kortikoidy pridu hlavne nevhodne pre dieta v tak prudkom vyvoji ci uz psychickom, alebo fyzickom. Predsalen, ak sa dieta vyvija a ja mu vonkajsim strekom hormonov sposobujem nejake "anomalie" a co ja viem, co vsetko mu to moze sposobit do buducna. Co ked sa telo tak nastavi, ze bez hormonov proste nebude vediet spravne fungovat. ...a z toho potom ta astma moze byt. Ale zasa na druhej strane nechcem, aby tie obstrukcne bronchitidy mal. Takze je to tazke sa vediet spravne rozhodnut.

pink_lady
12. nov 2012

@mcoya chapem ta aj ja mam z toho hlavu ako melon co davat co nedavat 😔 ale ked mal naposledy taky zachvat ze 3 dni mal namodrale pery a nespali sme tyzden tak som si povedala ze budem uz aj za druhy inhalator. lebo toto je ako pises, ze proste, kazda jedna nadcha prejde do krcov na prieduskach. niekedy to pride len tak z nicoho nic ze sa zacne dusit inokedy az po nejakych 2-3 dnoch nadchy. a moj zacal teraz chodit do skolky takze to bude len horsie aspon tento prvy rok urcite 😔 no tazko povedat s tym ockovanim, moze byt nemusi mozno by mal aj bez toho mozno nie. to sa uz nedozvies a zbytocne sa tym trapit. ono dolezite je aby to dieta neochorelo, drzat ho zdrave - nieco prirodne na imunitu beriete - napr. imunoglukan?