Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

olivova
28. jan 2011

@katecameron - ten vyter na pohotovosti neurobia, ale @monalisatko - skus sa pytat na stacionar - funguje u vas nieco take? Na prijem do nemocnice a tam chodime inhalovat rano vecer, pripadne aj na obed, kedze sme inhalator este nekupili....tam nam robia tie testy - ako som spominala...
a ak vam zoberu krv v so, po budete mat vysledky....niekedy na obed - k veceru. Ale treba povedat, ze tam lezat nebudete, ze budete len pripadne dochadzat na kontrolu (inhalovat doma a vysetruju nas kazdy 2-hy den vtedy)

olivova
28. jan 2011

@monalisatko - a prave pri zapaloch priedusiek aj bez teploty aj s teplotou mi ten lekar povedal, ze atb nezaberaju, tak nam ich dr ani nemala davat....

nikuska4
28. jan 2011

@olivova na ten stacionar chodiš do žiliny?

katecameron
28. jan 2011

@olivova ved vravím ze neurobia ja to viem a preto na pohotovost nechodíme a o tom príjme co píses vo ZV take neeexistuje neviem ako inde este som o tom nepocula iny kraj iny mrav 😉

olivova
28. jan 2011

@nikuska4 - ano do ZA
@katecameron - aha, ja som si myslela, ze je to normalne v kazdom meste.....som nevedela...tak to mame my zo ZA aj trochu vyhodu

olivova
28. jan 2011

@katecameron - to znamena, ze vy ak chcete inhalovat, musia vas len hospitalizovat?

monalisatko
28. jan 2011

@katecameron však hej. človek sa učí na vlastných chybách. Len dúfam že to nebude na úkor zdravia detí ☹
@danielik79 ani u nás nezvykli na pohotovosti robiť výter

katecameron
28. jan 2011

@olivova no my nastastie mame inhalator doma asi sa to tu neda ze chcete inhalovat ked je stav vazny tak hospitalizuju ale neviem o tom ze by sa dalo len inhalovat ale mozno sa da len ja o tom neviem

nikuska4
28. jan 2011

@olivova ja som ani nevedela,že to tam tak funguje,až raz mi maly pri babke pojedol akesi lieky,leteli sme do nemocnice v čadci a chceli ho tam nechať jednu noc na pozorovani,ale bez mňa.Tak som ho vzala do žiliny atam sme boli na tom stac.do druheho dňa.Maju to tam dobre vymyslene.

monalisatko
28. jan 2011

@olivova tak to vôbec netuším, či u nás niečo také existuje. Budem sa musieť popýtať. Už aj idem zavolať sestre, nech zavolá známemu lekárovi 🙂

monalisatko
28. jan 2011

@olivova už som jej volala, tak mi za chvílu zavolá späť.

monalisatko
28. jan 2011

@katecameron u nás sa dá chodiť inhalovať do rehabilitačného centra. Jedno tu máme také nové, moderné a je jedno aj v nemocnici, ale tam sú ešte tie staré predpotopné prístroje. Našťastie už aj my máme doma inhalátor, hoci doteraz nám ani raz dr. nepredpísala, takže sme inhalovať nechodili

katecameron
28. jan 2011

@monalisatko to je najlepsie mat doma ja by soim do nemocnice aj tak nemohla chodit lebo od nas je to 20km a to sa neda cestovat koli inhalaciam 2alebo 3krat denne

monalisatko
28. jan 2011

@olivova takže u nás cez víkend výter nerobia, len keby to bol akútny prípad, tak treba ísť na detské oddelenie. Čiže čakáme na pondelok ☹
@katecameron jasné. Takto vieme inhalovať kolko a kedy chceme a nie sme časovo viazané

monalisatko
28. jan 2011

@olivova a čo potom zaberá na zápal priedušiek? Zatial sme zakaždým dostali atb.

nikuska4
28. jan 2011

@monalisatko mne hovorievala mudra alergologička,že zapal priedušiek neexistuje,že to je astma.Možno by aj bolo dobre,ked to mavate často zajsť na tu alerg.Alebo tam už chodite?

olivova
28. jan 2011

@katecameron - my to mame 12 km.....Ale povedala som si, ze lepsie riesenie, ako zostat v nemocnici - takze toto ocenujem, vzhladom na to, ze zatial tu vymozenost - inhalator doma - nemame 😉 ...
@monalisatko - ja som to uz tu pisala - my sme zakazdym len inhalovali ventolin a ambroben (rano, niekedy na obed a vecer), rano, na obed a vecer 1/4 tabletky dithiadenu (dufam, ze som to napisala spravne)...Aj ja som si vtedy myslela, ked dostala aj horucku, ze vsak ma vysoku teplotu (mala nad 38) a vtedy mi povedal lekar, ze na zapal priedusiek atb nezaberaju (ale tak ja teraz neviem, ked tu vsetky pisete, ze atb beriete, ci som to pochopila spravne...my sme ich nebrali ani pri laryngitide, ani rec o nich nebola, kazdopadne sme vzdy skoncili na stacionari a vzdy to iste ventolin a abmroben - ale tusim raz nam dali este nieco do inhalatora, ale nepamatam co, vtedy bolo velmi zle)

olivova
28. jan 2011

@monalisatko - este napisem, ze som teda bola sama svedkom, ze tie atb boli na 2 veci, takze ked sme inhalovali, niekedy to trvalo 7, niekedy 10 dni, potom sme este brali dake 3-4 dni ambroben sirup uz len doma, a krasne jej to preslo....Lenze kym nas odoslu inhalovat, tak to trva...musim si to priam vyhadat na pohotovosti (samozrejme ze sa nehadam 😉 , len na tom trvam uz)...Vselico sme s lekarkou skusali (aby sme inhalovat nesli) a aj tak sme tam vzdy skoncili, takze ja uz neskusam - su to stresy, to jej pomaha uplne super....

maznacik007
28. jan 2011

ahojte no mame uz vysledky....

tak k alergiam sa nam pridalo cele ZOO vo vyteroch z hrdla a z nosa... stretokoky, hameofilus atd. atd.. zle nam vyslo to IgA, a velmi zle nam vyslo ASLO, este stale je dost vysoke IgG po EBV /tej mononukleoze/

prepisali nam 3 mesiace Penclen, potom bronchovax a kontrolne testy medzitym ... kontrola o 4 mesiace...

stale ma zelene sople... ideme so spravou v pondelok k lekarke...

no uz sa toho obavam brat tak dlho ATB.... 😒

nikuska4
28. jan 2011

@olivova na laryngitidu sa nedavaju atb.,ale tie hormoniska napr.rektodelt

olivova
28. jan 2011

@nikuska4 - ja som sa tu na konovi stretla aj s mamickami, ktorym bolo na laryng. predpisane atb. 😕 , preto to pisem 😉

olivova
28. jan 2011

@maznacik007 - juuuuj, tak sa drzte....asi je to treba vyantibiotikovat, aby to vsetko pomizlo (neviem ake i/y 😀 )

maznacik007
28. jan 2011

@olivova dakujem... no sak asi nam ine neostava len tie atb, lebo uz aj na nervy jej to ide.. ona chodi na spev.. tak ju to obmedzuje. /sople a hrdlo celkovo/

odteraz budem od lekarky vzdy ziadat vytery... doteraz nam vobec nerobila...

inak nechapem preco nedava ta poistovna vam ten inhalator... sak menej by ich to vyslo ako pobyty v nemocke a tak.. no nie...
a i/y spravne si to napisala... ale ja sa tiez len teraz pozeram ked sa ucia ... tie obojake dcera v skole ze kde ake sa pise 🙂

olivova
28. jan 2011

@maznacik007 - no preto ten inhalator nie, lebo my tam v podstate nelezime, len dochadzame autom hore dolu do mesta 😠 rano a vecer....takze jedine naklady mame len my - na benzin, cestu a nepohodlie - ale aj tak, aspon sme nie v nemocke tak casto...no a lekar to nevidi akutne...takze on nam ho zatial nepredpisal, nie je nam zatial treba...a ja som sa vtedy nechcela hadat ...ale uvidime, my sme s manzelom tiez uz uvazovali, zeby sme si ho surovo zakupili (co uz )..

maznacik007
28. jan 2011

@olivova no sak to... ze niekedy lekari neveria... nemusis mi to hovorit... nasa najprv bola s tou mononukleozou tyzden doma trvdili mi ze to je 6 choroba lebo sa komplet vyhadzala... ze to prejde a figu preslo... po 5 dnoch sme sli znovu a dostali sme len nove lieky, lenze v sobotu uz ju hrozne brucho zacalo boliet /pecen slezina zvecsili sa a aj v brusku sa urobila tekutina/ tak sme uz surovo sli na kramare na pohotovost a myslis ze nas dali do izolacky na pohotovosti? kdeze normalka nas nechali cakat pritom ona uz komplet uplne vyhadzana cervena po celom tele... / vyzerala desne /
dnes co si nevydupes nemas....

a potom sa mi ospravedlnovala lekarka... ale sak ja beriem ze to nebol uplne typicky priebeh... ale vytery a krv mohla spravit hned ... a to by bolo vidiet aj z obyc. krv. obrazu ze su zle tie leukocyty a tak... len jedno stastie sme mali / to nam potom hovorili v nemocke/ ze jej nedali ampicilin na zaciatku ze to by sa nam mohla aj dnu na sliznice vyhadzat..

cairka
28. jan 2011

@maznacik007 , no sa vám toho nazbieralo tam ... aj chovnú stanicu môžte založiť 😝
@olivova , vy nemáte ani chamber? nás chamber a ventolin zachránili od niekoľkých hospitalizácii 🙂

ja som dnes bola v poisťovni (všeobecnej) kvôli nejakým veciam a teda idú minimalizovať všetku takúto pomoc...vraj nemajú koruny...ale ja som vybavovala iné veci, toto som len sa pýtala pomimo 😝

maznacik007
28. jan 2011

@cairka no veru nejako si to pestujeme.... 😀 co ti mame poslat par kusov?

cairka
28. jan 2011

@maznacik007 , uff, to ste tiež mali riadne vzrúšo...a doktori majú svoju pravdu a ťažko ich presvedčiť...

cairka
28. jan 2011

@maznacik007 , ďakujem za ponuku, my si vystačíme z našimi vzorkami. my máme aj v riťke svoju ZOO, nie len v hrdle a v nose 😅 ideme krížiť?

monalisatko
28. jan 2011

@nikuska4 tak to asi bola fakt múdra. Moje dievčatá vraj astmu ešte nemajú, ale mladšia si myslím že má, len nám to alergologička "zabudla" 😒 diagnostikovať . Inak už mali asi tisíc krát zápal priedušiek. Chodíme k alergologičke od jedného roka, ale to sme išli preto, aby sme boli sledované kôli tomu, že mm je silný alergik a obaja sme bývalí astmatici. To sme ešte nevedeli, že budú tak často choré ☹
@olivova my máme ventolin sprej a ambrobene sirup som im nedávno dávala na kašel, ale žial bezúspešne. Zatial inhalujeme len vincentku, ale 9.2. ideme k alerg.na kontrolu, tak sa o tom s ňou porozprávam. Fakt nechápem, že prečo ešte nemáte ten inhalátor. Ako píše @maznacik007, bolo by to pre poisťovňu určite lacnejšie.
@maznacik007 no tak to ti nezávidím. Rýýýýchlo vyžeňte tie príšerky a uzdravte sa. Hrôza čo všetko v nás dokáže žiť 😠