Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

katecameron
16. mar 2011

aj my sme boli dnes u dr.teraz je chora prezmenu ddcera a maly este stale niej k len je kus lepsie ako bol

danielik79
16. mar 2011

@katecameron ahoj tak zas sa vám to vrátilo ☹ Naši sa zatial ako tak držia len dnes mi malá do rána nevedela zaspať tak som ju nehala doma ale inak jéj nič neni,a Maťka teraz zvykne pobolievať hlava už som ho objednala aj u neurologičky tak beháme .

monalisatko
16. mar 2011

@danielik79 ahoj. Tak dnes som zobrala Laru k dr. a má zas zápal priedušiek. Dostala duomox a samozrejme pamykon do nosa. Lisa pokašliava a má slabšiu nádchu, tak uvidíme. Akurát dnes som jej kúpila ten imunoglukan a vitamíny pre obe. Lara bude od apríla brať rybomunil, tak jej to nechcem miešať s imunoglukánom. No tú nemocnicu zatial moc nechcem siliť, lebo pôjdeme do šrobárovho a chcem aby im zistili príčinu a nie ich len vyliečili. Pevne verím, že im príčinu zistia a potom to bude lahšie držať pod kontrolou. Po velkej noci tam mám volať.

monalisatko
16. mar 2011

@katecameron takže aj vás sa to stále drží ☹

danielik79
16. mar 2011

@monalisatko a čo hovorí na to alergologička nenavrhovala ti nejaké riešenie.A už máš aj nejaký pravdepodobný termín do šrobárovho.

monalisatko
16. mar 2011

@danielik79 ona sa len chytá za hlavu a je z toho úplne vedla. Nechápe, lebo krvné testy až tak zlé nemali. Myslím na imunitu, crp a pod. Nemám termín, máme sa dohodnúť, keď tam budem po velkej noci volať.
Lisa sa mi teraz snaží nejaký čas zaspať, ale kašle, tak nevie ☹ Idem jej dať ventolin, hoci som moc nechcela 😒

danielik79
16. mar 2011

@monalisatko ved ona by ti tiež mohla niečo predsa len ,naša už som písala mi navrhla kúpele a nejako to vydržať bez atb.No obdivujem tvoju vytrvalosť aby už konečne vyzdraveli.Ešte malinká rada ak ti nechrčí na prieduškách a máš doma daj spiropent.

danielik79
16. mar 2011

@monalisatko ale potom ventolin vynechaj.

monalisatko
16. mar 2011

ona nechrčí, len ju strašne sucho dusí kašel. Dala som jej ventolin sprej a to je vraj skoro to isté, tak sa to nemá kombinovať. Aspoňže som sa raz pýtala na pohotovosti, keď sa mi tiež dosť dusila a už som nevedela čo s ňou.

monalisatko
16. mar 2011

@danielik79 🙂 napísali sme významom skoro to isté, len som bola u lisy a neskoro som to odoslala

bodka13
17. mar 2011

@strapco13 ďakujem za ďalšie rady,kúpila som mu ten Nasivin sinus a uvidíme ako sa mu polepší

všetkým prajem pekný dník 🙂 hoci u nás je zamračené a prší ☹

danielik79
17. mar 2011

@monalisatko 🙂 vidím že skúsenosťi máme.

katecameron
17. mar 2011

@monalisatko no vydrzali 2mesiace bez atb.tak som stastna aspon to nabuduci tyzden by som sa mala dozvediet ci mi schvalili PM alebo nie tak cakam trpnem

monalisatko
17. mar 2011

@danielik79 Dobré ránko všetkým. Nakoniec noc nebola taká strašná ako večer. Lisa ešte chvílku po jedenástej tak strašne kašlala, že som ju musela zobrať na ruky, lebo ju napínalo na vracanie a aj začala už plakať. Chvílku som s ňou stála, dala som jej znova ventolin a za nejakých 10 minút sa jej to potom skludnilo a spala do rána. Lara mala len raz záchvat kašla okolo druhej a potom tiež spala. No idem im spraviť raňajky,dám ich pri tom inhalovať a potom nadopujem liekmi.

monalisatko
17. mar 2011

@katecameron ja si myslím, že by ti mali schváliť, veď 2 mesiace bez atb nie je nič dobré. Veď to znamená, že za rok by to bolo aspoň 6 krát. To je dosť. Síce mne od septembra brali obe už do teraz asi 5-6 krát, čo je moc. Ja si ju budem tiež vybavovať. Začnem asi v máji, lebo Lisa bude mať 2 roky v júli.

monalisatko
17. mar 2011

@strapco13 ahoj. mám jednu otázku, hoci sa asi bude zdať divná 😒 Môže byť, že vplýva zmena počasia na 2,5 ročné dieťa? Od rána rozmýšlam, že prečo mala Lisa zas večer tak nenormálny, vyše hodinový záchvat dusenia. Napadli ma 2 veci. Včera poobede som ju dala inhalovať, lebo mi sucho dusivo pokašliava asi 2-3 dni. Možno jej to nespravilo dobre. Druhá vec je, že sa schladilo, čiže "išla zima". Aj na posledy keď sa mi dusila bola taká situácia, že bolo miernejšie počasie a na druhý deň sa zas schladilo. Už vtedy som to hovorila svokre, lebo aj na ňu to vplýva. Ťažšie sa jej dýcha, tak si musí streknút sprej. Ona hovorila, že podla nej je na to ešte malá. Tak neviem či to je možné. Musím to odsledovať. Možno to nebude pociťovať keď bude zdravá, ale teraz mi pokašliava a má nádchu, čiže zdravá nie je. Minule mala cca 2 hodinový záchvat a teraz hodinu aj niečo. Potom do rána kludne spí, akoby sa nič nestalo 😒

danielik79
17. mar 2011

@monalisatko a dávaš im inhalovať aj ambrobénový roztok? Ten môžeš dať 1ml 3xza deň.No vidím máš to perné.

monalisatko
17. mar 2011

@danielik79 nie, zatial len vincentku. Ten roztok sa dá dostať v lekárni?

renab
17. mar 2011

@monalisatko určite má na deti vplyv aj počasie. My sme si záchvaty kašľa užívali pravidelne, keď boli hmlisté rána. Keď bolo krásne, bolo to ojedinele.

monalisatko
17. mar 2011

@renab ano, ten hmlistý ťažký vzduch je aj pre mňa dosť ťažký, a zle sa mi dýcha. ale toto ma ani vo sne nenapadlo, že nejaká zmena počasia by mohla tak hrozne vplývať na malú.

mima595
17. mar 2011

@monalisatko - urcite vplyva na zachvaty hmly, snezenia... to nasa dr. stale vravi, že zacali hmly, resp. snezit a vsetci alergici su u nej.....
ak nahodou niekto nepride, tak predpokalda, že je odcestovany 😉

monalisatko
17. mar 2011

@mima595 no super. a viem proti tomu niečo urobiť? Myslím tak, že keď budú hlásiť ochladenie, tak jej dám nejaký liek? napr. sirup aerius

renab
17. mar 2011

@monalisatko my sme v chladnom a hmlistom počasí užívali homeopatikum Dulcamara.

danielik79
17. mar 2011

@monalisatko je to bežne dostať v lekárni.Treba si pýtat inhalačný roztok.Používa sa pri kašli.

mima595
17. mar 2011

@monalisatko - neviem, ci proti tomu nieco pomaha... nam nic.....
ale tam sa asi ani nejedna o chlad, ako skor o vlhko... ale o s tym Aerusom nie je zly napad, možno aj Flixotide davat hned, ale nam to nejako nepomahalo... Matus teda bral minuly rok Xyzal stale, a ked sa zhorsilo pocasie, tak mal kasel.....
ale tohto roku nema až take tazke prejavy, ako minuly rok, tak to až tak neriesim...
horsie to znasa mladsi syncek, ale ten Flixotide nemože....

katecameron
17. mar 2011

@monalisatko za rok 2010 maly uzival 8krat atb.+1krat tento rok

maznacik007
17. mar 2011

@monalisatko to ma mrzi ze sa stale trapite....

no u nas je to tak striedavo... berie stale ATB / 2 krat denne/ akurat minuly tyzden sme museli zvysit prechodne davku lebo jej navreli uzliny nevedela ani jest.... cele usta herpesove... trochu aj na bradu sa jej to rozsirilo... tak bola jeden den doma... som ju nechala kym bolo najhorsie.. zatial nechcu robit nic ani s mandlami este nas cakaju dva mesiace s ATB / uz tri mame za sebou/ potom testy a uvidi sa.. ale obavam sa ze budu musiet ist krcne mandle von.. a dufam ze potom sa to upravi...
davam jej este stopangin kloktat... chuda uz ju to cele tiez dost otravuje a najma chodi na spev a taketo jej velmi neprospieva pri spievani...

kocky co davate vy na herpesy?

inac ten chlad a tak to moze byt tak ze to velmi zhorsuje ... ja som astmatik a alergik a mne tieto prudke prechody tiez robia problemy... mne napr. pomaha aj naparovanie slaneho roztoku... horuca voda + sol pripadne nejake byliny ...

@katecameron co davas pri tolkom uzivani ATB aby nebolelo brusko a tak... nasa sa teda stazuje... ja davam nejake probiotika v tabletkach co mi odporucila v lekarni... ale rada by som aj nejake babske a pod. overene rady...

monalisatko
17. mar 2011

@renab
@danielik79 ďakujem vám za odpovede. Popýtam sa potom v lekárni.
@mima595 ja som flixotide dala a aj ventolin a nepomohlo tiež až druhé streknutie ventolinu si myslím že zabralo.
@katecameron no dosť. Ja si myslím, že ti musia uznať tú predĺženú RD
@maznacik007 no ani u vás sa nenudíte. Hrôza tie herpesy. To ju musí dosť bolieť. Ja keď cítim že sa mi začína tvoriť herpes, samozrejme zvonka na pere a nie v ústach, tak rýchlo dám vrstvu mentolovej zubnej pasty. Trocha to štípe a páli, ale pomôže. Po nejakých 2-3 hodinách umyjem a dám novú vrstvu. Vtedy sa mi to nevyvinie do brutálnych rozmerov a skôr to aj uschne a zmizne.

strapco13
17. mar 2011

@monalisatko samozrejme, ze moze vplyvat zmena pocasia uz na tak male dieta /aj mensie/...hlavne alergici, astmatici, deti s poruchami imunity su strasne nachylny na choroby prave v tachy prechodnych obdobiach. A existuje taka uzasna vec ako alergia na chlad 😝 ktora sa neda velmi dobre ani vytestovat, vacsinou len sa vypozoruje, ze pac vyjde von do chladneho pocasia a uz citi opucnuty nos, pri studenych nohach kycha a pod..leci sa to ako akakolvek ina alergia

monalisatko
18. mar 2011

@strapco13 ďakujem za odpoveď. Skúsim to nejak vypozorovať, lebo aj to je niečo, že aspoň viem z čoho to má. Včera mala po zaspatí"len" cca 15 min. záchvat. Tak uvidíme.