Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

majdiska
20. máj 2010

ozaj ale ide byť doma 4 týždne a 3 týždne v júni má tú intenzívnu liečbu tým rybomanilom, čiako sa to volá.. sa to pije ráno na lačno.. tak sa spolieham že to trošku pomôže..

strapco13
21. máj 2010

rybomunil je dobry..podpora imunity je vzdy potrebna
mal spraveny vyter?

majdiska
21. máj 2010

hej mal.. všade mal hodnoty okolo 2,90 - len som nepochopila že čoho.. nejaký index, či čo..
a vyšla mu rezistencia na 4 ATB z tuším 10.. no to už je dosť.. :-P

strapco13
21. máj 2010

@majdiska ..bezne..lebo sa atb davaju aj vtedy ked netreba

majdiska
21. máj 2010

tak to máš fakt pravdu.. ked si predstavím, že od roka vôbec nemusel byť na ATB a jeho dr. vedela že som alergik a neposlala ho a videla že má stále od narodenia exém na tvári.. ja som sa aj alergologičky pýtala prečo nás neposlala už vtedy .. a to bola ticho ☹
no inak zasa kašel zhoršil a malý ostal doma.. no som zvedavá čo zasa z toho bude :-/

strapco13
21. máj 2010

@majdiska ..daj spravit vyter celej rodine..ci si nieco medzi sebou netocite

majdiska
22. máj 2010

@strapco13 tak to ma nenapadlo.... robí to bežná dr., či to urobia aj na arelgologii.. tam mám kontrolu - niekedy v oktobri, tak by som si to dala spraviť..

strapco13
22. máj 2010

@majdiska ..najlepsie je ist cela rodina na vylet k ORL..uz som mala pripad, kde bola bacilonosicom babka..po jej prelieceni, bolo zrazu babo zdrave 😉

majdiska
22. máj 2010

@strapco13 a ty si doktorka, ak sa smiem opýtať 🙂?

cairka
22. máj 2010

@strapco13 , ak som dobre pochopila si ORL lekárka? 😅 aký máš názor na podávanie spreju AVAMYS 4r. dieťaťu? totiž pri endoskopii? (tá kamerka 😅) nosa jej zistili výrazne opuchnuté sliznice a predpísali jej tieto kvapky (na ORL) a ked sme šli potom na alergo, tak bola p. doktorka dosť naježená, že sa to dáva deťom od 12 rokov 😨 na príbalovom letáku je tuším 6rokov. Berie kortikoidy aj na astmu, takže naozaj netreba zbytočne pridávať, obzvlášť ak sú silné pre veľkých. Vysadila som jej ich, ale je fakt, že jej pomáhal ten sprej 😅 našťastie si pekne zvykla na nosnú sprchu, ale aj tak občas vidno, že fúka do vreckovky a pri tom nos prázdny, len dieťa nervózne, že má plný nos... ked brala avamys, tak toto ustúpilo 😒

strapco13
22. máj 2010

@cairka ,@majdiska --hej ORL dr
Avamys...by som 4r. nedala..ked je od 6r, tak je od 6r ..ale podla mna to casom znizia..ale kym nie tak ho nedat..inaj je to super liek
dala by som Fliksonase...ten je od 4 r...je to ten isty kortikoid ako Avamys, ale ina zlucenina toho kortikoidu..a ta sa moze
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/f...
Aky kortikoid berie na astmu? ma aj nejake antihistaminikum?

strapco13
22. máj 2010

Dr niekedy zvyknu predpisovat lieky, ked uz sa priblizuje dana vekova kategoria /ak chyba par mesiacov/..ale 2 roky je vela...
vydrz na fliksonase..mam s nim osobne /som alergik/ velmi dobru skusenost..a ak budes mat pocit, ze avamys je predsalen pre malu lepsi..tak ho od 6r daj

cairka
22. máj 2010

@strapco13 , díky 😵 tak si vypýtame ten fliksonase, do kontroly musíme vydržať bez. Ináč berie Aerius, Singulair, Seretide, ked je zle Ventolin . problém je, že som sa tam (na ORL) teraz nechcela moc ukazovať, lebo už naposledy sa zas rozprávalo o výbere mandle nosnej a dokonca obzerali aj v hrdle, že má zväčšenú a časom to bude chcieť vybrať 😕 tak nechcem provokovať 😅

strapco13
22. máj 2010

@cairka ..ak ma maly astmu...a zvacsenu nosnu mandlu..tak ju daj vybrat...lebo ak prestane dychat nosom, ze ten bude tou nosnou mandlou blokovany, tak bude dychat ustami a vzduch neprejde cez cistiacu stanicu-nos a taky studeny , suchy, neocisteny pojde priamo na priedusky a moze tym padom zhorsovat astmu

cairka
22. máj 2010

@strapco13 , no jej nosnú už brali pred dvoma rokmi a moc sa to nezlepšilo, čo sa teda zlepšilo, nepochybne a okamžite bolo, že už nepočula dobre a v podstate hned v deň "operácie" to bolo znateľné. Ale ináč na chorobnosti sa neprejavilo žiadne výrazné zlepšenie. Ale je pravda, že už je zas väčšia a môže zareagovať telo ináč, lepšie 😅

strapco13
22. máj 2010

@cairka ..ale ked uz bola raz operovana, tak urcite by som ju operovala pod celkovou narkozou..da sa to lepsie vybrat, lebo tam lepsie vidime..a dieta neprotestuje, nemyka sa..lebo spinka 😉

gabima
22. máj 2010

@ramonka Pije dostatocne vela vody?Niekedy pomoze aj pomastit,napr.masticka na chlebik a zastrcit troska cesnaku ale cesnak asi az od 3 rokov.

majdiska
23. máj 2010

@strapco13 chcem sa opýtať na ten cesnak, kolegynka mi dala taký recept s 3 hlávkami cesnaku, medom a citronom a s vodou, či je to vhodné aj pre môjho malého.. že sa preventívne dáva 1 lyžica a malo by to pomôcť, len neviem či cesnak nie je moc ťažký.. a že jej deťom to zabralo na imunitu - zlepšilo ju 😉
malý bral alerodgil a teraz berie nasobec - ale na oboch je napísané že až od tuším 6 rokov.. a sa mi zdá že mu to moc dobre nerobí.. stále má nádchu.. avamys beriem aj ja a po všetkých tých sprejoch čo som brala je fakt najlepší 😉 existuje niečo čo dokáže tú nepodarenú nádchu dostať pod kontrolu a bude to robiť aj dobre?? a aj ten kašel - hlienovitý..

strapco13
23. máj 2010

@majdiska ..cenak, med, citron...je super na podporu imunity a aj v liecbe infektu..myslim, ze uz malemu mozes..ci bude tazka na zaludok..musis vyskusat
na mna ked nieco lezie..tak rapidne zvysim dennu davku cibule cesnaku, medu /citron ja velmi nie..som alergik/...potom na mna uz neleze nic...ale ani manzel 😅
skus tu fliksonasu..je fakt dobra

majdiska
23. máj 2010

@strapco13 no s tým manželom 😀 😀 tak idem variť.. som zvedavá..

janulka18
23. máj 2010

strapco13:nedá mi neopýtať sa,malý je pravdepodobne alergik,ale na alergológiu je objednaný až v septembri.Neexistuje nejaký antihistamín,ktorý môže napísať aj detský lekár,prípadne ORL? Ja neviem ako to zvládneme do sept. 😢 Akonáhle ide von,chytí ho kašeľ a z nosa mu stále tečie.aerius ho dráždi.Má 3 r. 8.mes

strapco13
23. máj 2010

@janulka18 ..je ich plno..fenistil, zodac..mozu ich pisat aj pediatri..len kazdemu zabera nieco ine 😉
alergologicke sa robi mimo hlavnej sezony
inak..to asi je alergia ☹

janulka18
23. máj 2010

a ako dlho môžem dávať fenistil?On mu celkom zaberá,len sa bojím dávať ho dlhodobo,aby nespravil neplechu.

strapco13
24. máj 2010

@janulka18 ..kludne sa moze dlhodobo...alergici ho napr. beru cely zivot a nic im z neho nie je

leka323
25. máj 2010

Ahojte, môj 7 r. syn mal od troch rokov alergickú nádchu. Sem tam aj začervenané oči. Posledný rok máme ale problém s kašľom. Začiatkom januára začal kašľať a kašľal 5 týždňov, vybral 2 ATB, potom mu to nejako prešlo. Teraz kašle šiesty týždeň, stále hlienovito, vykašliava a vykašliava, no nemá to konca, vybral Zinnat-ATB, Erdomed, Biseptol, Klacid-ATB a žiadna zmena. Boli sme na ORL, výtery OK, odbery OK, nosná mandľa vybratá, chodíme aj na alergológiu, má alergiu na plesne, roztoče, mačky. Berie Xyzal, Singulair, najnovšie aj Ribomunyl, no už som zúfalá. ☹ ☹ ☹ Ak mu to neprejde do dvoch týždňov, máme sa ukázať opäť na krčnom. Volala som aj na alerg., ale Dr. povedala, že ak má hlienovitý kašel a nie suchý, tak to lieči pediater. Poraďte mi niečo prosím......

majdiska
25. máj 2010

leka my máme presne to isté a berieme rovnaké lieky 😉 vieš čo mne teraz malému zabralo, možno by ti to pomohlo, ale som taká rada, že sme ak prejde máj (klop,klop,klop) už druhý mesiac bez ATB.. a to sme od roka každý mesiac na ATB, ale ribounyl máme až od júna.. skús malému striekať do každej dierky aspon tak 4x denne morskú vodu - physiomer - je aj pre staršie deti.. ja streknem a vytiahnem vysávačom - tvoj malý zvládne vysmrkať.. a na noc som zmenila sprej na alergiu na otrivin kvapky, aby sa to konečne znížilo a zaberá.. potom vymením za sprej na alergiu ale len vytierať, nie striekať.. a na noc na kašel dávam robitusin na suchý kašel, aby sa malý vyspal a cez den dávam stoptusin pre deti.. a som happy zaberá.. tak skús možno to aj vám pomôže 😉

majdiska
25. máj 2010

ak nezaberie robitusin tak skús v lekárni pozrieť pexaladine - mne to poradili na pohotovosti, ked mal malý zápal predušiek a strašne v noci kašlal.. som sa bála že to ublíži, že predsa musí vykašliavať.. ale dr. mi povedala, že to nevadí, ale cez den to nesmie brať.. to musí brať lieky na vykašliavanie.. a pravdu povediac už mu na vykašliavanie nedávam a kašle už len raz za čas.. 🙂

majdiska
25. máj 2010

ozaj a ked sa už rozpisujem, tak kašlal a bol zahlienený od polovice apríla.. 😝

cairka
25. máj 2010

baby, ten physiomer, marplus atd. môžte nahradiť doma pripraveným soľným roztokom - do litra vody 6g soli (jedna lyžička z UM) nechať zovrieť a uložiť do plastovej zavretej nádoby 😉 Nám to poradila rehabilitačná v šrobárovom ústave, týmto roztokom robíme nosné sprchy a dá sa to aj dať do spreja nosného a je to nepomerne lacnejšie 😝

strapco13
25. máj 2010

@leka323 ...ked kasle..mas pocit, ze kasle z hrdla alebo z preidusiek?
mal robene RTG hrudnika?