Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

strapco13
10. jún 2010

@junovka ..na objednanie staci rodic...ak sa poznate, tak sa jej spytaj na to ORL...nely je vo veku, kedy nosna mandla robi sarapatu..a plny nos rano je tiez jeden z priznakov..co ale neznamena nutne, ze nosna mandla je zvacsena

cairka
10. jún 2010

my sme boli včera zas na ušnom a že nosná mandľa je OK 😎 aj uši už má OK, len je stále zahlienená, ale to najskôr z alergie, že známky zápalu nie sú ani v hrdle už . trocha mi to prišlo ako neukončené, ale kedže sme u doktorov takmer stále, tak som sa tam nasilu netisla 😅

junovka
10. jún 2010

@strapco13 ono som si vsimla po dlhsiom sledovani o Nely, ze vtedy ma problem s upch.nosom kedy aj Timka.A kedze Timka je alergik, tak si myslim, ze asi aj ona bude mat to co ma Timka...necham sa prekvapit 😒 A st ou nos.mandlo ma nestras ☹ 😔 ...bojim sa

andrea12737
10. jún 2010

strapco-veru,boli sme a vela krat tusim ze raz povedal,ze ma trosku zvacsenu mandlu,ale potom ked sme zasa prisli uz to bolo ok.to sme boli v case maleho choroby.a potom ked sa vyzdravel. moze alergolog robit kozne testy aj pocas sezony?

junovka
10. jún 2010

@andrea12737 pokial je alergik na pele a na to, co je prave v sezone, tak nie.Ked s Nely pojdem na alergo, a nahodou vijdu nam zvysene IgE, tak nas testovat bude az nikedy v sep.- oktobri

strapco13
10. jún 2010

@andrea12737 pokial je v chorobe zvacsena nosna mandsla je to v norme..dolezite je aby sa po infekte stiahla, ak sa stiahla, tak je dobre. kozne testy sa robia mimo sezony.

andrea12737
11. jún 2010

Ahojte,
tak okrem xyzalu kt. berieme nám dr. predpísal kvapky do očí, že ak ho budú svrbieť máme ich nakvapkať. Objednaný sme na október, kedy nám budú robené kožné testy.. no uvidíme ako dopadneme.. 😒

strapco13
11. jún 2010

@andrea12737 pred alergologickym ich ale treba min 3 dni vysadit..lepsi dohodnut s alergologom

junovka
14. jún 2010

@strapco13 cim to moze byt, ze povacsinou rano mi Nely smrka spolu so soplami aj krvave sople??Niekedy sa stane, ze su aj pocas dna?Je to husta konzistencia 😕

strapco13
15. jún 2010

@junovka znamena to, ze tam fuka proti odporu /opuchnuta sliznica/ a praskne nejaka cievka..kukni do mojho clanku vo fotoblogu spravna toaleta nosa..ako to osetrit

junovka
21. jún 2010

@strapco13 pedina mi povedala, ze krciari dokazu rozoznat po vysetreni, ci sa jedna o alergiu alebo o nejaky zapal ci klasicku nadchu.......mozes mi povedat podla coho sa to da rozoznat??Da sa to rozoznat aj podla kvantite a kvalite sopla? 😅 Dik

strapco13
21. jún 2010

@junovka hej aj podla soplikov, ale aj podla sliznice v nose, jej opuchu, sfarbenia

leka323
25. jún 2010

Ahojte, takže syn pokašliava už 9-ty týždeň. Je to oveľa lepšie, ale stále to nie je ono. Som žiadala Dr. o kontrolné výtery, RTG, on tvrdil že tam určite nič nie je, a že je to postinfekčný kašeľ. Z výterov vyšiel hemofil influenzae, takže ho mal možno aj pred tým, bral ATB v apr., máji a včera dostal tretie. Len vážne uvažujem, či mu ich nasadiť. Či mu už načisto nedobabrem zvyšnú imunitu. Dali sme si aj my s manželom porobiť výtery, sú OK, dnes idem ešte po výsledky mladšiemu synovi.

strapco13
25. jún 2010

@leka323 ..hemofila mal v nose alebo hrdle?

leka323
25. jún 2010

Ahoj Strapco, ten hemofil - to mal výter robený na krčnom z nosohltanu (cez ústa). mladší syn nemá bacil.

strapco13
25. jún 2010

@leka323 dokladny preplach nosa, potom nosne kvapky ako nasivin a pod ..nechaj zatiect do nosiohlz´tanu..cize hlava do zaklonu, lezat min aspon, potom dat 2 kvapky pamykonu do kazdej nosnej dierky a nechat hlavu v zaklone aspon 5 min...lepsie 10...3x denne

leka323
25. jún 2010

Strapco, ten Pamykon je na predpis, nie? Mám známu v lekárni, tak popýtam. A nevieš mi povedať, čo to je vlastne za bacil ten Hemof. infl.?

strapco13
25. jún 2010

@leka323 ..pamykon je na predpis, lebo su to atb kvapky
hemophilus je bacil, ktory robi caste infekty dychacich ciest..od zelenych soplov az po zapal pluc...je hnusny, ale dobre citlivy na antibiotika....len ho treba zlikvidovat, lebo sa rad zdrziava prave v nosohltane...casto ide so zvacsenou nosnou mandlou..ale nemusi...je to bacil aj deti aj dospelych
keby bol na mandliach krcnych a nereagoval na antibiotika, tak treba odstranit krcne mandle
nie je taky zly ako streptokok...ten ide na strdiecko, oblicky, klby 😝

leka323
26. jún 2010

Strapco ďakujem, potom dám vedieť, ako sa máme. 🙂

janulka18
27. jún 2010

strapco13:ahojky,tak aerius a stoptussin celkom zaberajú,ale chcem sa opýtať,za čo by som mohla zameniť ten stoptussin?Už mu ho dávame dosť dlho a objednali nás na alergológiu na 18.10. 🙄 Inak bez stoptussinu vydrží tak tri dni,potom zas začne poobede pokašliavať.Každopádne sme asi fakt alergici 😝

strapco13
27. jún 2010

skus napr: sinecod 5 ml 3xD, robitussin junior Deti od 2-6 rokov: 5 ml každé 4 hodiny, ditustat 13 kvapiek 3xD

janulka18
28. jún 2010

dik,tak prejdeme na ditustat,teda zatial 😝 Ten mám tuším aj doma.

junovka
28. jún 2010

@janulka18 ten Stoptussin sme mali stale odporucane brat max. 10 dni.

Apropo...mame za sebo dnesnu alergologiu...robili jej aj kozne testy, len take preventivne...asi 4 vpchy, tak jej vyslo, ze je predsa alergik na roztoce, ale este zatial neviem na aky druh / su 2 druhy/ a potom jej o cosi viac navrel pluzgierik na HISTAMIN-
@strapco13 nevies co si mam podtym predstavit, ked jej vysla pozit.reakcia na Histamin??? 😕 😕
brali jej aj krv zo zily, na zistenie roztocov, domaceho prachu, KM, imunita, IgE....to mam volat okolo 8.7.Zatial mam jej davat len Mar plus rano do nosa....dalej sa uvidi, co nam vijde z krvy 😒

strapco13
28. jún 2010

@junovka ..test na histamin vyjde pozitivny u kazdeho..mala by to byt taka skuska spravnosti..histamin sa vyplavuje pri kazdom ochoreni, zapale, ale pri alergickej reakcii v premrstenom mnozstve..alergia je totiz premrstena odpoved organizmu na urcity podnet /alergen/

junovka
28. jún 2010

@strapco13 taze mam to chapat tak, ze je jasne potvrdene, ze naozaj tu alergiu mame?, 😕

strapco13
28. jún 2010

@junovka ..pozitivny test na histamin ma aj nealergik...ale tie roztoce to uz je alergia ☹

junovka
28. jún 2010

@strapco13 ha, to ked jej tak merala, tak mala pluzgierik velkosti asi 3-4 mm...vravela, ze too neni strasne, lebo jej to nevyslo hned, ale asi po 10 minutach a detto aj histamin

junovka
28. jún 2010

@strapco13 som sa chcela ta este opytat, ci je to normalne, aby skoro kazdy den, jej pri fukani sopla rano, bola primes minimalneho mnozstva krvi???, 😕

strapco13
28. jún 2010

@junovka nie je to normalne..znamena to ze tam praskla cievka a este to nie je zhojene..skus ascorutin 3xD, mastit nos..kuk clanok v mojom fotoblogu..toaleta nosa..je tam odsek o krvacani z nosa

erikasadek
30. jún 2010

AHOJTE ja s apridam k vam , nas s ato tyka najnovsie moj syn casto kaslal, posledne mesiace s nicoho nic so dna na den, vzdy a radikalne vzdy sa to skoncilo az vracanim.. 😠

a teraz mame testy vysli pozitvone na pel alergia, a na roztoce este stastie ze nemame doma koberce, a vsetky madrace su anti roztocove, ako aj prikrivka a vankuse;.. ale ja tak nic to nemeni fakt ze aj jeho dychanie sa zmenilo a pocut tam astmu.. ☹
teraz je na aueriuse kazdy den, + nosonex do nosa a jedne kvapky do oci pocas mesiaca... a+ ventoli a este nieco ine uz som aj zabudla, sprej .. robime sensibilaciu , aby stoho nebola prava astma.. + homeopatika. je mi to tak luto . hclapec uz ma tolko problemov tam hore ho niekto nema naozaj rad.. ☹