Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
8. mar 2012

@cairka aj vy ste tú MR museli opakovať po roku alebo ako .

cairka
8. mar 2012

@danielik79 , my sme boli teraz prvýkrát a zatiaľ neviem o tom, že by mala ísť zas. .. ale k neurologičke ideme až o 2 týždne. Už máte výsledky? je to OK?

danielik79
8. mar 2012

@cairka no výsledok už máme ale nadšená nemôžem byť nádor mu nezistili čo sa teším ale za lavým uškom mu zistili nahromadený tuk ....pravdepodobná vrodená chyba ktorá mu tlačí na mozog a spôsobuje mu tie migreny čiže pravdepodobne na celý život .Na budúci rok máme ísť na kontrolné MR či sa to nemení ☹

danielik79
8. mar 2012

@cairka a dievky sú už lepšie

cairka
8. mar 2012

@danielik79 , aha, no tak hlavne, že nič horšie, ale verím, že aj tak sa obávaš... a hlavne teda ak sa s tým nedá nič moc urobiť a bude ho to obmedzovať na furt, hádam ako porastie sa ten tlak nejako zmierni 😒 držím palce 🙂
no a u nás...dnes sa začla vyhadzovať kiahňami menšia, takže sa pomaly pripravujem zas na pár perných dní, len nech to dobre zvládne 😔 u nej mám väčší strach, keď som videla čo tie kiahne narobili so staršou...

danielik79
8. mar 2012

@cairka no uvidím. Ach chúda ako písala náš mal 4 a malá mi mala vtedy 3mesiace ked to chýtila ale lepšie ked to chytia ako malé aspoň budú bez jaziev .Na 5deň to môžeš opláchnuť tým hypermanganovým kúpelom ako ti písala fakt to dobre zasušuje ale ked budeš utierať tak len prikladať utierák a nerozotierať .Naši vtedy vyzerali takto

cairka
8. mar 2012

@danielik79 ,joj, tiež riadne muchotrávočky 🙂 ja sa bojím hlavne kvôli tomu, že staršia mala 6 dní vysoké horúčky a menšia je epileptik a horúčky sú u nej veľké riiziko... ale tak čo som čítala tie horúčky nebývajú u každého, tak hádam to zvládne lepšie, zas nemusí mať všetko, dúfam 😅

danielik79
8. mar 2012

@cairka menšie dieťa to zvláda ovela lepšie ako to staršie ved aj mne to malý doniesol vtedy zo škôlky a tiež mi mal vysoké teploty ale u maléj to bolo tak že bola viac síce vysypaná ale bez teplôt ....takže hádam bude lepšie prajem aby jéj to čím skôr prešlo a hlavne piť velmo vela tekutín

strapco13
8. mar 2012

@rejocka popisuje sa to ako neziaduci ucinok u tohto lieku..cize ak bol na flixotide dobry a ochorenie bolo pod kontrolou , tak by som sa vratila k nemu..ak unava prestane tak je to z lieku
ale aj tak by som dala vysetrit ORL..krcne mandle, mozu robit unavovy syndrom, a u pediatra krv, zapalovky, ASLO, ionty
aj anemia, ionova nerovnovaha mozu robit unavu a seretide znizuje draslik v krvi z cojho moze mat tazkosti

rejocka
9. mar 2012

@strapco13 ďakujem za odpoveď a prosím ťa dá sa ten draslík niečím dopliť nejakými vitamínmi?a čo znamená aslo a ionty?neviem či to súvisí s tým,ale niekedy tak žmurká,ako taký tik-predtým to mal keď sme boli v škole na zápise,veľmi sa tešil a keď sme tam prišli tak to začal robiť.tak sme boli aj u očného aj u neurologičky,u očnej všetko ok,u neurologičky robila eeg aj také klasické testy,všetko dobre,tak mu dala magnézium a b-complex,že aj keď nastúpi do školy,keď toho bude na neho veľa,lebo je dosť taký poctivý,všetko sa pekne naučí-dosť veľke naroky si dáva tak,že to môže byť také psych.vypatie)?Včera večer som nedala sprey a ráno nebol unavený,čítaal som ,že ten sprey pôsobí 12h,tak tak je aj presne unavený,ráno a potom poobede,no dnes nebol,lebo mal len jednu dávku,len neviem či to zase stačí....Teraz vôbec nekašle.

cairka
10. mar 2012

Baby, myslíte, že už môže mať malá príznaky alergie peľovej? Je fakt, že podľa testov jej vyšla alergia na skoro všetky pele, takže sme dostali upozornenie, že mám rátať od marca do októbra ... ale tu u nás ešte asi nič nekvitne 😕 Ale zasa sa jej zhoršila astma bez nejakých iných prejavov 😒 len záchvaty pískavého astm. kašľa 😕 ktoré keď odoznejú, tak je "zdravá". Minulý rok mala najhorší koniec apríla a celý máj, to boli záchvaty cca 3x-5x do týždňa, ale teraz sa mi zdá ešte skoro na takú silnejšiu alergiu 😕

alami
10. mar 2012

@cairka pučia dreviny http://www.alergia.sk/index.php?page=kalendar môže ti reagovať na to

cairka
10. mar 2012

@alami , dík za link 🙂

pracky_vzduchu_venta
10. mar 2012

Ahoj, viem co pomaha na astmu a alergie 🙂

cairka
10. mar 2012

@pracky_vzduchu_venta , na práčku vzduchu mám zálusk , už mám aj typ vybraný, len tie koruny na to chýbajú 😝 😅

pracky_vzduchu_venta
10. mar 2012

@cairka Je to vynikajuca pomocka ;)

danielik79
10. mar 2012

@cairka a ktorá je tak staršia či mladšia ak mladšia tak to môžu spôsobovať aj kiahne.Môj popri kiahňach prekonal priedušky

cairka
10. mar 2012

@danielik79 , nie nie, staršia. mladšia našťastie nie je astmatička 🙂 je fakt, že aj u staršej to začlo po kiahniach a zo začiatku som to pripisovala tomu, ale teraz už vyzerá fit. až teda na tie záchvaty kašľa...

danielik79
11. mar 2012

@cairka no s tými drevinami to bude asi pravda včera moji behali po dvore ako o dušu a Maťko mi bol soplavý za chvílu a Veronikou som mala nočný poplach ....taký záchvat kašla dostala že nevedela čo skôr ale zvládli sme .Už cez deň bola dobre ale bojím ako bude v noci .

cairka
12. mar 2012

@danielik79 , no, tak asi ozaj na tie naše deťúrence ide jar... skončilo obdobie mrazov a hmiel a vlhka...tak budú kašľať kvôli alergiám 😝

danielik79
17. mar 2012

@slivka3 tak na Podhájskej konečne už spustili Wellnes ale som tam ešte v nom nebola

slivka3
18. mar 2012

@danielik79 Ahoj počula som už o tom,ale aj,že je to pekné drahé.Ak tam pôjdeš daj vedieť ako tam je a či sa tam oplatí ísť.

rejocka
22. mar 2012

ahojte baby,dnes som volala za výsledky Dávidka-7r-u alergologičky,brala mu krv na chlamydie a mykoplazmy,tak ,že prekonal mykoplazmu,tak zajtra máme ist pre lieky.čo to znamená?Mali to aj Vaše detúrence?

kuko7
29. mar 2012

Ahojte, tak aj nasej malej diagnostikovali ASTMU, my sme mali dokolecka same laringytidy, ma aj alergiu, vysledky krvicky hovoria za vsetko,,,no a teraz mava nocne kasle, na co jej dr. nasadil fenistil, symbicort a v pripade potreby ventolin,,,dnes a aj pred dvoma dnami mala zachvat, tak sme museli davat ventolin,,,,,,brali sme uz kadeco ale nic poriadne nezaberalo,,,,zmenili sme aj lekara,,,,,tak uvidime ako sa to vyvine,,,,,baby niekedy som z toho uz na nic,,,,verim, ze to prerastiie,,,,len je to neskutocne neprijemne, ked sa dusi a ja neviem ako jej pomoct (teda okrem podania liekov)....ako to prezivate,,,,aky stupen astmy maju vase deticky? Rozmyslame nad liecenim,,,,kde sa da o to poziadat? dakujem za kazdy nazor, prispevok,,,, 🙂

kuko7
29. mar 2012

@pracky_vzduchu_venta aj mna by zaujimalo nieco blizsie,,,ceny a typy a podobne,,,dakujem pekne

vanduska
30. mar 2012

ahojte maminky,
mala by som na Vas jednu otazocku. Mate niektora skusenosti s uzivanim lieku Xyzal? Adamkovi ho predpisala imunologicka na dlhodobe uzivanie 2X2,5 ml. Testy na alergiu mu vtedy robila - okrem znizenej imunity mu v podstate nevysli ziadne alergie iba mierne zvysene hodnoty na hovadzie a bravcove maso. Na imunitu mu dala isoprinosine tablety, tie sme uzivali asi rok, teraz berieme ribonumyl. Kedze mi stale kaslal a vytery mal stale negativne (aj na mykoplazmu a chlamydie), sem tam nejaka moraxella zo skolky, zacal brat xyzal a lekarka povedala, ze ma namahovy kasel. Rychlo vyrastol a vraj pluca akosi nestihaju....tak neviem. Manzel je alergik od detstva, pravidelne berie lieky. Aby som sa dostala k podstate - o precitani pribaloveho letaka som akosi nebola mudrejsia. Stale sa pytam sama seba, ci ho nenapchavame zbytocne chemiou pocas celeho roku. Naco ma brat xyzal celorocne, teda aj v case, ked nic nekvitne? Som v tom laik a nasa alergologicka je sice vyborna lekarka, ale co sa tyka komunikacie s pacientom, musi mat svoj den. Mam este 2,5 rocnu dcerku, jej vysla imunita dobra, ale alergie na pele. Ona berie kazdy den aerius sirup 2,5 ml. Podla alergologicky, dcerka to vraj uz musi brat stale. Dakujem za vsetky Vase nazory.

maca_p
30. mar 2012

@vanduska moj maly ho bral, avsak sme presli po case na aerius

vanduska
30. mar 2012

@maca_p a preco ho bral? Tiez dva krat denne? Dakujem

maca_p
30. mar 2012

@vanduska xyzal mu vobec nezaberal, exem mal permanentne otrasny, pri aeriuse je to o cosi lepsie, avsak ziaden zazrak. cistu pokozku to nespravi. kozna vsak vravela, ze by to mal uzivat a tiez si myslim, lebo sa mi zopar x stalo, ze ked som zabudla dat, tak sa mi doskriabal az do krvi.
ked ma horsiu kozu, tak berie 2x2,5 alebo vecer rovno 5 ml. ale davam väcsinou 2x2,5 ml aby nebol otrandzeny 😀

lilianka851
30. mar 2012

@vanduska MOJ MALY MA TIEZ PONAMAHOVY KASEL BERIE NA TO INHALACNE SPREJE A NA IMUNITU BERIE IMUNOR OR RIBOMUNILU SA MUU VYSLEDKY TROSKA ZHORSILI