Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

suezana
3. máj 2011

@maznacik007 my máme ten isoprinosine už druhý mesiac a malá je stále soplavá - aj atb sme behom liečby mali kvôli kašľu... ja som práve rozladená, že nezaberajú 😒 či veľa očakávam?

maznacik007
3. máj 2011

@suezana neviem ja sopel nejako neriesim to uz beriem ako normalny stav... nam po tom ustupili herpesy... a aj zapaly mocovych ciest klop klop... nasa mala tie herpesy nielen na ustach ale aj na lici brade a nehojilo sa to..
no sopliky ja nahrievam takou tou lampou / mama ju ma/ ale nasa ma aj alergiu a akurat to kvitne vsetko... takze je to prast ako uhod...
u nas stale neklesa to ASLO skor stupa... 😒 ja tiez davam to praskove C cko.. aj to je fajn..

Dankovi sa zhorsil ekzem a zacali sa ti mu robit na nohach take ako vyrastky bradavicky ci co./asi budem musiet zajst koznej s nim/.. a este musime ist s nim na endokrinologiu .. kvoli rastu .. / kamaratka co ma tiez deti z domceka.. tak tiez chodi a oni si musia aj injekcie pichat tak dufam ze my tak neskoncime/ inak sa mame fajn.... plno roboty nestiham, robim po nociach, dokoncujeme domcek a este zacinam robit pripravu... buduci tyzden..

katecameron
3. máj 2011

@suezana sranda nam isoprinosine zabral velmi dobre moj syn v 2polroku este ani raz chory nebol a ked dostal sopel tak do 5dní mu uz nebolo nic ako casto ho davas a v akom mnozstve kolko mala kil mala

monalisatko
3. máj 2011

@danielik79 tak hádam sa malej nepohorší. Aj ja dúfam, že minimálne do jesene atb brať nebudeme 😅 Keď počasie dovolí, tak budeme celé dni v záhrade na vzduchu, hádam im to prospeje.

suezana
3. máj 2011

@maznacik007 no mňa to dosť zaskočilo, lebo tolľko liekov denne ☹ a stále je chorá - alebo nevhodná do škôlky ☹ tak ale toho máte dosť aj vy... mne tie výrastky-bradavice na krku poodštikával chirurg v stredu 😕 že ľahnite si a cvak, cvak... a deň predtým mi dala na kožnom takú vodičku, že si to mám potierať a oni časom odpadnú - na chire, že to je o ničom, zdĺhavé a poškodzuje to pokožku okolo....tak super aj tak 😉

monalisatko
3. máj 2011

😀 😀 😀 u nás ten isoprinosine berie manžel spolu s luivacom. Dostal to od alergologičky kam chodí od malička.

suezana
3. máj 2011

@katecameron 2xdenne pol tabletky, po mesiaci sme boli na krv - kyselina močová - aj vy? a teraz berieme druhú 50tabletovú krabičku - 2 mesiac. Malá má 25kíl...aj teraz jej len dnes ustúpili žlté soplíky po vyše týždni- sinupret som pridala (+má flixotide a zyrtec denne)

cairka
3. máj 2011

musím zistiť, čo je zač ten isoprinosine...po tom, čo mala veve bláznivú reakciu na Luivac už moc neverím ani týmto liekom 😅 Ribomunil ako keby ani nebrala, Luivac ju rozhasil na dobrého pol roka...dnes popršalo, bude lepšie 😝

danielik79
3. máj 2011

@monalisatko no dúfam ,lebo ked pôjdem ku dr tak vždy len dá atb a to som rada že sa konečne drží bez atb pomaly už 4 mesiace a som rada že sa to dá tak zvládnuť .
Inak sa teším aj to že aspoň ti to takto dobre dopadlo aj ked si tie atb užívala zbytočné.A už sa začínaš aj pomaly chystať s deťmi?

katecameron
3. máj 2011

@suezana moj maly ma 23kg a isorprinosine bral 1mesiac 4krat denne pol tabletky 2Mesiac 3krat dene teraz berie 2krat denne a vravela mi ze pri akutnom infektne mam davky zvysit na 4krat denne u nas ho beru vsetci 3 a tak dobre po zdravotnej stranke este nikdy neboli len dcera trosku sa vymika normalu no ona ho berie este len mesiac a tie zlte sople robili vam vyter asi to nemate dobre preliecene urcite tam mam nejakeho krokodíla 😀 😀 😀 ako ja vravím detom

monalisatko
3. máj 2011

@danielik79 jasné, aj ja som rada, lebo to bolo na zbláznenie ☹ ☹ ☹
no zatial sa chystám asi led psychicky. No a dnes som objednala Lare cez MMB pršiplášť, lebo sa jej roztrhal a do tatier určite budeme potrebovať. Inak moc vecí brať nechcem, lebo veď práčka tam je, tak načo. Ešte si chcem aktivovať cez Orange internet, lebo beriem aj laptop. Majú tam WIFI, ale vraj len v jedálni. No a ja po večeroch keď deti zaspia, môžem cez skype debatovať 😀 😀 😀 😀 😀

suezana
3. máj 2011

@katecameron ja som s tými soplíkmi nebola u dr. lebo sme aj tak doma - má zlomenú ruku, ale ten sinupret pekne zabral ... tak máme malú dávku? 😕 inak my máme flixotide 125, a v lekárni mi povedali, že musia objednať, lebo taký malý nemajú 😕

danielik79
3. máj 2011

@monalisatko je dobre že sa ti to tak dá aktivovať ,ja ked som bola v tej lučivnéj tak som tiež brala mnoho vecí a potom som väčšinu posielala domov ak ti poslali nejaký zoznam tak sa z väčša riad tým toť moja rada .🙂

katecameron
3. máj 2011

@suezana tak to ja netusim podla coho rozhoduje lekar o davkovaní ale oproti nam mate malu davku moj 17kg syn ten mladsí berie 3krat denne pol tabletky a dcera ma 27kg a ona berie rano ,obed cela tabletka a vecer pol tbl.

suezana
3. máj 2011

@katecameron fíha 😒 môže byť, nie? no kuknem ja návod - či dávkovanie...

monalisatko
3. máj 2011

@danielik79 no ja dúfam že budem vedieť aktivovať ten net 😅 Zajtra im zavolám. Inak ja tam nechcem stráviť 3 týždne, hlavne nech im spravia odbery, vyšetrenia a inhalovať aj cvičiť viem s nimi aj doma. Tak hádam súhlasia. Viem že im velmi prospeje ten tatranský vzduch, ale radšej pôjdeme zas na nejaký týždeň spolu s mm na dovolenku, ako tvrdnúť v ústave 😅 😅 😅

danielik79
4. máj 2011

@monalisatko no to je pravda lepšia je dovolenka ako ústav kde diagnostikujú .Ja som z deťmi v lučivnéj bola 4 týždne a ked som mala ísť domov tak som sa tak tešila že už konečne odtial vypadnem.

elinka5
4. máj 2011

Ahojte, len som tu nahodou nakukla, tak sa aj ja pripojím, ak môžem. Moje detičky tiež boli často choré, a boli sme s nimi už 3x na liečení v Tatrách, veľmi nám to všetkým pomohlo. otvtedy sme nemali ani raz zapal pluc ani priedušiek. Veľmi sa nám tam páči oddýchneme si, pochodíme po výletíkoch. a preliečime sa. Mozem len odporucat.

danielik79
4. máj 2011

@graziela ozývam sa ti z téjto témy lebo by sme v tej téme odbočili ,ten optichamber majú aj moji .Malá ten užíva dene 2x flixotide a teraz má zvýšenú dávku Xyzalu kôli alergiam,flixonase tiež 2x plus čo som jéj pridala vitamín C a od budúceho mesiaca znova nabehne na Imunoglukan.Ten inhalátor na vincentku nieje na spreye ale používa sa s inhalačnými roztokmi a v tomto období alergií je to velmo dobrá vec môžu ti to tu potvrdiť aj baby čo ho majú a nemusí sa používať denne dá sa vybavyť aj tak že ho môžte chodiť inhalovať do nemocníce ak bývate v meste .Ja som tiež minula neskutočne vela na lieky ked som bola alergologičky.A na 18strane tejto diskusie presne ako vybavyť ten inhalátor písala jaya.Ja som tiež nevedela čo je to dokial sme neboli v kúpeloch v lučivnéj a tam ho mali a používali ho denne kým tam boli.A odporúčam si v tejto téme prečítať aj pár strán možno sa tu niečo nové pre teba aj dozvieš.

danielik79
4. máj 2011

@elinka5 a kde ste boli na liečení .

elinka5
4. máj 2011

@danielik79 boli sme v Hornom Smokovci-kupele. sa to nazyva. Boli sme velmi spokojni.

graziela
4. máj 2011

@danielik78 - dakujem ti krasne za pozvanie, si zlata 🙂 Ked bude trosku casu, postudujem aj tuto temu, pravda je, ze som tu na MK za posledne asi tak 2 roky asi ani nechodila, resp. len velmi malo...ale vidim, ze clovek si tu vzdy najde nejake spriaznene duse 🙂
My sme teraz douzivali sirup Spiropent, kvapky zodac, fenistil, davala som obom detom pocas celeho mesiaca, ako sme boli chori aj probiotika a teraz som nasadila aj Imunoglukan. U starsej dcerky je ta alergia vo vaznejsom stave, aspon doetaz mam taky pocit - od cca. 4r, ako je zistili alergiu na pupavy a niektore druhy vysokych trav, tak denne uziva sprej Giona Easyhaler, 2x1 (pri zhorseni 2x2), potom denne uziva tabl. Cezera 2x1/2 tabl. a obcas nam dr. predpise Singulair. Isty cas uzivala aj Aerius sirup, ten este mame v zalohe. A uz takmer 2 roky nam nasadila dr. liecbu, kde sa v malych davkach postupne podava vo forme kvapiek (pod jazyk) konkretny alergen, nech s tym telo zacne nejako bojovat samo...ta liecba je presne na mieru, kvapky sa robia kdesi v taliansku, spec. na objednavku a bude to trvat este asi par rokov...Samej mi to mnozstvo liekov, ktore denne davame do dcerky pride az neskutocne a niekedy rozmyslame s manzelom, ci je to vobec potrebne a ako by to bolo bez nich??? Pravda je, ze aj tak byva dost casto chora, tento sk. rok ma kazdy mesiac od sept. zapis od dr. a v podstate ani nemohla chodit na tanecny kruzok, lebo cele mesiace bola oslobodena od TV...A najhorsie je, ze kazda choroba sa jej vie vzdy este viac skomplikovat...naposledy v dec.prekonala inf. mononukleozu...a to vzdy len trpneme, aby to od nej nedostal aj maly...comu samozrejme zväcsa ani nezabranime....
Ako je to s liekmi u vas? Aj vy beriete take mnozstvo liekov pri alergiach? A co sa tyky kaslu, ja mam dost casto problem, rozlisit kasel alergicky od toho druheho, ked uz zacina nejaka choroba...
A co sa tyka tej vincentky, popozeram spätne a budem sa informovat...velka vdaka 🙂

graziela
4. máj 2011

Ozaj, este ma napadlo v suvislosti s inh. sprejmi Ventoline a Flixotide - davate ich vasim detickam pravidelne a poctivo? Nas maly ich 1.krat vyfasoval ako 1/2 rocny, zo zac. sme ich uzivali naozaj poctivo, kratko predtym sme sa totizto takmer dostali do nemocnice so zapalom priedusiek :/, uzivali sme dost drasticke davky, ale postupom casu som mu davky pomaly znizovala a ked uz sme par mesiacov nemali ziadne obstrukcie, tak som ich vysadila...docitala som sa totizto, vraj su velmi vysoko navykove tieto spreje a dokonca aj niektori dr. sami priznali, ze dietatko netreba zbytocne dopovat...samozrejme, nasej alergologicke som sa na kontrole nepriznala, vzdy som spreje nasadila vtedy, ked som videla, ze nieco na maleho lezie a teda vzdy to pomohlo, niekedy sme naozal ani nemuseli chodit ku dr., co by sme bez nich isto nezvladli...No, lenze pani alergologicka si vie zratat kolko je 2*2, takze pri najblizsej kontrole budem musiet ist s pravodu von...a mozno nas aj vykrici, myslite, ze to nebolo spravne? hoci podobny nazor maju aj niektori pediatri?

mima595
4. máj 2011

@graziela - napr. u nas Ventolin pouzivame iba pri zachvatovom kasli, Flixotide sme po prvej navsteve mali uzivat pravidelne, asi po pol roku ho mame nasadit iba pri kasli.....

danielik79
4. máj 2011

@graziela poviem pravdu vlani naši chodili z choroby do choroby a tiež žiadna výhra atb u maléj do mesiaca sa furt menili ....a najlepšie sme bez choroby prežili leto a potom nám navrhla alergologička kúpele Lučivná na ich vybavenie som čakala skoro 9 mesiacov a tie nervy pri vybovaní 😖 radšej už nepíšem.Tam sa mali deti celkom fajn kým mi tam malá nedostala laryngitídu a nezmodrela ale to je tiež na dlhé písanie a potom moji kašlali a boli chorý tak viac do polovice januara a pridala som im k liečbe Imunoglukan a C vitamín a od vtedy boli len soplavý až teraz ku koncu apríla som im dala spraviť testy na alergiu a vyšlo im obidvom toho dosť ale alergologička im zatial lieky nemenila len malému sprej do nosa a maléj zvýšila dávky flixotide,flixonase a xyzalu a ešte ventolín podla potreby.Ja z našou malou k dr nejdem lebo calciový sirup mám doma a C- čko užíva a atb ked sa môžem vyhnúť tak sa tomu vyhnem .U našej ja nemôžem povedať že alergiu ked kašle neviem rozoznať lebo vtedy je to taký iný kašel a ked je chorá tak kašle aj v noci ako tento týždeň a aj sama si už povedala že ju bolí hrdlo a ked má alergiu vtedy jéj idú aj priesvitné soplíky a má opuchnutý nos .Inak toho máte fakt dosť.

danielik79
4. máj 2011

@graziela naši ventolín užívajú len vtedy ked moc pískajú na prieduškách alebo majú až záchvatový kašel.

danielik79
4. máj 2011

@elinka5 neni to náhodov šrobárov ústav a tam ste boli na preliečenie alebo aj diagnostiku.Ja som z deťmi bola vlani v Lučivnej na preliečení.

graziela
4. máj 2011

Dakujem vam babenky za reakcie. Ano, ten Ventolin aj nam dr. odporucala hlavne pri zhorseni...no mali sme stavy, ked som davala oba spreje, aj 3-4x denne... :(

danielik79
5. máj 2011

@graziela ešte ma napadlo podobný účinok má aj Spiropent dá sa povedať že od ventolinu je to menšie zlo.

graziela
5. máj 2011

@danielik79, ano, ja viem, ten spiropent sme mali predpisany od nasej pediatricky, ked mal maly cca. 3-4 mesiace, ak si dobre spominam...Az potom, ked sme sa dostali 1.krat na alergologiu a dostali sme spreje, tak sme ho uz nedavalali. Teraz nam ho dr. zasa predpisal...Maju podobny ucinok, len sirup ma trosku oneskorenejsi nastup ucinku, sprej zaberie zrejme skor.