Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

strapco13
24. apr 2011

@monalisatko vdaka a rovnako prajem vsetkym krasne a hlavne zdrave sviatky

danielik79
24. apr 2011

@monalisatko a ja vám prajem krásne a zdravé velkonočné sviatky a hlavne v zdraví.V utorok ideme na alergologické testy tak uvidím ako dopadnú potom napíšem.

danielik79
25. apr 2011

@strapco13 chcem sa len spítať zajtrá majú naši testy na alergiu ale našej pravdepodobne uškodili tie voňavky soplíky nemá ale teraz ako spí tak má taký hnusný kašel .....môžem jéj dať niečo proti kašlu neovplivní to tie testy.

strapco13
25. apr 2011

@danielik79 vydrz a daj az po testoch nieco na kasel, kedze ich maju uz zajtra..teraz ich aj tak budit nebudes a zajtra rano vydrzia bez liekov..a mozno to aj prejde, ze maju len podrazdene sliznice
a potom po testoch mozes dat antihistaminikum /to by pred testom aj tak nemohli/ a bud nieco na suchy alebo vlhky kasel..podla toho aky maju

danielik79
25. apr 2011

@strapco13 zatial som otvorila okno malá má taký vlhký kašel a aj vykašlala taký priesvitný hlien to ju aj dráždi kašlať začala dnes po obede vtedy mala taký zachvatový kašel dala som jéj inhalovať vincentku tak sa jéj ulavilo a bol klud až kým mi nezaspala .

strapco13
25. apr 2011

@danielik79 preplach kludne, inhalacie moze ..ak by mala stazene dychani nosom, tak moze aj klasicke nosne kvapky proti opuchu

danielik79
25. apr 2011

@strapco13 na zatial vydržím ved bez liekov vydržali obidvaja týždeň ešteže malý sa ako tak drží uvidím čo povie zajtrá na ňú aj alergologička a dakujem prajem príjemný večer.

danielik79
26. apr 2011

@danielik79
@strapco13
ahojte tak malý mi majú alergiu na prach ,pely ,roztoče a malá mala aj dosť silnú reakciu na skorocel.... tak nepoužívať u nej skorocelový sirup proti kašlu ,no a v noci malá kašlala dosť ale potom čo sme mali otvorené okno a bolo vlhko kedže pršalo tak jéj sa ulavilo a vyspala sa už po tom dobre a na alergologii dr sa kašel aj prejavil tak pediatričke ani nejdeme.Teraz dostali lieky na alergiu s tým že maléj hned ako urobila testy som dávala Xyzal zvýšenú dávku ako povedala dr.
A teraz niečo pre maminy čo chú vedieť niečo o alergiach mi dala alergologička leták tak ak chcete pozrite si stánku www.alergia.sk
a ešte jeden link www.PROalergiky.cz

danielik79
26. apr 2011

@monalisatko ahoj chcela som ti to poslať len som sa pomýlila.

monalisatko
26. apr 2011

@danielik79 ajaj. Máte to teda pestré. Moje dievčatá mali robené testy na alergie z krvi v auguste a nevyšla im na nič alergia. No ale to sa už mohlo zmeniť. Však uvidíme, hádam urobia testy v šrobárovom. Ideme za 2-3 týždne. V piatok mám volať a upresníme dátum.
@strapco13 dnes som si bola pre výsledky a vyšlo mi, že aj ja mám prekonané mykoplazmy. Tak sme si to s Larou navzájom odovzdali 😒 Vraj ich už nemám aktívne, tak by som mala byť vyliečená. Zajtra idem na kontrolný rtg po zápale plúc, tak dúfam že tam nič nebude 😒

katecameron
26. apr 2011

@monalisatko tak aj u vas mykoplazma aj u nas maly uz ma negatívne aale dcera aj 4mesiace po liecbe ma hraniucne hodnoty dr.povedala ze to je ok alergologicka ze ma chronicku mykoplazmu kamoska tvrdí ze toho sa tazko zbavuje ze vacsinou je to na cely zivot

monalisatko
26. apr 2011

@katecameron to dúfam nie ☹ ☹ ☹ berie dcérka na to stále nejaké lieky? Ako sa jej to prejavuje?

danielik79
26. apr 2011

@monalisatko ahoj len teraz som sa dostala sem.To je dobre že sa konečne dostanete do toho šrobárovho ústavu aspoň uvídíte na čom ste.A dúfam že tie mykoplazmy už máte prekonané a už len aby ste boli celá rodinka zdraví.

katecameron
27. apr 2011

@monalisatko no neberie nic a ani nema zatial ziadne problemy v juni mame ist na alergo tak som zvedava co povie to len v tej krvi vyslo hranicne hodnoty ale ked lezela v nemocnici mala pozitívne tak aspon ze to kleslo

monalisatko
27. apr 2011

@strapco13
@danielik79
@katecameron jaj dievčatá. Ja som taká nešťastná ☹ ☹ ☹ Dnes som bola na kontrolnom rtg a ten flak 5x6 cm tam ešte stále mám. Dostala som atb a za týždeň mám ísť znova k dr. na krv. Nechápem síce načo, keď pred týždňom som mala krv v poriadku. Nechápem, že keď mám ešte stále zápal plúc, tak ako to, že krv nič neukázala. Žiadny zápal ani nič iné ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

monalisatko
27. apr 2011

@strapco13 viem že sa to týka skôr plúcnej dr, ale chcem sa opýtať, že či to môže byť niečo vážnejšie, keďže som brala 2x atb a krv bola OK. Napriek tomu sa mi ten flak na plúcach ani len nezmenšil ☹ ☹ ☹

danielik79
27. apr 2011

@monalisatko moja netráp sa a nemysli na to ☹ .Len sa mi to lahko hovorí.Už aby ste boli aj vy zdravý .A Lisa a Lara sú už zdravé.Našu som dala do škôlky aj ked sem tam zakašle a ako povedala dr treba jéj zvýšiť dávku Xyzalu no najradšej by bola keby nemuseli užívať nič.

monalisatko
27. apr 2011

@danielik79 si zlatá. Dúfam že lieky zaberú ☹ ☹ ☹ No zdravé celkom nemôžem povedať, lebo Lisa má nádchu už asi týždeň a Lara kašle pomaly 2 týždne. Zatial ale chodí do škôlky. Dnes vyšlo najavo, že sestrina dcérka mala streptokoka. Keď ho akože mala mať, bola s ňou u nás v záhrade a od druhého dňa má Lisa a aj dcérka druhej sestry (s ktorou máme spoločne záhradu) nádchu. Dúfam že sme ho nedostali ☹ ☹ ☹

danielik79
27. apr 2011

@monalisatko no hádam ho nedostali ved aj naši majú opuchnuté nošteky a Maťko aj soplík ale ked ho dr pozerala nič na nom nevidela.

katecameron
28. apr 2011

@monalisatko ale flaky na lucach pretrvavaju dlhsiu dobu pokial viem aj moj tak mal ked dobral 2atb.po sebe a rontgen bol dost skaredy neboj bude dobre drzím palce nech sa to skoncí

monalisatko
28. apr 2011

@katecameron ďakujem ti. Dúfam že to tak bude.

strapco13
28. apr 2011

@monalisatko asi by som trvala na CT alebo MRI vysetreni, ze co to vlastne je, podla toho eventualne biopsia
moze to byt nepreliecena mykoplazma /kedze byvate casto chory, ja by som ziadala dokladne preliecenie, aj ked je to chronicke/, moze to byt nejaky zrast ci zvysok po zapale, moze to byt prekonana tuberkuloza..ale moze to byt aj... 😔 nechcem strasit, treba to dodiagnostikovat

monalisatko
29. apr 2011

@strapco13 ach bože ☹ To si ma teraz fakt vystrašila ☹ ☹ ☹ V stredu idem na krv. Ak je to niečo také, tak krv prečo neukáže, že niečo nie je v poriadku? A čo nejaké príznaky???

@danielik79 takže dnes som volala do šrobáku a keďže sa uvolnilo miesto, tak nastupujeme už budúci štvrtok. Teším sa aj nie. Som nervózna aj kôli sebe aj kôli liečeniu. Navyše má Lara také obdobie, že nechce chodiť do škôlky, hoci ju milovala. Vadí jej to poobedňajšie spanie. Tak denne bojujeme a pripraví ma o nervy už skoro ráno. Proste mám hrozné obdobie ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

monalisatko
29. apr 2011

@strapco13 teraz mám na 10 dní Ciplox 500. Ako často môžem ísť na rtg? Bola som 1.2. potom som bola myslím koncom marca alebo začiatkom apríla a ešte teraz v utorok.

katecameron
29. apr 2011

@monalisatko to by aj mna zaujimalo moj adcera bola 6krat behom 1mesiaca rontgenovali ju ako blázni vidis ja som ta chcela potesit a strapco zabila klinec do rakvy no odborník je odborník ale neboj musís verit ze bude dobre

monalisatko
29. apr 2011

@katecameron ja viem, si zlatá. Pevne dúfam že bude všetko v poriadku, keďže mám 2 malé deti.....V pondelok pôjdem za mojím dr vypýtať si rtg výsledky a potom pôjdem k plúcnej a vypýtam si papier na MRI. U nás to nerobia, musím ísť do NZ. Do stredy to musím stihnúť, lebo vo štvrtok už ideme do šrobáku. Pôjdem len na ten nutný týždeň, aby som mohla potom vybavovať seba ☹ ☹ ☹

monalisatko
29. apr 2011

@katecameron no a to rtg je za mesiac strašne vela. Mne dr nechcela dovoliť dcérku rentgenovať po 3 mesiacoch, ale ja som nástojila. Veď je to žiarenie 😒

olivova
29. apr 2011

@monalisatko - s rtg opatrne....manzel programuje tieto ozarovacie pristroje pre nemocnice a pokial je ina moznost, vzdy je lepsia 😉
som tu dlho neprispela - ale citam 😉 - lebo dlho sme tak nechodili po lekaroch, vsak LEN kaslala, ale teraz sa to vsetko na nas uvalilo - uz sme mesiac doma....
@katecameron - rtg 6x behom mesiaca by manzel nikdy nedovolil....Nasa mala mat rtg tretikrat za pol roka, a teda sa dobre s plucnym vyhadal - on ju poslal len tak na rtg, lebo na tej snimke nic nevidel, tak nech idu urobit este jednu....nakoniec jej vzali krv, ci ma daky zapal alebo nie....takze tak....Cize lekar nemusi vediet, ako ten pristroj funguje a ako posobi....to je len jeho pomocka...

Teraz mam na vas taku otazku - myslite, ze solna jaskyna aspon trosicku pomoze? Po dohode dnes s lekarkou sme usudili, ze chemicke lieky by sme vysadili (skusime teraz cez vikend - mala bola inhalovat cely tyzden aj pol a z toho 6 dni rano aj vecer adrenalin, ventolin aj ambroben + prednison + dithiaden), tak sme to akoze stopli, co to urobi, lebo kasel nepolavuje (nie je uz casto, ale je hrozny stale), alebo je lepsia solna lampa, pripadne solny inhalator?

danielik79
29. apr 2011

@monalisatko moja už radšej na to nemysli fakt je že ti to nerobí ani dobre,mysli pozitívne idete do toho šrobárovho ustavu tam vás zdiagnostikujú a je tam aj pekné prostredie a hory a ked výjde čas aj slniečko.Spoznáš tam ludí čo majú podobné problémy ..... porozprávate sa poradíte si a hned sa to bude zdať všetko iné.A malá ked nechce spávať v škôlke povedz jéj že si môže len oddýchnuť nech nabere síl na dalšie hranie .Nikto ju do spania nútiť nemusí stačí ked bude ležať.

monalisatko
29. apr 2011

@olivova ahoj. Fakt si tu dávno nebola, ale to je dobré znamenie 🙂 ja to povedať nemôžem ☹ Hádam sa pomaly z toho dostanete. Máš choré obe? Asi ano, lebo aj u nás to je tak, že to jedna od druhej väčšinou dostane. Prajem skoré uzdravenie.
@danielik79 Opravujem náš termín nástupu, lebo mi dnes došli aj pozvánky a tam je dátum 10.5. Hneď som volala do ústavu a pani sa ospravedlnila, že si deň pomýlila s mesiacom 😀 😀 No nevadí, už vydržíme. Takto možno stihnem povybavovať svoje veci, aj keď určite nie úplne.
No a čo sa týka škôlky, ja som jej hovorila že nemusí spať, ale jej vadí to, že sa musia dať do pyžama a zalahnúť. Inak vraj zaspí medzi prvými....Minulý týždeň som sa s ňou dohodla, že pre ňu budem chodiť keď sa naobeduje, ale len keď nebude robiť ráno problémy. Tak to aj bolo, ale keďže mi včera zas spravila "cirkus", tak ju za trest ráno bral mm a išla som pre ňu až po spaní. Navyše má do nedele zakázané rozprávky, PC a aj playstation a večer ide do postele spolu s Lisou, čiže o 20.30 😖