Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
29. okt 2011

neznášam ked ma niekto buzeruje za obliekanie ved mama musí vedieť ako ich obliecť😠

monalisatko
29. okt 2011

@danielik79 mne nezaberajú homeopatiká, žial ani deťom. Zajtra ideme do cintorína, ale to vybavíme za pol hodinku. Potom prídu sestriný a budeme deťom robiť bosorácke čiapky a vyrezávať tekvicu. Tak si urobíme menšiu halloween party 🙂 🙂 🙂

monalisatko
29. okt 2011

@danielik79 no ano, to nemám rada ani ja. Veď predsa ja viem najlepšie, že kedy treba deti viac obliecť a kedy menej 😠

danielik79
29. okt 2011

@monalisatko tak potom si riadne akčná žena aj ked si skapatá .Naši tiež idú pobehať po cintoríne do obeda a po obede zas ja s deťmi tak zajtrá to bude trochu viac nabité a o návštevách ani nehovorím.Akurát sa mi pokazil kuchynský robot tak som zas normálne rozladená chcela som deťom spraviť jahodový koktejl že budú mať ráno ale ho dorobím len s ručným aj ked ten mi tak ho nenapení ako robot.Už rozmýšlam že Ježiško donese

olivova
30. okt 2011

@danielik79
@monalisatko
- malu od vcera poobedia "len" prehana...Bozinku, ako mi velmi schudla, uz je z nej take nic...Ale je to na dobrej ceste 🙂 .
Som sa zasmiala @danielik79 . To ja bojujem takmer so vsetkym - skutocne a tie komentare teraz, ked je chora - ach jaj ...Som zrela na psychiatriu (vazne), a to mame vlastny vrch s vlastnym vchodom a je to aj tak na figu....
Inak trosku od temy - zeby som sa pochvalila mojim domcekom? Hodila som ho do temy Site hracky a ine tvorenie, na str. 107 navrchu , druhy prispevok 😉
monalisatko - Inak suhlasim danielik - ja necakam vobec ziadne navstevy teraz, som vyslovene hotova uuuuplne....A ty este chora....

monalisatko
30. okt 2011

@olivova super, že sa malej aspoň trocha polepšilo. Už aj vie niečo spapať? Tú tému si idem vyhladať, kuknem aká si šikovná 🙂
@danielik79 no návštevy ani ja nečakám, prídu len sestriný, ale oni nie sú u nás návšteva, lebo sme spolu skoro každý deň. Máme skoro rovnako staré dcérky, čiže spolu aj materčíme 🙂 Po obede prídu a dnes urobíme tie bosorácke čiapky pre deti, keďže včera sme sa k tomu nejak nedostali.
Tak ten tvoj robot mohol ešte chvílku vydržať, ale super nápad na darček. Ja sa tiež v kuchyni bez môjho robota nezaobídem. Dúfam že mi ešte dlho vydrží.
Inak ja som mala otrasnú noc. Tak sa mi upchával nos, že som nevedela spať. Od štvrtej som sedela v obývačke a keď som akurát nekašlala alebo nefúkala nos, tak som si na pár minút zdriemla ☹ ☹ ☹ Zajtra ideme na ročnú prehliadku k zubárke, ale mne ju robiť nebude, nakolko mám na pere herpes od minulého týždňa a pod ním mi predvčerom vyšiel nový 😠 😠 😠 Bolííííí ☹ ☹ ☹

monalisatko
30. okt 2011

@olivova kráááááása. To sa vám v ňom bude býýýýýývať 🙂 🙂 🙂 Aj tá taška je super. Si šikulka, hlavne pri chorej dcérke je to o to náročnejšie.

danielik79
30. okt 2011

@olivova krásny dom ale ešte na nom velmi vela roboty a už aj v nom bývate a s tými komentármi ja ich má tiež každý deň kedže aj ked bývame sami starký bývajú cez záhradu a nikdy im nič na to poriadne nepovedala dokonca ani dnes ked starký zasekol maléj prsty do dverí 😖 ...ved ono to potom si rozmyslia len ma tie názory okolo detí a ich zdravia ako píšeš aj ty privadzajú fakt na psychiatriu.
@monalisatko a už si to vyležala a aká bola detská bosorácka párty 🙂

monalisatko
30. okt 2011

@danielik79 no vyležať nemám šancu 😒 Takže bosorácke klobúky sú spravené a deti ich mali na hlavách keď sme išli do cintorína. Potom sme nakoniec vykotvili u sestriných a domov sme prišli okolo ôsmej.

danielik79
30. okt 2011

@monalisatko to je pravda že nieje čas pri deťoch to vyležať .Tie klobúčiky sa ti vydarili aspoň budú mať načo spomínať 🙂

monalisatko
30. okt 2011

@danielik79 to dúfam, lebo dosť sme sa s nimi so sestrou natrápili 🙂 Mali ich na hlave v cintoríne a ludia sa za nimi otáčali a chválili. Tak sme boli trocha na seba hrdé 😀

danielik79
30. okt 2011

@monalisatko tak ste mali byť na čo 🙂 ved máš šikovné ručičky.

monalisatko
30. okt 2011

@danielik79 jaj, si zlatá 🙂

olivova
31. okt 2011

@danielik79 - tak tak, ako pises... 😉
@monalisatko - tie su uuuuuzasne....z coho ste ich robili? z vykresu a krepoveho papiera? Mozem sa inspirovat a jednoducho ich odkopirujem mojej malej? 😀

monalisatko
31. okt 2011

@olivova ďakujem 🙂 Jasné, kludne kopíruj. Uhádla si, sú z výkresu a krepového papiera.

monalisatko
2. nov 2011

@olivova
@danielik79 ach jaj. Tak dnes ráno sme sa vybrali do školy a škôlky. Lisa po 2 týždňoch a Lara po týždni. No lenže Lisa sa mi od včera dosť dusila, večer pri zaspávaní kašlali obe jak besné, ale nakoniec noc bola v pohode. Ráno po zobudení mi Lisa spustila dusenie a ústa nezavrela kým sme sa pripravovali a tiež celú cestu do školy. Odtial som už ale neodbočila do škôlky, ale rovno k dr. lebo to sa už nedalo počúvať. Tak sme už tretí týždeň doma, zatial bez atb (pred týždňom doblala Klacid), ale celý deň sa mi dusí a teraz na večer je to už hrozné. Dostala erdomed na kašel, dávam jej ventolin od včera a dnes doobeda aj pred hodinkou inhalovala ambrobene roztok. Zatial nič nepomohlo. Pred spaním jej ešte dám ventolin a aerius, a pevne dúfam že neskončíme v nemocnici ako pred 1,5 rokom keď sa mi takto isto dusila ☹ ☹ ☹
Samozrejme aj Lara ešte dosť kašle, ale aspoň ju nedusí

danielik79
2. nov 2011

@monalisatko chúdence držte sa aj my ideme k dr zajtrá dnes po obede mi malá vstala a s takým revom že ju bolí zas hrdlo ......štve ma to lebo som sa tešila že už je akotak zdravá a to nebola už vyše mesiaca v škôlke ...nuž ani tú si tie deti fakt neužijú ☹

olivova
2. nov 2011

@monalisatko
@danielik79
tie choroby nemaju konca, vsak? To je strasne....
Ja sa tiez hlasim s relativne dobrym stavom, zajtra dam verony do skolky, nech si jej uzije aspon 2 dni po mesiaci aj pol - podobne danielik 😉 (to prehanam, dufam, ze este buduci tyzden aspon do stredy tam chodit bude) uz nezvracia, neprehana ju tak pre istotu zacina kaslat a nebola ani v kolektive...to aby som nezabudla... 🙄 flixotide dychame 2x denne, berie aerius, a houby z toho...
@monalisatko - inak nam erdomed vobec nezabera....nam ho lekarka predpisala namiesto ambrobene, aby uz tolko nedychala a figa z toho....tie sirupy u nas su na nic...nechcem zle poradit, ale neskusila si este dithiaden? ked teda hovoria, ze je silnejsi ako aerius a xyzal.....

danielik79
2. nov 2011

@olivova no dúfam že si tú škôlku vaša Veronika aspoň nejakú tú chvílu užije.....uprimne povedané trochu aj závidím 😅 .Naša tiež užíva flixotide 2xdenne,xyzal 5ml ale tiež žiadna sláva .V piatok sa mám ozvať ešte alergologičke že či jéj predpíše zas ribomunyl 😝 A ešte som chcela že ditiaden sa nesmie užívať dlhodobo .

olivova
3. nov 2011

@danielik79 - s tym dithiadenom som myslela -uzit mozno 2x, ked je zle (aspon ja dam po 2 dni vecer) a ak neprejde, utekam zasa k lekarke....Ale dobre ze si spomenula...Aby niekto nedaval stale, ak to cita- ako napr. rectodelt od teploty 😖 - co som sa tu docitala...
danielik - este sa chcem spytat - nevies nahodou aky rozdiel je medzi aeriusom a xyzalom? Ci je to jedno a zavisi to od toho, co dany lekar preferuje?
A veru neviem, ako dlho zotrvame v skolke...dnes rano mi "dobre" zacala kaslat...A kukla na mna, ze: Vidis? a to ma chces dat takuto do skolky? No? 😀 😀 😀

monalisatko
3. nov 2011

@danielik79
@olivova tak na moje velké prekvapenie celú noc bol klud. Až ráno po zobudení ju tak dusilo, že mm utekal po lavór, lebo sa skoro povracala. No a erdomed sme raz už mali a ani vtedy moc nezaberal, ale dr. vravela, nech skúsime zas 😒 Ten ditiaden je len na predpis, nie? Ak áno, to pochybujem, že nám ho dr. predpíše.
@olivova som sa zasmiala nad tvojou dcérkou. Inak ma napadlo, že sestrin syn keď bol malý, nemal rád škôlku a normálne po pár dňoch si nejak privolal chorobu. Začal kašlať a mal teploty. Neviem ako sa to dá, ale on to dokázal 😅

nikuska4
3. nov 2011

@danielik79 ahoj,takže bola som koli tomu predlženiu RD,no a musím si dat vypísat novú žiadost nášmu lekárovi a spolu s ostatnými papiermi dat na soc.Takže tak ako prvý krát....

danielik79
3. nov 2011

@nikuska4 takže aj ja budem zas o niečo múdrejšia 😉 a maléj sa už polepšilo či ešte sa trápite ☹
@monalisatko 😀 😀 😀 a to sa dá privolať aj choroba.
Ano dithiaden je len na predpis ale môže ti ho vypísať aj pediater na požiadanie ale vtedy musíš vylúčiť uživanie aeriusu a ako som písala nesmie sa užívať dlhodobo .No a my sme dnes skočili k dr lebo malú zas bolí hrdlo tak pre zmenu jéj spravila výter z hrdla a zajtrá ideme na krv .Uvidím čo jéj zas zistia .Zatial sme sa atb vyhli a uživa len kalobu a calciový sirup
@olivova medzi aeriusom a xyzalom ja tiež nevidím rozdiel naša užívala aerius od 1 roka a tiež nič moc od začiatku roka jéj ho zmenili na xyzal ....ako povedať je na tom o trochu lepšie než bývala ale aj na ten si už akosi navykla

nikuska4
3. nov 2011

@danielik79 Naštastie horúčky už tak nemá,ale je strašne soplavá a kašle.Nerada vysmrkáva nos,to sú u nás boje ako fras 🙄 aj framykoinové kvapky dávame a to tak isto 😠 nejaká je stále unavená,každý den zaspí,ked sa chvílu pozera na telku,to ma dost straší,že čo jej je,lebo je aj dost bledá akási.....no uvidíme....

danielik79
3. nov 2011

@nikuska4 a nepoužívaš na nu odsavačku ked ti nechce smrkať.inak choroba človeka dosť vyčerpáva aj ked deti by to mali znášať lepšie.Moja sa teraz na chvílu prebrala a nanovo aj zaspala ale tak hnusne kašle ☹ a to ked bola som dnes u dr ani len nepípla dr po mne pozerala že či si vymýšlam .Normálne rozmýšlam že jéj ju natočím na fotak

monalisatko
4. nov 2011

@olivova
@danielik79 tak dievčatá, mám za sebou hádam najhoršiu noc v živote. Lisa sa mi tak dusila, že som myslela ža sa zadusí. Zaspala okolo 21,30 a pred desiatou spustila kašel. Kašlala v kuse bez prestávky dlhšej ako 10 sekúnd. Dávala som jej piť, strekla som jej ventolin (dostala pred spaním erdomed, aerius, flixotide a ventolin) ale nič nepomohlo. Nakoniec som ju musela zobrať na ruky, zababušili sme ju do paplóna a stáli sme pri otvorenom okne pár minút. Potom som s ňou sedela na gauči kým sa jej to ukludnilo. Ona spala. Ja som nešla spať, lebo som čakala že kedy ju to znova chytí. Vydržala skoro do jednej a zas spustila. Lenže teraz to trvalo dlhšie. Skoro do pol tretej. Ja už som myslela že sa zbláznim. Znova som zopakovala ten predošlý proces. Konečne som išla spať o 2,30 s tým že hádam do rána už bude dobre. No figu. Zas spustila pred štvrtou a ťahala do 4,30. Potom ma už o 6,00 budil budík. Som jak polomŕtva. Teraz ich idem budiť, Laru beriem do školy a s Lisou k dr, nech mi okamžite predpíše dithiaden. Ja ešte jednu takúto noc nervovo nezvládnem...

olivova
4. nov 2011

@monalisatko - drzim palce, aby sa vam tato noc uz nezopakovala - je to strasne...poznam tie noci....
Ja mam taky pocit, ze to privolavanie choroby - aby nemusela ist do skolky - fakt funguje....Nie zeby ju neznasala...ide bez placu, vzdy sa rozpravame, ako mi vselico nakresli, co sa nauci, ked po nu pridem povie, ako bolo dobre v skolke, ale aj tak kazde rano nechce....No tak preistotu mi zacala dnes tak duto hrozne kaslat, ze som aj uvazovala, ci ju tam dat mam...Nechapem to - to nevydrzi tyzden v skolke ako tak zdrava??? Aj to len doobeda?
@danielik79 - odporucam natocit....mne mala tiez u lekarky zakasle uuuplne inak ako stale...V podstate ked zakaslala tak ako zvycajne aj pred mudr., bola zhrozena...Tak konecne som bola spokojna, ze uz vie, ze som jej hovorila pravdu 🙄 .
A to ma nenapadlo...ale niekto to tusim hovoril, alebo pisal, ze tiez natocil dieta na mobil, lebo stale neverila...

danielik79
4. nov 2011

@monalisatko to o čom píšeš je laryngitída vtedy bývajú také záchvaty aj ja som dnes mala podobnú nočnú s tým že ked sme dnes boli na krv sa maléj potvrdil zápal s tým že večer sa mi išla zadusiť ale Ventolin jéj nedavala .Starký boli z toho zhrozený a furt otravovali že čo jéj ešte volačo nedám naň .......ja som bola z toho už na psycho a tak sme v noci ani nekúrili a spala som s malou v izbe a furt kukala na nu či niečo......
@olivova no netočila som ale dnes nabehla s nou k dr a zrovna vtedy začala malá kašlať.Dr samozrejme že zhrozená si kukla hned aj výsledky a atb sme sa už nevyhli 😝 a ak bude lepšie sa má prísť ukázať o týždeň a pol a ked nie tak aj skôr.

sevi
4. nov 2011

Môj syn ma astmu,veľmi mu pomohol sprej flixotide a ventolin. A na alergiu kvapky zodac gt.

danielik79
4. nov 2011

@sevi vitaj v klube väčšina má doma flixotide a ventolin .A na alergiu každý dr dá niečo iné.A tvojmu synovi to pomohlo lebo ja mám furt dojem že by jéj to voliak extra zaberalo ....no neviem