Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

smoni
12. aug 2013

My sme sa rok liečili bežnou medicínou a lekárňovými produktmi, bez výsledku, resp. boli sme stále na tom istom. po roku som to riskla s alternatínou liečbou a už je to cez dva roky čo je malý zdravý, bez alergií a astmy, na ktoré ho predtým liečili, bez chorobnosti... a to alternatívu užíval len 9 mesiacov...

sln1ecko2
26. aug 2013

Prepacte ze som mimo tému, ale možno by mala niektora zaujem. Je tu možnosť zorganizovať 6 mesačný kurz Domácej homeopatie (vždy jeden víkend v mesiaci). Semináre by prednášala Dr. Jana Kolenová. Nakoľko tento kurz prebieha len v Košiciach, tak som sa skontaktovala s pani doktorkou a navrhla mi, že ak sa nazbiera 15-18 účastníkov, kurz by vedela urobiť aj v Banskej Bystrici. Bližšie informácie o obsahu kurzu nájdete na jej stránke http://www.homeopat-kurzy.sk/Terminy.html, alebo keď si dáte do vyhľadávača Dr. Jana Kolenová, Kurz domácej homeopatie. Je nás už zhruba 5-6 mamičiek, ten kto vie o čom je homeopatie a mal by záujem sa naučiť jej základy a vedieť ju aplikovať aj v domácom prostredí tak mi napíšte. Pekný deň všetkým

monusha
19. nov 2013

@lentuska dobry vecer, chcela by som sa opytat, ci by ste mi vedeli dat kontakt na tu pani doktorku, o ktorej pisete. dakujem

chryse
20. nov 2013

ahojte, mate niekto skusenosti s uzivanim aloe vera pri astme???

chryse
20. nov 2013

Ahojte, mohli by ste mi napisat ake priznaky mali Vase deticky pri nabehu na astmu. Nam totiz povedala alergologicka ze na nu mame nabeh. No ziadne take ako nocne alebo denne zachvaty nemame. Nemame ani caste zapaly priedusiek. Vlastne tento rok len 1 x s ant.a s piskanim a raz zapal pluc, ktory sme schytali v nemocnici (vsetky deti dookola ho tam mali). Jedine co, tak sa dost rychlo zadycha, no ma 19 kg a 3 roky. tak si myslim, ze to suvisi aj s tym. Robila nam aj kozne testy na akergie, no v tom case sme brali Aerius koli zvacsenej nosej mandli. A vedela o tom. Tak neviem. Nexem do nej hned pchat lieky, nakolko ant. ked mala rok sme si uzili koli inej diagnoze dost...

renee17
20. nov 2013

@chryse Moja má tiež nábeh prejavuje sa jej to nočným dráždivým kašľom pri nieakom infekte, dr.nám povedala že ma dg.syndrom drazdiveho kasla astma ekvivalent, lezali sme min vianoce aj v nem. prva dg. bola zapal pluc a tak obstrukcna bronchitida. Alergologicka nam nasadila aerius, 2 krat denne preplachy nosa, a na vecer montelukast msd na ten kasel a este multiimun, a zaroven bola na imunomodulacnej liecbe broncho vaxom bez zmeny a teraz ribomunyl som zvedava ci pomoze...A este nas teraz poslali na liecenie takze uz len sa modlim aby nieco zabralo...

chryse
20. nov 2013

@renee17 no presne taku istu liecbu mame... nasa ked ochorie tak kasle len prvu noc..... aj to len teraz od kedy nastupila do skolky. Pred tym aj ked mala len soplik tak v pohode spinkala. Tak ja uz fakt neviem. A ako riesis ten montelukast a jedlo??? Pre nas je velmi takze ho brat 2 h po a 1 hod pred jedlom...

chryse
20. nov 2013

a po akej dlhej dobe vas poslali na liecenie?

@renee17

renee17
21. nov 2013

@chryse nasa ho berie ked ide spat, ma to vo forme cmulacej tab. ma 5r.takze v pohode stym nemam problem liecenie dnes ti nikto neponukte musis sa dozadovat sama, ja som sa opytala pediatricky a ona ze v pohode ze nam vypise papiere na poistovnu a asi 2 dni dozadu nam prislo schvalenie 🙂

renee17
21. nov 2013

@chryse ked vecer vypije mlieko tak jej dam tu tab. ani som neustrehla ze sa to ma davat v takych intervaloch a ani dr. nas na to neupozornila len povedala ze ma ju brat pred umyvanim zub.lebo ze obsahuje cukor to bolo vsetko k tej tab.

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chryse
21. nov 2013

@renee17 akurat dnes som rozpravala s dr., lebo u nas je problem aby jedla 🙂 , tak mi vravela, ze by sa nemala davat na plne brusko, aby sa tabletko vstrebala,, tak neviem,,, ja som jej ho este nezacala davat..nemam z toho dobry pocit. z tej dokiny... robila nam cesty pocas uzivania antihistaminik a ked som si precitala spravu tak tam boli veci, ktore nemava, ako napr. kasel po namahe. 😖 .... kkkontrolu mame o 3 mesiace aj to mame len zavolat, ako sa mame...

chryse
5. dec 2013

Baby poculi ste uz o oleji z ciernej rasce???? Podla popisu je dobra pre alergikov a astmatikov. Hladam nejake skusenosti s jej uzivanim...

anika11
2. jan 2014

@smoni ahoj,mozem sa opytat aka alternativna liecba vam pomohla?

lucia030209
2. jan 2014

@smoni Aj mňa by zaujímalo, čo konkrétne vám pomohlo.

smoni
3. jan 2014

@anika11
@lucia030209 aloe vera a probiotiká od LR

dejnas
3. jan 2014

@smoni my sme takisto aloe vera od LR skúšali.... môjmu malému to, žiaľ, absolútne "nesadlo", okamžité zhoršenie stavu kože 😒

smoni
3. jan 2014

@dejnas má atopický ekzém?

dejnas
3. jan 2014

@smoni synček má toho viacej, aj atopák, astmu, alergie.... kolegynka robí pre LR, dlhšiu dobu mi ponúkala tieto produkty, aj na astmu, aj na AE...
tak sme v čase "relatívneho" kľudu vyskúšali najskôr sprcháč s aloe vera (určený teda konkrétne na liečbu atopického ekzému).... malý mal po pár dňoch pokožku na celom tele absolútne presušenú, drsnú, červenú, všetko ho štípalo, dráždilo.....
najskôr som hľadala príčiny inde, ale fakt jedine nasadenie totho prípravku mohlo byť spúšťačom, nakoľko žiadne iné podnety v tom čase nemal..... bola mi doporučená intenzívna emulgiencia pri používaní prípravku, ale ja ho v podstate natieram neustále, i vo fáze kľudu AE.... po vysadení (a samozrejme preliečení) sa znormalizoval

smoni
3. jan 2014

@dejnas ak tomusprávne rozumiem, tak ste použili sprchový šampon a to bolo všetko čo ste na použili?

dejnas
3. jan 2014

@smoni áno, bol to len sprcháč, kvôli atopáku....

smoni
3. jan 2014

@dejnas tak to ťa žiaľ sklamem, aj keby mu robil dobre tak by ho to nevyliečilo, príčina nie je na koži, ale vo vnútri, v črievku a v imunite, šampon a mastičky sú len na estetické nie na liečebné účely. ak chceš liečiť musíš zvnútra

dejnas
3. jan 2014

@smoni ale ja netvrdím, že sa zvnútra nelieči, sme sa nepochopili.... on to má už dlhšie, a čo-to mám naštudované za tú dobu, okrem probiotik kladiem aj veľký dôraz na stravu.... ja som spomínala konkrétny produkt na vonkajšie použitie.... proste mu úplne nesadol

smoni
3. jan 2014

@dejnas to že sprcháč nesadol je možné, to je jeden z x produktov, doplnky zaberajú veľmi účinne

mamazem
10. mar 2014

ahojte, pridali sme zaujímavý článok ALERGIA - ako účinne riešiť túto chorobu 21. storočia: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/mamaze...
súhlasím so @smoni, alergiu treba riešiť zvnútra

avotalip
14. mar 2014

ahojte, mam 2,5 ročnu dceru, ktora ma tento rok 2 krat zapal priedušiek, alergolog povedal že ma detsku astmu. u nas v rodine to nikto nema, davame jej sirup zenaro, prások montelukast, sirup ventolin a sprej flixotide. okrem toho antibiotika + solvolan. dýcha sa jej tažko, ale mierne pomohlo. vraj leky bude brať dlhodobo, aj celý rok. viete mi niekto poradiť ako jej pomôcť? lieky určite budem davať, nechcem aby sa jej astma zhoršila, ja hladam popri tom niečo, čo by zabralo. priznám sa, na more nemáme... čo pomohlo vašim detom? homeopatika neuznavam,

lenocka5
17. mar 2014

@avotalip
Presne v rovnakej situacii som bola aj ja. Dcerka mala astmu aj atopicky exem, este k tomu aj velke problemy s oblickami. Denne som jej davala mnozstvo liekov a sirupov- na vsetky diagnozy, ale bohuzial, stav sa zhorsoval. Dlho som zvazovala nejaku alternativnu liecbu, vedela som ze uz nechcem ziadnu chemiu. Zachranili nas zelene potraviny. A nielen dcerku, poriesili sme si zdravie cela rodina. Neviem si ich vynachvalit a nedam na ne dopustit. A jedna sa o cisto prirodny produkt- zelenina, ziadne homeopatika, chemia, liecitelia. Porozmyslaj. Ps: pre viac info, kludne napis spravu, co budem vediet, poradim ;)

katkas1979
22. mar 2014

@smoni Ahoj, čítala som Tvoj príspevok o vyliečení z astmy. Ja mám 3 ročného synčeka, zistili mu astmu, berieme lieky, väčšinou zaberajú, ale teraz mal dva dni hrozné, vkuse kašlaľ, strašný suchý kašeľ a to k tomu ešte berie momentálne antibiotiká. Bola by som Ti vďačná, keby mi poradíš niečo, čo by nám mohlo pomôcť. Spomínala si Aloe vera - v akej podobe to má byť? Ďakujem za odpoveď.

lee_bella
25. apr 2014

@barusa ahoj barusa,moja dcera ma 3 mesiace a mam pocit,ze ma astmu,pretoze pri kakani sa velmi namaha a tak nevie dobre dychat doslova hyka,pretahuje vzduch velmi tazko, toto tvoja mala nemala? zachvilu sa chystam pre sprievodny list od pediatricky a pojdeme s tym za odbornikom do nemocnice, ale ked toto mavala bezali sme na pohodtovost a tam nic nezistili, je mozne ze by to nezistili z krvi? dakujem za odpoved

reppka10
30. apr 2014

@katkas1979 neviem, či si už dostala odpoveď, ale skúsim ti odpovedať aj ja. Ja tiež pracujem s LR a o kvalite produktov hlavne ich doplnkov som sa presvedčila na vlastnej koži, tak ti dúfam, dobre poradím. Pri vzniku astmy môžu hrať hlavnú rolu nedostatok kremíka, potravinové alergie, zanesenie lymfatického systému. Pri chronicky postihnutej sliznici dýchacieho ústrojenstva dochádza k zúženiu dýchacieho stromu a k sťaženiu dýchania. Preto je potrebné imunitný systém riadne liečiť.
Vhodné je podávanie Aloe Vera gélu Sivera na pitie pre zvýšenie množstva kremíka v organizme, úpravu imunitného systému, a zníženie zápalov v dýchacom ústrojenstve. Pri výraznom zhoršení zdravotného stavu sa odporúča podávať Colostrum.
Užívanie jednotlivých produktov je možné konzultovať s našim lekárok - Mudr. Tomášom Kampem.
Všetky produkty Aloe Vera od LR sú držiteľmi certifikátov, ručia za to pravidelné kontroly zo strany SGS INSTITUT FRESENIUS a IASC.
Aloe Vera:

https://www.youtube.com/watch?v=zICkF3d85eY


Ak by si chcela viac info, napíš mi IP, rada poradím 🙂