Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

olivova
21. jan 2011

@strapco13 - uz som ho raz musela pouzit laryngitide - vtedy zabral, a dusiace dieta - radsej rectodelt - len sa mi nepacilo, ze mi ho dala uzivat ako normalny liek - brat kazdy den, to sa mi zda moc silne, ked to nie je treba.

monalisatko
21. jan 2011

@strapco13 ďakujem pekne za vysvetlenia. Poriadne som sa teraz naštvala na našu dr. 😠 Prečo mi toto všetko nepovedala? Ani to, že má v tele baktérie. No a ani tú pečeň nespomenula 😠 Dúfam že sa jej fakt zregeneruje. Ako by sa dalo zistiť kde a aká baktéria to asi môže byť? Z hrdla a ani z nosa jej výter teraz nerobila. A ona povedala, že CRP má v poriadku, tak zápal v tele nemá 😠 Dala jej ale sumamed, lebo že niečo pravdepodobne s prieduškami tam určite je 😒

monalisatko
21. jan 2011

@strapco13 nevieš mi náhodou poradiť, kam by som mohla malú zobrať, kde by jej vedeli zistiť čo jej je a prípadne ju aj vyliečili? Ja by som ju zobrala aj do Blavy, Budapešti alebo na koniec sveta 😢

cairka
21. jan 2011

@monalisatko , ja odporúčam liečenie v šrobárovom ústave v Smokovci. my sme už raz boli a až tam po opakovaných zápaloch priedušiek/pľúc prišli na to, že má chlamýdie...a robia tam dosť dobrú diagnostiku. ja akurát to idem zas začať obiehať, tentokrát už pre obe, lebo aj mladšia už 3 mesiace ide z choroby do choroby...

@strapco13 , prosím ťa, ak má výterom potvrdené kvasinky v hrdle, môžu sa jej preniesť aj inde? vo výtere pred 2 týždňami neboli, teraz sme len asi 24 hodín potierali nizoralom, potom nás prepustili z nemocnice a už jej nič nedali 😕 to stačí tá jednodňová kúra, či mám v pondelok, ked pôjdeme zaniesť obvodnej papiere ešte niečo pýtať? s lekárkou v nemocnici sme riešili tie väčšie problémy a toto som sa zabudla spýtať 😅

monalisatko
21. jan 2011

@cairka ďakujem ti, akurát mi tiež cez IP poradili to isté a už som im aj napísala mail. Cez jarné prázdniny máme rezervovanú chatku na týždeň v tatrách, tak by som skúsila vybaviť termín na vyšetrenie na ten týždeň.

danielik79
21. jan 2011

@monalisatko a dáš ich vyšetriť na téj diagnostike v Smokovci.

maznacik007
21. jan 2011

@cairka vybavuj ... aj my vybavujeme.... ale ja chcem ist skor do tej lucivnej.....

cairka
21. jan 2011

@maznacik007 , my sme už boli v smokovci, a potrebujeme prekontrolovať nejaké vyšetrenia, čo mala nie dobré výsledky, tak preto chcem zasa tam. ináč aj tá lučivná že je dobrá

maznacik007
21. jan 2011

@cairka to hej ked treba vysetrovat tak je ze lepsi ten smokovec... nam vysetrenia robila imunologicka... u nas je diagnoza jasna....
ja som zvedava kolko to budeme vybavovat my mame Doveru ako poistovnu / raz som uz vybavovala preplatenie Prevenaru a v pohode preplatili.../ tak dufam ze nebudu stresovat.. mam kamaratku v lucivnej teraz a ze VSZP skratila liecebne pobyty len na 3 tyzdne a ze dost robi problemy so schvalenim... este ze ju nemame

danielik79
21. jan 2011

@maznacik007 mne sa vidí že celkovo tam skracovali pobyt nielen VšzP aspoň sa tak vlany povrávalo ked som tam bola v novembri lebo dosť detí tam bolo chorých a posielali to potom do nemocnice.

maznacik007
21. jan 2011

@danielik79 ja mam info od kamosky co je teraz na lieceni v Lucivnej a ma VSZP 😉 tak mi vravela ze to maju len oni baby co su v dovere a v unione tak v pohode maju normalny pobyt 28 dni... a aj kupele jej dlho schvalovali... ze takmer pol roka...

no ja by som najradsej sla v lete najma preto ze dcera uz chodi do skoly...

danielik79
21. jan 2011

@maznacik007 už som písala inde že ved aj ja som čakala na schvalenie vyše dvoch mesiacov a dalších 7 kým sme sa tam dostali.V lete sa tam ozaj málo kdo dostane ,len prominentné deti ako mi to povedal dr.

maznacik007
21. jan 2011

@danielik79 aku mas poistovnu prosim?

danielik79
21. jan 2011

@maznacik007 tak myslím že je to pochopitelné prečo tak dlho.

monalisatko
21. jan 2011

@danielik79 no chcela by som ich dať vyšetriť, a podla toho určiť liečbu. Ja nevidím žiadny efekt napr. flixotide spreja. Načo vlastne je? majú ho vdychovať ráno a večer, ale neviem načo. Sú choré tak či tak, čiže zbytočne im to dávam.

monalisatko
21. jan 2011

@danielik79 to fakt sa tolko čaká na lučivnú? Ja som tam tiež chcela ísť s deťmi v lete a naša dr. povedala, že keď si dáme žiadosť v druhom štvťroku, tak dostaneme termín na ten ďalší štvrťrok. No ale sme sa mm dohodli, že najprv pôjdeme v zime na týždeň do tatier všetci a potom ak financie dovolia tak aj v lete a potom ak aj ďalší školský rok budú také chorlavé, tak pôjdem s nimi na liečenie.

danielik79
21. jan 2011

@monalisatko ja som po príchode z kúpelov dala deťom zmeniť lieky.Aj tak toho berú dosť .Malý má budiair teraz len ked bude kašlať .A malá mi flixotide užíva 2xdenne má to len zmierniť kašel a zabrániť zahlieneniu priedušiek.Ale odkedy jéj dávam Xyzal tak by som povedala klop....klop si zaklopem ako tak sa drží ako som písala začala znova ráno kašlať tak len dúfam že to nejde nanovo lebo už fakt niekedy som z toho už na prášky.

danielik79
21. jan 2011

@monalisatko veruže tolko dlho ale ak budeš mať štastie a budeš tam ich obvolávať každý týžden tak sa ti podarí aj v priebehu 2 mesiacov tam dostať a to už sa treba dohadovať ktoré ubytko lebo inak ťa šupnú kde majú volné.

strapco13
21. jan 2011

@olivova ved to pisem..to je liek na akutny stav..bohuzial uz som sa tu na MK stretla aj s tym, ze ho najaka mamicka doporucovala inej ako liek na teplotu...ved to je uplne zcestne...ved je to kortikoid, tlmi imunitu, tak nema co robit pri beznom infekte s teplotami alebo bez nich
tym ze tlmi imunitu je prospesny pri opuchoch, lebo opuch je vlastne prehnana imunitna reakcia,,cize ju tlmit treba
@monalisatko CRP je protein akutnej zapalovej fazy..cize pokial nema akutny zapal alebo je tam porucha imunity tak CRP zvysene byt nemusi, ta pecen to je minimalne zhorsenie vysledkov..to naozaj pecen zvladne, preto to vacsina dr ani pacientovi nehovori, lebo tak by vystresovali pacienta, a to je zbytocne..ja len vysvetlujem ked sa niekto pyta..ale bezne by som povedala pacientovi asi tolko..ze to je v pohode, to je skoro norma /strucne povedane 😉 /
no vyteri...trvala by som na dokladnej defokizacii..ale az po dobrati ATB /mimochodom..ked si dr mysli, ze nemate v tele bakteriu, preco dala antibiotika, ved tie su proti bakteriam 😅 ..nelieci sa to, ze mate zvysene leukocyty ale to , co sposobuje, ze ich mate zvysene/ cize vysetrit na ORL dat spravit vyteri, treba zubne, gynekologicke /u chlapcov urologicke/, vysetrit moc.
co sa tyka kde vysetrit ..no ja som na MD 😀 😀 😀 /ked ma nepochvali nikto tak aspon sama 😉 /..ale skus lucivnu, ci srobarov ustav ci lucivnu ako tu spominali baby.. odkial si?

strapco13
21. jan 2011

@cairka mykoza..jasne ze sa da preniest..ale mykoza je o tom, ze ju mame normalne na slizniciach ale v malom stopom mnozstve, ze nerobi problem...ale pri poruche imunity, ochoreni, pri ATB sa moze premnozit a vtedy je vlastne uz zistitelna ci uz volnym okom alebo vyterom..a vtedy ju preliecit treba, liecba mykozy je vacsinou dlhodoba /hlavne cim je clovek starsi a maju v sebe dlhsieú, rada sa vracia..minimum je aspon ten tyzden, ale vacsinou hlavne u dospelych doporucujem liecit sa este 2 tyzdne po vymizuti vsetkych priznakov...cize 24 hod. liecba je malo, urcite by som trvala na dlhsom prelieceni

monalisatko
21. jan 2011

@strapco13 😀 😀 😀 jasné, ja ťa chválim a teším sa že "ťa mám" No škoda že si na materskej, Galanta je od nás na skok. Som z Komárna. Ona dala atb asi preto, že nevie čo s ňou. Ani moč mi nekázala priniesť. No a ona dala atb naslepo, možno že by sme potrebovali úplne iné ☹ Písala som mail do toho šrobárovho ústavu, lebo ako som už spomýnala, cez jarné prázdniny ideme do tatier a hádam sa mi podarí vybaviť na vtady termín

monalisatko
21. jan 2011

@danielik79 tak to si ešte počkáme

monalisatko
21. jan 2011

@strapco13 inak som zvedavá na tie mykoplazmy, prípadne chlamídie, či náhodou nemá niečo z toho. škoda, že tak dlho trvajú tie testy ☹

strapco13
21. jan 2011

@monalisatko no to preto, ze mykoplazmy a chlamydie su atypicke bakterie..normalna bakteria zije v krvi, na slizniciach a tam sa mnozi..cize nie priamo v bunkach..kdezto tieo potvorky su nieco medzi virusom a bakteriou..stavba ako bakterie ale ziju ako virusy v bunkach, preto ich je tazke najst a treba ich dlho kultivovat, kym sa rozmnozia...v podstate sa ani testami nezistuju priamo oni ale to ci telo tvori voci nim protilatky a to je zlozitejsi postup
a dik 😉 ja si tu trenujem mozog..inak zblbnem na MD..cize aj ja som rada, ze vas mam..aj ked je mi luto, ze sa tak trapite

monalisatko
21. jan 2011

@strapco13 no o tom zblbnutí na MD mi ani nehovor 😖 Ja som doma už skoro 6 rokov (za mesiac) a ako predpovedá budúcnosť zdravotný stav mojej milovanej dcérky, tak dosť pravdepodobne budem na predĺženej MD 😅
Takže tie potvorky to majú asi celkom dobre premyslené 😠 Ťahajú čas, aby ich začali ničiť čo najneskôr

strapco13
21. jan 2011

@monalisatko hej su to svinky 😝 ..preto napr aj ked ich hlada gynekolog, nemoze spravit len taky obycajny vyter ale so stetinkami musi zbrusit sliznicu..aby zodrall bunky
inak preco sa MD vola dovolenka???? 😝 jedine ak preto, ze mozog ma volno 😝

cairka
21. jan 2011

@strapco13 , dík za odpoved 🙂

monalisatko
22. jan 2011

@strapco13 lebo to asi vymyslel chlap. ktorý nemal dieťa 😀 Aj mozog má volno len od určitých vecí, lebo neskôr sú to v kuse odpovede na 1000 krát za deň vyslovené "prečo" a samé básničky, riekanky a pesničky 😀 O tom ani nehovorím, že samozrejme popri tom máme na krku celú domácnosť....a to všetko za almužnu. Ale aby som napísala aj niečo do tejto témy, mali sme po dlhom čase ukážkovú noc. Malá ani nekašlala a staršia len tak trocha. Žeby sme sa konečne vybrali smerom k vyzdraveniu? 😵

olivova
22. jan 2011

@monalisatko - ten flixotide - mne bolo povedane, ze ho dycha preto aby nedostala obstrukcnu bronchitidu - tak som to pochopila tak, ze chora byt moze - tomu nezabranim, ale nie tak, ze sa mi zacne velmi tazko dychat az dusit sa....

nikuska4
22. jan 2011

@strapco13 ahojte,ja mam tiež skusenosti s tymi mykoplazmami(sviňami)maly mi asi trištvrte roka kašlal tak brechavo vobec si nemohol odkašľať,v škole sa sťažovali že to ruši proste vobec mu nevedel naš lekar pomocť.Až alergologička odporučala spraviť testy na toto apotvrdilo sa to.Dovtedy som ani nevedela,že čosi take existuje,našťastie sme sa z toho uspešne dostali vdaka alergologičke.Mimochodom ja som už 14 rokovna materskej, skratkou prestavkou a vobec by som nepovedala,že je to dovolenka.