Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

strapco13
24. jan 2011

@monalisatko ja summamed nemusim..on je sice dobry prave na tie chlamydie a mykoplazmy..ale tam sa berie dlhodobo v urcitej scheme...na bezne infekty nezabera..lebo ho dr pislai na vsetko, cize stratil tu svoju ucinnost ☹ a bol to super liek, ked prisiel na trh..ale neuvazene predpisovanie ho odpisalo ☹
trosku stracam prehlad ..vy mate tie plesne v byte?

@danielik79 to hej..ATB bohuzial okrem zlych bakterii vynicia aj tie dobre ☹ ..a u malych deti sa da casto zvladnut infekt bez ATB, lebo gro infektov je aj tak virusovych

monalisatko
24. jan 2011

@danielik79 no len aj ja som s tým tak, že mi hoci čo nepomôže
@strapco13 ano, ale ja som ich savom odstránila, hoci viem že to asi len navonok ☹

monalisatko
24. jan 2011

babulky čo ste boli na diagnostike v šrobárovom ústave, prosím napíšte mi, že ako tam prebiehajú vyšetrenia, čo konkrétne robia a kolko to asi trvá? Zatial mi síce neodpovedali, ale ak do stredy nenapíšu, tak tam zavolám.
Ďakujem 🙂

danielik79
24. jan 2011

@monalisatko ja som neni ani alergik ale ked ma to chitý tak poriadne a nemôžem ani hlásku zo seba vydať čo furt bud kašlem alebo hlasivky niekde tam.......

@strapco13 ale ked si to tak vezmem tak tie staré matere vedeli niekedy viac ako terajšia medecína .

No baby tak ja idem už spinkať dobrú noc. 😔

olivova
24. jan 2011

@monalisatko - no, co dodat...len sa uz vyliecte rychlo....
s tymi atb. - neviem, ale myslim si, ze lekari ich radi zbytocne predpisuju....ja radsej bez nich, ak sa da - a aj tak su nam k nicomu, nezaberaju, ale poznam aj mamicky, ked nabehnu k lekarke vyslovene takymto stylom: " a predpiste nam atb, nemam cas sem chodit 10 krat "...ziadny podnet na diskusiu ...

@danielik79
K tym liekom k tak malym detom - ine "svinstva" sme dostali v 4-roch mesiacoch, ked prvy raz piskala na prieduskach ( aspon ja prednison povazujem za dost hnusny liek, napriek ucinnosti a aj vtedy nam dali Kodeyn - 1/4 tabletky - kukala som kartu ) Takze som z toho tiez nestastna, ake lieky musi brat a ja napr. s malou autobusom vobec nechodim, do nakupnych centier nehrozi....snazim sa eliminovat vsetky mozne chorobne vplyvy 😒 aj ked si myslim, ze v skolke sa tomu asi zabranit neda...

olivova
24. jan 2011

@danielik79 - hmmmm, stare matere obcas aj nepomozu - davam mastne na hrudnik, zvlhcujem, pridruzi sa laryngitida (iba odpozorovane, mozno to nie je tym, ale uz to nejdem skusat )
cibulovy sirup - nic
prieduskovy caj - nic
ach jaj....

monalisatko
24. jan 2011

@olivova ďakujem, hádam do jari vyzdravieme ☹ Ja som tiež proti atb, ale žial väčšinou skončíme s nimi a tiež moc nezaberajú. Ja sa snažím nejaké 2 týždne liečiť podla uváženia a keď nepomáha, tak idem k dr. Staršia mi už kašle 3 týždne a až teraz som usúdila že nastal čas ju zobrať k dr. Neviem či jej dá atb., ja predpokladám že ešte nie, ale chcem aby ju popočúvala.

danielik79
25. jan 2011

@olivova ved ja som chcela povedať len tolko že staré mamy niekedy aj porodili na roly a nič im nebolo ani ich deťom .Niektoré babky si dajú ráno za štamprlík a nič im neni a ešte ako 90 ročná sa aj hýbu a pomahajú /vid moja suseda/. 🙂 😉

katecameron
25. jan 2011

@danielik79 mozem sa ta opytat byvate v dome ale bytovke? aky mate byt? slnecny alebo sucho vlhko byvaju u vas hmly vetry? ja mam niekedy pocit ze keby sme tu nebyvali deti by neboli tak chore

olivova
25. jan 2011

@katecameron a kde byvate vy? ake mate podnebie a prostredie?
@danielik79 - beriem 😉 , ale ja uz som na to obcas doslova "alergicka", lebo zopar ludi si mysli, ze cibulovy sirup a obklady na hrud su vsemocne 🙄
@monalisatko - ja by som tiez sla....a som si zohlala stetoskop, tak teraz malu pocuvam, ked je zdrava, ze ked naaaaaaaahodou ochorie, ako to bude mudr pocut 😅 - som hrozna....
este som nezachytila, co s tou ing a bytom...aky mate byt? panelovy alebo tehlovy?

danielik79
25. jan 2011

@katecameron ja bývam v rodinnom dome ktorý sme zdedili takže si furt niečo v ňom prerábame.Suchý a ani vlhko v ňom neni by som povedala že tak akurát.Ale zas nemôžem povedať že tu je veterno aj ked je celá dedina postavená na rovine .Hmly tiež nebývajú časté ale zas nemôžem povedať že vzduch neni vlhký kedže za posledné roky tu dosť pršalo a boli povodne.A tý bývaš v rodinnom dome alebo paneláku?Inak sú tu novopostavené domy na predaj. 🙂 😉

danielik79
25. jan 2011

@olivova tie obklady a cibulový sirup neuznávam lebo tie straré mamy žili v inéj dobe a deti neboli také háklivé .A myslím že my dá každá za pravdu že poviem ,že v potravinách neboli nijaké é-čka ,všetko sa robilo doma a každý vedel čo v tom má .Nie ako teraz ani nerozumieš čo v danom výrobku je dané.Ony síce napíšu ale ako hovoríme u nás nie rečou svojho kmeňa .

katecameron
25. jan 2011

@olivova my byvame pri zZV tam su v kuse hmly teda od jesene do jari no hroza byvame v panelaku no nanic vsetko a vela ludí mi hovorí ze deti su preto chore lebo byvame tu v takejto kotline aj nasa byvala doktorka mi povedala ze by sme sa mali odstahovat ale kde???? netusim a vobec sa to neda lebo len tak odíst a nemat zbytocne peniaze to je nerealne a mm ani nechce s tadeto odist 😒

danielik79
25. jan 2011

@katecameron a prečo sa mu vlastne nechce odísť ked to môže ulahčiť deťom .Ako som písala u nás sú novopostavené domy na predaj.A Podhájska je od nás 12km,dve dediny od nás.

danielik79
25. jan 2011

baby no akurát som objednala ten inhalátor tak už len budem čakať kedy dojde v priebehu týždňa.Za kolko dní došiel vám.

katecameron
25. jan 2011

@danielik79 to je na dlhu debatu preco on nechce to tu ani nemozem rozpisovat ale v skratke je to jeho rodny kraj ma tu rodinu od ktorej nieje schopny sa vzdialit to by si musela poznat tu mentalitu nam inhalator prisiel do tyzdna

danielik79
25. jan 2011

@katecameron ved rodina je rodina možno mu ide aj o to aby vám mal kdo aj pomôcť a to ani nehovorím o stálej práci.

nikuska4
26. jan 2011

@danielik79 chcem sa spytať ten inhalator maš cez alergologiu z poisťovne?

danielik79
26. jan 2011

@nikuska4 ako som písala naša alergologička mi ho nepredpísala že vraj nato nemajú diagnozu. 😠 .Nuž čo tak som ho objednala z internetu a má doisť v priebehu týždňa.Stojí do 60euro .

majdiska
26. jan 2011

danielik presne ako u nás, tiež mi povedala, že astma nie je diagnoza na to aby sme ho dostali.. a pritom v poisťovni mi povedali úplne niečo iné.. tak ja už neviem.. tiež plánujem kúpiť a aký si si kúpila ty? mne sa celkom vidí zn. medel..

nikuska4
26. jan 2011

@danielik79 Iba 60eur?Ja mam PARI BOY zo zdravotnej poisťovne a hovorili mi ,že stoji 330 uer.Lenže mame ho už davno.

nikuska4
26. jan 2011

@majdiska moj maval časte laryngitidy,vždy skončil na kysliku,alergologička nam to vypisala a dostali sme ho.Neraz mi strašne pomohol.Staršieho mam astmatika a skušal to,ked ho už mame,neviem prečo,ale jemu sa potom ešte horšie dychalo,tak mu to nikdy nedavam.

danielik79
26. jan 2011

@nikuska4 tak pari boy je už iná hodnota .Ale ja som ho dala objednať z Martina a tam pari boy nemali v ponuke .Samozrejme mali aj drahšie .
@majdiska aj mne sa najviac pozdával značka medel ale aj ten omron.Ale som objednala medel family soft touch.

majdiska
26. jan 2011

nikuska mne mal malý v nemocnici opuch priedušnice a zápal priedušiek so začínajúcim zápalom pľúc a jemu to urobilo veľmi dobre.. za týžden mu prešla nádcha a aj kašel bol znesitelnejší.. možno to každému inak zaberá, neviem.. 😉

danielik79
26. jan 2011

@nikuska4 naša má astmu a posledne jéj to prerástlo až do laringitýdy ale alergologička volala revíznéj do poisťovňe a tá povedala že aj tak nám to by neschválili .Tak sa už kašlem na nich a rašej ho kúpim.Lebo som videla v kúpeloch že im to pomáha obom a ked sem tam zájdem na tú Podhájsku tak vidím celkovo že je to dobré.

nikuska4
26. jan 2011

ja som vlastne chcela vedieť,či ho niektora z vas nema už dlhšie tiež z poisťovne.Lebo ja som ho mala asi štyri roky a zdalo sa mi že tej pari nejde z neho tak ako na začiatku.Zhodou okolnosti som v tej dobe zmenila alergologičku a ta od ktorej som odišla oznamila poisťovni,že ho nepotrebujem.Pytali ho vratiť,doniesla som papier od lekarky,že ho stale potrebujeme,tak ho nechali malemu.Nechala som ho tam,že nejako slabšie ide,po mesiaci ma zavolali,že je "opraveny" a povedali,že sa to pokazilo nespravnym čistenim až ma to nahnevalo,lebo som si praveže davala na to bacha a poriadne čistila,pritom doma ked som si všetko prečitala bolo napisane,že ta jedna časť sa ma každe dva roky meniť za novu.Chcela som vedieť,či niekto nema s tymto tiež nejake skusenosti.

majdiska
26. jan 2011

danielik tak potom ked ti príde, tak mi napíš ako funguje, či je moc hlučný a tak, či celkovo je dobrý 😉

danielik79
26. jan 2011

@majdiska ja myslím že ho má aj leka323.Ta my dala mail na stránku tak som sa k tomu dostala.

katecameron
26. jan 2011

my mame omron sme spokojný len asi je dost hlucny ale detom to nevadí maly vzdy zaspí ked inaluje ten zvuk ho uspava 😀 a stal okolo 80euro tiez nam ho alergo.nechcela predpísat pritom kazdy rokr sme boli 3krat v nemocnici koli laryng.a tak....

leka323
26. jan 2011

Tak my práve inhalujeme, máme Medel family, ja som spokojná, kúpila som si ho cez net, sme ho potrebovali súrne, nemala som čas a nervy to riešiť cez poisťovňu. Synovi rýchlejšie prejde kašeľ a sople, rýchlejšie povykašliava. Práve má nádchu a mu hneď všetko steká na priedušky. Takže som ho vytiahla zase zo skrine. Po inhalovaní spravíme preplach nosa slanou vodou. Inhaluje vincentku alebo sulinku s kvapkou eukalyptu alebo tymiánu. Zatiaľ nám to pomáha. Podotýkam, že syn má astmu a alergiu na roztoče.... a a a .....