Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

terina25
11. máj 2012

inak ešte spomeniem,že predtým deti mali stále v zime laryngitídy - aj 3 x po sebe.ale min.rok sme boli pri mori a chválabohu im to asi pomohlo,pretože cez zimu neboli absolútne chorí - klop klop.no mali zase iné problémy 😒

cairka
11. máj 2012

Baby, u nás dnes kosili a Veve má už od 3/4 na osem má záchvat, ventolin sme dali už 3x za tú dobu, poraďťe, čo viac? Dnes už mala záchvat nadránom asi polhodinový , počas dňa kašľala len vonku, dnu takmer nie, takže myslím, že je to alergické.... ale prosím, poraďte niečo, nech utlmíme ten záchvat....respektíve ako často sa môže dávať ventolin? PO Ventoline sa jej na chvíľku uľaví, ale do 5 minút sa kašeľ vráti....

xlucia
11. máj 2012

@cairka ventolin uz v ziadno pripade!!!!!! odide je srdiecko. zavolaj sanitku, nech je daju hydrokortizon.
okamzite....
ventolin sa moze kazdych 6 hodin

monalisatko
11. máj 2012

@danielik79 momentálne dávam len vitamíny a probiotiká. Ráno som s ňou bola znova u dr, lebo mi hrozne kašlala. Tak prieduškovsky. Úplne sa jej to ozívalo a hovorila že ju to bolí. Boleli ju priedušky pri kašlaní 😒 Naša dr zas nič nepočula, tak kázala dávať na kašel nejaký stoptissin a ventolin. Cez deň to bolo celkom dobré, nekašlala často. No ale pred štvrť hodinou išla spať a odvtedy v kuse kašle. Super noc ma čaká ☹

monalisatko
11. máj 2012

@cairka ach jaj, poradiť neviem, lebo sama som bezradná. Mojej ale vela krát pomohlo inhalovanie vincentky. Ukludnilo jej to kašel tak na pol hodiny. No ale aj to je niečo.... 😒

cairka
11. máj 2012

@xlucia , no práve tej sanitke by som sa rada vyhla, nemám kde dať menšiu...
@monalisatko , 2x sme prepláchli nos, moc to nepomohlo, ale už aspoň nepíska, asi sa jej troška skľudnilo dýchanie, ale kašle stále, teraz som ju nechala tu sedieť, nech neleží a uvidíme...prinajhoršom to skončí pri tej sanitke 😒
ešte ma napadlo, že máme doma Rectodelt , to tu ktosi písal, že radil alewrgológ pri záchvate? my ho máme len na laryngitídu, aj teda lekárka vravela, že len vtedy použiť 😕 ale tuším to tu ktosi písal

maznacik007
11. máj 2012

@cairka daj rectodelt..... studeny vzduch pusti.... alebo otvor mrazak a k tomu ju daj nech sa tam nadychuje..

xlucia
11. máj 2012

@cairka rectodelt je aj pri tom zachvate co hovoris ked piska. my ho tiez pouzivame v krajnom pripade,ked ma syn zachvat

cairka
11. máj 2012

@maznacik007 , ako som o tej laryngitíde písala ma napadlo otvoriť okno. zdá sa, že to tiež kúštik pomohlo, ale teda spodok hrudníka má až akokeby vcucnutý dnu do tela 🤐 dávam ten rectodelt a hádam skoro zaberie

maznacik007
11. máj 2012

@cairka no drzim peste skus este mozno nieco s kofeinom.... to pomaha na spazmus dychacich ciest...
cierny caj, alebo kava...
inak pozor pri nej na niektore lieky od teploty, ci od bolesti treba sa vyhnut kys. salicilovej..

cairka
11. máj 2012

@maznacik007 , dík. Navarím na noc čaj, nech máme pochystaný, keby bolo treba. A prečo tie lieky? to som ešte nepočula? 😕
Aha, už som našla, že to je vlastne acylpirin, ten viem, že sa všeobecne nemá dávať deťom do 12 rokov.

maznacik007
11. máj 2012

@cairka no tak to ti ja presne poviem tieto lieky co obsahuju tu kyselnu tak prave ta vyvolava astmaticke zachvaty... ani ja som to predtym nevedela kym k nam neprisla kamoska astmaticka.. to sme uz boli na konci gympla a pytala nieco od bolest ja som jej dala aspro C ci ako sa to volalo... a onedlho sme volali sanitku... a sla na kyslik a do nemocky...
takze odvtedy to viem uplne ze presne... co sa smie a nesmie...

cairka
11. máj 2012

@maznacik007 , uff, tak to som veru nevedela 🤐

zdá sa, že rectodelt zaberá, je jej lepšie 🙂 idem ju uložiť a už dúfam bude spať a nie kašľať. ďakujeme všetkým za podporu

danielik79
11. máj 2012

@cairka nečítala som celkovo len zbežne skús ešte ak by mala problémy aj zajtra dať dithiadem ak máš doma a zvlhčovať vzduch lebo je sucho ....a udržať teplotu ak sa dá okolo19-20 stupňov vnútri .A prajem skoré uzdravenie.

cairka
12. máj 2012

Dobré ráno. Tak ten rectodelt zabral v noci priam zázračne 🙂 troška ešte počuť, že ťažšie dýcha, ale v podstate celú noc viacmenej kľudne spala. A dnes sme chceli ísť na celý deň von, teraz si tým vôbec istá nie som, či ideme.... 😒

Máte niekto v oknách tie sieťky proti peľom? zaberá to?

danielik79
12. máj 2012

@monalisatko no vidím že aj vy sa teda máte .....hádam lepšie .Naši ako vždy soplia len dúfam že z toho nebude nič viac malá sa mi zobudila s riadnym kašlom ale cez deň v pohode tu sa nám z hodiny na hodinu riadne ochladilo a zajtrá trpnem lebo majú vystupovať a malá prví krát lebo po iné roky bola vždy chorá.

monalisatko
12. máj 2012

@danielik79 no nemáme sa lepšie. Lisa včera pred spaním hrozne kašlala, cez noc skoro nič, ale ráno pred pol šiestou spustila a v kuse až skoro do 6,15 neprestala. Potom keď vstala, kašlala vela, cez deň menej, ale teraz na večer zas hrozne. Aj teraz nevie kôli kašlu zaspať. No a ráno už aj Lara vstala s nádchou. Zatial nekašle.
juj, tak držím palce aby malá zajtrajšok vydržala. Určite sa velmi teší.

danielik79
13. máj 2012

@monalisatko jáj chudence tak dúfam že neochorejú obidve .A zajtrá ideš s nim k dr alebo počkáš na výsledky aké budú .Moji boli obidvaja vystupovať a Veronika vystupovala super akurát ma hneval foťák lebo ked kamerovala sa mi po 2min vypol 😠 a to som myslela že bude ešte po tom páde aspoň dobre kamerovať ale aspoň ako tak sa fotiť dá a hnevalo ma aj to že ked vystupoval Matej tak všetci hovorili básničku len môjmu a ešte jednému nedali 😠 lebo vystupovali aj učitelkine deti tak básnička sa im neušla a maminky sa určite hnevať nebudú.

monalisatko
13. máj 2012

@danielik79 no s Lisou mám ísť až v utorok na kontrolu a vtedy mali byť aj výsledky výteru. Lara má zatial len nádchu, tak pôjde do školy. Maťko bol asi sklamaný ☹ Ale hlavne že učitelkine deti vystupovali 😠 To už nenašli 2 básničky navyše?

danielik79
13. máj 2012

@monalisatko tak aspoňže tak že aspoň Lara je len s nádchou .Maťko bol aj my hovoril že on a spolužiak básničku nemajú že z každej triedy mali byť štyria lenže vystupovali s básničkou každý len dve sa akosi zabudli lebo sa dali učitelkynim deťom na poslednú chvílu 😠 keby bola aspoň tá učitelka od nás nič nepoviem ale 2 poondiate básničky .......naštvali ma ale kašlem na nich nie som" pani učitelka "

danka2612
15. máj 2012

Ahojte,v septembri sme nastupili do skolky a od novembra sme mali na striedacku anginu laringitidu a tak to islo az do februara,doma bol 3t.a 4 dni v skolke a znova doma ,tak na marec som ho nechala doma s pocitom ,ze je poriadne prelieceny,ale nastupili vyrážky ktorych sa nevieme zbavit.Zodak od alergie pijeme od februara kazdy den a teraz nam kozna predpisala Luivac na povzbudenie imunity ale to vobec nezabera .Dnes ma novy vysev na brusku tvaricke az uska.Ked nam kozna nasadila hormonalnu mast tak to zabralo raz dva ved hormony ale teraz to nezastavuje ale pokracuje.Alergologicka nam zistila ,ze sme alergický na palinu,pel,travu,...ale nemame upchaty nos ,nesmrkame a nekychame a nestipu nas oci.Uz neviem co by som mala spravit aby sme sa toho zbavili ,nema niekto s tym skusenost?

danielik79
15. máj 2012

@danka2612 ahoj až s takou alergiou skúsenosti nemám a tiež používam na malú hormonálnu masť Advantan najmä okolo úst a ked má to moc zčervenané tak zvýšim dávku Xyzalu .Neskúšala si hypermanganový kúpel stačí ked si kúpiš hypermangan v lekárni a dáš maličko do vody ked ho kúpeš samozrejmä okolo úst a očí opláchnuť s handričkou.

pink_lady
16. máj 2012

ahojte, chcem sa opytat, ak vase deti maju/mali od cca 3rokov inhalator ventolin, ako fungovali v skolke? myslim tym, ze napr ked dostanu zachvat, tak take male dieta, ktore ma ledva tri roky sa este nedokaze same "obsluzit"?

xlucia
16. máj 2012

@pink_lady ak potrebovali ventolin boli doma. ved boli chori. ak bola naozaj tazka astma, bol potrebny papier od alergologicky pre riaditelku aj pre ucitelku v triede. ucitelky ranna aj poobedna dostali instruktaz, co a ako. ale nespoliehaj sa na to. ja som ich radsej nechala doma ked hrozil zachvat. ucitelky to neberu vazne, resp. mali zrovna nejaku na zastup ktora nevedela co sa deje a co ma robit.
plus neviem o tom zeby niektko mal narok na dva chambery k tomu, kedze tak male dieta sa priamo z dychatka nadychat v zachvate nevie. a denne to prenasat, to sa rychlo poskodi

pink_lady
16. máj 2012

@xlucia dikes...bude to zrejme vesele 😝

maznacik007
16. máj 2012

no pokial viem tak na akutne stav sa dava sprejovy inhalator s kortikoidom... alebo tak ako my cipok.... s kortikoidom.... a vola sa rodic prip. sanitka... ci sucasne... pokial mava dieta akutne zachvaty casto tak by som ho nedavala do skolky bez toho ze by som ja nebola na blizku...

ale v kazdom pripade ku vsetkym liekom v skolke treba mat papier od lekarky a vyskolit ucitelky a tie s tym musia suhlasit ...

ja ho nedavam do skolky ked je take obdobie... ze by to mohlo vyvolat nejaky problem...

ak by mal nejako casto akutne zachvaty tak potom by som ho vobec nedavala do skolky

mima595
16. máj 2012

@maznacik007
@xlucia
@pink_lady - ja suhlasim s babami, u nas hned, ako nastavalo take obdobie kaslov, tak ostal doma..ale zase u nas choroba nikdy nazacala akutnym kaslom..najprv sople až potom to preslo do kaslu a prip. pouzitia ventolinu, takže to už bol doma...

teraz maju akurat v skrinke morsku vodu, ucitelky o nej vedia, ale oni si už striekaju sami...ja som povedal ucitelke, aby na nich dohliadla, že ked sa vratia z vonku, aby si striekli morsku vodu, ale myslim, že ucitelky to nejako nesleduju...myslim, že Matus to skor zneuziva, ked sa mu nechce v skolke nieco robit, tak zahlasi, že si ide strieknut sprej.. 😀 😉

pink_lady
16. máj 2012

@maznacik007
@mima595 diky baby... 😉 takze u nas to bude asi tak ze budeme doma celu zimu 😀 😝 U nas praveze sa stava aj to ze akutny kasel, dychavicnost pride i zrazu, najcastejsie po obednom spanku....v podstate zistujem ze ci ma vobec zmysel si zhanat robotu 😔

cairka
16. máj 2012

@pink_lady , pokiaľ to bude prvý kontakt s kolektívom a k tomu je astmatik...tak nemá... 🤐
ináč moja má ventolin v skrinke, ale dovolili to až po viac ako roku navštevovaní škôlky, keď mala raz v škôlke záchvat, od druhého dňa mohla mať Ventolin, dovtedy ani počuť... Druhá vec je, ako písala @xlucia , že Ventolin bez chambera je skôr psychologická barlička, ako liečba...

mima595
16. máj 2012

@pink_lady - tak to si ani nezhanaj ☹ ...my sme skoro celu zimu doma...este september, oktober, polka novembra..ok, da sa..ale potom až po sviatkoch do skolky..vtedy je po prazdninach, deti su ako tak preliecene, takže v januari celkom OK, ale zase februar, marec, april jeden kolotoc....