Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

zgurka
15. máj 2007

Ahoj leva. Flixodate jej davam neustale. Ked nie je chora, tak 1 x 1 vdych a ked je chora tak 2 krat. Ventolin podobne ako Ty. My mame alergologicku dost daleko, az 50 km. Malej uz robili testy na vsetko a vyzera to tak ze bud ma nejakeho bacila v zaludku, alebo je nieco co je menej obvykle a na to je alergicka, lebo tie alergicke hodnoty ma okolo 1300, co je zevraj velmi vysoka hodnota. Alergologicka vravela, ze ma imunitu ako novorodeniatko. Tak neviem. Neskusali ste aj nieco ine ako tieto lieky? Nieco prirodnejsie?

leva
15. máj 2007

zgurka,prirodne akurat teraz ten staloral,to su vytazky z rastlin.Od konca maja bude brat Aerius to je sirup na potlacenie alergie.zgurka mi mame flixotide 125,je taky oranzovy,ty si napisala trosku podobny nazov.

leva
15. máj 2007

Asi to je to iste len pismenka si prehodila,tychto sprejov je velmi vela a maju podobny nazov ,mala brala jeden cas aj do nosa flixonase,hotovu lekaren mam doma.

zgurka
15. máj 2007

Levi, asi som urobila preklep, myslela som Fixotide. Aj my mame ten.My sme boli uz aj v detoxikacnej ambulancii Dr. Jonasa v BA. Chvilu jej tie pripravky pomahali, teraz by sme mali ist na kontrolu.

leva
15. máj 2007

Mi chodime kazdy 6mes. na kontrolu.Boli sme teraz v aprili a pojdeme az v septembri.Este som nepocula o tej detoxikacnej ambulancii a to bereme toto dychanie uz 3 rok.Kto vas tam poslal?

zgurka
15. máj 2007

Sestra pracuje v BA ako kozmeticka. Ma velmi vela zakaznicok a tie jej poradili tu detoxikacnu ambulanciu, moze tam ist kazdy, bez doporucenia. Lieky su na prirodnej baze. Ide o to, ze Ti zistia, ktora cast tela je najslabsia a zaplavena jedmi a tu precistia. Precitaj si stranku http://www.man-sr.sk/celmed.php. Je to fakt dobre. Diagnostika sa robi s takym pristrojom napojenym na pocitac. Dcerke tam zistili aj uz predtym zistenu alergiu (u alergologa)na kravske mlieko a to som im nic nehovorila.

leva
15. máj 2007

momentalne mi ta stranka nejde otvorit,ale dakujem pozriem si to a budem sa na to informovat.

zgurka
15. máj 2007

Ak budes potrebovat tel. c. na tu doktorku, u ktorej sme boli mi daj vediet. 😵

leva
15. máj 2007

Dakujem zgurka.Ked tak ti napisem do ip.

lavovka
11. jún 2008

Mám štvorročnú dcérku,ktorej zistli veľmi veľkú alergiu na pele tráv. Je to strašné. Od malička bývala strašne chorá, hlavne kašel. Posledné roky jej od mája do jesene leje z nosa,režú ju očká a celé noci prekašle.Deckú lekárku máme skvelú,veľa krát nás zachránila od antib.Kašel sme až do tohto roku zvládali bez sprejov na inhalovanie. No tento rok sme na alergológii dostali sprej seretide.Na prieduškách jej však ,,nepíska,, a ani sa nedusí. Neviem či jej ho mám dávať, je to kortikoid. od oktobra máme nabehnúť na liečbu Pangraminom.No kašel má posledné dni hlavne v noci strašný.

ukana
autor
11. jún 2008

lavovka, nam tie spreje s kortikoidmi pomohli, ked bolo najhorsie, hlavne sme sa konecne vyspali 😅 potom aj more nam pomohlo...teraz uz ich neberieme, i ked plucna doktorka by mu ich asi stale davala, ale uz som tam nesla... 😒 zatial... klop-klop ... sa drzime 🙂

sestri
11. jún 2008

lavovka...ten spray jej dávaj...aj moja dcéra,aj ja sme alergičky...obom nám to pomohlo.teraz je veľmi veľa tráv a stromov,ktoré kvitnú...určite to pomôže.

m311293
21. júl 2008

Ahoj holky, chvilku mi trvalo než jsem vás našla, ale potřebovala bych poradit s jednou věcí. Synovi kamarádky zjistili alergii na roztoče, ona se rozhodla koupit nějaký speciální vysavač, tak jsem se chtěla zeptat jestli máte některá s tím zkušenosti. Jaká značka, jestli to opravu funguje.
Díky za odpověď

roasha
28. mar 2009
majdiska
12. máj 2010

ahojte,
chcela by som sa opýtať jednu vec. dnes sme boli s malým na alergologii, robili mu testy a pozitivita vyšla skoro na všetko.. budúci mesiac má byť nastavený na liečbu ribomunylom a má brať aj lieky.. paradoxne mu vyšla aj oslabená imunita, lebo tiež býval často chorý a posledne mal 2x zápal priedušiek a teraz má stále soplíky.. potrebujem radu, chodí do súkromnej škôlky, musím ho odtiaľ odhlásiť a uplne ho izolovať? som z toho strašne nešťastná, lebo on má hrozne rád deti a ja si neviem predstaviť že nemôže nič a musí ešte aj čučať stále doma 😖 ☹ dakujem..

junovka
12. máj 2010

majdiska, nemusis ho izolovat od deti.Alergia neni nakaza.Moja starsia tiez tak chodila do skolky a teraz chodi aj do skoly 😉

majdiska
12. máj 2010

junovka si ma potešila.. som došla s takou depkou od nej že až.. teraz je tak moc detí, že sa bojím ho odhlásiť, lebo už by som mieto nemala a čo potom????

strapco13
12. máj 2010

majdiska...a poslal vas alergolog na vylucenie nejakeho loziska infekcie, ci mu nieco taketo neoslabuje imunitu?...moc, zubar, ORL?
ak je to cisto alergia..tak s tym moze zit uplne normalne..len treba dodrzat zakladny rezim alergika 😉

majdiska
13. máj 2010

no zobrali mu krv a tá hodnota na alergiu bola namiesto do 26 okolo 137.. na ORL nás neposlali, len moja dr. mu zobrala stery z krku a nosa a zo stolice odber.. a zuby?? to tak skoro 😕 😨

strapco13
13. máj 2010

zuby...odkedy ma dieta zubky..moze mat aj kaz ☹ ..ale je pravda, ze potiaze zo zubkov su skor neskor
ORL..aj kvoli zhodnoteniu nosnej mandle..ci nie je velka ci ju netreba operacne zmensit

majdiska
15. máj 2010

aha, som nevedela.. no ked budeme mať dalšiu kontrolu tak sa opýtam..
kazy mať isto nebude - som kukala a moc sladkostí jesť nesmie.. dodržiavam režim alergika - zrušila som všetko - čokoládu, dobošky, mlieko.. a teraz sa tým napchávam ja 😉

strapco13
15. máj 2010

u nas alergolog ked si objedna pacienta, takl ziada aby prisiel s uz hotovym ORL vysetrenim...malo by to tak byt vsade..je velmi dolezita spolupraca ORL a alergoimunolog

majdiska
18. máj 2010

no ja som tiež alergička a viem že som musela ísť na ORL a spirometriu.. a táto detská nič nechce a najviac ma prekvapilo ked robila teraz malému testy.. ved to sa robí mimo sezonu, či ako??? 😨

strapco13
18. máj 2010

inak do 3 rokov tie testy /kozne/ nie su uplne priekazne..tie vysledky sa nemusia zhodovat s realitou...dieta este nema dozrety imunitny system
a naozaj sa robia mimo hlavnej sezony..jedine u znamych alergikov sa mozu robit teraz, ak ma sezonu na jesen..cize zas je to mimo ich sezony..len sa kontroluje, ci nepribudlo nieco

majdiska
19. máj 2010

no naš malý má sennú nádchu, alergiu na peľ, psa, mačku, plesen, mlieko, vajcia a ja už ani sama neviem na čo všetko.. takže je v sezone.. a pravdu povediac na ruke som mu nič nevidela.. mne ked robil alergolog testy, tak ruka opuchnutá a tu nič nebolo.. len ona hystericky blačala, že čo všetko má.. kokso hodinu.. som nevedela ani čia som 😝
teraz som mu stiahla sprej do nosa, čo mu dala a nasadila otrivin.. sa mu farba hlienov zmenila do žlta a to čo dala nezaberá.. má klasickú nádchu z počasia.. 😖 ozaj a liek dostal na večer singulair a 2x denne xyzal 😒

strapco13
19. máj 2010

to nie je alergia...xyzal a otrivin mu daj, preplach nosa morskou solou..ak sa tazko dycha tak vecer daj ten singulair
aky sprej mal?

majdiska
19. máj 2010

no nespomeniem si, ale pre alergickú nádchu..
zasa sa to začína zhoršovať.. no som zvedavá dokedy vydrží vo škôlke.. preplach robím stále a vysávam vysávačom.. na noc dávam sirup od kašlu, lebo tie hlieny ho stále dráždia.. :-P

strapco13
19. máj 2010

majdiska..skoc na ORL..ci nema velku nosnu mandlu...nech ta posle pediater...ma na to vek aj priznaky..netvrdim, ze je to to..ale..radsej vylucit ako zanedbat
ako dycha v noci ked je zdravy..nosom alebo ustami? nechrape?
s uskami nejake problemy, bolesti, zhorseny sluch?

majdiska
20. máj 2010

no dýcha nosom a kedže pred spaním mu vytiahnem hlieny vysávačom, streknem fisiomer- morskú vodu a znovu tahám až kým nejde nič a potom dám otrivin, tak pekne dýcha.. len túto noc už aj kašlal hlienovito.. zajtra ho sťahujem zo škôlky, len teraz v noci sme nemohli nič vyšpekulovať a volať ráno o 4h nech dojde svokra..nehrozí.. zajta bude doma a rozmýšlam, či ho nepošlem k dr.. nepáči sa mi ta jeho nádcha a kašel.. takže vyzerá to na dalšie ATB ☹ a zdravý hmmmmmm od polovice apríla ma vkuse nádchu, takže už pomaly ani neviem, čo je ten pojem.. :-/
normálne mám depku a stále čakám telefonát zo škôlky, že mám po neho prísť.. bože ja to tak neznášam.. ešte aj to počasie je nanič a len to zhoršuje..