Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

sevi
4. nov 2011

@danielik79 mi sme mali astmu až takú že sa v noci dusil. Vyšetrili nás aj po ordinačnych hodinách hneď nám to nasadili. Brali sme to cca 4 mesiace pravidelne,stav sa výborne zlepšil,spreje už nemusíme iba sem tam pri chorobe.na kontroly do pneumo ambulancie už nemusíme chodiť.

danielik79
4. nov 2011

@sevi tak to máte dobré moja už spreye bere skoro 2 roky aj ked teraz ich mala skoro na3 mesiace vysadené a zas sme tam kde sme aj boli čo už ☹

sevi
4. nov 2011

@danielik79 tak to mi je ľúto,že ma taký nepriaznivý zdrav.stav. Konzultovala si to s dr? Možno by pomohlo skúsiť iný sprej. Neviem treba sa opýtať. ☹

danielik79
4. nov 2011

@sevi ja som to už konzutovala vela krát aj s alergologičkou a aj v kúpeloch Lučivnej som to konzultovala s lekárom a zatial čo jéj len vymenili bol xyzal miesto aerisu na alergiu a ked začneš čítať túto temu tak sa dozvieš že sú od mojéj maléj na tom niektoré deturence horšie .Ja som to pomaly začala brať že hádam ked bude staršia to bude lepšie tak ako aj môjmu staršiemu sa polepšilo teraz ked je prvák ku podivu taký chorý už nebýva ale nechcem to zahriaknuť

monalisatko
5. nov 2011

@olivova
@danielik79 ahojte. Tak včera u dr. sme dopadli tak, že naša dr. mala dovolenku, tak sme išli k zastupujúcej. Ona Lisu popočúvala - dosť dlho a povedala že si to nevie vysvetliť že prečo sa mi malá dusí, lebo ona nič nepočuje. No ale na rozdiel od našej dr mi povedala, že musíme ísť na rtg lebo sa to takto nemôže nechať. Tak výsledok je zápal priedušiek. Má tam hlieny uložené, tak asi preto ju dusilo, že sa jej to nevedelo uvolniť. Dostala ďalšie atb - suprax a včera na večer sa jej tie hlieny už pekne začali uvolňovať. V noci ešte mala záchvaty kašla, ale už to nebolo také hrozné ako predošlú noc. Takže ešte aj štvrtý týždeň bude doma 😒 Ešte jej dr zobrala výter z hrdla, lebo aj mandle má dosť škaredé, tak v utorok uvidím výsledky.
@danielik79 no ja ti neviem povedať či to bola laringitída, ale vylúčené to nie je, že sa pridružila. V každom prípade jej pomohol ten studený vzduch, lebo potom sa jej to po pár minútach ukludnilo. Mňa túto noc nenormálne chytal kašel. Asi každú hodinu som spustila niekolko minútový záchvat. Už mi to lezie na nervy.
@sevi ahoj. aj moje dievčatá majú tie spreje už 1,5 roka a vôbec žiadny efekt nevidím. Aj sa chystám vo februári na kontrole povedať alergologičke, či ho nemôžme vysadiť, lebo sa mi zdá zbytočné to do nich pchať, keď nevidím účinok. Napr. staršia mi vlastne po piatich dňoch v škole začala kašlať hlienovito a od vtedy do dnes stále kašle. Sú dni keď pomenej (ráno vela) a sú dni keď sa ide zadusiť. Medzi tým pred cca 2 týždňami brala aj atb lebo mala zápal priedušiek. Aj v noci je to tak, že je pár (2-3) nocí keď nekašle a potom je noc že ju prekašle.

danielik79
5. nov 2011

@monalisatko no pri tom čo píšeš tak dakujem pekne .....skoro sa aj vy už vyzdravte lebo vidím že aj u vás sa to točí furt do okola .My dve sme dnes zavreté doma a moji dvaja chalani behajú von čo im aj trochu závidím 😅

monalisatko
5. nov 2011

@danielik79 ja by som tiež Laru zobrala troška von, ale mm musel ísť do roboty a Lisu von nechcem zobrať, lebo dosť fúka. Navyše o druhej berieme Laru na spolužiačkine narodky a okolo štvrtej ideme pre ňu, lebo aj sestra robí dcérke narodeninovú party a ideme tam. Teraz som dala zapiecť francúzske zemiaky a idem sa učiť s Larou 🙂 Potom ideme s Larou vybrať, že čo si oblečie. To zas bude boj 😅

olivova
5. nov 2011

@monalisatko - no, to ma tak rozculuje na tych lekaroch...Nikto nic nepocuje... 🙄 hlavna vec, ze ked si vydupem prijem do nemocnice (sme iba na stacionary), pocuju vsetko..... daju lieky, malej sa o 2 dni ulavi ( v noci hned) a nemusime atb....
Veron ked tak kasle stale dusivo celu noc, jej diagnoza je - vsetko (laryng., tracheit. aj bronchit. obstr.)....Tiez je problem u lekara - jeden pocuje, druhy nie...kazdy da inu liecbu (neviem, ci sa niektori istia alebo co...) Zalezi na tom, na koho natrafime a patricne aj menia inhalacie - ale to beriem, napr. stav sa moze zlepsit al. zhorsit ...V poslednom case, ked idem na pohotovost, tak nas lekar(ka) uz ani poriadne nepopocuva, uz sa mi 3x stalo, ze otvorili dvere - idete rovno na stacionar 😅 - co som rada, lebo tym padom atb nema....
Ten flixotide - ja vam napisem pravdu - aj tak mi dostala obstrukciu 2x, ked ho dychala 2x denne...ja jej ho davam len pri zhorseni stavu....Dychala ho vyse roka a pri kontrole u plucneho, ked sa zhrozene vyjadril - a to preco dychate 2x denne tak dlho, to som preco nevysadil - on sa sice spamatal, ze asi preto, lebo sa mala zle a pozeral do karty, ale najskor to tak nevyzeralo - som usudila, ze to nie je velmi dobre dychat tak dlho v takej frekvencii, aj tak nepomaha, tak to riesim takto...

vlasticka185
9. nov 2011

dievcence,viete mi poradit prosim vas,kde kupit detske jednorazove ruska na usta?cez ktoru stranku?u nas v lekarnach ich nikde neiem zohnat,Dakujem za odpoved 😉

danielik79
9. nov 2011

@vlasticka185 pozri ip

danielik79
9. nov 2011

@vlasticka185 a ak by si hladala tak volá sa to rúško na tvár alebo maska

olivova
9. nov 2011

@danielik79
@monalisatko
ako sa inak mate? Ja som mala veronku 4 dni v skolke (stvr, pi, po, ut) a dnes uz je zasa chora...(aj s horuckou, ale myslim - alebo DUFAM, ze to budel daka "normalna" choroba, sice kasle hrozne, ale nie casto )

danielik79
9. nov 2011

@olivova ahoj moja je už aj to si zaklopem ako tak ok ešte sem tam si chraplavo odkašle ale neni to nič hrozné .Dúfam že vás to obíde bez atb lebo mna strašne hnevá že mala už 2atb do mesiaca.Uvidím čo mi povie dr v piatok či bude doma alebo pôjde do škôlky.Doma sa už trochu aj nudí už je jéj trochu dlho

okana1985
9. nov 2011

ahojte baby nasmu malemu mam davat ribomunyl lenze on ma 3 mesiace a ked mu dam na lacno do dojcenskej vody on mi to nevypije mozem mu to davat do mlieka??poradte mi ahoj

danielik79
9. nov 2011

@okana1985 ahoj aj ja som dávala malému zarobený s troškou mliečka po lyžičkách a dokonca lepšie mi to zniesol ako s vodou.Ide o to aby to mal čo najrýchlejšie v sebe aby potom nezačal ti aj vrackať a nezarábaj mu toho vela.

monalisatko
10. nov 2011

@olivova
@danielik79 ahojte. Tak Lisa je už celkom v pohode, ešte máme asi na 2 dni atb. Super jej zabrali. Zajtra ideme na kontrolu. Dnes som volala dr. kôli výsledkom výteru z hrdla a vyšiel jej masívny stafilokok. Tak som zvedavá, že čo povie zajtra dr.

danielik79
10. nov 2011

@monalisatko ahoj aj my ešte doberáme atb ale už ako tak dobre a zajtrá uvidím čo povie dokyna na výtery s hrdla.A ty si tiež už lepšie na tom

monalisatko
10. nov 2011

@danielik79 no ja ešte stále kašlem, niekedy menej, ale niekedy ma to chytí poriadne. Vôbec to neriešim 😒 Lara si teraz na večer trocha začala fúkať nos a tak akoby si brúsila hrdlo. No neviem to inak popísať 😅 Dúfam že zas niečo neschytala 😠

danielik79
10. nov 2011

@monalisatko no u nás začína mm tak dúfam že decká to nechytia a zajtrá má prísť Martin na bielom koni tak dúfam že bude riadny mráz a že už bude koniec týmto hnusným chorobám

monalisatko
11. nov 2011

@danielik79 takže u dr. bolo všetko v poriadku, zobrala jej kontrolný ster a v pondelok môžme konečne po mesiaci do škôlky. V stredu si mám zavolať pre výsledky a potom sa uvidí.

danielik79
11. nov 2011

@monalisatko naša je ešte marod v utorok sa má prísť ukazať a dala jéj ešte solmukol na vykašlanie tak ešte doma ale už lepšie ako bolo

monalisatko
11. nov 2011

@danielik79 ☹ tak aj vás sa to drží poriadne. Ja dnes zas nejak moc kašlem a cítim také ťaženie na hrudi. Neviem či je niečo vo vzduchu, alebo na mňa niečo lezie. U nás je od dnes do nedele ondrejský jarmok, ale nezoberiem tam deti do toho davu, lebo sa teším že mi ako tak vyzdraveli. Nepotrebujem aby niečo zas dostali.

danielik79
11. nov 2011

@monalisatko no drží ale už je to ako tak lepšie .....len do kedy .Dnes ju aj chcela vypísať ale po tom čo ju popočúvala povedala že si ešte počká .
Inak ani ja by nešla do toho davu lebo chytia určite volačo .MM už začína riadne kašlať tak sa to tuším bude voliako u nás točiť aj mňa už začína hrdlo omínať ale asi nás obidvoch nadopujem Cečkom a hádam voliak vykurírujem len dúfam že ma to nechytí ako vo february že musela ísť na pohotovosť

monalisatko
11. nov 2011

@danielik79 tak len pekne nadopuj, dajte si varené vínko a šup sa potiť do postielky 😉
Lare sa našťastie nádcha nezhoršila, tak dúúúúúúfam že v pondelok začneme týždeň v škole a v škôlke.

moni1412
15. nov 2011

Tak nasla som temu ktora sa uz, zial, aj nas tyka 😒 syncekovi (3,5r.) potvrdili nedavno alergiu, presne taku istu ako ma mm. pele, travy, zvlast topole, brezy, jelse....odkedy zacal chodit minuly rok do skolky, byval stale chory, aj ked sme poriadne preliecili, o chvilu zas a tento skolsky rok zacal uplne hrozne, minuly to nebolo az taketo zle.... - dva - tri dni v skolke a 2 tyzdne doma 😒 ale konecne tahame uz druhy tyzden (prvy raz) 😵 pripisujem vahu aj tomu ze sme zacali uzivat doma vsetci (my s manzelom, syncek aj dcerka 1,5r - pretoze ta to tiez vzdy chytila od neho) vyrobky jednej ceskej firmy OKG. Uzivame pripravky na imunitu a manzel so syncekom aj na alergiu, a vidim na vlastnych ociach ze naozaj na tu imunitu pomahaju. Na alergiu uvidime az v sezone 😎 Su 100% prirodne, preto sa ich nebojim detom davat. A radsej budeme preventivne uzivat bylinky ako potom pchat do nich atb a rozne chemicke a drahe lieky 😒 Ak mozem odporucit, naozaj z vlastnej skusenosti vrelo odporucam.

danielik79
15. nov 2011

@moni1412 vitaj v teme no neviem čo uživate na imunitu (pošli IP)mojéj celkom dobre zaberá Imunoglucan a vitamín C no 9mesiacov bez bratia atb bol u mojéj výkon ale ked prídu jéj slabé chvílky tak to fakt nevie prestať a bez atb sa to nedá ☹ respektíve vyhnúť sa im.Myslím že väčšina maminiek by bola radšej keby boli jéj deti zdravé 😉
@monalisatko
@olivova
ahojte babule ako ste už asi čítali malá ide už do škôlky ale ktovie do kedy aj dnes ked ju počúvala mala ešte zostrené dýchanie ale dr povedala že ked niečo aby zas prišli ale že do škôlky na teraz môže

moni1412
15. nov 2011

@danielik79 Dakujem 🙂
Tak to mas pravdu 😉 keby choroby vobec neexistovali 😒 poslala som IP 🙂

danielik79
15. nov 2011

@moni1412 dík za ip .Pozrela som ale na imunitu som tam nenašla výrobok po väčšine sú tam na cievny systém výrobky

moni1412
15. nov 2011

asi si zle pozerala ;o) ok alfa+, ok omega+ a okg factor base su na imunitu vhodne.

danielik79
15. nov 2011

@moni1412 aj máš pravdu ale nikde nieje napísaná cena!!!