Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

monalisatko
12. apr 2011

@strapco13 dr. povedala, že by to malo byť už v poriadku 😒 Našťastie niekedy po polievačke ideme do šrobárovho, tak tam jej urobia všetky vyšetrenia. Tam im spomeniem tie mykoplazmy. Od včera chodí konečne do škôlky, tak uvidíme. Ráno mi zas kašlala, tak ak zas bude kašlať a zhorší sa jej to, určite ju zoberiem hneď k dr., nech jej spraví kontrolný odber. Ak nie, tak počkám na ten šrobárov, nech ju tolko nepichajú ☹

strapco13
12. apr 2011

@monalisatko ako mala vlastne preliecene tie mykoplazmy /co a ako dlho brala/?

monalisatko
12. apr 2011

@strapco13 Vlastne to, že mala pozitívne výsledky na mykoplazmy vyšlo najavo, až keď sme boli na kontrole keď už bola v podstate zdravá. Najprv brala 10 dní duomox, lebo mala chytené pridušky. Dobrala ich a 3 dni na to (v pondelok) mala ísť do škôlky. No ale cez víkend úplne upadla, tak sme išli znova k dr. vtedy jej ešte nedala atb, lebo veď 3 dni pred tým dobrala. Vtedy jej zobrala krv. Išli sme vo štvrtok na kontrolu a vtedy už zas mala chytené priedušky, tak jej dala sumamed na 5-6 dní (nepamätám ☹ ) No a po dobratí sme boli na kontrole a vtedy hovorila výsledky odberu. Všetko mala v poriadku, len akurát ukázalo protilátky na myko. Takže preto hovorila, že po tolkých atb by to malo byť dobré.

strapco13
12. apr 2011

@monalisatko no mykoplazmy a chlamydie sa liecia summamedom..ale opakovane /nie vzdy zabere prva davkaú..lebo su to take divne bakterie, co ziju vo vnutri buniek /ako virusy/ a ATB zabiju len tu cast populacie, co sa vyplavi mimo buniek...preto treba niekedy /aj 3x/ opakovat liecbu

monalisatko
12. apr 2011

@strapco13 no super. Tak vlastne ak teraz povedzme nebola úplne vyliečená, tak mi znova ochorie? Možno ranný kašel už niečo znamenal??? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

strapco13
12. apr 2011

@monalisatko asi tak..preto su mykoplazmya chlamydie take svine 😝

monalisatko
12. apr 2011

@strapco13 takže teraz mi nezostáva iné, len počkať čo z toho bude ☹ ☹ ☹ Je to hrozné, že kolko liekov už pojedla. Ja som ale blbááááá!!!! Včera som bola na odbere krvi (znova mám zápal plúc) a mohla som povedať, aby mi spravili testy aj na myko a chlamýdie. Teraz ma to napadlo 😠 😠 😠 Veď možno aj ja mám preto za 2 mesiace už druhý krát zápal plúc!!! Ja som v nedelu dobrala zinat

monalisatko
12. apr 2011

@strapco13 za chvílku prečítam, len mi akurát došla sestra s dcérkou 🙂

strapco13
12. apr 2011

@monalisatko °no zinnat na chlamydie a mykoplazmy nezaberie..daj si zobrat odbery

monalisatko
12. apr 2011

@strapco13 juj zas? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Ešte stále ma bolí ruka.... ☹

strapco13
12. apr 2011

@monalisatko no nemusis...a potom nezistis ci to mas alebo nie 😅

monalisatko
12. apr 2011

@strapco13 😅 😅 😅 😅 😅

sisinka76
12. apr 2011

@strapco13 ahojky. prosim Ta, porad mi. Samko /4 r/ je neustaly chory, kasel, sopliky, na ORL vsjo v poriadku, kedze dlhodobo kasle, poslala ho doktorka k alergologovi, ta robila odbery, imunitu ma sice hranicne hodnoty, ale povedala, ze nic zavazne, hoci liecbu mu nasadila podla mna ako silnemu alergikovi 😒 dala mu Avamys do nosa 1x denne, sprej Seretide/ ten mu dala hned ako nas pustili z nemocky, mal akutnu laryngotracheobronchitidu/, Zodac kvapky / 20 denne/ a na imunitu Imunor. hoci nema alergiu na nic, tak neviem, preco to musi brat, skusila som mu to tyzden nedavat a vysledky take iste, ako ked to bral, kaslal stale. ALE - v piatok mu dosli vysledky,krvi, odber som si vydupala, ale nie len KO, ale aj serologicke vysetrenie krvi a tam mu vysla prekonana mononukleouza. Moze ta byt zdrojom toho neustaleho kasla? alebo mu uplne znicila sliznice a preto takto reaguje? ja uz neviem, co s nim, zo skolky som ho uz odhlasila, lebo aj ked sa doma preliecil 3 tyzdne, po 2-3 dnoch v skolke bol zase na tom istom ☹

monalisatko
12. apr 2011

@strapco13 pomóóóc, budem plakať ☹ ☹ ☹ ☹

sisinka76
12. apr 2011

@monalisatko nechcem Ta ani ja strasit, ale tie mykoplazmy su strasne svinstvo, kasmoskina dcera to mala a aj ona a brali 3 abtibiotika po sebe, skoro 5 tyzdnov ☹ a tiez im to zistili az nahodnym odberom, lekari akosi na tieto mykoplazmy a chlamydie zabudaju 😒

sisinka76
12. apr 2011

@monalisatko antibiotika som myslela

monalisatko
12. apr 2011

@sisinka76 no veď. Mali by to asi automaticky dávať testovať pri dlhodobom kašlaní 😖 Zajtra alebo vo štvrtok idem na kontrolu, tak to spomeniem dr.

strapco13
12. apr 2011

@sisinka76 no infekcna mononukleoza urobi sarapatu s telom, so sliznicami, s imunitou, casto po nej musia ist von mandle /krcne, ci nosne/, lebo bud ostanu zvacsene alebo sa v nich usidli nejaky bacil /casto streptokok/
ked sa uz bavime o chlamydiach, makoplazmach..tie mal vysetrene? RTG pluc mal robene?
lokalny kortikoid /avamys a pod/ a antihistaminikum /zodac a pod/ zvyknem pri kasli nasadzovat aj ja, pokial ostatne vysledky su naozaj OK /cize mal urcite skontrolovane aj nosnu aj krcne mandle, aj RTG prinosovych dutin, pluc, odbery, vytery/ ..liecba kasla je dlhodoba..tyzden je malo na to aby to uplne zabralo..aj ked som mala pac fakt s hnusnym kaslom, kde som to nasadila prvykrat, lebo uz som nevedela co s nou..a prisla na kontrolu po 3 dnoch a dakovala, ze po x rokoch nekasle...ale to bol kasel, ze som ju ani nemusela vidiet a vedela som, ze je v cakarni 😅 ..ale to bol velmi rychly nastup ucinku, vacsinou si pozyvam na kontrolu tak po 2-3 tyzdnoch pri takejto liecbe

lu57
12. apr 2011

Ahoj,

moja dcéra má takmer 2 roky a mala problémy s prieduškami, na nete som si našla probiotiká infants dophilus plus, zvyšujú imunitu, dávam jej ich od 10.mesiaca a pomáha to, Astmu to nevylieči, ale ani neublíži. Nech sa darí.

sisinka76
13. apr 2011

ahoj @strapco13 mykoplazmy aj chlamydie mal negativne. ale RTG dutin mu nerobili. nas uz tiez doktorka pozna podla kasla aj za zavretymi dverami ☹ dnes sa Samko zobudil s takymi hlienmi, ze sa z nich skoro povracal, taky kasel,ze na konci ho normalne naplo na vracanie ☹
inak, ja som v ramci preventivky poprosila doktorku, nech mi da tiez vysetrit chlamydie a mykoplazmy, od decembra som kaslala, sice vo februari to trosku prestalo, ale zase kaslem.

skvele
13. apr 2011

Ahojte, ostali mi doma Aerius tabletky a Levocetirizin tabletky. Keby mal niekto zaujem nech sa ozve.

monalisatko
13. apr 2011

@strapco13 tak predstav si, že som dnes volala či mám hotové krvné testy a sestrička mi hovorí, že žial z technických príčin mi musí znova odobrať krv. Chcela ma volať ešte v pondelok, ale nemala na mňa číslo 😒 Takže zajtra ráno idem. spomenula som jej aj mykoplazmy, tak budúúúúúú 😅 Asi to aj osud chcel....

monalisatko
13. apr 2011

@lu57 ahoj, ja ich tiež dávam obom dcérkam a nám to vôbec neovplyvňuje zdravie. Sú často choré a stále priedušky (ak sa ti chce, prečítaj pár stránok dozadu)

petaboo
13. apr 2011

@ukana je na niečo alergický ? ak áno treba to odstrániť z dosahu.
tiež mám astmu a každý den poctivo striekam inhgalátor, musíš.
more je najlepšie ale aj jaskyne a hory sú dobré, matka príííroda.
a čo je doležité je to psyxo-somatcké oxorenie, čiže treba byť v poho ;)
no veľa o "našom" oxorení neviem a tiež si nexám poradiť .... ;)
ale myslím, že všeobecne platí špotovať a športovať bo vtedy je aj telo aj duša v pohode ;))))

sisinka76
13. apr 2011

@petaboo ahoj. mas skusenosti s pobytom v solnej jaskyni? myslim s detmi 😉 dik za info

strapco13
13. apr 2011

@sisinka76 ahoj...bola som raz s malym..mal cca 8 mesiacov ...jemu sa pacilo a mne ako alergicke sa tam velmi dobre dychalo..cize urcite doporucujem

sisinka76
13. apr 2011

@strapco13 dakujem 😉 ja planujem ist s oboma chalanmi, len neviem, ci tam vydrzia 😉

strapco13
13. apr 2011

@sisinka76 zober im hracky, vedierko, lopatku..mozu sa s tou solou na zemi hrat ako s pieskom

sisinka76
13. apr 2011

@strapco13 to je super napad, dik za tip 😉 ty sa mas ako,brusko rastie? musim ist kuk na novembrovky a precitat, ked tie baby tooooolko pisu ako by boli na materskej dovolenke 😀