Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

rozala111
18. okt 2010

Ahojte, potrebujem poradiť, zase sme chorí. Deti chytili nádchu, ale tá sa už lepší, soplíky vytekajú a pravdepodobne aj zatekajú ☹ . Dávam im len framykoin do nosa, potom nejaké lieky na posilnenie - biopron, a samozrejme domáce lieky - cibuľa v mede a matná handrička na hrudník. deti začali kašľať - dcérka má dráždivý pískajúci kašeľ, ten máva stále pri nádche a nevieme sa ho zbaviť. čo máme skúsiť, nechcem ísť zatiaľ k lekárke, teraz je tam veľa chorých a nechcem niečo chytiť, kým sme ako tak v pohode. Neviem čo s tým, nech neochorejú viacej. Nosné mandle už nemajú, sú väčšinou len takto chorí - soplíky a kašeľ, ale toho sa nevieme zbaviť a trvá to dlho.

strapco13
18. okt 2010

@rozala111 ono je sice fajn davat atb do nosa..ale pokial ten nos neocistis a neuvolnis, tak to velky vyznam nema..skus toaletu nosa..kukni na moj clanok v mojom fotoblogu
skus stoptussin na ten kasel
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/sto...

cairka
18. okt 2010

@strapco13 , na bolesti bruška sa sťažuje 😕 , žiadne testy jej nerobili teraz. lekárka to zatiaľ ohodnotila tak, že si baby navzájom presúvajú bacily s tým, že teda malá má imunitu dobrú a zvládne to s minimálnym prejavom choroby, prípadne bez a staršia si to zakaždým odskáče v plnej sile. chystám sa aj ja na výter, či náhodou tiež nie som bacilonosič, hoci mi nič nie je a uvidíme 😒 malá dnes dobrala atb na tú klebsielu, staršia má teraz, prípadne sa ja preliečim a snád bude lepšie.

strapco13
18. okt 2010

@cairka trvala by som na odberoch krvny obraz, hepatalky a ultrazvuk bruska, hlavne ak su hepatalky zvysene

janka2110
24. okt 2010

Ahojte.
Mozte mi niekto poradit?
Syn ma 12rokov a diagnozu alergia na pel a astmu...
Vzdy od marca do juna berie kvapky na alergiu..teraz od septembra je stale chori ☹
Bral antibiotika a za par dni dostal znovu teploty 38 st.a viac a stale ma kasel...
Boli sme u Dr.co uz pozera na nas ze stale sme tam...
A poslal ho spravit rentgen pluc,ale kedze tam bolo vsetko v poriadku
povedal nam ze to je astma...
Dal mu spray do ust dalsi uz treti v poradi a poslal nas domov...
Teraz je to uz druhy den co ma syn teplotu 38,3po sirupe mu klesne na tych
37,6 a potom znovu stupne...
Su toto priznaky astmy?

strapco13
24. okt 2010

@janka2110 to nevyzera na astmu..ale skor nejaku infekciu..okrem teploty a kasla, co mu este je?
Bolesti hlavy kolo oci, v cele, pri koreni nosa?
Upchaty nos?
Bolesti hrdla? ak ano..aky je ich charakter..skor skrabanie alebo bolest ako pi angine?

junovka
24. okt 2010

@strapco13 da si zistit z klasickeho vysetrenia na ORL ci sa nachadzaju v tele nejake zapaly, ked mame problemy s dychanim cez nos, sem-tam pokasliavame a mava sem-tam bolest v hrdle???Podotykam, ze dcerky su alergicky, a mam taky pocit, ze teraz je ich obdobie.Ja zacinam pokasliavat tiez ☹ .Dik 😉

strapco13
24. okt 2010

@junovka na ORL by sa malo /teda aspon u nas pri patrani po nejakom zapalovom procese/...vysetrit usi, nos /aj endoskopom/, nosna mandla, hrdlo a hlasivky, spravit vyteri z nosa, z krcnych mandli..niekedy aj z nosohltna, vysetrit nosnu mandlu, spravit RTG prinosovych dutin, vysetrit uzliny na krku..a na kotrolu pre vysledky vyterov by mal pacient doniest vysledky vysetreni /ktore doporucime/..ASLO, LATEX, CRP, sedimentaciu
a podla vysledkov vysetreni sa postupuje dalej

junovka
24. okt 2010

@strapco13 a este ....keby ze sa nasiel v nose Au stafilococ, ukazalo by sa potom zvysene CRP?? 😕

strapco13
24. okt 2010

@junovka CRP sa zvysuje pri chronickom alebo akutnom zapale...cize nam nepovie co presne sa deje v tele..len ze sa nieco deje
Staph. aureus /zlaty staphylokok/..je velmi slaba baktteria na slizniciach...sama o sebe nic neurobi..len zhorsi ochorenie vyvolane inou bakteriou alebo virusom, cize CRP nezvysi, pokial sa v tele nedeje este nieco ine
ale riziko tejto bakterie je ked sa dostane na porusenu kozu..cize do raniek..aj miniaturnych..tam robi hnusne veci

janka2110
25. okt 2010

@strapco13 teploty uz u nas ustupili...
Dnes rano mal len 37,4.
Hrdlo ho neboli..len ten kasel ostal a nos ma plny stale.
Ale ten cistime dva krat denne morskou vodou....

biba12
30. okt 2010

@strapco13 som Ti chcela napisat ako dopadli nase testy. Inak dakujem za rady. ANdrejko ma IgA 0,44 /ma3 roky, zvysilo sa to z 0,28/ a ze vraj ma hranocne hodnoty na alergiu na roztoce, vzd.plesne, krav.mlieko, srst zvierat. Este som to nevidela. Mudr. Chce nasadit lieky na podporu imunity. Existuju nieco, nejake lieky, ktore by zastavili tu nadchu? Lebo lieky na imunitu to sice liecia, ale je to dlhodobe. A ja po 2 rokoch soplenia potrebujem , aby uz konecne nesoplil. Ved sledovani alergici nemaju sople, ked beru lieky. Inak Andrejko nema ziadne alerg. reakcie, neberie momentalne ziadne lieky. Moji rodicia maju psa, svokra macky. Ale rok psa nemali, soplil stale. A ked je so psom, je uplne v pohode. Nekycha, ziadne zachvaty. SOpel furt rovnaky. Myslis, ze bi sa oplatilo mu dat spravit tie napichavacie testy? dakujem

strapco13
30. okt 2010

@biba12 hranicne hodnoty znamenaju asi tolko..ze dieta ma predispoziciu na alergiu a za urcitych podmienok alergicky zareaguje /napr silna koncentracia jedneho alebo viacerych alergenov, sprievodny infekt/..cize ak by bol zdravy a presiel okolo pes, nic sa nestane, pri tlupe psov by ho zacal svrbiet nos a ak by mal napr nadchu akutnu, tak by sa strasne rozkychal /to vsetko je len na vysvetlenie 😉 /
tie kozne testy su od 3 rokov priekazne..cize uz by som to skusila
ze ma stale soplik...bud nie je este dobre nastaveny na liecbu..alebo je tam nieco, co sa este nezistilo..uz si nepamatam..nosnu mandlu ma v akom stadiu, bol na vysetreni u ORL lekara?
niekedy treba len zmenit postup pri ocistovani nosa..kukni na moj clanok vo fotoblogu o toalete nosa..ci nepomoze

monalisatko
15. nov 2010

Tak u nás znova obe dcérky so zápalom priedušiek a neskutočným kašlom......Menšia je na tom horšie, kašle asi každých 10 minút. Už som aj postel prevliekala, lebo sa povrackala od kašlania ☹ Chúďa moje ☹

strapco13
15. nov 2010

@monalisatko co mate v liecbe?

monalisatko
15. nov 2010

@strapco13 ahoj. Tak staršia má suprax, solmucol a spiropent a mladšia má klacid a solmucol a do nosa pamycon, ale to si nedovolí datˇ. Ešte jej dávam flixotide a ventolin spray.

monalisatko
15. nov 2010

@strapco13 je to na nervy. Vidím ako sa trápi a neviem jej pomôcť. Plače keď kašle, lebo ju bolia priedušky. Ani sa mi nechce ísť spať, lebo viem, že aj tak každú chvílu musím k nej utekať.

strapco13
16. nov 2010

@monalisatko verim..my sme teraz boli tiez prvykrat chori ..ked pisem my..myslim tym, ze si to tocime medzio sebou drobec a ja..uz tyzden a pol sa nevieme dostat zo soplou a kasla 😝
liecba vyzera u vas dobra..verim ze skoro zaberie 😉

monalisatko
16. nov 2010

@strapco13 tak vám teda držím palce, nech vás to konečne prejde. Fakt je to hrozné, keď si to v rodine dokola podávajú. Hoci ako dávam pozor, neviem dievčatá ustrážiť, aby po sebe niečo nejedli, nepili, alebo inak neslintali. Malej už asi začínajú tiež zaberať lieky, lebo dnes síce ešte hrozne kašle, ale už ju nedusí. Začína vykašliavať. Večer mala 38,2 teplotu, po nurofene klesla a viac nemala. Teraz jej troška vystúpila na 37,5 ale to ešte neriešim. Tak uvidím keď sa zobudí. Pekný dník 🙂

zuza7952
19. nov 2010

@strapco13 ahoj aj ja sa chcem poradiť, moja dcéra v septembri začala chodiť do škôlky mala 3 roky a bola tam najprv 2 dni ochorela a potom 3 dni a to ju dorazilo úplne, mala zápal hrdla z TT motaxella a streptokok keďže mala aj horúčku dostala Suprax podľa citlivosti brala ho 10 dní ale problém je v tom že dodnes odvtedy kašle. Na kašel brala Mucosolvan... Calcium a fenistil bez výsledku. Boli sme na orl tam nám bolo povedané že má stredne veľké mandle a že to hrdlo je stále prekrvené a odp. imunostimul. liečbu a Trifed ktorý tiež nezabralo nosnej mandle sa nezmienil takže asi ok., Náš pediater ju zatial nenasadil že počkáme na výsledky odberov ideme v pondelok.Potom ideme s výsledkami imunoalergol. a do plúcnej amb. Ten kašel sa stále mení aj keď sa mi zdá že je to trošku lepšie, bez kašlu úplne nie sme stále. A od začiatku jej to počuť na hlase má taký zahuhňaný hlas, keď večer pred spaním vysajeme nos sú to žlté hlieny, dávame aj morskú vodu do nosa. Dýchanie je auskultačne čisté. Do 3 rokov bola chorá asi 2x a teraz toto. Máme aj malé bábo a to je ok .Do škôlky keďže som doma chodiť nebude, len neviem ako sa zbaviť tohoto kašla už to je skoro 2 mesiace. dik

strapco13
19. nov 2010

@zuza7952 no to sa stava, ze dieta zvyknute na rodinne bacily sa dostane do skolky a tam nastane takato galiba...moraxella je hnusny skolkarsky bacil, ktory robi prave taketo dlhodobe kasle...podla mna sa ju nepodarilo zlikvidovat..o com svedcia aj tie zlte hlieny, ze niekde este je nejaka bakteria. Dala by som este raz ATB /podla citlivosti/ + lokalne do nosa..pravdepodobne Pamykon, na ten byvaju oba bacily dobre citlivi a samozrejme nieco na podporu imunity.
Zrejme ma opuchnutu sliznicu v nose...preplacni nos morskou vodou, nechaj zatiect az do hrdla, nakvapkaj nosne kvapky proti opuchu /nasivin, olynth a lebo nieco pod/ a najskor po 5 min odsaj. Potom mozes dat pamykon. Ak mensieho kojis, mozes si odstriekat trosku mliecka a nakvapkat do nosteka dcerke /ak ale nemas aktualne nejaky zapal/

zuza7952
20. nov 2010

@strapco13 Ešte som zabudla napísať že sa jej robil kontrolný TT a ten bol negat ale nos jej nerobili. Pred 2 týž. som bola u DR. a napadol ma tento pamycoyn aj sme ho vybrali a nič, ale určite sme ho neaplikovali spôsobom ako píšeš ty /nechce si vobec ľahnúť/. V pondelok ideme ne tie kompletné odbery a mal by sa brať aj TT a TN tak uvidím. Skúsim to mlieko do nosa 🙂 a ďakujem za radu.

monalisatko
24. nov 2010

@strapco13 ahoj. Ja by som sa chcela opýtať, či mi nevieš náhodou povedať, že aké tasty sa robia z potu? Bola som so staršou dcérkou na kontrole u alergologičky a povedala že sa jej velmi nepáči, že tak vela a dlho hlienovito kašle a všetky krvné testy má negatívne. Vraj to nesúvisí s alergiou ani s prieduškami, ale už fakt chce otestovať všetko možné, aby zistila o čo ide. Niečo mi okolo toho hovorila, ale nejak si neviem spomenúť ☹
Ďakujem, Monika

cairka
25. nov 2010

@monalisatko , potný test je na cystickú fibrózu. 😖 malej ho robili, má hraničné hodnoty, ideme opakovať 😖 nie je to nič strašné, záleži, kde vám to budú robiť, nám robili v smokovci, to jej len dali také "hodinky na ruku" a mala ich cca hodinu na ruke, s tým, že sa mohla normálne hrať, len nie behať - tam namerali. A 3x nám robili u nás v nemocke na pľúcnom tak, že jej dali igelitový sáčok na ruku a zabalili ruku, nech sa spotí, mala piť horúci čaj, posledný krát jej dokonca aj paralen dali a potrebovali kvapky potu nájsť v tom sáčku cca. po tej hodine a malá napriek tomu, že mala mokrý chrbát nemala jedinú kvapku potu v sáčku, tak to uzavreli, že proste sú deti, ktoré nenapotia... takže nás zrejme čaká výlet do tatier zas, lebo ten jediný výsledok čo máme vôbec nebol uspokojivý 🤐

monalisatko
25. nov 2010

@cairka Ďakujem ti za odpoveď. Tak to dúfam že bude negatívny. Budú jej to ribiť u nás na detskom oddelení, vraj jej dajú nejaké diódy na ruku a savy papier alebo tampón a tie diódy jej budú stimulovať ruku k poteniu. Vraj to trvá 20-30 minút. Zajtra keď idem s nimi na kontrolu, tak sa stavím pre termín. Tak uvidím

strapco13
25. nov 2010

@monalisatko hej je to na cyst. fibrozu...drzim palce nech je negativny
skusila si vynechat mlieko zo stravy?..niekedy mlieko zahlienuje

monalisatko
25. nov 2010

@strapco13 ďakujem. Myslíš úplne? Čiže ani variť s mliekom? napr. prívarky. Alebo by ho len nemala piť? Inak moc ani nepije. V škôlke neviem ako často majú a doma si vypýta tak 1 - 2 krát za mesiac.

strapco13
25. nov 2010

@monalisatko stací vynechť samotné mlieko na zaciatok a jesť iba kyslomliečne výrobkay..a v školke je mlieko podla mna dosť casto, cize sa dohodnut aj tam, nech mala dostane radsej cajik
pokial to nepomoze, skus eleimonovať uplne

monalisatko
26. nov 2010

@strapco13 ďakujem, určite skúsim to mlieko vynechať. Dnes sme boli na kontrole, Lisa - mladšia je už OK, ale Lara- staršia ešte stále nie. Budúci štvrtok znova kontrola a samozrejme ešte do škôlky nemôže. Nekašle už často, ale stále hlienovito. Ani nádcha jej ešte úplne neustúpila. Vo februári máme rezervovanú na týždeň chatku v Tatrách, asi 3 km od Lučivnej, tak dúfam že im to prospeje. Ja som bola v Lučivnej na liečení 2 krát, tak sa tam pôjdeme pozrieť. Pediatrička mi hovorila, že by nám liečenie prospelo, ale pre mňa ako doprovod plus pre staršiu nejaká suma na každ;ý deň, by vyšlo na 300 €. No a k dvom deťom treba na 4 týždne nemalé vreckové. Ja som na materskej, takže peňazí nazvyš moc nie je. Takto nás dovolenka pre rodinu na týždeň vyjde asi na polovicu 😖

leka323
27. nov 2010

Keďže sa som bola s deťmi prvýkrát celý október v Lučivnej, tiež plánujem sa tam vrátiť, alebo aspoň rezervovať nejakú tú chatku v Tatrách na týždeň, na koľko sú deti stále choré, a s alergiami a kašľami sa trápime stále. momentálne som kúpila inhalátor aký mali aj tam, inhalujú Vincentku alebo Sulinku a tie preplachy nosa každý deň povinne. Už si na to zvykli. Dúfam, že už bude lepšie.... 🙂