Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

monalisatko
2. feb 2011

@danielik79
@nikuska4
@katecameron ďakujem, ste zlaté. Dnes mi je už trocha lepšie. Svokriný zobrali Laru, aby som to mala lahšie. Teraz uvarím narýchlo len zemiakový prívarok, iné by som asi moc nezvládla.
@katecameron tak to sa doktorke lahko povie. To sťahovanie ti nejaká poisťovňa uhradí??? Veď to nie je len tak.
@nikak23 ak do piatku nezoženieš, ja idem s deťmi na kontrolu, tak sa môžem popýtať. Kolko balení potrebuješ? Dala by som odložiť. Ja som z KN, takže to máš 100 km

cairka
2. feb 2011

@strapco13 , ďakujem za odpoved. Veve má už nosnú mandľu vybratú, ale že už dorástla, len že ešte není enormná (to teda bola kontrola v lete) ale u nej je problém, že je alergička a aj endoskopickým vyšetrením nosa jej zistili výrazne opuchnuté sliznice. Takže asi to spôsobuje tie opakované zápaly ucha. má teda lieky, aj sprej do nosa, ale zrejme nezaberajú úplne 😕

maznacik007
2. feb 2011

@strapco13 prosim ta poradis aj mne....

moja Ninka... teraz sme boli na vysetreni u imuno alergo ... a ma trojnasobne zvysene ASLO vo vytere z nosa aj z mandli mala okrem streptokoka aj hameofila a ine veci... aj znizenu tu imunitu a tak... liecbu jej dali penclen dlhodobo potom bronchovaxom, ma alergiu na stromy brezovite a este nieco uz si ani nepametam co
ked ochorie tak sa vzdy stazuje aj na bolesti na fifinke.. ze ju stipe... urobia vzdy nejaku zakladnu bio mocu a nic tam neni...

chora je odvtedy co prekonala silnu mononukleozu bola v nemocke... / mala problem aj s bruskom vtedy nejaky zapal /

ma uz teraz hadam dva mesiace huste zelene sople... niekedy prejdu do zlto hnedych... stale problemy s hrdlom... sme uz na nervy... predtym sportovo plavala... to sme museli zrusit...
co by bolo podla teba vhodne absolvovat? nechcem zanedbat ju nejako.. ja som bola silna alergicka, stale zapaly pluc, s prechodom do astmy.... stale mam problemy s plucami... / mala som aj tu prasaciu chripku so zapalom pluc a s inym.. a musela som byt dlhsie v nemocke... a chcem sa toho vyvarovat u nej.../

tie dutiny jej RTG nikdy nerobili... / ja mam chronicky zapal dutin... / co by bolo vhodne.. urobit.../ nas pediatricka v pohode posle... ona je ochotna..

maznacik007
2. feb 2011

@monalisatko opatruj sa a oddychuj... nech si cim skor fit

katecameron
2. feb 2011

@maznacik007 tak pozeram ze ani vy sa nenudíte a v lete ako je natom zo zdravím?

maznacik007
2. feb 2011

@katecameron v lete je na tom celkom fajn.... / az na tie sopliky.. ale len vodnate.... ta fifinka byva aj v lete.../ ale tak to je ta alergia... ale v lete je to celkom fajn... u nas je kriticka jesen a potom tak marec april....

no ja to sportovo beriem.... nejako som to doteraz az tak neriesila... ako myslela som ze tu alergiu ma... / az teraz jej ju potvrdili/ ako po mne... ze to zdedila...

jej sa to pohorsilo po tej mononukleoze... odvtedy je v podstate stale chora.... preto ja by som chcela na to liecenie az tak oktober... lebo u nas je najhorsie ten november koniec oktobra... u nas je zle aj to ze ona to vsetko prenasa na mna... a ja mam oslabene pluca... a potom to schytavam v plnej sile

katecameron
2. feb 2011

@maznacik007 no to ja zas detom velmi slusne odolavam niekedy sa vsak nakazím ale inak ok my sme boli na alergo v pond. a moje deti tiez od novembra vted to zacne do maja v jednom kuse chorí a doki sa ma pyta ze ako v lete a ja nato ze v leste su ok od maja do toho oktobra su zdrave acitujem jej slova KEDC JE DIETA V LETE ZDRAVE A CELU ZIMU CHORE TO JE PRVY SIGNAL ZE MATE NIECO Z BYTOM ja jej nato ze byvame nasamom vrchu a je tu vlhko jej odpoved bolôa ODSTAHOVAT

maznacik007
2. feb 2011

no my nebyvame na samom vrchu... momentalne sme v bytovke... uz dlhu dobu v tej istej cca 8 rokov... a doteraz nebol problem... u nas je to na jar myslim skor asi o kvitnuti nejakych stromov aspon nam tak vravela alergo... a najma ta mononukleoza jej znizila tu imunitu... byt mame slnecny suchy... neni su tu hmly... my sme cca 22 km od BA... ale na jar sa stahujeme do domu.. co teraz staviame... a ten je v dedine.. kde byvala dlhe roky detska ozdravovna.... je tam vyborny vzduch... a je to len 16 km odtial kde byvame teraz...

my nejako vlhkost nemame teda nadmernu ze by sa tvorili plesne alebo tak nieco... ... ja som sa velmi toho obavala v dome ze bude.. tak sme dali aj nejaku tu rekuperaciu... nedala som podlahove kurenie... mne sposobuje astmat. zachvat... no uvidime...

ale jasne aj prostredie to moze sposobovat.. najma nadmerna vlhkost a tak... mozno aj ked su tam nejake hmly a pod.. ja osobne mam napr. problem ked sa prudko vytepli... nerobi mi to dobre...

a vy planujete sa prestahovat?

katecameron
2. feb 2011

@maznacik007 no neviem co s tym lebo presne tu byvaju v kuse hmly od jesene do jari hmly lenze s tym odstahovaním to nieje jednoduche niet financie a ani neviem kde by sme sa mali odstahovat lebo mm s tadeto nechce odíst nemyslím konkretne nasu dedinu ale toto okolie a tu naokolí su hmly vsade ja som uvazovala aj nad tym ze vezmem deti a odídem ku mojim rodicom tam hmly nebyvaju su tam hory a byt maju v poriadku je to 150km odtialto aspon na 3mesiace ako mi odporucila alergo.zmena prostredia minimalne na 3mesiace toto by sa snad dalo zorganizovat a nemate niektora skusenosti s morom ako to pomaha takymto detickam? do akej miery a ci teda vobec

stelli81
2. feb 2011

@katecameron nám pomohlo to ked sme boli len na mesiac v Lučivnej. Tam my ani nekašlali ani nesoplili. Veľmi dobre sa im tam dýchalo, ale ked sme sa vrátili domov tak hned ochoreli!

strapco13
2. feb 2011

@cairka skontrolovat znovu kolko narastla...alergikom dosrasta skor..maju sklon k opuchom sliznic ☹

strapco13
2. feb 2011

@maznacik007 no prekonali ste infekcnu mononukleozu..tam sa casto stava, ze mandle krcne pri nej odidu, robia potom sarapatu v tele a treba ich vybrat /zabranit sa tomu neda, lebo ked udrie inf. mononukl. v podobe anginy +ine komplikacie, tak tie madle to malokedy zvladnu/ zvykne sa tam davat prave penclen a lieky na podporu imunity..ale malokedy to zaberie ☹ .cieze po dobrati kury kontrola na ORL...vyteri, ASLO, RTG prinosovych dutin /ten mozte aj teraz absolvovat/, skontrolovat aj nosnu mandlu ..v tomto veku ju moze mat zvacsenu
co sa tyka tych bolesti na fifinke..pokial mava moc negat..tak by som skor riesila gynekologiu..ci nema zapal tam, moze mat mykozu
ja viem, nepotesila som ☹

monalisatko
3. feb 2011

@maznacik007 ďakujem, hádam už bude dobre. V pondelok idem na kontrolu a zoberie mi aj krv. Potom na kontrolný rtg.
Ak máš možnosť ísť s detičkami k rodičom, tak to určite sprav. Už len pre to, či by im to fakt pomohlo. Ak ano, tak by som určite skúsila prehovoriť mm, veď sa jedná o zdravie detí.
@katecameron ja s morom osobné skúsenosti nemám, len viem že nie všade je to pre prieduškárov astmatikov vhodné. Vraj je najlepšie kde sú skaly a nie piesok a aby to bolo blízko hôr, čiže skôr ihličnaté stromy a nie listnaté. Akurát jedna známa mi hovorila, že vraj pred tým poisťovne bežne preplatili pobyt deťom v chorvátsku - vtedy ešte juhoslávia 😀 Jej sestra chodila s deťmi do Tučepi a vraj im to bolo veľmi dobré

maznacik007
3. feb 2011

@monalisatko to so stahovanim bolo asi pre
@katecameron

my byvame v tom istom meste ako rodicia... 😀 teda my v centre a oni pri jazerach... /som zo Senca/

@strapco13 dakujem za odpoved.... ajked ma nepotesila aspon mam predstavu ze co a ako... urobim tak ako pises... budem sa pytat aj na ORL.... no idme dnes k lekarke... pre tie lieky od imunologicky...

tak sa drzte dievcata...

k moru my chodime do bibione... tam je to pre nas s detmi najlepsie... v chorvatsku v tucepi je krasne aj tam sme boli ale mne je tam studena voda a vadia mi kamienky... ja som pieskova...

monalisatko
3. feb 2011

@maznacik007 jaj prepáč, jasné. neskôr som tam dala jej meno 🙂

monalisatko
3. feb 2011

@maznacik007 no teraz čítam čo si písala o malej. Tak chúďa, dosť si vytrpí. To je hrozné. Hádam ju už konečne vyliečia ☹ Ja som zvedavá, že čo mi zajtra povie dr. na kontrole. Od minulého piatku u nás nejaká extra zmena nie je. Akurát že Lara už nemá zapálené oči. Sople má tak isto zelené a kašle jak tuberák. Lisa ešte stále kašle a sople má žltkasté, navyše od včera sa jej v očiach furt tvorí taký ten vlastne ani neviem ako sa to volá. V kútikoch máva také niečo akoby hnis. Proste má asi zapálené oči, ale na pohlad to nie je vidno. Aspoňže zatial. A ešte okolo úst sa zas vyhádzala, ale ako keby také ekzémové fliačiky. No už aby bolo deviateho, lebo jej alergologička zoberie krv na potraviny. Mám podozrenie na paradajky. No ale ona ich miluje ☹

pininka
3. feb 2011

My sa moríme s alergiou od synových 9 mesiacov a ešte stále poriadne nevieme, na čo vlastne alergický je. Našťastie nebýva vôbec chorý, jedine kedy mešká v škôlke je keď príde jar a jemu začne tak tiesť sopeľ, ako by som pustila kohútik s vodou. Takže je niekedy doma aj tri týždne. To čo nám predpísala alergologička berieme poctivo, lebo sa to má brať dlhodobo, ale keď prídu tie sople, nepomáha mu nič. Vyskúšali sme už asi všetky kvapky do nosa, čo sú pre deti na trhu. Ja sa len modlím aby z toho vyrástol. Nepomohli mu zatiaľ ani homeopatiká, ale je pravda, že som mu ich kúpila v lekárni bez toho, aby som sa s niekým poradila, vlasnte len na základe reklamy, takže je dosť možné, že mu ani nebudú zaberať. Najviac napomáhajú hory, jednoznačne alergikom škodí meststký vzduch a hoci mi bývame na dedine, blízko máme veľké železiarne a žijeme v ich opare. Takže radšej často chodíme niekam vysoko. More fakt pomáha, mne pomohlo aj na kosti, ale musí sa chodiť každý rok a to pochybujem, že na to má každý. Držím palce.

danielik79
3. feb 2011

@pininka a neskúsili ste tie preplachy nosa možno by mu to aj pomohlo.

monalisatko
3. feb 2011

ahojte. Tak aby nebolo málo, dnes sa mi Lisa vyhádzala. Vlastne to bolo - je také, že akoby spadla do pŕhlavy. V takých velkých flakoch s pupencami. Putuje jej to po celom tele. Bola som s ňou na pohotovosti, lebo som sa zlakla. V živote som sa s takýmto nestretla. Chvílu, asi pol hodinu to má na určitých častiach tela, potom to začne miznúť a objaví sa jej to inde. Hrôza. Čo ešte príde???? 😠 Ja už som z toho všetkého hotová. Navyše aj mm prišiel z roboty, že sa necíti dobre, bolí ho hrdlo a celý človek. Tak pre zmenu ochorie on ☹

danielik79
3. feb 2011

@monalisatko a náhodou keby si zajtrá povedala že aby vás dr vypísala do blavy na preliečenie nedala by vám dr papier lebo už to môže zle skončiť.Alebo sa pýtaj kedlen do NZ odtial by vás tiež mohli poslať .

monalisatko
3. feb 2011

@danielik79 no ja do nemocnice moc ísť s ňou nechcem, lebo mi to aj v lete dosť zle znášala a ani nechcem nechať Laru doma chorú ☹ mm musí do roboty a Lara by musela byť u svokriných.

danielik79
3. feb 2011

@monalisatko ale ja som myslela na preliečenie s nima dvoma lebo sú ti aj tak už dlhú dobu obidve choré .

monalisatko
3. feb 2011

@danielik79 deviateho máme kontrolu u alergologičky, pofotila som Lisu, tak jej zoberiem ukázať

monalisatko
3. feb 2011

@danielik79 aha, tak to ano. len žial naša dr. je neviem prečo taká...keď som jej hovorila že by som chcela s nimi do šrobárovho ústavu, tak mi hovorila, že ona nevidí dôvod, lebo sme sledované u alergologičky a nie sme prípad, ktorý to potrebuje 😒

monalisatko
3. feb 2011

@danielik79 dala by som fotky sem, ale ešte stále nie je dokončený PC a fotky ešte vkladať nevieme

danielik79
3. feb 2011

@monalisatko tak to sprav ako ja vyslovene bud drzá ved ide o tvoje deti a budem sa opakovať že ked nie si drzá tak to nikam nikdy nevede.Ved aj vaša dr už si konečne by mohla aj uvedomiť a alergologičke keby si zavolala nemôže ti dať papier.

monalisatko
3. feb 2011

@danielik79 ano, už som to zistila, že keď si niečo nevybojuješ, tak to nemáš. Neviem prečo sú niektorý lekári takí, veď to neide z ich vrecka ☹

danielik79
3. feb 2011

@monalisatko a čo ti povedali na pohotovosti nemala si aj jéj výsledky zo sebou alebo si ich všetky odovzdala dr.

nikuska4
4. feb 2011

Ahojte,boli sme dlllho zdravi a teraz sa to zmenilo,mala mi od rana vraca a ma horučku.neviem,či s nou isť klekarovi,lebo hylak mam od teploty tiež.Je zas zvyšeny vyskyt brušnej chripky?neviete???Alebo čo to ma.... ☹

stelli81
4. feb 2011

@nikuska4 Ano brušná chrípka je teraz v plnom prude aspon tu u nás! Ja by som len sledovala teplotu a uvidíš, lebo na virozu ti lekárka aj tak nič nedá okrem toho čo už ty aj ta sama dávaš. Ešte v čakárni by mohla chytiť klasicku chrípku, lebo je teraz tiež rozširená!