Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

kvakynka
21. máj 2011

este som sa chcela opytat, robili vasim detickam CT hrudnika ? ako to prebieha ?

danielik79
21. máj 2011

@monalisatko ahoj sem tam aj kuknem sem ale tento týždeň som behala po dr s Maťkom a malá tá je v celku dobre len trochu kašle a to už skoro mesiac nebola ani v škôlke 😠 .S malým behám kôli tomu že ho zas bolela hlavička lenže 7 dní v kuse .... tak obehala som krčne ,bola som mu dať spraviť odbery a nič bez výsledku všetko má dobre akurát tú kryvú prepážku v nose čo som spomínala už minule tak skúsim ísť znova na neurologiu či mu nespravý CT hlavy a EEG už ma to riadne štve lebo naša detská dr robí okolo toho táááááááké okolky ako keby to mala platiť ona že vraj prečo chcem dalšie vyšetrenia ......tak malé dieťa pre nič za nič hlava len tak nebolí 😖

danielik79
21. máj 2011

@adka12 píšem ti z tejto témy kedže si založila len otázku a to by sa dalo viac o tom písať.Tak začnem ja mám obidvoch dceru aj syna alergikov čo v tejto téme je viac mamín.Dcerka má tri roky a ked má prejavy že si šúcha očká prípadne prská kašle hnusným kašlom má sťažené dýchanie tak dávku xyzalu nám alergologička kázala zvýšiť malá bere denne 2,5ml 2xdenne a ked má zvýšenú tak 1x ráno 5 ml a večer zas 2,5ml plus flixonase do nošteka a livostinové kvapky do očiek a ešte denne bere flixotide inhalačný sprej .A vnútri ked sú u ních prejavy alergie snažím sa mať menšiu teplotu ako je von .

monalisatko
21. máj 2011

@danielik79 no tak zas problémy. Chúďa moje.... a čo oči? aj z toho zvykla bolieť hlava. Našťastie už netreba sprievodky, tak môžeš obísť vašu dr. a ísť rovno k odborníkom. Jasné že to nenechaj len tak. Dr. nech si hovorí čo chce, treba prísť na príčinu bolesti.

danielik79
21. máj 2011

@monalisatko oči som bola v marci s ním tam tiež dobré a dokonca som bola aj u ortopéda tam má ploché nohy ale chrbtica v poriadku tých 7 dní je fakt dlhá doba aby mal bolesti hlavy dospelý je s tým nervozny nieto ešte dieťa.Keby si ho videla bledý ako stena bez teploty sem tam zvracal a vyvalený na posteli celý čas nič ho nebavilo teraz mi dokonca ako bol doma aj po obede spával bez problémov

monalisatko
21. máj 2011

@danielik79 no tak ho určite objednaj na CT. To fakt nie je normálne. Vôbec ti nezávidím. Maťkovi prajem, nech sa mu čo najskôr ulaví a tebe pevné nervy. Aspoň že malá je ako tak v poriadku.

danielik79
21. máj 2011

@monalisatko o maléj ta sa zatial drží len dúfam že zas nezačne lebo ako som ju bola teraz kuknúť zas ťažšie dýcha 😠 a všetko ma to hnevá.Pozerala som aj foto ako ste boli a vidím že aj počasie vám dosť dobre vyšlo a dievky mali o zábavu postarané 🙂 .Hlavné je že sa vám tam lúbilo a že vám spravili tie potrebné vyšetrenia tam .A dievky sa už dobre.

monalisatko
21. máj 2011

@danielik79 No hádam ti aj ona neochorie ☹
ano, počasie sme mali super. Akurát 1 deň pršalo, ale mali sme gumáky a pršíplášte, tak v pohode. Zvedavá som na tie alergické testy Lise. Pošlú mi ich poštou, lebo ešte neboli hotové.

danielik79
21. máj 2011

@monalisatko a už sú zdravé

monalisatko
21. máj 2011

@danielik79 našťastie sú zdravé. Dúfam že to tak aj zostane aspoň do zimy.

danielik79
21. máj 2011

@monalisatko to máš dobre len aby im to hlavne vydržalo a nielen do zimy .Ja idem už spať dobrú noc. 😔

monalisatko
21. máj 2011

@danielik79 aj ja už idem, dobrú noc aj tebe

olivova
22. máj 2011

@danielik79 - a nemoze boliet maleho hlavicka z dakeho sirupu? (to je len tip). Ja som pobadala na malej, ze odkedy sme zacali brat xyzal, stazovala sa na bolest hlavy (ale na to som prisla obrovskou nahodou, ze mozno z neho) - nemusi to byt tak, ale teraz jej davam znova aerius a uz sa nestazuje....

danielik79
22. máj 2011

@olivova malý nebere už ani aerius a ani xyzal teraz bere už zenaro v tabletkách a bolesti hlavy sa u neho začali po 4,5 roku ked som to spomenula našéj dr tak jéj reakcia bola málo pije alebo má trocha upchatý nos tak som to spomenula alergologičke a tá nás poslala vždy na krčne a očné ale na neurologiu ho alergologička zatial neposlala a tak už som si na neurologiu to jednoducho povedané vydupala 😠 a teraz toto obdobie ho hádam najdlhšie bolela tých 7dní a dokonca ani anémiu mu tiež nezistili .Podla mňa už som to tu možno raz spomínala čo mal dva urazy hlavy sa teraz neskoršie mohli prejaviť ale to uvidíme ked pôjdeme na tú neurologiu.Poviem pravdu trápi ma to a uvidím čo mi povedia tam 6-teho.

strapco13
22. máj 2011

@danielik79 okrem ineho..bolesti hlavy mozu byt aj ocneho povodu..proste este sice vidi dobre, ale oci a mozog sa velmi namahaju aby to vyrovnali, a potom su unavene, ubolene..mozno potrebuje okuliare...bolo by dobre aj ocne

danielik79
22. máj 2011

@strapco13 ahoj na očnom som s ním bola v marci dokonca aj očný tlak mu zmerala lebo sa jéj nevidelo že sme tam boli už predtým a aj u ortopéda ako som spomínala a nič akurát že má ploché nohy ale chrbticu v poriadku ,postupne som sa snažila vylúčiť z čoho by ho mohla boleť .Za posledné dva týždne ako som spomínala bol ten týždeň ked ho bolela hlava taký dosť uťiahnutý a ani ho nič nebavilo teraz ho už našťastie nebolí ale správanie u neho je zmenené o 180stupňov po obede mi spáva a je kludný neni taký aktívny ako bíval .

strapco13
22. máj 2011

@danielik79 a kde ukazuje, ze ho boli hlavicka..celo, kolo oci, vzadu?

danielik79
22. máj 2011

@strapco13 práve že vždy len na čelo a s čelom súviseli aj tie dva urazy .Na krčnom mu spravili rongen hlavy a krčna povedala že keby mal zápal dutín tak by ho to bolelo už aj pri predklone ale zapalené dutiny nemá.

strapco13
22. máj 2011

@danielik79 tak to vyzera na pourazove ☹ ..tam moze neurolog najst nieco ale nemusi...asi by som dala spravit EEG /to je ako EKG na srdiecku/, a CT alebo MR mozgu..nech sa vyluci nalez..ale pri pourazovych sa nie vuzdy najde objektivna pricina ...ako ked niekoho boli pri zmene pocasia noha po zlomenine, ci jazvy po operacii a pod

danielik79
22. máj 2011

@strapco13 neviem môže byť ako píšeš ale tá zmena v správaní ma trochu zaskočila a celkovo ma to trápi ale uvidím čo mu povedia na neurologii hádam to bude ok.

strapco13
22. máj 2011

@danielik79 za bolestou hlavy moze byt aj stres ..nedeje sa nieco, co by malinky nevedel spracovat...mozno malickost pre nas dospelych
za bolesti a unavu moze ale aj chronicky infekt, anemia, stitna zlaza, nedostatok vitaminov /pisem vseobecne..netrvdim, ze musite mat nieco z toho/..v podstate kazda zmena od normalnej funkcie organu..ciez kompletne presetrenie ..od krvneho obrazu, zeleza, zaplovych markerov, protilatky proti chorobam zo zvierat, ci neprekonal infekcnu mononukleozu, cez endokrinologa--postupne , kym sa neodhali pricina

strapco13
22. máj 2011

@danielik79 a mozno jen ma oneskorenu jarnu unavu teraz, ze vic spi z toho tepla 😉

danielik79
22. máj 2011

@strapco13 u nás doma stresové situacie nemá to viem určite 🙂 lebo my s mojim manželom sme jednoducho povedané "zatial "bezkonfliktný a učíme k tomu aj deti a snažíme sa všetko riešiť v klude.Ako som písala kompletné krvné testy mu spravili tam tiež nič dr som sa pítala a povedala že všetko mal v poriadku.

strapco13
22. máj 2011

@danielik79 boreliozu mal vylucenu?

danielik79
22. máj 2011

@strapco13 a z tepla by som nepovedala že spí skôr zo skorého ranneho vstávania ,tým že spí po obede od 13až do 16 nám ráno vstáva o 5 prípadne o 6 ráno 😝

strapco13
22. máj 2011

@danielik79 tak ho skus zobudit nezne o 15
inak nechapem tu logiku detsku..cim viac spim cez den, tym skor rano vstanem 😠 ..tiez to mame
lenze ak ho necham spat cez den dlhsie, tak vecer mi nezaspi, a na druhy den je besny

danielik79
22. máj 2011

@strapco13 viem že všetko vylučujem ale pijaka zatial nemal.To som hned pozrela či nemá ked ho bolela hlava .

strapco13
22. máj 2011

@danielik79 on to mohol mat ovela skor..bolesti hlavy /a aj ine priznaky/ mozu byt aj roky po ustipnuti
ked budu najblizsie brat krv,..nech zoberu protilatky aj proti tomuto

danielik79
22. máj 2011

@strapco13 no to je to spinkanie a vstávanie je udel asi všetkých mám len ako píšeš že ked deti nespia sú moc k večeru pojašené a potom už nevedia čo chcú .Aj my by sme mali ísť spať lebo rano to vstávanie bude ťažké dobrú noc 😔

strapco13
22. máj 2011

@danielik79 bru noc