Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

martinka1981
12. jún 2011

@katecameron to je hruza s tymi lekarmi 😖 normalne ma to šte,plati si človek odvody a potom ťa odpinkaju ked potrebuješ vyšetriť. No je to hamba poriadna 😝

graziela
12. jún 2011

Babenky a to mate na mysli kozne testy ci ktore su to take strasne drahe?

monalisatko
21. jún 2011

@danielik79 Ahoj. nejak to tu (našťastie) viazne. Ako sa všetky máte? Detičky? Mne Lara začína byť chorá ☹ Už mohla vydržať. Má miernu, ale ráno strašne zelenú nádchu, cez deň slabo žltú a kašle takým ani neviem akým kašlom. Pripadá mi to, akoby sa jej chytali priedušky. Nie je to ani suchý a ešte ani vlhký kašel. No to som moc dobre asi nevysvetlila 😅 Ani neviem čo by som jej mala dať. Do nosa jej dám zatial ten sterimar Cu a skúsim ju nahovoriť na výplach nosa. V šrobárovom sa to naučila a nebol problém, ale doma to už nechce 😠 V piatok majú v škôlke rozlúčkovú, nacvičujú program, tak by nemala chýbať. Má aj sólo básničku, tak hádam neupadne až natolko, že tam nemôže ísť ☹ No a dúfam že to Lisa od nej nechytí.

monalisatko
21. jún 2011

@strapco13 môže robiťdcérka výplach nosa aj s vincentkou, alebo je to moc silné? Má ráno dosť zelené soplíky, cez deň len do žlta. Mám doma stérimar Cu, tak jej to budem dávať, ale ten výplach by bol potrebný, len ju zatial neviem nahovoriť ☹

strapco13
21. jún 2011

@monalisatko moze s akymkolvek roztokom..ani jeden nie je taky koncentrovany, ze by to deti nemohli

monalisatko
21. jún 2011

@strapco13 ďakujem za odpoveď, tak ju idem prehovárať 😒

danielik79
21. jún 2011

@monalisatko aj ja vyplachujem vincentkou teraz aj naši sú ako opisuješ akurát minulý týždeň sme boli zo škôlky v Bratislave v zoo a akurát tam lietalo z topolov odtial mi prišli taký uprskaný a soplavý teraz je to o trochu lepšie len Maťko mi trochu pokašliava ale ako sa hovorí deti zo soplami rastu 😝 už tú školku do prázdnin dobačujeme...voliako.Aj deti teraz už sa chodia pomali rozlučovať po sponzoroch akurát boli v pondelok zaniesť tablo do obchodu a básničku vedeli len dvaja môj a jeho kámoš tak aspoň oni povedali a potom spievali aj s ostatnými tak som normálne bola pišná na neho 😵 .A v pondelok ideme na to EEG vyšetrenie tak som už nervozna čo tam zistia lebo od kedy sme boli u tej neurologičky ho už minimálne 3x bolela hlava .Starký kúpil tlakomer tak som ho na nom aj skúsila našťastie zvýšený tlak nemal ale ma to riadne štve lebo neviem ako mu pomôcť okrem toho že mu dám panadol 😝

monalisatko
21. jún 2011

@danielik79 šikulka je synátor 🙂 Neboj, určite bude všetko v poriadku. Strašne vám budem držať palce, potom daj vedieť. Výsledky bude mať hneď?

danielik79
21. jún 2011

@monalisatko či výsledky budú hned to neviem asi až na druhý deň .No šikulka je hlavu na učenie teda má a riadne všetko sa rýchlo naučí je mu to stačí povedať 2-3x a už to vie teraz ju mal strašne dlhú ale za jeden deň ju vedel povedať.

monalisatko
21. jún 2011

@danielik79 no fakt šikovný. nech mu to vydrží a v škole bude dobrý žiačik 🙂

danielik79
21. jún 2011

@monalisatko no bolo by dobré keby sa dobre učil ....a už si aj kupovala aj ty do školy niečo .Ja mám zatial ako som raz spomínala tašku ,perašník aj ked náš dostal ešte jednu tašku od uja skoro takú istú len iný obrázok 😖 nevadí ked zničí bude druhá

monalisatko
21. jún 2011

@danielik79 lara má asi 3 peračníky plné ceruziek, tašku dostane teraz v piatok, má aj voskovky, fixky, pravítka a také drobnosti, ale na zápise nám povedali, aby sme zbytočne dopredu nič nekupovali, lebo niečo dostanú od školy, niečo od nejakých sponzorov, tak aby zas toho nemali zo všetkého 3x. Všetko nám povedia prvý deň v škole.

monalisatko
21. jún 2011

@danielik79 ja som z toho dosť nervózna. Začne pre nás nové obdobie, starosti, povinnosti, ale hádam zvládneme. Zatial si to neviem predstaviť, ale dúfam že nebude problém naladiť sa na to všetko nové.

monalisatko
21. jún 2011

@danielik79 bože, zas je tolko hodín a ja ešte nespím. Musím ísť, lebo ráno budem ako chodiaca mŕtvola 😀
Dobrú noc.

danielik79
22. jún 2011

@monalisatko no ja pomali začnem nakupovať náš malý dostal zoznam a je toho celkom dosť.A ako píšeš budú že to starosti a povinnosti len dúfam že nebude chorý polovicu školského roka toho sa asi najviac obávam

monalisatko
22. jún 2011

@danielik79 no tak to sa aj ja strašne bojím, lebo ak to bude ako túto zimu, tak do školy skoro ani chodiť nebude ☹ ☹ ☹

danielik79
22. jún 2011

@monalisatko ale hádam budú lepšie ked budú chodiť do školy 😉 pevne dúfam

monalisatko
24. jún 2011

@danielik79 ahoj. Tak Lara je na tom o niečo horšie. Včera v noci jej už kašel prešiel do štekotu, ale našťastie len raz a potom už spala. Dnes dosť kašlala tak prieduškovo a je zachrípnutá. Dala som jej aj inhalovať. No a aby to nebolo také jednoduché, tak aj mňa nenormálne bolí hrdlo a dusí ma. Cítim sa, akoby ma niekto poriadne zmlátil. Bolí ma od hrdla aj zátylok a nohy akoby som mala z kameňa ☹ Takže máme super víkend pred sebou 😠 😠 😠

kutina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielik79
25. jún 2011

@monalisatko no nie sme sestry 😅 ja som sa včera tiež podobne cítila a to dnes idem ešte na svadbu ale len na takú malú len dúfam že do večera mi nebude zas blbo.Dnes sa mi nič nechce totalne som hotová našťastie aspoň že deti sú ako tak v poriadku.

monalisatko
25. jún 2011

@danielik79 ani mi nehovor. aj ja som totálne vyradená, ale už sa idem pozviechať. Je už vela hodín a o 12tej zatvárajú lekárne. Idem sa rýchlo osprchovať, nakúpiť a musím variť. Bude to len rýchlovka 😅 Potom sem ešte nakuknem

danielik79
25. jún 2011

@monalisatko ja sa už pomali chystám na tú svadbu ale sa mi ani moc nechce žalúdok mám až v krku a v hlave mi treští ako by ma ovalili ale som sa už nadopovala paralenom tak to bude hádam lepšie a beriem ho pre prípad zo sebou...len dúfam že to nebude na dlho.

monalisatko
25. jún 2011

@danielik79 tak hádam ten paralen zaberie. Dobre sa bav. Zabudla som ti napísať, že som nakoniec do NZ išla, akurát prvý deň po dovolenke tam bola sestrička. Dala mi termín na 7.7. čiže sa tam konečne dostanem.

danielik79
26. jún 2011

@monalisatko no trochu zabral ten paralen ....boli sme do 23 hodiny a hlavne že deti sa celkom dobre zabavili 😉 Nakoniec som bola aj tak rada že sme odtial aj tak relatívne v normálnom čase došli domov.

monalisatko
28. jún 2011

@danielik79 super, tak si sa aspoň trocha zabávala. Ja som včera zobrala Laru k dr., lebo jej ten kašel sem tam prešiel do štekotu. Zatial jej dala len pamycon do nosa a mám jej dávať niečo na kašel. Zajtra ju mám znova zobrať popočúvať. Strašne hlienovito kašle, tak dúfam že jej to nepôjde na priedušky. Ja sa tiež nemám moc dobre. Bolia ma pri kašlaní priedušky, z nosa fúkam aj ja zelené, ale zatial to neriešim. Včera som bola u sestry oberať višne, takže na dnes mám o zábavu postarané. Deti mi budú chcieť pomáhať, tak to bude trvať o niečo dlhšie 🙂 ale aspoň sa trocha zamestnajú.

kvojtanikova
28. jún 2011

@monalisatko
@danielik79 ahojte baby prepacte ze sa vam sem miesam, ale ako to zvladate psychicky ked ste neustale chore bud vy alebo vase deti? U mna to je tiez podobne a uz som fakt v koncoch. Ked som bola mala som nebyvala casto chora, max.2x za rok, teraz je to takmer kazdy mesiac, pocas posledneho tehu som prekonala dokonca cierny kasel, 6 mesiacov v kuse som kaslala, ani jeden den nebol bez kasla, a teraz som tiez casto chora, kazda nadcha u mna prejde na priedusky/pluca/laryngitidu, a uz fakt neviem co mam robit. Ked nahodou aj som zdrava bojim sa manzela aj pobozkat, lebo co ak na mna daco prenesie, nechodim do kina/divadla (kde je vela ludi), zmrzlinu som nejedla uz 8 rokov a vobec tekutiny pijem len vlazne az teple, este aj izbova teplota je pre mna studena. Kedze pracujem ako ucitelka, uz teraz sa desim toho ako pojdem zas do roboty kde permanentne niekto kasle/kycha, ci uz kolegovia, alebo ziaci, nehovoriac o tom, ze v triedach je horuco, na chodbe zima, presuny do inych budov v zime... Manzel tym tiez trpi, lebo ked som chora, nemam absolutne chut ani na "tutu-mutu", potom zas mam svoje dni, a podobne, mam pocit ze uz ani nezijeme spolu. Samozrejme hned mam stresy aj ze odomna to chytia deti, pripadne ja od deti, a tak dookola. Ako sa s tym vysporiadavate vy?
Prepacte ze som sa tak rozpisala ale uz som fakt v koncoch. Momentalne bol maly chora a samozrejme on uz je fit, a ja soplim a vykasliavam zlte hlieny, v noci sa nevyspim, ked konecne uspim malu, zakaslem a zas je hore, potom ked ja konecne zaspim, zas sa zobudi a pyta jest, tak musim ist kojit... Ako to mam zvladnut a nezblaznit sa? Dakujem.

monalisatko
28. jún 2011

@kvojtanikova no máš to ťažké. Na môj kašel sa deti našťastie nebudia, lebo sú v druhej izbe. To len mm nevie odo mňa spať 😅 Máš pravdu, je to na nervy a aj ja som bola dosť v koncoch, lebo celú zimu dokola sme boli chorá celá rodina. Ak si trocha prečítaš spätne tie zimné mesiace, tak uvidíš ☹ Keď si chorá, tak by si aj rúško mohla nosiť, aby si aspoň detičky nenakazila, hoci vraj človek je najnákazlivejší tesne pred vypuknutím choroby (to ja nie som taká múdra, mám to od strapco 😉 ) Neviem či si bola na nejakých vyšetreniach, napr. u alergologičky, možno by si mala brať niečo na imunitu (pravda ak si nebrala alebo neberieš).
No a kludne sa rozpisuj, veď preto je tu táto téma. Kto nechce si to aj tak neprečíta. Žial že ako to zvládať psychicky, to ti veru neporadím. Jedine ti môžem napísať, že skús spať zakaždým keď ti spia aj detičky. Domácnosť počká, nikto to za teba nespraví - žial 😠 Ja tiež už pár nocí moc nespím a navyše dnes menšia dcérka vstala už o 5,45 lebo jej trebalo cikať a potom už nechcela spať 😠 😠 😠 Teraz som im dala malovať, aby som mohla zavárať tie višne. Máš to trocha horšie, keďže máš detičky menšie, ale neboj, oni rýýýýýchlo vyrastú. Aj mne stále hovoria "neboj, v puberte astmu vyrastú" - no jasné, a čo do vtedy? Prídem o zdravý rozum!!! Mám ešte dovtedy pár rokov.

kvojtanikova
28. jún 2011

@monalisatko dakujem. Jasne bola som u alergologicky, pred tehotenstvom som brala aj vakciny, teraz iba dvojmesacnu kuru Imunorom (uz druhu po sebe) a Flonidan, aj ked aj na nom pisu ze by sa nemal pocas kojenia. Moja dcerka bezne vstava o 5:00, v noci este asi 2-3x kojim. Tiez viem, ze nakazliva si najviac pred vypuknutim, takze v podstate sa s tym ani neda nic robit. Moj manzel spava v izbe so synom a ja s dcerkou, ale on nikdy od nas nic nechyti, ja fakt neviem ako to robi. Za celych 10 rokov co sa pozname bol chory asi 4x, z toho 2x to bola crevna chripka. On aj ked je chory (prechladnuty) bezne chodi do roboty, ja sa tiez snazim ale kedze tam cely den rozpravam, obvykle po 2 dnoch koncim doma na PN minimalne na tyzden ked nie aj na dva. Takze v robote asi tiez na mna pozeraju ako na "neproduktivneho" zamestnanca. Maly ma nabeh na astmu a tiez berie lieky od alergologicky uz 2 roky, ciastocne to pomaha no tiez byva dost chory, asi tak kazde 2 mesiace. Hrozne ma stve ze ja fakt robim co mozem aby som sa nenakazila a aj tak to nakoniec vzdy dostanem. Aj ten cierny kasel, pritom mam vsetky ockovania v poriadku a nechapem ako som to mohla dostat. Uz sa bojim aj planovat dovolenku/akcie/predlzene vikendy lebo na milion percent budem chora zase ja alebo daktore z deti. Da sa to nejako "vypnut" v hlave ten neustaly stres a strach z ochorenia?

monalisatko
28. jún 2011

@kvojtanikova nie, nedá sa to vypnúť. Mne keď niektorá náhodou jednu zakašle, už mám nervy, či bude zas chorá, alebo jej len zabehlo 😅 U nás aj mm je bývalý astmatik (aj ja) a aj silný alergik, a aj on bol túto zimu častejšie chorý. No ale do roboty zato chodil, len raz prišiel domov skôr, keď mu bolo dosť blbo. Je to ťažké, lebo zas aj od stresu má človek zoslabnutý organizmus, ale žial žijeme v neustálom strese, tak musíme nejak vydržať ☹

danielik79
28. jún 2011

@monalisatko ja som na tom od teba celkom dobre .Včera som bola na tej neurologii a robili mu to EEG ale výsledky máme až v stredu aj to tam mám zavolať ako dopadli a dohodnúť sa.Inak ma tam včera naštvala aj dr a aj jedna pani ktorá že vraj tam chodí každý deň a že ju všetko bolí a začala sa tam vadiť z dr a nakoniec ked nás dr aj mohla vybaviť a pozreť sa aspoň na rongenové snímky tak čo hádam bola aj naštvaná tak nás nevybavila 😠 .Pomali začínam uvažovať o inéj neurologičke.