Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

monalisatko
29. mar 2011

@danielik79 no ano. Určite že je prvoradé zdravie detí. Práve som volala sestre, lebo ide s malou na kontrolu, aby mi dala pre Laru napísať pamykon. Hrozné niečo si vyfúkala ráno z nosa. Celú noc sme mali otrasnú. Vlastne skoro celú prekašlala. Každú chvílu som k nej musela ísť, čiže som úúúúúplne "vyspatá". Teraz sa chystáme do škôlky, lebo mi včera volali, aby som na 10 minút o 9,00 priniesla Laru, lebo sa budú fotiť na tablo. No vôbec mi toto teraz ku šťastiu nechýba 😠

danielik79
29. mar 2011

@monalisatko naši išli do škôlky tento týždeň ale zas sú deti v škôlke soplavé tak zbadám čo bude tento týždeň.A aj naši sa majú volakedy fotiť ale ešte neviem kedy.Už sa čím skôr uzdravte. 🙂

bobacik2316
29. mar 2011

@strapco13 ahoj,boli sme u alergologicky a dala dcerke Beclomet-nosovy sprey a spiropent na kasel,ktory uz trva pomaly 4mesiace,je suchy ,drazdivy,sem tam sa jej da aj odkaslat po tom spiropente,museli sme sa ale vratit naspät na alergo,lebo v noci mala pocit upchateho nosa a zle sa jej dychalo,par krat sa na to prebrala,ze sa nevedela dobre nadychnut,tak jej dala este sirup zodac,chcem sa ta spytat,ako dlho jej mam davat ten beclomet,par dní,je uz s dychanim dobre,treba jej to davat aj nadalej?mala velmi opuchnutu nosovu sliznicu....môzem jej to vysadit a odsledovat ako na tom bude s nostekom,alebo jej to mam davat az kym jej nespravia testy na alergiu,co bude zaciatkom maja,dakujem za odpoved

strapco13
29. mar 2011

@bobacik2316 ako dlho ho berie?
je to lokalny kortikoid..ten sa moze brat aj dlhodobo /teda pokial sa pri nom nezhorsuje stav, alebo neprejavia vedlajsie ucinky/
co sa tyka vysadenia..najneskor tyzden pred testami by som ho urcite vysadila, lebo moze skreslit vysledky testov
urcite by som ho davala este 2 tyzdne od odoznenia priznakov a az potom skusila vysadit..cize do polky aprila cca
ale toto je lepsie dohodnut sa s alergologickou..nakolko neviem vase presne diagnozy, alergie a pod

maznacik007
29. mar 2011

tak dievcata prave sme sa vratili z nasho vecerneho vyletu z kramarov... maly D. cely den v pohode ... vonku sme boli... vecer si lahol a zaspal.. zrazu sa prebral a tak hrozne sipavo zacala dychat ale tak hrozne divno otvorili sme okno dala som mu kalcium sirup a nic.. ba sa to zhorsovalo... zacal sa dusit ... az mu modrali pery.. tak som mu dala rychlo Rectodelt cipok ... do konecnika / nastastie som ho mala este po dcerinej prudkej alergickej reakcii/ ale stale ledva dychal.. tak sme volali RZP ta operatorka si pytala ulicu poschodie a telefon a ze mame cakat na sanitku ... tak sme cakali cca 15 minut.. vonku .. chladny vzduch mu to zlepsil o trochu... a sanitka nikde.. ti blbci nas hladali v inom meste.. / to vieme lebo zazvonil telefon tam sanitak ze to hlada.. a my ze sak tu a tu cakame a on ze a v akom meste .. tak sme rychlo sadli do auta zniesli sme dceru z bytu ta spala... a sli sme na kramare... tam mu dali taku ako mini infuzku... museli sme tam cakat a hajde domov..
no mam dost..
este stastie ze sme mali doma ten rectodelt zajtra si idem dat dalsie predpisat... dufam ze sa mu to teraz v noci nevrati...

suezana
30. mar 2011

@maznacik007 😕 no pekne 😔 my sme boli v piatok na chiru - synovec (na voziku) mal úraz - skočila naňho sestrička a celé jabĺčko mu vyhodilo z jamky. Volali záchranku, napravili mu to, zasádrovali - bolo 17hod. keď volala švagriná, či neprídeme autom pre nich, lebo sanitku domov mu dajú až po 19.hodine 😕 malý len v slipoch, triasol sa ako osika (15rokov, ale malý je), koleno zasádrované vo vodorovnej polohe... dali sme ho ľahnúť na predné sedadlo...nerozumiem tomu...

cairka
30. mar 2011

@maznacik007 , fúha , dúfam, že je D. už teraz lepšie 😔 držte sa

maznacik007
30. mar 2011

@cairka
@suezana

dakujem kocky... ano uz je lepsie stale ale tak chripi... je placlivy a tak... akurat sme prisli od lekarky... dostli sme klasiku zasobu rectodeltu, fenistil kvapky a mame si kupit kalciovy sirup....

boze ja som mala deti co sa tyka zdravia uplne v pohode este v lete ale od jesene sa to taha s nimi nejako...

bobacik2316
30. mar 2011

@strapco13 trosicku jej tiekla krv z nosa ale myslim,ze to bolo tym,ze si fukala nos a praskla jej cievka,asi to vedlajsi ucinok nebude,lebo odvtedy sa to uz nestalo...berie ten beclomet nejake 3tyzdne,dycha pekne nosom,v noci chrape...ale ma znepokojuje velmi ten kasel....alergie zatial neviem ake mame,musime pockat na tie testy 😒 ....dakujem ti velmi pekne za odpoved 🙂

strapco13
30. mar 2011

@bobacik2316 ked takto praskne cievka, tak kludne nakvapkaj par kvapiek oleja /ktory bezne pouzivate/ a nechaj posobit..premasti tu sliznicu a ta nebude tak praskat
3 tyzdne je este kratko aby sa mal uplne OK..dohodni sa s alergologickou kolko pred testami treba vysadit

bobacik2316
31. mar 2011

@strapco13 skusim to,dakujem ti za rady 🙂

bershka
31. mar 2011

ahojte kocky. stretli ste sa niektora s takymto pripadom? mam upachty nos, ficim furt na mucosolvane, na testoch som bola viackrat a boli negativne. mam to vzdy raz za rok a trva mi to par mesiacov, potom to prejde. sople nemam, len sa mi zapcha nos a nemozem dychat. nekycham. 😕
doki mi dal aerius a nasofan, ale to nejak nezabera

strapco13
31. mar 2011

@bershka pokial to mas vyslovene sezonne tak to bude alergia ..mozno na nieco co sa bezne netestuje a prave vtedy to kvitne
Ako dlho beries aerius a nasofan?
ono tych liekov na alergiu je strasne vela..nioe vzdy sa da trafit do toho spravneho lieku pre konkretneho pacienta na prvykrat

suezana
31. mar 2011

@strapco13 ahoj, chcem ti povedať, že žuvačky sme vyradili a malá neodŕha 😕 😕 😕 už som to povedala včera aj dr. a ona mi poďakovala, že majú také prípady, že deti to robia a nič na to nezaberá. Toto, že ešte nepočula, ale hneď si to zapísala 😅 Mne teraz napadlo, že keď som s ňou bola na ORL vyšetrení kvôli tomu, tak dr. práve nám odporučila stále, aby mala niečo v ústach, keď to robí.... ale neviedlo to k ničomu. Takže ďakujem 😵 Inak sme chorí, máme ATB 😒 kvôli kašľu....dúfam, že nie zbytočne 😔

strapco13
31. mar 2011

@suezana ono je dobre cmukat nieco..ale je lepsie cmulat nieco, co podporuje tvorbu slin a tym padom zvlhcuje sliznicu..cize napr kysle cukriky, zuvacky su fajn..ale nie tie na svieti dych, tie obsahuju mentol, eukalyptus..lenze to obsahuju skoro vsetky 😅, fajne su salviove cukriky na cmulanie
a navyse kto vela zuje, vyskakuje potom v dospelostu casto sankovy klb alebo je opotrebovany a bolieva

monalisatko
31. mar 2011

@danielik79 no tak hádam niečo nepochytia tvoje detičky. Inak dnes sme boli na kontrole, a keďže Lara stále škaredo kašle a soplí, dostala atb, lebo dr. počula na prieduškách chrčanie. Zobrala jej aj krv na chlamídie, mykoplazmy, mononukleozu atď a samozrejme tie bežné testy a aj pečeň, keďže brala v poslednom čase dosť liekov. Tak dúfam že bude v poriadku.
@maznacik007 ach bože, hrozné zážitky ☹ Tak už je hádam lepšie
@suezana 😨 😨 😨
@bershka môj švagor mal tiež stále upchtý nos v zime a prišli na to, že má alergiu na zimu 😒 To žiadne testy asi nevykážu, len sa to dá vypozorovať. Aspoňže podĺa mňa 😅 No neviem či na to niečo berie a ak áno, či to pomáha.

danielik79
31. mar 2011

@monalisatko naša je soplíková ale to by povedala že aj kôli učitelke lebo ked sú takéto krástne časy ich vôbec nebere von a pozerajú dvd 😠 ,výhovorka že je pre ňu vela malých detí no poviem už ma štve .Zajtrá by k nej mala nastúpiť nová učitelka tak dúfam že nie taká lemra ešte uvidím ako sa do zajtrá to všetko vyvinie lebo už teraz večer začala kašlať a pobolievala ju pišinka lebo dnes prvý krát chytila amok ked sme mali ísť domov zo škôlky 😝 ledva som ju domov doniesla celú cestu kopala ,hrízla ,plula a báchala sa o zem len za to že sa chcela hrať.Poviem pre mňa to bol šok. 😝

monalisatko
31. mar 2011

@danielik79 no tak to si si pekne užila 😅 U nás v škôlke chodia povinne von doobeda asi hodinku a potom v lete aj poobede. Akurát keď prší, alebo je silný vietor, tak ich von neberú. Vraj je to v zákone, že musia chodiť s deťmi von. Tak by to mali dodržať. Ak majú na dvore blato, lebo sa napr. roztopil sneh, alebo vela pršalo, tak ich berú na prechádzku mimo škôlky, ale von idú.

danielik79
31. mar 2011

@monalisatko no poviem je to lemra lenivá a štve ma už sme sa aj sťažovali ale starosta povedal len tolko že ked mi nájdete učitelku čo je pre tak malú dedinu dosť ťažko ale aspoň na dvor by ich mohla vziať tak som jéj aj hovorila tak na pol hodiny ich vzala 😲 .Ja som len zvedavá aká bude tá nova ,pred pol rokom im nastúpila jedna tá poviem bola perfiš ,deti vedeli básničky pesničky ale ide podnikať a táto je mladá ,bezdetná a bez praxe a už ma paradne štve .

monalisatko
31. mar 2011

@danielik79 tak by si mala asi zavolať alebo napísať na odbor školstva. Ako tá chce pripraviť deti do škôlky?

danielik79
31. mar 2011

@monalisatko to nechce zapojiť len mňa ale všetkých a čakáme aká bude nová učka čiže riaditelka dúfam že ju po čase pošle do 🤐 .

danielik79
3. apr 2011

@monalisatko a už sa máte trochu lepšie,naša sa nateraz zo soplíkov zas dostala tak som aj rada.....možno aj to slniečko dopomohlo.Vždy ked dostane soplíky tak trpnem čo bude a už pevne dúfam že už nebude tak ako vlani.Aj tvoje aby sa ti už z toho tiež dostali čím skôr.

monalisatko
3. apr 2011

@danielik79 ďakujem za opýtanie, je to lepšie. Už si len málo fúka nos a hoci strašne škaredo kašle, nie je to moc často. Ešte má na dva dni atb, tak hádam konečne vyzdravie a pôjde do škôlky. Ešte budúci týždeň vo štvrtok ideme na kontrolu a budú aj nejaké výsledky krvy. Tak som zvedavá.
Hádam aj u vás už bude lepšie, dúfam že pomôže aj počasie a bude vela svietiť slnko. Už sa teším na leto. Budeme stále v záhrade, tak budú na čerstvom vzduchu a nie medzi štyrmi stenami.

maznacik007
3. apr 2011

@monalisatko tak nech vam dobre dopadnu vysledky... nasej brali krv v piatok tiez na nejake speci vysetrenia... a ze v pondelok doobeda budu vysledky ... mam volat no tak uz teraz mam stres ze ci tam zasa nieco nevyskoci... to jej naordinovala infektologicka... tie odbery.. /najma toho asla sa obavam/

malemu presla ta laryngitida do zapalu priedusiek.. dost mi kasle... ale inak sa da... je v pohode...

monalisatko
3. apr 2011

@maznacik007 ďakujem, tak držím palce, nech sú tie výsledky OK. Ja mám tiež nervy,dúfam že budú hlavne pečeňové testy v poriadku, lebo v poslednom čase brala strašne vela liekov.

monalisatko
4. apr 2011

ach jo ☹ Tak strašne ma od poobedia dusí, že ma z toho poráža. Asi 4 - 5 dní ma bolelo hrdlo, dnes už len v noci a ráno, tak som sa tešila, že mi to prešlo a neochoriem ☹ No asi som sa mýlila a ako vždy to schytajú moje priedušky 😠 😠 😠

katecameron
5. apr 2011

ahoj baby co nove? u nas dve deti zas chore zatial bez atb.ale kaslu strasne hlavbne malicky a sople na tony dnes mal horucku 😒

danielik79
5. apr 2011

@katecameron ahoj a to si sa tešila že sú trochu lepšie.Naši majú síce soplíky a Maťko mal v piatok alergickú reakciu na voliake jedlo lebo len tak odrazu sa vyhádzal a ostalo mu špatne som sa strašne zlakla ale našťastie mu celkom rýchlo zaučinkoval zirtec kvapky,tak ked s nimi pôjdem sa musím spítať či mu nespravý aj testy .......zatial my to vyzerá na voliake korenie ale na ktoré neviem.
@monalisatko tak aj tebe sa ušlo ,len to dobre vylež aby si nepochodila horšie a aby to nechytili deti...prajem skoré uzdravenie. 😉

maznacik007
5. apr 2011

@katecameron my mame zasa zle tie vysledky... tak od dnes mame ATB kazdych 8 hodin a po 5 dnoch nabehneme na system len kazdych 12 hodin do konca aprila potom znovu odbery a imunologicka.. ale nastastie uz sla mala do skoly... lebo doma sa len divela..

monalisatko.. uzdrav sa...

maly mi stale kasle.. zneje to dost hrozne.. ale inak mu nic neni.. tak neriesim

danielik to bol veru riadny stres s tym vyhadzanim sa po jedle...

danielik79
5. apr 2011

@maznacik007 tak to bol stres najmä ked aj v škôlke varili tiež rybu na masle s korením.Ešte nikdy tak nebol a je to jeho oblúbené .