Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
17. júl 2011

@monalisatko
@cairka no ahojte ledva stíham kuknúť ako sa mate ....tak vidím že aj vy sa trápite .Naša dr nám neordinuje ale naši našťastie teploty nemajú len u maléj kašel a malý zas zelenú alergickú nádchu takže úspešne sa vyhýbame aj ked pri téj nádche niesom si istá tu teraz poblíž kosia tak sme väčšinu dňa strčený doma vychádzame až večer no vo štvrtok ideme na tú neurologiu tak som velice zvedavá čo si tam zas vymyslia 😖

monalisatko
18. júl 2011

@danielik79 joj tak to strašne držím palce, nech ten štvrtok dopodne dobre. Lisa mala dosť zlú noc. Nevie dýchať nosom, lebo ho má plný, ale vyfúkať jej neide. Dala som jej stérimar Cu, ale nepomohlo. Idem ju dať teraz inhalovať, a dúfam že sa jej to spustí, lebo nerada by som ju brala na orl na vyčistenie ☹

monalisatko
18. júl 2011

@monalisatko tak inhalácia nepomohla ☹ Bojím sa, aby to Lara od nej nedostala, lebo ma asi porazí. Pred chvílou mi volala švagriná, že či môžu zajtra zobrať Laru so sebou do Budapešti do Zoo, tak dúfam že neochorie. Ja budem pár dní zavretá s Lisou v byte, tak nech aspoň ona netrpí. Teraz v nedelu bude mať Lisa 3 roky, tak plánujeme oslavu. do vtedy dúfam že vyzdravie, lebo inak to budem musieť o týždeň odložiť.

monalisatko
18. júl 2011

@danielik79 😀 😀 😀 ten príspevok mal byť pre teba 😀 😀 😀

danielik79
18. júl 2011

@monalisatko júj aj naši inhalujú o dušu aj nabulizator som na Maťka už vyskúšala a našťastie som mala ešte doma zarábané Dexa kvapky tak tie mu zaberajú aspoň na teraz a dávam ešte PIKOVIT lebo mi bohvieako nechcú jesť ale chápem v týchto teplách sa im ani moc nechce.

monalisatko
18. júl 2011

@danielik79 a to sú aké tie dexa kvapky?

danielik79
19. júl 2011

@monalisatko to sú zarábané v lekárni a v chladničke vydržia mesiac a dobre zaberajú sú lepšie ako pamycon treba sa spýtať bud detskéj dr alebo ušného.

monalisatko
19. júl 2011

@danielik79 aha, ďakujem, pri najbližšej chorobe sa opýtam. Dnes som išla s Lisou k dr., lebo sa jej stav len zhoršoval. Keď ju uvidela, hneď povedala, že to vyzerá na mononukleózu. Zobrala jej krv, pozrela do hrdla a bola zhrozená. Má úplne obrovské mandle plné hnisu. Poslala nás do infekčnej ambulancie, aby ju pozrela dr. Tá jej zobrala výter z mandlí a dala nám sirup isoprinosin a tabletky medrol. Krv má našťastie celkom OK aj pečeň má v poriadku. Vo štvrtok ideme k nej sa znova ukázať a snáď budú aj výsledky či sa potvrdí mononukleóza. Taká je chúďa moje z tej choroby zničená, že mi zaspala u dr. v čakárni a potom spala aj u svokrových od 11.00 do 13,15 Ledva vie dýchať, lebo všetko má úplne opuchnuté. Ako sa vyspala, tak konečne už niečo zjedla a má lepšiu náladu. Bol na ňu hrozný pohľad. Keď spí, tak chrápe jak starý ožran.

danielik79
19. júl 2011

@monalisatko chúda už aby sa z toho rýchlo dostala ved toho leta si nič neužije dúfam že jéj neublížia tieto zmeny počasia ešte viac .Aj ja trpnem aby mi neochoreli viac lebo na tretiu dedinu k dr čo je už v dôchodku a dobre nepočuje sa mi ani moc nechce 😖

monalisatko
20. júl 2011

@danielik79 tak dnes sa Lise už začínajú púšťať žltozelené soplíky. Mandle má ešte stále hrozné, ale hádam lieky zaberú. Lara sa pred chvílkou zobudila, ale odvtedy v kuse sucho pokašliava. Dúúúúúúfam že to nedostala od Lisy, lebo ma porazí. V auguste by sme chceli ísť na pár dní do Tatier, dovtedy hádam už nikto nebude chorí 😅

danielik79
20. júl 2011

@monalisatko no ako píšeš asi to dostane aj Lara aj našich dnes bolia hrdlá ale ešte furt bez teploty našťastie tu dnes stále pršalo ani von sa nedalo poriadne ísť aj ked sme vybehli len na chvílu k starkým.Tento premenlivý čas mi už riadne leze na nervy lebo raz je teplo že sa nedá dýchať a raz je sychravo a prší a potom že sme chorý neni sa čo čudovať ved aj mm bolia uši a to tiež z hrdla že ho má chytené. 😖

monalisatko
21. júl 2011

@strapco13
@danielik79 sme po kontrole, ale žial výsledky nie sú hotové. Budú až budúcu stredu 🙄 Takže naďalej nevieme či tam tá mononukleóza je. Z hrdla má už čiastočne výsledky a tam jej zas vyšiel hemophil, čiže nám pribudli atb. Ešte nejaké výsledky čakáme, tak hádam už nič iné nenájdu ☹ ☹ ☹
Chúďa taká je zničená, kruhy pod očkami, fučí jak parný valec, lebo nosom dýchať nevie a unavená je z tých nekludných nocí ☹ ☹ ☹
@danielik79 pýtala som sa v lekárni na tie kvapky, ale nič o tom nevedia. Ani o nich nepočuli 😠 Nevieš náhodou, či sa to nejak špeciálne mieša, alebo je to tak ako pamycon, že sa k prášku pridá voda a zmieša?

danielik79
21. júl 2011

@monalisatko treba si pýtať dexametazonové podla toho budú vedieť určite sú velmi dobré pri zelenéj nádche Maťkovi ich dr predpisuje ked mu už dlho trvajú a ani Pamycon nezabera

danielik79
21. júl 2011

@monalisatko a či sa nejak špecialne miešajú to neviem sú trošku hustejšie ako normalne kvapky a dostať ich len v meskej lekarni
A dnes som nakoniec u téj neurologičky nebola lebo mala voliaky prípad tak sa oneskorila tak som vybavila iný termín ešte šťastie že som si overila či tam dnes je aspoň som sa nemusela trepať v tom daždi do Zámkov

danielik79
22. júl 2011

@monalisatko a už sa máte lepšie

monalisatko
23. júl 2011

@danielik79 ďakujem, máme sa už skoro celkom OK. Pravdepodobne jej zabrali atb a na včera poobede sa jej úplne výrazne polepšilo. Aj hlas už má skoro svoj. No ale oslavu aj tak odložíme o týždeň, lebo ešte neviem či sa jej potvrdí mononukleóza a neviem dokedy bude nákazlivá. Musím sa poradiť s dr.
A na kedy máte ten nový termín k neurologičke? Hádam nie zas za 3 týždne.

danielik79
23. júl 2011

@monalisatko no na 1 augusta čo už.. vždy si overujem či tam je ...radšej mám istotu.Som rada že Lisa sa má už lepšie a aspoň malú oslavu jéj hádam na zajtrá spravíte .K narodkám jéj prajem všetko naj a hlavne vela zdravia 😉

monalisatko
23. júl 2011

@danielik79 ďakujem, no oslavu moc nie, lebo sa mi nechce piecť 2 krát tortu, ale darček jej asi dáme. Potom budúci týždeň jej kúpime kitičku a ešte nejaký menší darček, upečiem tortu, vyzdobím byt a pozveme hostí. No a samozrejme detské šampanské chýbať nemôže 🙂 🙂 🙂 Už sa tešííííím

monalisatko
24. júl 2011

@danielik79 tak teraz som dorobila rýchlu tortičku pre Lisu. Tá ozajstná bude až budúci týždeň 🙂 🙂 🙂

monalisatko
24. júl 2011
danielik79
24. júl 2011

@monalisatko mňam pekná a určite aj výborná 🙂

danielik79
26. júl 2011

@monalisatko ahoj ako ste dopadli s výsledkami .

monalisatko
26. júl 2011

@danielik79 ahoj. Na kontrolu ideme až zajtra, tak dám vedieť. Ako sa inak máte? Mne pre zmenu Lara začína kašlať. Tak uvidíme čo z toho bude. Lisa je už inak úplne v poriadku.

danielik79
27. júl 2011

@monalisatko ahoj naši sú už naštastie v poriadku ..tak výsledky ešte nemáš dúfam že ti to nedostala aj Lara

monalisatko
27. júl 2011

@danielik79 takže mononukleóza sa potvrdila. Za mesiac máme ísť na kontrolu a znova jej zoberie krv. Lara mi aj ráno kašlala a už aj trocha hlienovito ☹

danielik79
27. júl 2011

@monalisatko moja držím vám palčeky aby ste sa z toho dostali čím skôr a tebe hlavne pevné nervy

monalisatko
27. júl 2011

@danielik79 ďakujem ti. Pýtala som sa dr. že do kedy môže nakaziť niekoho a ona povedala že aj 5 mesiacov. No super. Vraj ju izolovať nemusím, len nech dávame pozor na výmenu slín 😅 Veľmi rozmýšlam, že tú oslavu pre istotu odložím o ďalší týždeň. Do vtedy už hádam aj Lara prestane pokašliavať, prípadne ak ochorie, tak hádam do vtedy vyzdravie. Ja už niekedy fakt neviem čo mám robiť. Bojím sa aj toho, že ak urobím tú oslavu, prídu deti a niektoré z nich nosí v sebe nejakú chorobu, ktorá u neho vypukne o 1-2 dni, ale stihne nakaziť Lisu, lebo ona je čerstvo po chorobe a má oslabenú imunitu. Fakt si niekedy pripadám jak blázon. Je to na nervy ☹ ☹ ☹

danielik79
28. júl 2011

@monalisatko chuda nemaj výčitky ja tiež deťom velké oslavy nerobím len s blízkimi a ona to určite pochopí ved kebysa to medzi vami netočilo .A ako ti píšeš Lisa má teraz oslabenú imunitu a ktorý to nepochopí je blázon on a nie ty ved tebe ide hlavne o zdravie tvojich a aj druhých detí .Dievča hore hlavu mzsli na to že pôjdeš s deťmi na dovolenku do Tatier a zasa sa im polepší 😉

monalisatko
28. júl 2011

@danielik79 si zlatá, dobre padnú povzbudivé slová. Už som sa rozhodla a aj dala vedieť každému, že oslava sa odkladá na budúci týždeň. Našťastie to pochopí každý z rodiny, lebo veď aj oni majú deti. Lisa vie že budeme oslavovať, ale ona ešte nemá pojem o čase, tak si z toho vôbec nič nerobí 🙂 Vysvetlila som jej že ešte nie je úplne zdravá - veď aj lieky berie, a pochopila to. Je moje múúúúdručké dievčatko. No ale aj neposlušné, lebo jej už 10 minút hučím do hlavy, aby si išla upratať po sebe hračky, ale hovorí nech idem ja, lebo ona už je unavená. Dnes som úplne prerobila detskú. Dnešná noc bude Lare prvá na poschodovej posteli. Dúfam že mi v noci nespadne 😅 V auguste ideme kúpiť písací stôl do detskej, tak inak by sa nezmestil. Postavila som tam boxovú stenu, do ktorej som včera nakúpila dózy na hračky a blbostičky a teraz to vyzerá super. Však hodím fotky.

monalisatko
28. júl 2011

@danielik79 kde je na stene tá žirafa, tam sú dvere, vlastne len rám, lebo dvere sme dali dole. Čiže v pravo od dverí je ten box a vľavo sú postele.